Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zawody spiningowe w Kołach, Klubach i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 26 luty 2017 - 20:03

Czytałem dziś zarządzenie bodaj 175, zarządu Mazowieckiego Okręgu z dnia 20 luty tego roku. Jeśli dobrze zrozumialem to wszystkie zawody (także w sekcjach klubach i towarzyskie) mają być przeprowadzane na żywej rybie. I super. Sory za offtop

Wysłane z Tapa

Użytkownik RedJin edytował ten post 26 luty 2017 - 20:04

  • *Hektor* i coma lubią to

#122 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 luty 2017 - 21:49

nie tak różowo w OM http://ompzw.pl/komu...w,news,830.html

podlodowe i morskie na bitej rybie, a przecież można robić nawet podlodowe na żywej, i nie trzeba do tego uchwał ZO



#123 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 26 luty 2017 - 21:51

Marcin, można, ale to naprawdę trudne przy większej ilości zawodników i ryb. Przećwiczyłem, wiem, co mówię. 



#124 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 15 czerwiec 2017 - 21:42

A jednak da się coś zrobić. Po dłuższych moich staraniach, kilkudziesięciu pismach do GKS i OKS oraz rozmowach z Prezesem Koła . W moim Kole Azoty Tarnów z dużym zaangażowaniem i przychylnością Prezesa Koła. Po raz pierwszy zawody wędkarskie „Spinningowy Puchar Rzeki Biała”, będą przeprowadzane z dokumentowaniem złowionych ryb, poprzez fotografowanie na miarkach i ich natychmiastowe wypuszczanie.  Dzisiaj na facebook został zamieszczony post z regulaminem tych zawodów oto fragment regulaminu:

"• Zawody rozgrywane na żywej rybie, obowiązkowy podbierak.
• Zawody z wykorzystaniem miarek organizatora z numerem startowym, w celu sfotografowania dokładnego wymiaru złowionej ryby i natychmiastowego jej wypuszczenia.
• Obowiązek posiadania cyfrowego aparatu fotograficznego
lub telefonu komórkowego z aparatem o dużej rozdzielczości."

A teraz kilka słów do "niewiernych Tomaszów" - aby coś zmienić należy po pierwsze chcieć coś zmienić, po drugie dążyć do tego nieustannie a nie bojkotować zawody i "wieszać psy" na kole i wszystkich oceniać jedną miarką.

Koła Azoty Tarnów jest jednym z najprężniej działających kół w okręgu tarnowskim, świadczy o tym ilość imprez jakie są organizowane /wystarczy przeglądnąć facebook lub stronę koła/ i zmian jakie nastąpiły za sprawą Prezesa i zarządu.

Teraz czekam na spiningowe mistrzostwa okręgu, według zapewnień przewodniczącego OKS i uchwały jaka została podjęta, mistrzostwa mają się odbyć ściśle wg. ZOSW, dotyczy to przede wszystkim obsady sędziowskiej, "pożyjemy zobaczymy"



#125 OFFLINE   lysy69

lysy69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Paweł

Napisano 16 czerwiec 2017 - 18:18

A jednak da się coś zrobić. Po dłuższych moich staraniach, kilkudziesięciu pismach do GKS i OKS oraz rozmowach z Prezesem Koła . W moim Kole Azoty Tarnów z dużym zaangażowaniem i przychylnością Prezesa Koła. Po raz pierwszy zawody wędkarskie „Spinningowy Puchar Rzeki Biała”, będą przeprowadzane z dokumentowaniem złowionych ryb, poprzez fotografowanie na miarkach i ich natychmiastowe wypuszczanie.  Dzisiaj na facebook został zamieszczony post z regulaminem tych zawodów oto fragment regulaminu:

"• Zawody rozgrywane na żywej rybie, obowiązkowy podbierak.
• Zawody z wykorzystaniem miarek organizatora z numerem startowym, w celu sfotografowania dokładnego wymiaru złowionej ryby i natychmiastowego jej wypuszczenia.
• Obowiązek posiadania cyfrowego aparatu fotograficznego
lub telefonu komórkowego z aparatem o dużej rozdzielczości."

A teraz kilka słów do "niewiernych Tomaszów" - aby coś zmienić należy po pierwsze chcieć coś zmienić, po drugie dążyć do tego nieustannie a nie bojkotować zawody i "wieszać psy" na kole i wszystkich oceniać jedną miarką.

Koła Azoty Tarnów jest jednym z najprężniej działających kół w okręgu tarnowskim, świadczy o tym ilość imprez jakie są organizowane /wystarczy przeglądnąć facebook lub stronę koła/ i zmian jakie nastąpiły za sprawą Prezesa i zarządu.

Teraz czekam na spiningowe mistrzostwa okręgu, według zapewnień przewodniczącego OKS i uchwały jaka została podjęta, mistrzostwa mają się odbyć ściśle wg. ZOSW, dotyczy to przede wszystkim obsady sędziowskiej, "pożyjemy zobaczymy"

Brawo Ty  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:



#126 OFFLINE   mati83

mati83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaNowy Wiśnicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 czerwiec 2017 - 19:37

Dokładnie, brawo Ty Andrzeju!!!
Za wytrwałość w szczególności 👍👌

#127 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 23 czerwiec 2017 - 16:02

Powtarzam to od dawien dawna, można z łatwością zrobić zawody na żywej rybie nawet przy dużej ilości zawodników, kwestia organizacji i zaangażowania.
Andrzej Gratuluję  wytrwałości w działaniu bo to klucz do osiągnięcia celu kolejny klucz to pomoc kolegów bo sam nie ogarniesz wszystkiego.
Nasz klub który mam zaszczyt prowadzić od wielu lat organizuje różne imprezy od GP Okręgu po przez imprezy towarzyskie oraz naszą dumę czyli "Pstrąg Supraśli" impreza otwarta ogólnopolska a od tego roku uzyskała statut międzynarodowa.
Współpraca z naszym Okręgiem PZW wydaje się być dobra, wiadomo chciało by się więcej ale pracujemy nad tym.
Więcej o naszych działaniach na naszej stronie BARWENA . 
 

Ciągle jednak się uczymy i ważne że są chęci. Równie pozytywnie zakręconych klubowiczów zapraszam do kontaktu, wymiana doświadczeń bardzo pomaga.


  • *Hektor* i eRKa lubią to

#128 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 23 czerwiec 2017 - 20:18

Przejrzałem Waszą stronę, pogratulować frekwencji na zawodach. :)  Strona bardzo ciekawa i prowadzona bardzo starannie. Logistycznie ogarnąć tak licznie obsadzone zawody to dopiero wyzwanie. U mnie w kole pierwsze zawody z miarkami i fotografią, zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać. Ale od czegoś trzeba zacząć ;)



#129 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 25 czerwiec 2017 - 15:30

Pierwsze zawody na miarkach i zdjęciach rozegrane, "Spiningowy Puchar rz.Białej". Frekwencja w porównaniu z poprzednim rokiem zwiększyła się dwukrotnie /38zawodników/. Zawody przebiegły sprawnie i bez komplikacji, może dlatego, że ryby współpracowały słabo /7 zawodników z rybami/ oraz teren i specyfika rzeki bardzo wymagające. Miarki zostały na te zawody wypożyczone od prężnie działającego i dbającego o rzekę Klubu Przyjaciół Białej Tarnowskiej. Po zakończeniu zawodów Prezes Klubu zapewnił, że wszystkie zawody towarzyskie będą od tej pory rozgrywane w ten sposób. :) :) :) :)


  • *Hektor* i czis lubią to

#130 OFFLINE   mati83

mati83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaNowy Wiśnicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 czerwiec 2017 - 15:36

👍👌
Więcej chyba nie trzeba pisać Andrzeju ;-)

#131 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 czerwiec 2017 - 16:46

Mega szacunek dla Andrzeja!!! Piękne uwieńczenie Twoich starań co zresztą dzisiaj wszyscy zawodnicy docenili. Klub Przyjaciół Białej Tarnowskiej też się cieszy że legendarne worki to już przeszłość i że mogliśmy dać dobry przykład ☺
  • eRKa lubi to

#132 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 26 sierpień 2017 - 15:54

Dzisiaj 26.08- 27.08 miały się odbyć Spinningowe Mistrzostwa Okręgu, /PZW Tarnów/ na rzece Dunajcu /bardzo duży odcinek rzeki, ok. 3km w linii prostej i zbiorniku pożwirowym Niwce/ ale zostały odwołane.  :angry: Znajomy uświadomił mi, że podobno była mała frekwencja 6-7 uczestników i to było powodem odwołania mistrzostw. :huh: Szkoda tylko, że nikomu z okręgu nie chciało się wysłać w czwartek /zapisy do środy/ e-mejla do tych 7. Niektórzy przecież pracują w sobotę i musieli sobie załatwiać sobie wolne. Wiadomość o odwołaniu mistrzostw była na stronie  Okręgu / strona bardzo słaba jak na Okręg/, z lakonicznym komunikatem, że prawdopodobnie /czyż nie przewidziano tego wcześniej/ będą rozegrane w innym terminie. Nie będę komentował frekwencji, która świadczy o randze mistrzostw, i co o Okręgu myślą wędkarze. 

Jestem ciekaw jak w innych Okręgach są rozgrywane Mistrzostwa. Czy są rozgrywane dzień po dniu /woda płynąca, woda stojąca/ czy w inny sposób. Jaka ma być minimalna frekwencja, czy jest to ustalane odgórnie, czy uchwałą w Okręgu, czy czyjeś widzi misie.


  • czis lubi to

#133 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2017 - 19:29

Ale żenada... wstyd krótko mówiąc!

#134 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 26 sierpień 2017 - 20:28

Ok 1000 ludzi jest u mnie w kole... Na mistrzostwa koła pojechało chyba 17, z czego kilku spławikowców pewnie z nudów.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#135 OFFLINE   ag53

ag53

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • Lokalizacjatarnów
  • Imię:andrzej
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 26 sierpień 2017 - 23:13

Ok 1000 ludzi jest u mnie w kole... Na mistrzostwa koła pojechało chyba 17, z czego kilku spławikowców pewnie z nudów.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

No też nie było szału.



#136 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 09 październik 2017 - 15:32

Panowie nie zapomnijcie o jednym. Zawody odbywają się na oraganiźmie żywym, który raz chce więcej raz mniej raz nic. Trwały 3 dni gdzie łódki pływały po trzech tych samych chociaż dużych sektorach. Warunki pogodowe były ekstremalne wiatr, fale metrowe  i deszcz, to też spowodowało że ryba nie reagowała jakoś super i chroniała  się w zatoki osłonięte od wiatru które w większości były wyłączone. Zawodnicy byli z całej Polski i chociaż była to czołówka krajowa to znajomość zbiornika daje olbrzymią przewagę. Trzeba też podejśc do tematu patrząc na to strikte jako woda PZW a nie szkiery czy jeziora Szwedzkie po prostu ilośc ryb jest tu ograniczona. Kilka słów o organizacji. Wielki szacunek dla głównego sędziego z Mazowieckiego. Pozdrawiam też sędziego z sektora A, którego na pewno nie powinno być na tej imprezie gdyż jego zachowanie i podejście urągało randze takiej imprezy. Kilka słów o organizatorze czyli PZW. Otwarcie mistrzosta Polski w strugach padającego deszczu pod wiatą, baza zawodów w przyczepie campingowej, zero gadżetu nie wiem koszulka, kubek, identyfikator kto zawodnik kto trener kto sędzia nic zero. I tyle.......w temacie  


  • arti-zander i cyprys19 lubią to

#137 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3944 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 październik 2017 - 15:44

Panowie nie zapomnijcie o jednym. Zawody odbywają się na oraganiźmie żywym, który raz chce więcej raz mniej raz nic. Trwały 3 dni gdzie łódki pływały po trzech tych samych chociaż dużych sektorach. Warunki pogodowe były ekstremalne wiatr, fale metrowe  i deszcz, to też spowodowało że ryba nie reagowała jakoś super i chroniała  się w zatoki osłonięte od wiatru które w większości były wyłączone. Zawodnicy byli z całej Polski i chociaż była to czołówka krajowa to znajomość zbiornika daje olbrzymią przewagę. Trzeba też podejśc do tematu patrząc na to strikte jako woda PZW a nie szkiery czy jeziora Szwedzkie po prostu ilośc ryb jest tu ograniczona. Kilka słów o organizacji. Wielki szacunek dla głównego sędziego z Mazowieckiego. Pozdrawiam też sędziego z sektora A, którego na pewno nie powinno być na tej imprezie gdyż jego zachowanie i podejście urągało randze takiej imprezy. Kilka słów o organizatorze czyli PZW. Otwarcie mistrzosta Polski w strugach padającego deszczu pod wiatą, baza zawodów w przyczepie campingowej, zero gadżetu nie wiem koszulka, kubek, identyfikator kto zawodnik kto trener kto sędzia nic zero. I tyle.......w temacie  

Za to pewnie po zawodach była huczna impreza w hotelu ,który defakto  został wybudowany za nasze składki!

Ale impreza oczywiście dla bliskich i najbliższych...

A wy "szaraski" jakie koszulki , jakie kubki? 

Wyłoniono Mistrza, wyłoniono- to do następnego roku.



#138 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 09 październik 2017 - 15:57

Chcecie mi powiedzieć że zawody o randze MP bez żadnych gadżetów od sponsorów itp? Rozumiem że wpisowe było?
Kasa misiu,liczy sie kasa w kieszeniach działaczy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik pikeft edytował ten post 09 październik 2017 - 16:00

  • cyprys19 lubi to

#139 OFFLINE   este

este

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNad wodą koło Piotrkowa Tryb.
  • Imię:Sławek

Napisano 09 październik 2017 - 16:57

Mnie to nie dziwi.
Takie ot przyzwyczajenia z poprzedniej epoki. Wk... mnie jak mówią do mnie per "kolego", ale to i tak lepiej niż "towarzyszu"
😀
  • coma i cyprys19 lubią to

#140 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 09 październik 2017 - 17:05

wpisowe z tego co pamiętam 380 albo 360zł od uczestnika i 60 od trenera. Obiad w lunch packu na kolanie lub na łódce po 7 godzinach pływania  - bardzo dobry ale w takiej sytuacji wszystko byłoby pyszne byle ciapłe i sycące - ale czy było ciepłe nie pamiętam - głodny byłem  :-) Towarzystwo jak na takich zawodach przystało doborowe, cała pierwsza liga, mistrzowie okręgów i działacze PZW w większości bardzo mili i pomocni chociaż jak to wszędzie bywa zdarzały się też rodzynki jak wspomniny wcześniej dygnitarz, sędzia z sektora A - na pewno każdy z uczestników wie o czym piszę. Na pewno zapamiętam co podpatrzylem i czego nowe się nauczyłem. Zapamiętam też brak prądu przez prawie dwie doby, co nie sprzyjało suszeniu ciuchów po 7 godzinach deszczu i wietru, zapamiętam piwo po 4 zł w knajpce obok  cztynnej do dwudziestej nawet gdy było w niej pełno chłopaków z całej Polski po turze. Tylko czy tak powinno wyglądać święto polskiego spiningu?..........


  • giaur27, coma i cyprys19 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych