Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8318 odpowiedzi w tym temacie

#7441 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3724 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 październik 2023 - 10:20

Poza tym nie każdy jest w stanie obsługiwać rozmiar 1000.

??? :o
 


  • Fatso lubi to

#7442 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 25 październik 2023 - 10:38

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol

Bardzo zachwalany kij (jeszcze nie mam, ale będę zamawiał na 11.11) plusem są dwie wymienne części szczytowe, jedna wklejka druga tubular 

Sporo testowych filmików na youtube


Użytkownik lesnypatataj edytował ten post 25 październik 2023 - 10:38


#7443 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 październik 2023 - 17:01

Zostało nieco polskich producentów, ale po co to komu wiedzieć, skoro i tak wolicie aportować szmalec z ich pominięciem. Właśnie mijałem procesję wracającą z biedry.. :) Jak nasi padną, zobaczycie skąd naiwniakom krótkie nóżki wyrastają :)

Sławku, utwierdzasz mnie tylko w przekonaniu, ze umiesz napisać dużo pustych zdań, a brak treści skrzętnie ukrywasz pod przykrywką ironii i sarkazmu. Ale wciąż czekam na oświecenie, które raczysz w chwili słabości objawić prostemu, jerkbaitowemu ludowi, który nie podąża za Twą światłością.

#7444 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 26 październik 2023 - 06:38

Bardzo trudne wyzwanie sobie/wam stawiasz :) Czy jest cokolwiek rzeczowego - ale nie rzeczy - co człowiek masowy, ukształtowany do nieustannej konsumpcji, światowiec pragnący #dużotaniotesco, poszukujący spełnienia marzeń na końcu świata, co mógłby bez dużych kłopotów albo nieprzyjemnej łopatologii, pojąć? Aa,, Trzonek do łopaty też czeka na aliexpress.

Ale dobrze - kupuję blanki FA zamiast ich chińskich imitacji..

 

Chiński model to chyba nadwytyczna, i meta ponadnarodowej j biomasy :)



#7445 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 26 październik 2023 - 22:02

Zostało nieco polskich producentów, ale po co to komu wiedzieć, skoro i tak wolicie aportować szmalec z ich pominięciem. Właśnie mijałem procesję wracającą z biedry.. :) Jak nasi padną, zobaczycie skąd naiwniakom krótkie nóżki wyrastają  :)

Głębia i przenikliwość Twoich wpisów , niestety przelatuje gdzieś nad tu i teraz....



#7446 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 27 październik 2023 - 17:52

Bardzo trudne wyzwanie sobie/wam stawiasz :) Czy jest cokolwiek rzeczowego - ale nie rzeczy - co człowiek masowy, ukształtowany do nieustannej konsumpcji, światowiec pragnący #dużotaniotesco, poszukujący spełnienia marzeń na końcu świata, co mógłby bez dużych kłopotów albo nieprzyjemnej łopatologii, pojąć? Aa,, Trzonek do łopaty też czeka na aliexpress.
Ale dobrze - kupuję blanki FA zamiast ich chińskich imitacji..

Chiński model to chyba nadwytyczna, i meta ponadnarodowej j biomasy :)

Jeśli chodzi o mnie, to zupełnie nie trafiłeś z ta konsumpcją - w butach chodzę, aż się rozlecą, samochodem jeżdżę koło 8 lat, a sprzęt kupuje tylko ten, którego potrzebuje. Ostatnie 3 wędek, które kupiłem, tez są na blankach z FA. Ale nie łudzę się, ze większość sprzętu sprzedawanego w PL pochodzi z CHRL i jeśli mogę ten sam sprzet, np kotwice, kupić bezpośrednio, to tak robię, bo nie widze żadnej zalety (np w postaci gwarancji) kupując je drożej w PL.

#7447 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 październik 2023 - 19:19

Bardzo trudne wyzwanie sobie/wam stawiasz :) Czy jest cokolwiek rzeczowego - ale nie rzeczy - co człowiek masowy, ukształtowany do nieustannej konsumpcji, światowiec pragnący #dużotaniotesco, poszukujący spełnienia marzeń na końcu świata, co mógłby bez dużych kłopotów albo nieprzyjemnej łopatologii, pojąć? Aa,, Trzonek do łopaty też czeka na aliexpress.
Ale dobrze - kupuję blanki FA zamiast ich chińskich imitacji..

Chiński model to chyba nadwytyczna, i meta ponadnarodowej j biomasy :)


Wywód niegodny Ciebie i dalej nie wiadomo jaki model kołowrotka czy multiplikatora jest produkowany w Polsce.

#7448 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 30 październik 2023 - 15:59

Panowie,taka sytuacja,dziś robiłem swój drugi zakup na alli,przyszło mi powiadomienie,że zostało wyslane-i zaraz obok wyskoczyło potwierdź zamowienie-no i kurde potwierdziłem,I wyskoczylo-zamowienie zostało dostarczne-...I już nie mogę tego cofnąć.

Jak to teraz wygląda, dojdzie,nie dojdzie-mam coś komuś pisać??



#7449 OFFLINE   zeralda

zeralda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 październik 2023 - 16:15

Co prawda ja już nie kupuje u gamoni ale o ile dobrze pamiętam masz dwa tygodnie na założenie sporu. Jeśli w tym czasie przesyłka dojdzie to OK. Jeśli nie, to pozostaje wiara w ludzi i w logistykę ChRL i PP.



#7450 OFFLINE   Ballantise

Ballantise

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • LokalizacjaRZESZÓW
  • Imię:Daniel

Napisano 30 październik 2023 - 16:27

Ja kiedyś też tak zaznaczyłem przez przypadek ale wszystko doszło zgodnie z planowanym terminem. Na razie nie panikować i poczekać.

#7451 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 30 październik 2023 - 16:58

Dzięki za info,w takim razie pozostaje czekać. 



#7452 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 30 październik 2023 - 20:16

Jak dziś dostałeś info to na drugi dzień powinieneś miecz paczkę. Więc cierpliwości.



#7453 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6254 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 30 październik 2023 - 22:43

Jak dziś dostałeś info to na drugi dzień powinieneś miecz paczkę. Więc cierpliwości.


No nie. Dostał informację o wysyłce paczki z Chin. Poprawili mocno czas dostawy, ale nie aż tak mocno :)
  • Bury knives lubi to

#7454 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 30 październik 2023 - 23:38

Z czasem dostawy to różnie bywa. U mnie rekord to trzy i pół miesiąca. A w drugą stronę, ozonator zamówiony w piątek przed północą dotarł w poniedziałek o 8.30😀


  • Wojtek B. lubi to

#7455 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 31 październik 2023 - 08:26

Odnośnie dostaw. 11 dni zazwyczaj mieści się w 10. 3 dniowa to 3 dniowa. Teraz zamawiałem multitoola daicamping. przewidywany czas dostawy był na połowę grudnia. 18-ego zamówiony wczoraj odebrałem.



#7456 OFFLINE   DominikBP

DominikBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Dominik

Napisano 31 październik 2023 - 08:31

i jak ten multitol?



#7457 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 31 październik 2023 - 09:08

W podobnych pieniądzach jest chociażby Gerber Suspension-NXT.

Napisz Artur parę słów o tym daicamping. Jak wrażenia, może masz jakieś porównanie.


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 31 październik 2023 - 09:10


#7458 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 31 październik 2023 - 09:36

Osobiście używam od niemal 15 lat SOG PowerAssist EOD.
Ten Daicamping to na prezent dla kolegi, model DL1. W skrócie jest to wariacja (jak większość daicamping) leathermana, trochę z surga, trochę z charge, trochę z new wave, niewątpliwą zaletą jest to że ma wymienne ostrza w kombinerkach jak w surge czy charge. Z tym że w porównaniu do new wave, jakiego miałem dużo, ale to dużo lepiej wykonany, wielkością raczej bliżej surge niż new wave. Gdy kupowałem był w promocji choice, plus monety, jakieś kupony, finalnie wyszedł nieco ponad 120zł z początkowych 153zł, obecnie kosztuje 170, ale moim zdaniem warty tych pieniędzy. Teraz jeszcze kupiłem 2, też daicamping tylko że model DL2, zresztą też w zamyśle już gwiazdkowych prezentów.
U nas na alle też są, tylko że ceny chore, jak szukałem wcześniej to poniżej 400zeta za modele kosztujące na ali 120-150zł nie schodziły.


Użytkownik Sołtys edytował ten post 31 październik 2023 - 09:37

  • drChlubicz lubi to

#7459 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 08 listopad 2023 - 15:07

Doszły mi Daicamping DL 2. Mam porównanie. Waga są w jednej kategorii. DL1 waży 259g, DL2 251g (tu zdziwienie bo DL2 jest wyraźnie większy od DL1) a SOG PowerAssist 266g jest największy z nich
DL1 z daleka, nie do odróżnienia od leathermana. DL2 tu już jest więcej inwencji własnej. Narzędzia podobne z drobnymi różnicami takimi jak wymienne bity w DL1 a w DL2 są stałe. DL2 po rozłożeniu ma sprężynujące kombinerki. Nożyczki wygodniejsze w pracy w DL2, ramię które naciskamy ma szerszą półkę i nie uwiera w palec a DL1 może to wystąpić. Jest jedna różnica w narzędziach głównych. DL1 ma 2 ostrza gładkie i ząbkowane do tego piłka do drewna i nożyczki. DL2 ma jedno ostrza gładkie o innym profilu, przystosowanym bardziej do precyzyjnej pracy w typie takim trochę brzytwa, zamiast drugiego ostrza jest pilnik jednostronny.
Miarka w DL1 jest na ramionach toola, w DL2 jest krótka miareczka po obu stronach pilnika, raczej do użycia tam gdzie miejsce bo odsunięta szpicy pilnika, do tego DL2 ma prosty klucz którym można odkręcać śruby 7, 8, 10 i 14.

Oprócz prostych pokrowców z materiału przypominającego codurę oba toole mają klips który jest całkiem funkcjonalny i nie szarpie kieszeni.

W DL2 kombinerki są delikatnie nieco bardziej sfazowane i cieńsze na czubku co sugeruje że lepiej sprawdzą się w precyzyjniejszych pracach, w DL są klasycznie zaokrąglone identycznie jak Leathermanie New Wave, swoj zrobią, pewnie przytrzymają ale do subtelności im daleko.
Oba toole mają wymienne ostrza kombinerek, podejrzewam wręcz z pewnością że będa wymienne 1:1 z tymi od leathermana, ale to trzeba zweryfikować. W każdym dokupić na daicamping jako element wymienny żaden problem.
 


  • Juniorsky lubi to

#7460 OFFLINE   lesnypatataj

lesnypatataj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 08 listopad 2023 - 15:15

Zbliża się 11.11 macie jakieś plany zakupowe? 
Pochwalcie się co macie w koszykach :)