Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Yamaha F25G - nowe silniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisano 13 maj 2019 - 15:01

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisal

#182 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 13 maj 2019 - 18:17

Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby doradzić gdzie pod pokrywą znajduje się świeca lub kabel do świecy do którego mógłbym podpiąć obrotomierz indukcyjny?

W pierwszej chwili się uśmiechnąłem, ale po zastanowieniu pomyślałem - jaki to jest szczęśliwy człowiek- kupił sobie silnik i pływa, potrzebuje obrotomierz, pyta gdzie przewód, zakłada i ma. Bez robienia doktoratu z budowy wszystkiego, czego się tylko dotknie :)


  • Paweł J lubi to

#183 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 13 maj 2019 - 21:56

W końcu doszedł do mnie -))
Troszkę popływałem
Napisze swoje odczucia ale jutro, dziś nie mam siły

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 13 maj 2019 - 21:57


#184 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 15 maj 2019 - 10:16

Yamaha 25  GWHS 2019 

Silnik w porównaniu do  poprzedniego 20KM chodzi jakby ciut ciszej ale wiadomo nowy, niestety z racji 2 cylindrów telepanie na wolnych obrotach czy to na luzie czy podczas jazdy jest ciut denerwujące, niestety taki jego urok. 

 

Co zauważyłem :

- Uchwyt do podnoszenia silnika na płytkiej wodzie jest tak skromny io mały że mam problemy by go znależć i nacisnąć 

- Podnoszenie silnika w górę ma bardzo wąski zakres uniesienia silnika (w mojej 20KM Yamaha była wieksza regulacja )  do wodowania i  zakres jes słaby srednio lub bardzo wysoko co ogranicza kształt mojej rufy ( by unieść całkowicie silnik do samej góry by nie zachaczyć spodziną przy wciąganiu łodki na przyczepkę muszę skręcić silnikiem w lewo na maksa wtedy uniosę go na maxa wysoko.

Niestety nie napiszę wam na razie nic więcej ani o spalaniu ani o prędkości jaką osiagam na RF 405   bo ja docieram ten silnik mimo wielu opinii że nie trzeba lub trzeba ja zamierzam go dotrzeć po swojemu.

Załączone pliki


Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 15 maj 2019 - 10:29

  • Karol Krause i polak9 lubią to

#185 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 15 maj 2019 - 10:39

.... chciałem zapodać film ale mój program coś nie może go zmniejszyć i z tel też nie mogę dodać 


Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 15 maj 2019 - 10:44


#186 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 15 maj 2019 - 19:44

To telepanie silnika jest gorsze jak w F20? W tamtej też miałeś 2 garnki. Moją też telepie. Trzeba będzie chyba przyzwyczaić się i polubić :)

#187 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 15 maj 2019 - 21:35

To telepanie silnika jest gorsze jak w F20? W tamtej też miałeś 2 garnki. Moją też telepie. Trzeba będzie chyba przyzwyczaić się i polubić :)


Podobne, myśle ze powinno minimalnie się ustabilizować po dotarciu,natomiast na pewno ten obja nie zginie, trza kupic 3 cylindry będzie większa kultura pracy i pojemność większa, mi o wszystko wolę Yamahę i pozostanę przy niej na razie.


Pytanie do was :

Zapodajecie jakis działający dobrze obrotomierz/mth ktory nie przekłamuje danych

#188 OFFLINE   Blackstarpro

Blackstarpro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Mer

Napisano 15 maj 2019 - 22:15

Telepie , bo jest lekki , mniejszą masę łatwiej jest poruszyć...



#189 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 16 maj 2019 - 03:24

Obrotomierz?
Ja zamontowałem najtańszy za 37,50zł i działa. Miałem już 2 takie przy poprzednich silnikach. Do sprawdzenia obrotów przy doborze śruby wystarczy. 20 mtg do pierwszego przeglądu też odliczy.
Póżniej do kosza na śmieci. Motogodziny zapisze komputer.
Odnośnie małej wagi i drgań. Miałem kilka 2T, też lekkich,może o mniejszej mocy, ale muszę z przykrością stwierdzić, że od najnowszego modelu Yamahy oczekiwałem więcej. Mogłem kupić nówkę Tohatsu M25/30 2T w Hamburgu. Zawołali 4500euro. Zapytałem dlaczego tak drogo? Odpowiedź: Jakość i niezawodność kosztuje. No i odpuściłem. Teraz trochę żałuję. Posłuchałem porady, że jednego dnia Bruxela wyda zakaz 2T i co wtedy zrobisz?
I to nie byle kto tak doradzał.
Myślę że przywyknę. Bo jaki mam wybór? Kasą wydana. Hobby :) i
  • PiernikTorunski lubi to

#190 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 24 maj 2019 - 12:45

Obrotomierz założyłem, zakupilem w salonie Suzuki za 60zl i oczywiscie wyglada tak samo jak te po 37zl i po 60 na alleg
Sam elegancko prEpuscilem przez gumowe wpusty kabelek i juz byłem w środku, podłączenie nie było trudne dzięki zdjęciu ktore zamieścił któryś z was w tym wątku, działa poprawnie moze nie super dokładnie ale wystarczy do pierwsżego przeglądu.

Odnośnie spostrzeżeń - na pewno wychodzi szybciej w ślizg, czy to sam czy w 2 osoby,prędkości maxymalnej jeszcze wam nie podam bo docieram go, ale dam znać.
Ja ogolnie jestem zadowolony.

#191 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 28 maj 2019 - 12:49

Dziękuję za info jak zamontować obrotomierz - działa :)

A silniczek naprawde fajny. Do RF420 optymalna śruba w mojej ocenie będzie o trochę mniejszym skoku - 10 lub nawet 9 przy pełnym obciążeniu łodzi. Prędkość max powinna być podobna bo te 25 koni wyciągnie na wyższych obrotach.


Użytkownik BartoszC edytował ten post 28 maj 2019 - 12:56


#192 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 09 lipiec 2019 - 21:45

Cześć wszystkim 

Mineło trochę czasu od zakupu silnika jestem cały czas w fazie testów ale jestem bardzo zadowolony z zakupu, choć jak pomyślę że za chwilę będę zakładał silnik dziobowy to znowu okazać się może ( a już wiem że koledzy na tych samych łodziach po zakładali i prędkość spadła i już kombinują  ) będzie za mało -((

Trza było brać 30 KM Evinrude -((  choć waga 68kg i brak ładowania i rozrusznika spowodowały że jednak Yamaha  została kupiona.

Trudno sprzeda się i łódkę i silnik ha ha ha 

Jak by ktoś miał pytania o silnik, zapraszam 

pzdr


Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 09 lipiec 2019 - 21:47

  • Paweł J lubi to

#193 ONLINE   Jacques

Jacques

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaPodlasie
  • Imię:Jacek

Napisano 10 lipiec 2019 - 08:16

Sławek, twój też tak trzęsie na wolnych obrotach przy trolu ?



#194 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 16 lipiec 2019 - 17:27

Minimalnie tak ale nie mocno, podobnie jak wcześniejsza Yamaha 15 i 20 KM
dla mnie to nie jest problemem
Natomiast jest dla mnie istotne ze na obecnej łódce River Fox 405GPX z bakiem 12L, z aku i kotwica na dziobie 92amp,z gaśnicą,kamizelkami,skrzynką Plano 7777 i mniejszą Plano
sam na fabrycznej śrubie płynę na jeziorze 50/51 (dane z echomap 70DV w dwie osoby plus kolegi graty 45.5/46 km
Przy 20 Km było to 38.8/ 39 km w 2 osoby i 42 chyba sam
Wszystko zależy od tego ile sprzętu mamy na łódce i ile ważymy
Ja jestem zadowolony choć nadal twierdze ze trzeba było brać 30KM nie koniecznie Yamahy np.Mercurego lub Evinrude bo jak dojdzie silnik dziobowy i mocniejsze aku to parametry prędkości minimalnie ale spadną.

Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 16 lipiec 2019 - 18:22


#195 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 21 lipiec 2019 - 18:09

Witam.
U mnie tak dobrze nie jest. Łódka F420,jednopłaszczowa z Fox Boats, waga z silnikiem, załogą (2 osoby) i kompletnym sprzętem 470kg. Yamaha nowa 25GWHS, śruba oryginalna 11 1/4. Jezioro Dadaj, pogoda bez wpływu na osiągi.
Prędkość max. 38-40km/ha, obroty max. 5500.
Trzeba zmienić śrubę i pewnie coś jeszcze.
Kombinowałem z podniesieniem silnika o podkładkę 13mm, różnymi ustawieniami trymu i guzik. Jedna osoba mniej (60kg) i 41,5km/ha, a obroty te same.
Niby trochę ciężko na dziobie, ale jak sam pływam to z przodu jest ok.45kg. i cały zestaw 410kg. Powinien osiągać obroty, a nie chce.
Wyniki z GPS sondy i aplikacji telefonu identyczne.
Łódka szybko szybko kładzie się na wodzie. Dobrze (moim zdaniem) płynie od 35km/ha. Obroty wtedy 5100.

#196 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 lipiec 2019 - 19:30

Zmień śrubę na 10" i dobijesz do 5900-6000RPM. Ogólnie to trochę wina sprzedawcy, bo NIGDY nie pytają jaka łódź, waga i nie pomagają w doborze śruby i zaraz po zakupie motorynki biegnie człowiek do sklepu po nową śrubę...

#197 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 21 lipiec 2019 - 19:47

Zmień śrubę na 10" i dobijesz do 5900-6000RPM. Ogólnie to trochę wina sprzedawcy, bo NIGDY nie pytają jaka łódź, waga i nie pomagają w doborze śruby i zaraz po zakupie motorynki biegnie człowiek do sklepu po nową śrubę...



#198 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 21 lipiec 2019 - 20:06

Pytali o pływadło i proponowali dopasowanie śruby. Problem w tym, że 180km do sprzedawcy, który zaproponował najlepszą cenę. Nie chciałem ciągnąć łódki i trochę szkoda było nowego silnika na doświadczenia z pełnym gazem.
Łudziłem się niską jednak wagą zestawu.
Miałem nadzieję, że 410kg (sam na łódce) poradzi sobie na oryginalnej śrubie.
Trochę dziwne jest to, że rośnie tylko prędkość, a obroty zostają te same, gdy sam pływam. Nie przypuszczam by silnik miał jakąś blokadę obrotów. Mam 19 mtg napływane. Pierwszy przegląd po 20 mtg.
Czechofil (przepraszam) zmienił skok na 10 3/4 i pisał, że jest ok. Jego łódka jest chyba że 100kg cięższa od mojej.

#199 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 21 lipiec 2019 - 23:05

Dopasowanie śruby nie polega na pomiarach na wodzie, jeśli ktoś zna się na materii -  parametrach sprzedawanego silnika i posiada umiejętność czytania tabel doboru śrub to zrobi to idealnie na odległość.

Może płyniesz zbyt krótki dystans i dlatego masz złudzenie rosnącej prędkości ?

 

Co do pierwszego serwisu - moja suzuki stała się bardziej żwawa po takim przeglądzie. Mercury - jeszcze nie wiem, bo mam całe 9Mh :)



#200 OFFLINE   Antek0158

Antek0158

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Antek

Napisano 22 lipiec 2019 - 07:27

Testy na wodzie i kombinacje z wysokością zawieszenia silnika zalecił producent łodzi. Myślę , że ma odpowiednią wiedzę w tym temacie.
Wzrost prędkości przy mniejszym obciążeniu łodzi i przy tych samych obrotach max. sprawdzony w/g GPS sondy. Kilka przelotów po ok. 2km. Zero wiatru, jezioro.