Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zawody spiningowe w Kołach, Klubach i inne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 09 październik 2017 - 17:10

Tylko czy tak powinno wyglądać święto polskiego spiningu?..........

Nie - to było proste pytanie.

Jaki związek, takie święto... 


  • cyprys19 i pikeft lubią to

#142 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 październik 2017 - 17:49

wpisowe z tego co pamiętam 380 albo 360zł od uczestnika i 60 od trenera. Obiad w lunch packu na kolanie lub na łódce po 7 godzinach pływania  - bardzo dobry ale w takiej sytuacji wszystko byłoby pyszne byle ciapłe i sycące - ale czy było ciepłe nie pamiętam - głodny byłem  :-) Towarzystwo jak na takich zawodach przystało doborowe, cała pierwsza liga, mistrzowie okręgów i działacze PZW w większości bardzo mili i pomocni chociaż jak to wszędzie bywa zdarzały się też rodzynki jak wspomniny wcześniej dygnitarz, sędzia z sektora A - na pewno każdy z uczestników wie o czym piszę. Na pewno zapamiętam co podpatrzylem i czego nowe się nauczyłem. Zapamiętam też brak prądu przez prawie dwie doby, co nie sprzyjało suszeniu ciuchów po 7 godzinach deszczu i wietru, zapamiętam piwo po 4 zł w knajpce obok  cztynnej do dwudziestej nawet gdy było w niej pełno chłopaków z całej Polski po turze. Tylko czy tak powinno wyglądać święto polskiego spiningu?..........

Mój znajomy znad sulejowskiego pisał, że policja wodna niespecjalnie się potrafiła zachować, krzywo patrzono na kamizelki automatyczne. Poza tym niektórzy zawodnicy nieco odpłynęli , bo jawne nazywanie kapitana portu per "szmaciarz"( podobnie jak innych żeglarzy), a człowiek ten ponoć płynął na Przyladek Horn kilkukrotnie, jest co najmniej nie na miejscu i świadczy o "poziomie" niektórych, podkreślam zawodników....Poza tym wyłączono zalew z żeglowania, co niespecjalnie się podobało amatorom rejsu i należy się spodziewać analogicznych kroków podczas regat.... Nie wiem co gorsze - ubiegłoroczne statystyki połowów , czy tegoroczna organizacja.......



#143 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 październik 2017 - 17:49

Ryby są takie jakie są zawodnicze kryteria. Pewne i  łatwe do szybkiego złowienia, "finezyjnie" łowione. Dlatego przeważa niewielki szczupak i okonie dłoniaki.. Chociaż Sławek trzasnął pięknego bolenia w drugiej turze.. :)

Związkowego sportu być w ogóle nie powinno, no może jakieś towarzyskie spotkania po kołach. Formuła tego typu co praktykowana obecnie jest horrendalnym, śmiesznym przeżytkiem. Tu dawno powinny pojawić się prawdziwe pieniądze, od prawdziwych poważnych sponsorów - czyli nie tylko datki nędznych rynkowych tygrysów, czyli chiński fajans z którejś tam ręki za darmową reklamę. MP czy GP powinny mieć zdecydowanie wyższą rangę niż ta biedna amatorszczyzna z pospolitego ruszenia. Może sport wędkarski zyskałby tak niezbędny mu powab, a zawodnicy motywację i należny im prestiż.

Z wpisowego, które ludziom z deficytem wiedzy i wyobraźni, wydaje się dramatycznie wygórowane, starcza zwykle na opłacenie kosztów. Wczoraj wieczorem Smuga sam jeden sprzątał po zawodach, odholowywał łódki, zbierał boje..

Bo wynajęcie profesjonalnej obsługi kosztuje, a okręg z pustego nie dołoży .. zresztą co by przechlał, co przeżarli działacze zasuwający za leniwych członków.. :)



#144 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 październik 2017 - 18:02

Sławek, u nas sport wędarski w spinie powinien stać się bardziej medialny, ligi komercyjne - coś na zasadzie wyczynowców w spławiku/feederze.Tam są sponsorzy przynajmniej, jest jakaś organizacja.  Niewiele wiem na temat sportu komercyjnego w spinie, jeżeli jest, to mówi się o tym niewiele, co najwyżej na giełdzie tutejszej widać sprzedawane nadwyżki nagrodowe.



#145 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 09 październik 2017 - 18:29

Za to pewnie po zawodach była huczna impreza w hotelu ,który defakto  został wybudowany za nasze składki!

Ale impreza oczywiście dla bliskich i najbliższych...

A wy "szaraski" jakie koszulki , jakie kubki? 

Wyłoniono Mistrza, wyłoniono- to do następnego roku.

 

Byłeś na tej imrezie???

 

Marcin - nie siej propagandy.

Może tak jest w OM ale nie tutaj.Jedyne co posiada OPT to stanica w Barkowicach Mokrych.A tego żadną miarą hotelem bym nie nazwał..



#146 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 09 październik 2017 - 18:59

A już szczytem absurdu jest łowienie parami z jednej łódki.. Prawdziwa groteska..

 

:) Maciek, Twój ojciec jak ma na imię ?



#147 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 09 październik 2017 - 19:50

Zalew Sulejowski wodą łatwą nie jest, ale nie można mu zarzucić, że mało rybną. Świadczą o tym moje logi z echosondy. Większość z nich wygląda jak z reklamy.

Nikt nie zwrócił uwagi, że zawody odbyły się po kataklizmie pogodowym (ciśniene w przedzien spadło o 30 hPa, w porywach w nocy wiało 109 km/h)

Ryby wywiało na płycizny i dość kuriozalne miejsca.

 

Wracając poszedłem po samochód do "mojego" portu. Narybek wisiał pół metra nad wodą, a z dołu szalały drapieżniki. Woda nieco ponad metr. Jak mieszkam w tym porcie parę ładnych lat, taki obrazek widziałem po raz pierwszy, co świadczy o nienormalności sytuacji pogodowej.

Kilka dni wczesniej opłynąłem cały zalew i na głębokości mniejszej niż 6 metrów nie było życia.

 

Gratulacje dla zawodników z czołowych miejsc, bo w tych warunkach pokazali klasę.

 

Pomysł z wyłączeniem wody dla wszystkich, bo przecież "miejscowe obrzyny" mogą rozstawić siatki z żywymi rybami dla wybranych zawodników uważam za chory.

Odnoszenie się do miejscowych w absolutnie poniżającym tonie też niczego dobrego nie przyniesie.

 

Najbardziej obawiam się, że żeglarze wyłączą zbiornik na kilka weekendów w przyszłym roku. Były planowane imprezy kończące sezon, zabrakło przepływu informacji.

 

Chcąc wypłynąć na wodę po turze, nie było kogo zapytać, czy wolno, czy nie wolno. Policja nie wiedziała, w końcu wymordowaliśmy zgodę na wypłynięcie.

Ustalenie zasad chyba nie jest rzeczą nieosiągalną?

 

Oby mniej takich "cyrków" na mojej wodzie.



#148 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3941 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 09 październik 2017 - 20:12

Byłeś na tej imrezie???

 

Marcin - nie siej propagandy.

Może tak jest w OM ale nie tutaj.Jedyne co posiada OPT to stanica w Barkowicach Mokrych.A tego żadną miarą hotelem bym nie nazwał..

CHodziło mi o hotel w Serocku (jeden z kilku w kraju),ale widzę ,że pewnych spraw nie rozumiesz,nie chcesz zrozumieć,bądż po prostu wiesz lepiej.

Na tym kończę Romku.


Użytkownik cyprys19 edytował ten post 09 październik 2017 - 20:13

  • eRKa lubi to

#149 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 październik 2017 - 05:08

(...) Najbardziej obawiam się, że żeglarze wyłączą zbiornik na kilka weekendów w przyszłym roku. Były planowane imprezy kończące sezon, zabrakło przepływu informacji. (...)

Z użytkowników Zalewu, chyba żeglarze najmniej szkodzą rybostanowi.

Jeśli nie ukróci się kłusownictwa i "wszystkozabieractwa" to niestety, będzie coraz gorzej. Jestem Matuzalemem i znam zbiornik od początku jego istnienia. W latach 80-tych i 90-tych można było mówić o rybostanie. W porównaniu z tamtym okresem, teraz to jest bezrybie.

Chwała dla tych, którzy cokolwiek złowili, wielki gratulacje.

 

A już szczytem absurdu jest łowienie parami z jednej łódki.. Prawdziwa groteska.. (...)

Absurd i groteska, to powyższy cytat... Współczuję...


Użytkownik Alexspin edytował ten post 10 październik 2017 - 05:10

  • cyprys19 i eRKa lubią to

#150 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 10 październik 2017 - 08:09

CHodziło mi o hotel w Serocku (jeden z kilku w kraju),ale widzę ,że pewnych spraw nie rozumiesz,nie chcesz zrozumieć,bądż po prostu wiesz lepiej.

Na tym kończę Romku.

 

Ha haa... miłością do PZW to ja też nie pałam.Po prostu zdziwiony byłem tym hotelem.I nic więcej...


  • cyprys19 lubi to

#151 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 październik 2017 - 10:40

Ryby są takie jakie są zawodnicze kryteria. Pewne i  łatwe do szybkiego złowienia, "finezyjnie" łowione. Dlatego przeważa niewielki szczupak i okonie dłoniaki.. Chociaż Sławek trzasnął pięknego bolenia w drugiej turze.. :)

Związkowego sportu być w ogóle nie powinno, no może jakieś towarzyskie spotkania po kołach. Formuła tego typu co praktykowana obecnie jest horrendalnym, śmiesznym przeżytkiem. Tu dawno powinny pojawić się prawdziwe pieniądze, od prawdziwych poważnych sponsorów - czyli nie tylko datki nędznych rynkowych tygrysów, czyli chiński fajans z którejś tam ręki za darmową reklamę. MP czy GP powinny mieć zdecydowanie wyższą rangę niż ta biedna amatorszczyzna z pospolitego ruszenia. Może sport wędkarski zyskałby tak niezbędny mu powab, a zawodnicy motywację i należny im prestiż.

Z wpisowego, które ludziom z deficytem wiedzy i wyobraźni, wydaje się dramatycznie wygórowane, starcza zwykle na opłacenie kosztów. Wczoraj wieczorem Smuga sam jeden sprzątał po zawodach, odholowywał łódki, zbierał boje..

Bo wynajęcie profesjonalnej obsługi kosztuje, a okręg z pustego nie dołoży .. zresztą co by przechlał, co przeżarli działacze zasuwający za leniwych członków.. :)

 

Sport w PZW prawdopodobnie skończy się po Krajowym Zjeździe Delegatów Okręgów. Związek został skreślony z listy związków sportowych, a w nowym statucie nie ma ani słowa o sporcie.



#152 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 październik 2017 - 11:33

 

Absurd i groteska, to powyższy cytat... Współczuję...

Nie widziałem na łodzi u KVD na ichniejszych turnamentach bassowych innych łowiących załogantów.... to tak w nawiązaniu. No ale nie ma co porównywać poziomu organizacji imprezy, bo u nas jej po prostu nie ma.



#153 OFFLINE   fefko

fefko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaZgorzelec
  • Imię:Bartlomiej

Napisano 10 październik 2017 - 12:10

Tak sobie w wolnej chwili podliczylem kasiorke za startowe na konto Okregu w Piotrkowie:

 

Seniorzy: 131 chlopa x 381,30 zeta = 49 950,30 zeta

Juniorzy: 21 chlopczyka x 442,80 zl =9 298,80 zeta

 

Ponad 59 tys zlotych zebrane za zawody, przy braku w oplaconym startowym, noclegu oraz wypozyczenia lodki na czas zawodow...niezly pieniadz za 3 dni. Oczywiscie jestem swiadomy tego, ze kasa poszla z tego na oplacenie sedziom diet, benzyny na plywanie dla sedziow, prowiantu oraz obiadkow dla zawodnikow, 2 toitoi....i wiecej nie przychodzi mi do glowy.Tez bylem jednym z uczestnikow wiec widzialem wszystko jako zawodnik.

 

Cieszylbym sie gdyby choc polowa tej kwoty poszla na zarybienie tego pieknego zbiornika...choc i tak to kropla w morzu.


  • Piotrk82, cyprys19 i Alexspin lubią to

#154 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 10 październik 2017 - 12:58

(...) Cieszylbym sie gdyby choc polowa tej kwoty poszla na zarybienie tego pieknego zbiornika...choc i tak to kropla w morzu.

Miraż... :(



#155 OFFLINE   pikeft

pikeft

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 578 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr

Napisano 10 październik 2017 - 14:31

Tak sobie w wolnej chwili podliczylem kasiorke za startowe na konto Okregu w Piotrkowie:

Seniorzy: 131 chlopa x 381,30 zeta = 49 950,30 zeta
Juniorzy: 21 chlopczyka x 442,80 zl =9 298,80 zeta

Ponad 59 tys zlotych zebrane za zawody, przy braku w oplaconym startowym, noclegu oraz wypozyczenia lodki na czas zawodow...niezly pieniadz za 3 dni. Oczywiscie jestem swiadomy tego, ze kasa poszla z tego na oplacenie sedziom diet, benzyny na plywanie dla sedziow, prowiantu oraz obiadkow dla zawodnikow, 2 toitoi....i wiecej nie przychodzi mi do glowy.Tez bylem jednym z uczestnikow wiec widzialem wszystko jako zawodnik.

Cieszylbym sie gdyby choc polowa tej kwoty poszla na zarybienie tego pieknego zbiornika...choc i tak to kropla w morzu.

Też sobie to policzyłem, niezła kasa.
Ale za te pieniądze jednak wolałbym jakiś ogólnopolski zlot,podobne pieniądze.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

#156 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 10 październik 2017 - 17:34

Czystym curiosum jest kiedy do poważnie podchodzącego,  może i nieoficjalnego profesjonalisty zawodnika, których jest naprawdę niewielu, który zainwestował swój czas, wiedzę i pieniądze - niemałe - w drodze losowania dobiera się balast w postaci przypadkowego gościa..

 

Z brzegu też powinni łowić w tandemach..

 

Oczywiście zawsze głos zabrać musi opozycja w tradycyjnej dla forum wędkarskiego postaci, czyli alternatywa dla  rozumu i logiki. Na co wyrażam koleżeńską zgodę.. :)



#157 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 październik 2017 - 05:00

(...) Z brzegu też powinni łowić w tandemach.. (...)

Nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego. Zawody w Gdańsku 11 listopada, już trzeci raz odbywają się wyłącznie z brzegu i losowanymi parami. Jakoś nie powoduje to braku wyników, niesnasek czy frustracji. Atmosfera wspaniała, o czym świadczy fakt, że w pierwszej edycji brało udział bodajże 100-tu uczestników, w drugiej ciut ponad 200-tu, a w tym roku lista startujących zamknęła się liczbą 280-ciu.

Odnoszę wrażenie, że obecność na łodzi nowicjusza przeszkadza tylko frustratom, a doświadczonemu zawodnikowi i wędkarzowi na pewno nie zawadza.

Chyba każdy był kiedyś nowicjuszem, oczywiście - co widać po logice i rozumie - oprócz Kolegi SOB... ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 11 październik 2017 - 05:01


#158 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 październik 2017 - 05:14

Indywidualne zawody  powinny być jednak indywidualne. To jest oczywiście bardzo trudne do pojęcia dla relatywisty albo konformisty.. :)       



#159 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 11 październik 2017 - 05:44

Zaraz, zaraz ... Panowie, być może łowienie solo miałoby sens, ale przecież ten drugi zawodnik (czy też jak raczył go określić SOB - balast) to chyba nie nowicjusz z łapanki, i też reprezentuje jakiś poziom.

Ciekawsze jest wpisowe - wyższe dla juniora niż dla seniora


  • Krzysiek P, eRKa i Alexspin lubią to

#160 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 październik 2017 - 05:56

Indywidualne zawody  powinny być jednak indywidualne. To jest oczywiście bardzo trudne do pojęcia dla relatywisty albo konformisty.. :)       

Może i jestem konformistą (wyjaśnienie tego określenia https://pl.wikipedia...wiki/Konformizm), może jestem relatywistą (wyjaśnienie tego słowa https://pl.wikipedia...wiki/Relatywizm), ale podziwiam Kolego SOB Twoją "rycerskość" (gwoli wyjaśnienia, rycerze nosili głowy zakute w hełmy). ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 11 październik 2017 - 05:57





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych