Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Platforma Aliexpress / sprzęt wędkarski z Chin


  • Please log in to reply
8262 replies to this topic

#8061 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,165 posts
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Posted 09 April 2024 - 13:19

Jakieś dodatkowe opłaty czyli cło doliczyli  ? 



#8062 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts

Posted 09 April 2024 - 13:27

Nie, nic nie naliczyli. Zanim zdanie wyrobie, to trochę wody będzie musiało upłynąć. Osiem nowych kijów wjechało na ten sezon, a dla każdego trzeba znaleźć czas. ;)
  • M a r a s and drChlubicz like this

#8063 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 posts
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Posted 09 April 2024 - 17:33

A ja dzisiaj odebrałem paczkę wysłaną do paczkomatu InPost, 6 dni trwała dostawa. Oczywiście wysłana z Chin.

#8064 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaW-wa

Posted 09 April 2024 - 17:40

Komuś ruszyły już paczki z akumulatorami z oficjalnego sklepu Liitokala? Ja dziś dostałem ładowarkę, ale aku nie dostał jeszcze nr-u śledzenia.



#8065 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 posts
  • LokalizacjaEłk

Posted 09 April 2024 - 18:19

Komuś ruszyły już paczki z akumulatorami z oficjalnego sklepu Liitokala? Ja dziś dostałem ładowarkę, ale aku nie dostał jeszcze nr-u śledzenia.

Zakup 18.03 i dzisiaj akumulator dojechał do polskiej granicy.f0389badcbea3a850e4c9fe0e405da8e.jpg

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

#8066 OFFLINE   Grzech76

Grzech76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 09 April 2024 - 19:21

W końcu doszły! Te Wildy super wykałaczki na sandacza.

Ja też dzisiaj odebrałem purelure tylko seabed L+. Naliczyli 8.50 zł, opłaty manipulacyjnej. Pewnie za obsługę celną.

#8067 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts

Posted 09 April 2024 - 19:56

Wróciłem do domu i na spokojnie pomacałem Purelure WIld w trzech wersjach L, ML i MH. To co mogę napisać z domowych testów organoleptycznych, że pomiędzy eLką a MLką jest ogromna różnica. Zdecydowanie większa niżeli pomiędzy ML a MH.

Wersja L ma dużo mniejszą zbieżność, na moje jest to kijek, który można przyrównać do tradycyjnych MLek. Patyk delikatny, bardzo szybki - na moje pociągnie do 20-25g.

Wesja ML, to już rasowa sandaczowa szpada. Średnica blanku na dole jest dużo wyższa od delikatniejszego brata. Ogromna moc w dolniku, ja bym ją przyrównał do wędek opisanych w Polsce jako Mki. Na oko pociągnie 35-40g, ale tu muszę zastrzec, że to tylko wrażenie z domowej macanki.

Wersja MH zbudowana jest bardzo podobnie, można założyć, że jest po prostu o 2 klasy mocniejsza. Nad swoim prywatnym stawem bez problemu rzucałem Pig Shadem 20cm.

Guma 16-18cm wraz z główką 10-20g będzie tu idealna.

 

Poniżej podaje wyniki pomiarów średnicy blanku w dolnej części (tuż nad pokrętłem mocowania multika, bo nie wspomniałem jeszcze, że to wersje castingowe) oraz przy górnej przelotce tuż poniżej jej oplotu.

 

L 9,9mm - 1,4mm

ML 13,2 - 1.6mm

MH - 13,5mm - 1,85mm

Attached Files


Edited by teetee, 09 April 2024 - 20:44.

  • M a r a s and drChlubicz like this

#8068 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 711 posts
  • LokalizacjaRumia

Posted 09 April 2024 - 20:29

Nie, nic nie naliczyli. Zanim zdanie wyrobie, to trochę wody będzie musiało upłynąć. Osiem nowych kijów wjechało na ten sezon, a dla każdego trzeba znaleźć czas. ;)


Siema, główne testy w SE od 8go czerwca?😎

#8069 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts

Posted 09 April 2024 - 20:41

Siema, główne testy w SE od 8go czerwca?

 

Dokładnie. Będziesz miał relacje z pierwszej ręki i drugiej łodzi.   :D  :D 


Edited by teetee, 09 April 2024 - 20:41.


#8070 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaW-wa

Posted 11 April 2024 - 09:45

Ja też dzisiaj odebrałem purelure tylko seabed L+. Naliczyli 8.50 zł, opłaty manipulacyjnej. Pewnie za obsługę celną.

 

Ja przed chwilą odebrałem inny kij (tania spławikówka dla dzieciaków) i po raz pierwszy od wejścia VAT EU naliczono mi te 8.50 PLN. Czyżby Poczta Polska zmieniła front?



#8071 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 11 April 2024 - 09:52

Ja przed chwilą odebrałem inny kij (tania spławikówka dla dzieciaków) i po raz pierwszy od wejścia VAT EU naliczono mi te 8.50 PLN. Czyżby Poczta Polska zmieniła front?

Poczta teraz odrabia straty na umowie z alibabą. Szkoda że naszym kosztem. Powinni przedstawić uzasadnienie pobrania opłaty

Wysłane z Atari XL przy użyciu Tapatalka

#8072 OFFLINE   teetee

teetee

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 posts

Posted 11 April 2024 - 09:55

Ja przed chwilą odebrałem inny kij (tania spławikówka dla dzieciaków) i po raz pierwszy od wejścia VAT EU naliczono mi te 8.50 PLN. Czyżby Poczta Polska zmieniła front?

 

U mnie z wędką, która miała opłacony VAT również naliczono 8,5zł za obsługę celną. Wcześniej takie przesyłki przychodziły bez opłat. 



#8073 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Posted 11 April 2024 - 09:57

Tanich rzeczy nie odbierajcie jeśli nalicza opłate. Albo po fakcie reklamujcie w aliexpres opłate pobraną. Niech się Ali żre z pocztą


Wysłane z Atari XL przy użyciu Tapatalka
  • skrzyp likes this

#8074 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaW-wa

Posted 11 April 2024 - 10:01

U mnie z wędką, która miała opłacony VAT również naliczono 8,5zł za obsługę celną. Wcześniej takie przesyłki przychodziły bez opłat. 

 

Chyba znaleźli sposób na dodatkowy zarobek. Z ciekawości sprawdziłem wszystko, zachowałem etykietę i zaczynam walkę. 



#8075 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 11 April 2024 - 10:05

Ja dziś rano odebrałem rurkę z dwoma blankami i dwoma kompletami przelotek. Obeszło się bez opłat.

Krótszy waży 23 gramy, a tak cienki że bałem się w rękę wziąć :ph34r: :D



#8076 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 posts
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Posted 11 April 2024 - 10:09

Opłata pocztowa 8,50 zł pobierana jest za przedstawienie nadesłanej z zagranicy przesyłki do kontroli celnej i zgłoszenie towarów w niej umieszczonych do procedury dopuszczenia do obrotu pocztowego (dokonanie zgłoszenia celnego). Opłatę tę ponosi każdy Klient za którego Poczta Polska dokonuje zgłoszenia celnego na podstawie pełnomocnictwa złożonego przez Klienta oraz na podstawie pełnomocnictwa domyślnego. Dotyczy to także przesyłek, gdzie nie występują żadne należności celno-podatkowe tj. przesyłek od osoby fizycznej do osoby fizycznej o wartości do 45 euro (Poczta Polska musi dokonać zgłoszenia celnego takich przesyłek) czy przesyłek, w stosunku do których zastosowano procedurę IOSS, czyli klient zapłacił podatek VAT w chwili zakupu towarów- Poczta Polska musi również w tym przypadku dokonać zgłoszenia celnego.


Opłata ta nie jest naliczana do przesyłek wysłanych z krajów unii europejskiej. Dlaczego nie doliczają tego do przesyłek dostarczanych przez Pocztex, InPost czy DHL. Bo jak sprawdzicie w śledzeniu te przesyłki są nadawane np. w Polsce. Ale jak to Chińczyk ogarnia to niestety już jego tajemnica

#8077 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaW-wa

Posted 11 April 2024 - 10:24

Opłata pocztowa 8,50 zł pobierana jest za przedstawienie nadesłanej z zagranicy przesyłki do kontroli celnej i zgłoszenie towarów w niej umieszczonych do procedury dopuszczenia do obrotu pocztowego (dokonanie zgłoszenia celnego). Opłatę tę ponosi każdy Klient za którego Poczta Polska dokonuje zgłoszenia celnego na podstawie pełnomocnictwa złożonego przez Klienta oraz na podstawie pełnomocnictwa domyślnego

 

Ja wiem i w 2021 wieszczyłem, że tanie zakupy w Chinach się skończyły (a jeszcze wtedy można było kupować za grosze, w szczególności "cebule"), bo PP będzie doliczać 8.50 PLN każdorazowo. Opłata miała się pojawiać szczególnie w przypadkach opisanych poniżej:

 

https://media.poczta...spoza-krajow-ue

 

Niemniej z jakiegoś powodu PP praktycznie tego nie naliczała. Z tego co słyszę (a dziś sam odczuwam) opłata pojawia się coraz częściej. Być może coś się zmieniło i PP maksymalizuje przychody wszelkimi możliwymi sposobami. Ale to tylko moje przypuszczenia. A fakty są takie, że mam przed oczami deklarację CN22 z paczki, fakturę z Ali i nie widzę powodu, dla którego PP miałaby przybijać pieczątkę OPŁATA. Może to za wyrywkowe sprawdzenie?



#8078 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 11 April 2024 - 10:25

Opłata ta nie jest naliczana do przesyłek wysłanych z krajów unii europejskiej. Dlaczego nie doliczają tego do przesyłek dostarczanych przez Pocztex, InPost czy DHL. Bo jak sprawdzicie w śledzeniu te przesyłki są nadawane np. w Polsce. Ale jak to Chińczyk ogarnia to niestety już jego tajemnica

niekoniecznie w Polsce. Moja odebrana normalnie na poczcie, miała jako kraj nadania Holandię.

Wszystkie dotychczasowe przesyłki przechodziły odprawę celną w kraju tranzytowym. Holandii lub Francji. Dopiero potem pojawiały się trackingu z polskim numerem przesyłki. Nie sądzę więc by PP dokonywała jakiegokolwiek zgłoszenia celnego, skoro paczki takową odprawę przechodziły  w momencie sortowania w kraju tranzytowym należacym do UE. Wszystkie inne też oprócz ostatniej miały jako kraj nadania Chiny.

Tak więc pobiernie opłat wygląda mi tu na grube naciąganie procedur (nie pierwszy raz zresztą).


  • nalewator and skrzyp like this

#8079 OFFLINE   skrzyp

skrzyp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 posts
  • LokalizacjaW-wa

Posted 11 April 2024 - 10:27

 Bo jak sprawdzicie w śledzeniu te przesyłki są nadawane np. w Polsce. Ale jak to Chińczyk ogarnia to niestety już jego tajemnica

 

O takich sytuacjach nie mówię, na pewno dobrze patrzysz? W systemie śledzenia PP przesyłki pojawiają się np. od WER Komorniki albo WER Waszawa, ale na 17track.com masz ich całą drogę. Takimi nadawanymi z krajowych magazynów nie przejmowałbym się, ale to margines. 



#8080 ONLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,839 posts
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Posted 11 April 2024 - 10:53

Ale WER, jak sama nazwa wskazuje, to tylko Węzeł Ekspedycyjno Rozdzielczy, czyli inaczej mówiac po prostu sortownia. Dostają paczkę już po kontroli celnej w kraju UE i to jest już zgłoszone i dopuszczone tam.

PP dostała uprawnienia do zgloszeń, ale jedynie odnosnie paczek bez opłaconego VAT bądż których wartość przekracza kwotę zwolnioną z opłaty celnej. Wtedy takową procedurę przeprowadza. Dotyczy to też przesyłek np. jadących pociągiem i wjeżdzających do UE np via Białoruś. Wtedy jesteśmy pierwszym krajem do którego trafia towar spoza Unii.