Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8217 odpowiedzi w tym temacie

#7081 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 28 listopad 2022 - 06:56

Tak się zastanawiam, może i warto? Tylko nie ma co się czepiać samego Ali, bo paczka do Polski dotarła sprawnie i tu sobie leży, a właśnie zgłosić im problem z transportem u nas. W tym konkretnym przypadku raczej niewiele zmieni, natomiast kropla drąży kamień i może masowe żale na długi czas przesyłki coś ruszą. Nie wiem jaki wpływ może mieć Ali na leżakowanie przesyłek w Polsce. Ze swojego doświadczenia i z tego co czytam to taki złoty standard, z Chin idzie tydzień (przy tanich/darmowych przesyłkach zależy chyba głównie jak długo kompletują zbiorczą przesyłkę), w Polsce leży miesiąc albo dłużej. Jako odbiorca możemy chyba jedynie marudzić nadawcy, żeby ten zaczął marudzić hamulcowym paczek.


  • Ide52 lubi to

#7082 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 29 listopad 2022 - 13:19

Panowie,pierwszy raz robiłem zakupy na alli,28 października,szacowany czas dostawy 28 listopad,nie dostałem towaru,a wchodząc w historię pokazuje że zakończono.
Zdążają się jakieś obsuwy czasowe,od deklarowanych??

Załączone pliki



#7083 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 listopad 2022 - 13:34

Ze screena wnioskuję, że wybrałeś przesyłkę Aliexpress standard shipping. Te przesyłki ostatnio docierają bardzo szybko nawet w ciągu 7-10 dni. Jeżeli była to dostawa pod adres to dostarcza je pocztex. Wcześniej wysyłają smsa z informacją, że została nadana do Ciebie przesyłka. I ze screena wychodzi że ją odebrałeś. Podaj może numer śledzenia jak masz, prawdopodobnie będzie zaczynał się od PX......

Użytkownik GrzesM edytował ten post 29 listopad 2022 - 13:38


#7084 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 29 listopad 2022 - 13:57

Tak była na adres,ale nie mam ani awizo,ani nie dostałem smsa,że coś będzie dostarczone.i nie mam nr śledzenia.

#7085 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 listopad 2022 - 14:09

Adres doręczenia i numer telefonu w aplikacji masz taki jak powinien być, na siebie? Numer śledzenia był podany przez sprzedającego, niestety chyba teraz go już nie widać w aplikacji. Ale spróbuj zalogować się na to konto w przeglądarce na kompie. Tam może znajdziesz ten numer on nam dużo powie.

#7086 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 29 listopad 2022 - 14:53

Dzisiaj otrzymałem zamówienie złożone 16.11.22. Deklarowany termin dostawy 12.12.2022. Sms o przesyłce był w sobotę. Czyli w urzędzie pocztowym Komorniki leżała raptem 3 dni. 



#7087 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 29 listopad 2022 - 15:36

Dzisiaj otrzymałem zamówienie złożone 16.11.22. Deklarowany termin dostawy 12.12.2022. Sms o przesyłce był w sobotę. Czyli w urzędzie pocztowym Komorniki leżała raptem 3 dni. 

Dopłata na poczcie o której kilka postów wyżej rozmawialiśmy jakaś Ciebie spotkała ? Nie pytam co zamawiałeś ale jak możesz to podaj tylko kwotę .  



#7088 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 listopad 2022 - 16:14

Np. ja w tym miesiącu odbierałem 4 przesyłki wszystkie dostarczone przez Pocztex. Zero dopłat.
  • M a r a s lubi to

#7089 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 806 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 29 listopad 2022 - 16:41

Ja też odebrałem 2 przesyłki bez żadnych niespodziewanych dopłat.



#7090 ONLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 29 listopad 2022 - 16:46

Z tymi dostawami przez pocztę polską, to równie bywa, przesyłki potrafią gdzieś przeleżeć nawet i 2 miesiące, ale jak na razie wszystkie dochodziły bez żadnych dopłat

W listopadzie kupowałem jakąś drobną rzecz za około 80 zł, była opcja bezpłatnej przesyłki do paczkomatu.
Od dnia zakupu do umieszczenia w paczkomacie 8 dni.

#7091 ONLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 29 listopad 2022 - 18:28

jak tylko jest opcja paczkomatu to warto:) paczuchy przychodzą nawet 2-3 dni po dotarciu do pl... przy dostawie przez pocztę leżą gdzieś zmagazynowane nawet do 2 miesięcy... 



#7092 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 listopad 2022 - 18:32

Też czekam na jedną przesyłkę do paczkomatu, już drugi miesiąc. Teraz paczkomaty Aliexpress obsługuje Kaab- Świat Przesyłek. Jak tam trafi paczka to 😣

#7093 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 29 listopad 2022 - 19:31

poleci ktos sprzedawce na ali z skrzynkami , pudelkami -torbami na przynęty spinningowe 


  • Hesher lubi to

#7094 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 29 listopad 2022 - 20:16

Też czekam na jedną przesyłkę do paczkomatu, już drugi miesiąc. Teraz paczkomaty Aliexpress obsługuje Kaab- Świat Przesyłek. Jak tam trafi paczka to

Przesyłke do paczkomatu trudniej reklamowac. Uwazajcie na to

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#7095 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 listopad 2022 - 20:28

Jeszcze nie miałem takiej sytuacji. W śledzeniu widać że przesyłka jest u lokalnego dostawcy, nawet Ali podaje nr telefonu do nich i maila. Niestety dodzwonienie się do nich graniczy z cudem, złożyłem zapytanie mailem, zostało przyjęte, ale napisali że na odpowiedź mają 30 dni. No i jak się nie obrócisz dupa z tyłu.😣

Użytkownik GrzesM edytował ten post 29 listopad 2022 - 20:28


#7096 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 listopad 2022 - 20:40

poleci ktos sprzedawce na ali z skrzynkami , pudelkami -torbami na przynęty spinningowe


Nie ten wątek. Tutaj tylko skargi i reklamacje 😄

#7097 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 29 listopad 2022 - 20:51

Nie ten wątek. Tutaj tylko skargi i reklamacje

:lol:



#7098 OFFLINE   t12tom

t12tom

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Imię:Tomek

Napisano 12 grudzień 2022 - 12:09

Panowie,pierwszy raz robiłem zakupy na alli,28 października,szacowany czas dostawy 28 listopad,nie dostałem towaru,a wchodząc w historię pokazuje że zakończono.
Zdążają się jakieś obsuwy czasowe,od deklarowanych??

Nie przejmuj się. Jak minie czas ochrony- to rozpocznij spór. Tylko dopiero w momencie gdy minie maksymalny czas na dostawę (tzw ochrona), a nie to co powinno być.W przypadku gdy przesyłka nie dotarła zwrócą Ci kasę. Jedyny minus zamrożenie na 2 lub 3 miechy zależnie od aukcji. A dodatkowo, jeśli kotwice przyjdą napisz na priv jakie są. Ja przerobiłem kilkadziesiąt modeli i nigdy nie kupiłem dobrych (mój standard to 100 % ostrości na wszystkich ostrzach- lokalnie gamaki, owner i bkk - szukałem zastępstwa, którego nie znalazłem) Pozdro.



#7099 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2593 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 12 grudzień 2022 - 20:21

Nie przejmuj się. Jak minie czas ochrony- to rozpocznij spór. Tylko dopiero w momencie gdy minie maksymalny czas na dostawę (tzw ochrona), a nie to co powinno być.W przypadku gdy przesyłka nie dotarła zwrócą Ci kasę. Jedyny minus zamrożenie na 2 lub 3 miechy zależnie od aukcji. A dodatkowo, jeśli kotwice przyjdą napisz na priv jakie są. Ja przerobiłem kilkadziesiąt modeli i nigdy nie kupiłem dobrych (mój standard to 100 % ostrości na wszystkich ostrzach- lokalnie gamaki, owner i bkk - szukałem zastępstwa, którego nie znalazłem) Pozdro.

https://pl.aliexpres...!56646603622!sh

 

Zwykłe standardowe kotwiczki. Kilka obejrzałem -  bez zastrzeżeń.

 

Szybka przesyłka do paczkomatu - zamówione 24.11 odebrałem 3.12



#7100 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 15 grudzień 2022 - 16:15

Chcialem kupić te kotwiczki (#8) na próbę ale gdy przyszło do zapłaty za zakowienie nie ma wyboru opcji "przelew tradycyjny". Same banki. I ... hu***. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych