Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8234 odpowiedzi w tym temacie

#8001 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4374 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 marzec 2024 - 12:58

InPost ok dopóki „skazują” wam paczkę i nie będą chcieli ponieś kosztów za zniszczony sprzęt.

#8002 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 31 marzec 2024 - 15:07

InPost ok dopóki „skazują” wam paczkę i nie będą chcieli ponieś kosztów za zniszczony sprzęt.


Arku, co do zniszczonego sprzętu, miałem kiedyś przejścia z DPD. Chodziło o wędkę. DPD nie uznało reklamacji. PP zgubiła kiedyś przesyłkę do mnie i oddali pieniądze. Inpost raz zgubił moja przesyłkę zwrotną z Allegro i tez otrzymałem zwrot pieniędzy. Z Ali kupuje rzeczy, które ciężko zniszczyć - kotwice, kolka, agrafki. W mojej lokalizacji PP notorycznie dostarcza awizo zamiast przesyłek, a stanie w kolejce na poczcie i wyschluchiwanie narzekających tam ludzi sprawia, ze wole przejść się do paczkomatu - przynajmniej mniej negatywnych emocji 😀
  • szczupak1 lubi to

#8003 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4374 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 marzec 2024 - 15:55

No tak. Tyle że jak ktoś zrobił sobie z komputera (stacjonarny) taboret lub drabinkę a w reklamacji odpisują że źle zapakowany/zabezpieczony towar to leję na taki profesjonalizm. Oznaczenia szkło, uwaga, góra, stawiać tak a nie inaczej. Po co wiec płacić za dodatkowe wymogi jak i tak -uj. Za drugim razem (serwisowe naprawy) bo za pierwszym przyszedł w całości. Nieważne.

#8004 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 31 marzec 2024 - 21:09

No tak. Tyle że jak ktoś zrobił sobie z komputera (stacjonarny) taboret lub drabinkę a w reklamacji odpisują że źle zapakowany/zabezpieczony towar to leję na taki profesjonalizm. Oznaczenia szkło, uwaga, góra, stawiać tak a nie inaczej. Po co wiec płacić za dodatkowe wymogi jak i tak -uj. Za drugim razem (serwisowe naprawy) bo za pierwszym przyszedł w całości. Nieważne.


Arku, ja rozumiem i nie próbuje Ci powiedzieć, ze inpost jest doskonały. To tylko moje subiektywne odczucia. Nie czuje potrzeby udowadniania za wszelką cenę, ze inpost jest doskonały, a PP nie.

#8005 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 01 kwiecień 2024 - 09:12

Arku, co do zniszczonego sprzętu, miałem kiedyś przejścia z DPD. Chodziło o wędkę. DPD nie uznało reklamacji.

 

Mi też kiedyś DPD połamało wędkę i to w dolniku, ale to ze względu na na niechlujne i niezgodne ze sztuką zapakowanie tego przez sklep z Bielska (ultralight wrzucony luzem do miękkiego kartonu z podbierakiem i innymi latającymi luzem gratami). Z Chin nigdy żaden kij nie przyszedł złamany -  zawsze w tubach. A trochę tego zamawiałem.  Ale to lekki OT.



#8006 OFFLINE   Grzech76

Grzech76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 01 kwiecień 2024 - 09:37

Zamawialiście wędkę z przesyłką e-ems z China post? Ile czasu idzie taka paczka? Inne zwykłe przesyłki mi już dochodzą a ta od 24 marca stoi po importowej odprawie celnej.
Oczywiście w terminie dostawy się mieści, ale człowiek się wkurza jak drobnica już jest a gruby zakup pocztą niby kurierską stoi.

#8007 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 01 kwiecień 2024 - 11:20

Zamawialiście wędkę z przesyłką e-ems z China post? Ile czasu idzie taka paczka? Inne zwykłe przesyłki mi już dochodzą a ta od 24 marca stoi po importowej odprawie celnej.
Oczywiście w terminie dostawy się mieści, ale człowiek się wkurza jak drobnica już jest a gruby zakup pocztą niby kurierską stoi.

 

U mnie dokładnie to samo, od 24 status ten sam. Czyżby Purelure? ;)

 

Jakiś miesiąc temu wędki e-emks przychodziły w ciągu 1,5 tygodnia.


Użytkownik teetee edytował ten post 01 kwiecień 2024 - 11:21


#8008 OFFLINE   Grzech76

Grzech76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 01 kwiecień 2024 - 12:23

Tak purelure

#8009 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 01 kwiecień 2024 - 16:52

No to jadą tym samym transportem, trzeba czekać. 



#8010 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 02 kwiecień 2024 - 22:56

Jak szuka ktos do silnika

https://pl.aliexpres...ler|query_from:



#8011 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaW-wa

Napisano 03 kwiecień 2024 - 08:56

InPost ok dopóki „skazują” wam paczkę i nie będą chcieli ponieś kosztów za zniszczony sprzęt.

 

Raz miałem taką jazdę z InPostem, ale z totalnie zaginioną paczką. Niestety mają dość męczącą ścieżkę - najpierw zawracają głowę przez tydzień, a potem przekierowują do zew. ubezpieczyciela i musiałem wszystko powtórzyć. 


  • szczupak1 lubi to

#8012 ONLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 kwiecień 2024 - 09:05

Trochę nietypowo... Od jakiegoś czasu otrzymuję przesyłki z aliexpress, których nie zamawiałem. Imię, nazwisko, adres telefon się niby zgadza. Jakieś gówniane bezwartościowe kondony do telefonów, wartość na przesyłce 200zł, zawsze lądują w skrzynce na listy więc nie mogę upolowac kuriera. Po 4 czy 5 przesyłce zaczynam wietrzyć jakiś wałek. Miał ktoś podobną sytuację, co powinienem zrobić?


  • coma i szczupak1 lubią to

#8013 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 kwiecień 2024 - 10:33

Dziwna sprawa... Ja bym przede wszystkim zaczął nagrywać otwieranie tych przesyłek.


  • szczupak1 lubi to

#8014 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 kwiecień 2024 - 11:01

Trochę nietypowo... Od jakiegoś czasu otrzymuję przesyłki z aliexpress, których nie zamawiałem. Imię, nazwisko, adres telefon się niby zgadza. Jakieś gówniane bezwartościowe kondony do telefonów, wartość na przesyłce 200zł, zawsze lądują w skrzynce na listy więc nie mogę upolowac kuriera. Po 4 czy 5 przesyłce zaczynam wietrzyć jakiś wałek. Miał ktoś podobną sytuację, co powinienem zrobić?

 

 

Ja ostatnio dostałem kartę pamięci, której nigdy nie zamawiałem... Adres i dane się zgadzały na kopercie.



#8015 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 03 kwiecień 2024 - 11:34

Ja ostatnio dostałem kartę pamięci, której nigdy nie zamawiałem... Adres i dane się zgadzały na kopercie.

Ciekawe, czy to celowe działanie i na karcie jest ukryty "prezent" dla odbierającego?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • szczupak1 i Umbra lubią to

#8016 ONLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2023 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 03 kwiecień 2024 - 12:14

Ciekawe, czy to celowe działanie i na karcie jest ukryty "prezent" dla odbierającego?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

Pierwsze co zrobiłem to format, więc raczej nic nie ma. 2TB pojemności, przyda się.


  • szczupak1 lubi to

#8017 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 kwiecień 2024 - 12:16

A może to jakiś forma prania kasy w państwie środka ? "Polski chińczyk" opłaca te przesyłki i kasa w Chinach legalna. Ciekawe jakie sklepy przysyłają te prezenty ?



#8018 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 03 kwiecień 2024 - 12:35

Pierwsze co zrobiłem to format, więc raczej nic nie ma. 2TB pojemności, przyda się.

Dokładnie sprawdź pojemność 2tb to ona ma tylko na napisie. Maks 32gb raczej 16. Tak wiem formatowanie pokazuje 2tb ale spróbuj skopiować na nią coś, zwłaszcza pliki wielopodfolderowe to zobaczysz realną pojemność.


  • Friko, coma i szczupak1 lubią to

#8019 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 03 kwiecień 2024 - 12:41

Pierwsze co zrobiłem to format, więc raczej nic nie ma. 2TB pojemności, przyda się.

Jak wirus siedzi w bootsector, to już dawno masz go na komputerze, a samo formatowanie za dużo nie pomoże.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Friko, szczupak1 i Umbra lubią to

#8020 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 03 kwiecień 2024 - 17:18

Ktoś ma wpisany zły adres odbiorczy. Tzn ma wpisany Twoj

Wysłane z Atari XL przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych