Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Please log in to reply
8325 replies to this topic

#7541 OFFLINE   para bellum

para bellum

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 posts

Posted 01 December 2023 - 15:50

Jakieś rekawiczki ktoś kupował? Muszą być cieple, o ograniczonej wchłanialności wody i operatywne. Żadne tam ucięte paluchy, tak mi grabki marzną ze muszą być na 5 paluchów...

#7542 OFFLINE   PiotrCz

PiotrCz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts

Posted 01 December 2023 - 21:40

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol

Zakup w ciemno. Noszone przez ostatnie kilka dni. Na razie bez zastrzeżeń. Raz na rybach, póki co jest naprawdę nieźle. Kupiłem M według rozmiarówki, niestety okazały się za małe, sprezentowałem koledze z mniejszymi dłońmi. Doszły L - te które nosiłem- i jeszcze domówiłem XL. 

Z tego materiału są jeszcze z całymi palcami.


  • drChlubicz likes this

#7543 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 posts

Posted 03 December 2023 - 11:52

Witam.
Szukam sprawdzonego trwałego pokrowca na łódke 4,1 x 1,7 m.
Czy coś polecicie ?

#7544 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 03 December 2023 - 20:11

Witam.
Szukam sprawdzonego trwałego pokrowca na łódke 4,1 x 1,7 m.
Czy coś polecicie ?

Pojechać z łódką do firmy co robi plandeki na tiry. Wczesniej sprawdzić w necie opinie o firmach plandekowych w okolicy. Jechać tam gdzie najlepsze oceny. Kupić z najgrubszej plandeki

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#7545 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 03 December 2023 - 21:53

Pojechać z łódką do firmy co robi plandeki na tiry. Wczesniej sprawdzić w necie opinie o firmach plandekowych w okolicy. Jechać tam gdzie najlepsze oceny. Kupić z najgrubszej plandeki

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

Dokładnie tak  ale z małym wyjątkiem co do grubości czyli gramatury /m2 podanej przez producenta plandeki.

O ile do przyczepy towarowej ta grubsza jest jak najbardziej wskazana ( inaczej ją się zapina  w większości przypadku  przeważnie  tylną cześć i raczej jej się nie ściąga  ) to już na pokrowiec na łódkę to będzie przerost formy nad treścią. 

Zakładając plandekę na łódkę musimy ją naciągnąć i łatwiej będzie nam to zrobić z cieńszej jak z grubszej .O ile w porze ciepłej ( wiosna -lato ) jest lżej ją naciągnąć a zawsze tą lżejszą jest łatwiej  aby pod swoim ciężarem sama się nie zapadła. Ale  już w porze jesień - zima i temp. bliskiej 0 st. naciągnięcie  grubszej plandeki jest bardziej utrudnione ze względu na jej sztywność w tej niskiej temperaturze.

Mam z tych cieńszych ,którą zapinam na zatrzaski dookoła burty i wiem jak jest różnica w lato a jak w jesień. Wystarczy kilka minut słońca i już jest różnica .   



#7546 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 873 posts

Posted 04 December 2023 - 09:16

Obecnie mam taką z grubego materiału chyba z jakiegoś banera. Ale tak jak pisze kolega @Maras jak zrobiło się zimno to nie można nad nią zapanować poza tym zaczęła się łamać.

Dlatego szukam coś sprawdzonego i lekkiego.

 

Dokładnie tak  ale z małym wyjątkiem co do grubości czyli gramatury /m2 podanej przez producenta plandeki.

O ile do przyczepy towarowej ta grubsza jest jak najbardziej wskazana ( inaczej ją się zapina  w większości przypadku  przeważnie  tylną cześć i raczej jej się nie ściąga  ) to już na pokrowiec na łódkę to będzie przerost formy nad treścią. 

Zakładając plandekę na łódkę musimy ją naciągnąć i łatwiej będzie nam to zrobić z cieńszej jak z grubszej .O ile w porze ciepłej ( wiosna -lato ) jest lżej ją naciągnąć a zawsze tą lżejszą jest łatwiej  aby pod swoim ciężarem sama się nie zapadła. Ale  już w porze jesień - zima i temp. bliskiej 0 st. naciągnięcie  grubszej plandeki jest bardziej utrudnione ze względu na jej sztywność w tej niskiej temperaturze.

Mam z tych cieńszych ,którą zapinam na zatrzaski dookoła burty i wiem jak jest różnica w lato a jak w jesień. Wystarczy kilka minut słońca i już jest różnica .   

A możesz się podzielić info co to za materiał ?



#7547 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,166 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 04 December 2023 - 09:27

Obecnie mam taką z grubego materiału chyba z jakiegoś banera. Ale tak jak pisze kolega @Maras jak zrobiło się zimno to nie można nad nią zapanować poza tym zaczęła się łamać.

Dlatego szukam coś sprawdzonego i lekkiego.

 

A możesz się podzielić info co to za materiał ?

 

Obecnie mam taką z grubego materiału chyba z jakiegoś banera. Ale tak jak pisze kolega @Maras jak zrobiło się zimno to nie można nad nią zapanować poza tym zaczęła się łamać.

Dlatego szukam coś sprawdzonego i lekkiego.

 

A możesz się podzielić info co to za materiał ?

Podjechałem do punktu gdzie robią plandeki do przyczep i naczep. I pokazano mi jakie mają kolory oraz grubości .Oni tam operują gramaturą na metr  kwadratowy ta cieńsza waży mniej a grubsza na odwrót . I tyle mogę napisać co to za materiał. Podjedź i zapewne wszystko Ci wytłumaczą .



#7548 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 04 December 2023 - 09:35

Trudno jest rozmawiać jak nie mamy konkretów dotyczących gramatury. Dla jednego gruba to dla drugiego średnio gruba.
Zważ jednak że ta cienka słabo przymocowana będzie robić za Balon na łodce.
Popatrz ile razy jedziesz na ryby jak jest ciepło a jak często kiedy jest zimno. Cienka łatwiej się też przeciera

Wysłane z mojego motorola edge 30 fusion przy użyciu Tapatalka

#7549 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 posts
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Posted 04 December 2023 - 18:15

Trochę nie w temacie zakupów z aliexpress, ale pozwole sobie wtrącić swe trzy grosze. Druga plandeka przy drugiej łodzi, postojowo - transportowa. O ile mnie pamięć nie myli, gramatura 620g/m2. Optymalna grubość, nie jest to cerata i nie jest tak gruba jak w tirach. Docięta z zapasem po obrysie łodzi, zgrzany tunel, a w nim pas transportowy. Ściągam na rufie, deszcz, mróz, śnieg i autostradowe prędkości nie robią na niej wrażenia.
  • Mirek* and drChlubicz like this

#7550 OFFLINE   Kolorowy

Kolorowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 posts
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Damian

Posted 04 December 2023 - 18:42

W zeszły poniedziałek dotarły do mnie śpiochy od Kylebooker'a. Rozmiar dobierałem wedle tabeli zamieszczonej na ich stronie. Niestety mogłem się zgubić podczas ich zakładania, były tak duże. Chwilowo zawędrowały nawet na giełdę. Sprzedawca na pytanie o ewentualny zwrot lub wymianę rozmiaru kazał mi palić wroty...

Całą sytuację uratował znajomy który podpowiedział mi, że przecież mam możliwość darmowego zwrotu bez podania przyczyny (było to zaznaczone w aukcji). We wtorek zgłosiłem chęć zwrotu poprzez platformę, jako przyczynę wybrałem "produkt nie jest już potrzebny". Na drugi dzień dostałem od Aliexpress pozytywną weryfikację, w panelu zwrotów pokazał mi się kod nadania InPost. Paczkę zapakowałem tak jak do mnie przyszła, wrzuciłem do kartonu i wsadziłem do paczkomatu. Podobno bardzo ważne, żeby zachować wszystkie oryginalne folie i opakowania w których przedmiot został nam dostarczony. W sobotę zwrot został zweryfikowany i w pełni zaakceptowany. Dzisiaj na konto wróciły pieniądze. 

 

Bardzo mocno zaskoczony jestem tak pozytywnym i szybkim rozpatrzeniem zwrotu na Aliexpress. Zdecydowanie dłużej potrafiłem czekać na zwrot środków z naszego rodzimego Allegro.

Nie pozostaje nic tylko kupować przedmioty oznaczone możliwością darmowego zwrotu. 


  • Mirek* and neronhell like this

#7551 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 posts
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Posted 04 December 2023 - 18:48

W takich przypadkach nigdy nie pisze do nadawcy tylko od razu zgłaszam oficjalną drogą. Gumki jakiś czas temu przyszły, i jeden kolor pomylony, zgłoszenie ze zdjęciem, a za 10 minut zwrot na koncie.


  • Kolorowy likes this

#7552 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 posts
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Posted 06 December 2023 - 20:22

Zrobiłem zakupy na ali za nie małą kwotę i jak się okazuje sprzedający najwyraźniej jest oszustem.

Fakt trochę zaryzykowałem bo fanty były w dość okazyjnej cenie.

Mój niepokój wzbudziła waga nadanej przesyłki z Chin. Ma ona ważyć ok. 5 kg a sprzedający podał wagę niecałe 0,5 kg. Rozrzut jest bardzo duży. Oczywiście napisałem do

majfrenda z pytaniem o co kaman z wagą. Ten zaczął ględzić, że chodzi o koszty wysyłki. Mało tego inni kupujący zaczęli pisać w opiniach, że nie otrzymują od niego przesyłek.

Moja jest, jak wynika ze śledzenia, po WER Warszawa i zmierza dalej.

Zastanawiam się jednak czy gdy już do mnie dotrze i nie będzie się zgadzać waga paczki czy ją odebrać od kuriera czy nie odbierać. A może odebrać i w razie niezgodności założyć spór.

Co o tym myślicie?



#7553 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 712 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Posted 06 December 2023 - 20:38

Odbierz. Nagraj otwieranie paczki. Jak coś nie będzie się zgadzało otwierasz spór i wysyłasz film. Jeszcze nie było problemu.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • eRKa likes this

#7554 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 285 posts
  • LokalizacjaToruń

Posted 08 December 2023 - 11:04

Czy może ktoś poleci haki do czeburaszek? Zastanawiam się czy na Ali są jakieś dobre czy bardziej szukać czegoś u nas (owner?). Z góry dzięki za podpowiedzi

#7555 OFFLINE   bilejdilej

bilejdilej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 posts

Posted 08 December 2023 - 11:50

Czy może ktoś poleci haki do czeburaszek? Zastanawiam się czy na Ali są jakieś dobre czy bardziej szukać czegoś u nas (owner?). Z góry dzięki za podpowiedzi

 

Sprawdź haki od SuperContinent :)



#7556 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 posts
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Posted 08 December 2023 - 13:07

Czy może ktoś poleci haki do czeburaszek? Zastanawiam się czy na Ali są jakieś dobre czy bardziej szukać czegoś u nas (owner?). Z góry dzięki za podpowiedzi

A konkretnie te:

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol

 

Jakościowo porównywalne do gamaków, ostre sprężyste i w miarę cienki drut.


  • bilejdilej likes this

#7557 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 posts
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Posted 08 December 2023 - 14:22

A konkretnie te:
https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol

Jakościowo porównywalne do gamaków, ostre sprężyste i w miarę cienki drut.

Są ostre, ale moim zdaniem zdecydowanie za grube na okonie, oprócz tego są wykrzywione, dużo lepsze sa zwykle Kamatsu Cheburashka.

Edited by GroPerch, 08 December 2023 - 14:23.


#7558 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 posts
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Posted 08 December 2023 - 15:59

Są ostre, ale moim zdaniem zdecydowanie za grube na okonie, oprócz tego są wykrzywione, dużo lepsze sa zwykle Kamatsu Cheburashka.

Kamatsu Cheburashka - kupiłem raz ze dwie paczki,  2-3 sztuki w każdej paczce były tępe, może miałem pecha.


  • szczupak1 likes this

#7559 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 posts

Posted 11 December 2023 - 12:01

Zaryzykowałem ale finalnie się opłaciło.

Attached Files


Edited by Lukas 24, 11 December 2023 - 12:03.

  • Dano. and szczupak1 like this

#7560 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 posts
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Posted 11 December 2023 - 12:21

@Lukas 24 - daj jakieś namiary na sklep itp, domyślam się że zakup czarno-piątkowy, cenowo jak wyszło?