Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Yamaha F25G - nowe silniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
257 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 06:33

Na jakim paliwie pływacie? Zwykłej 95 czy może 98 lub lepszej?

Jeśli na lepszej to czy są jakiekolwiek odczuwalne różnice? Np prędkość max?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Yamaha ASO powiedzieli mi ,że 98 jest za  suchym paliwem do tego silnika i leje tylko 95. 


  • Łowca.b lubi to

#222 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 19 sierpień 2019 - 08:33

W Yamaha ASO powiedzieli mi ,że 98 jest za suchym paliwem do tego silnika i leje tylko 95.

Ciekawe czy wierzą też w czary i zabobony?

Wysłane z mojego ASUS_Z01RD przy użyciu Tapatalka
  • gumowy i crizz100 lubią to

#223 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisano 19 sierpień 2019 - 09:38

Dobra grafika. Aż sobie zapisałem. Dzięki.

#224 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 04 wrzesień 2019 - 22:49

Jesli szukacie firmy leasingowej do silnika i lodki to polecam idea leasing bez problemu ogarna temat.


Witajcie a co na to US jeśli twoja działalność nie ma nic wspólnego z pływaniem?

#225 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 05 wrzesień 2019 - 00:45

Witajcie a co na to US jeśli twoja działalność nie ma nic wspólnego z pływaniem?

Dopisujesz do rejestru swojej DG - "wynajem zarobkowy łodzi", szukasz klientów, wynajmujesz, prowadzisz ewidencję, płacisz podatek od wynajmu i już...



#226 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 05 wrzesień 2019 - 20:24

Skoro można reklamować łódką kraj za kilka milionów, to chyba można nią reklamować firmę za kilkadziesiąt tysięcy.


  • Paweł J lubi to

#227 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 09 październik 2019 - 22:08

Silników 25 KM Yamahy coraz wiecej na wodzie a tu taka cisza .......

#228 OFFLINE   BartoszC

BartoszC

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 sierpień 2020 - 07:37

Jakie hydrostabilizatory są kompatybilne z F25G? Zastanawiam się nad Stingray XRIII Junior...



#229 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 21 styczeń 2021 - 23:18

Panowie, bo cisza w temacie się zrobiła. Proszę użytkowników o odp. czy rzeczywiście silnik mocno drży na niskich i np. w trollingu? Może np. porównanie do mercury? I drugie pytanie, czy regulacja obrotów jest przydatna przy trolu...?

#230 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 styczeń 2021 - 00:09

Regulacja obrotów zawsze się przyda :) , obecnie dostępna również w innych markach silników np. Tohatsu MFS25 -30C z Big Rumplem :)

Co do wibracji usłyszałem nie tak dawno stwierdzenie od jednego z użytkowników Parsuna który pływał z użytkownikiem wcześniej wspomnianej Yamahy F25G że Parsunem na wolnych mniej telepie niż Yamahą.
Nie mówię to u jakości wykonania, użytych materiałów, trwałości itd - tylko o wibracjach. 

 

Pamiętaj że to pojemność 432 ccm i tylko dwa garnki, konstrukcja odciążona maksymalnie, silnik ekonomiczny i spełnia wysokie normy ekologiczne ale telepie bardziej od innych w tej klasie cenowej.

 

Kupujesz i nie zwracasz uwagi lub szukaj innego :)


Użytkownik cabage edytował ten post 22 styczeń 2021 - 00:10

  • mancio lubi to

#231 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 06:17

Dzięki Marcin, ale silnik ogólnie "dobry"? Masz może osobiste porównanie z innym w 2óch garnkach? Nie ukrywam, że przyciąga waga i regulacja obrotów...

#232 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 06:17

Dzięki Marcin, ale silnik ogólnie "dobry"? Masz może osobiste porównanie z innym w 2óch garnkach? Nie ukrywam, że przyciąga waga i regulacja obrotów...

#233 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 styczeń 2021 - 07:27

Każdy nowy markowy będzie dobry, osobiście na Yamasze nie pływam, ale z internetu i od użytkowników słyszę że nią telepie.

Ten silnik jak dla mnie wciśnięty pojemnością i mocą na siłę w ramach testu a nóż widelec wypali...
Pojemność z dupy jeśli mowa o moc vs ccm. Jedynie waga na plus w całości. Osobiście brał bym 3-4 cylindry i większą pojemność.

KM to prędkość w głównej mierze, pojemność większą moc i szybsze wyjście do ślizgu. Większą ilość cylindrów wyższa kultura pracy...

Ja bym Yamki nie kupił, ale ja to ja :)

Użytkownik cabage edytował ten post 22 styczeń 2021 - 07:28

  • mancio lubi to

#234 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 08:09

Każdy nowy markowy będzie dobry, osobiście na Yamasze nie pływam, ale z internetu i od użytkowników słyszę że nią telepie.

Ten silnik jak dla mnie wciśnięty pojemnością i mocą na siłę w ramach testu a nóż widelec wypali...
Pojemność z dupy jeśli mowa o moc vs ccm. Jedynie waga na plus w całości. Osobiście brał bym 3-4 cylindry i większą pojemność.

KM to prędkość w głównej mierze, pojemność większą moc i szybsze wyjście do ślizgu. Większą ilość cylindrów wyższa kultura pracy...

Ja bym Yamki nie kupił, ale ja to ja :)

W moim przypadku, nie zależy mi na osiągach, w 80-85% pływam w trolu. W ślizgu spływam jak kończę łowienie, ewentualnie z miejsca na miejsce i w razie "w"... Ten motor przyciągnął moją uwagę ze względu na trollingową regulację obrotów... Większego silnika po prostu nie potrzebuję a tak naprawdę rozglądam się za mercurym 20, no a że ten się "nawinął na oczy" stąd moje pytania... czy z tym telepaniem jast taka tragedia, czy wszystko w normach...



#235 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 09:16

I jeszcze, czy ktoś może powiedzieć o co chodzi, co tam trzeba podłożyć? od 17 minuty.  I o co chodzi z regulatorem, 2ga i 7ma minuta...

 



#236 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 styczeń 2021 - 09:30

To jest wątek o silnikach Yamaha, a nie sprzedaży silników Tohatsu...


Użytkownik mario edytował ten post 22 styczeń 2021 - 11:37


#237 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:34

Panowie, bo cisza w temacie się zrobiła. Proszę użytkowników o odp. czy rzeczywiście silnik mocno drży na niskich i np. w trollingu? Może np. porównanie do mercury? I drugie pytanie, czy regulacja obrotów jest przydatna przy trolu...?

 

Cześć - mam model F25GWHS przy RiverFoxie 420 już 3 sezony - wypływałem prawie 300 mth i jestem z niego MEGA zadowolony.

 

ZALETY:

 

1. Jest bardzo cichy i oszczędny, tygodniowy wyjazd do Szwecji 6 dni łowienia po 12 godz, trolling i spinning to jakieś 30-35 litrów, mi średnie spalanie wychodzi 1,2 l/h lub inaczej 4,5km na 1 litrze

2. Pali zawsze za pierwszym razem, nie ważne czy stał pół roku i zimował, czy jest upał 40 stopni, czy przymrozek - a to nie każdy silnik potrafi, poprzednio miałem Hondę 20 i to był dramat w porównaniu z tą Yamką

3. Układ wtryskowy daje mega komfort, jak jest bardzo zimno to nie gaśnie w trollingu dlatego, że jest niedogrzany

4. Ma największy moment obrotowy w swojej klasie i osiągami bije nawet 2-suwy - kto nie wierzy zapraszam na YT - jest tam mój filmik jak ciągam narciarza wodnego, TAK, ciągam narciarza silnikiem 25KM

5. Ma bardzo przyjemny dźwięk i przy pływaniu na maxa nie irytuje

6. Ma rozruch ręczny i elektryczny co czasami się przydaje. Ja mam 3 echosondy na łodzi i w tym roku rozładowałem aku do zera i nie byłem w stanie zapalić silnika rozrusznikiem, jedno pociągniecie ręcznym załatwiło sprawę - gdyby nie to to czekałoby mnie zdejmowanie osłony koła zamachowego i nawijanie sznurka co przy wietrze i falach może być nieprzyjemne

7. Ma największy alternator w swojej klasie 16A a konkurencja tylko 10A - jak ktoś ma 2 aku i dziobówkę to na pewno to doceni

 

Dla mnie silnik ma 3 wady, o których już tu pisali inni użytkownicy:

 

1. dźwignia unoszenia jest w mało fortunnym miejscu i jak silnik jet odniesiony to jest do niej utrudniony dostęp

2. regulacja oporu skręcania po jakim czasie się wyciera i nie trzyma mocno, w pozycji max można silnikiem z oporem, bo z oporem ale ruszać

3. Ma dużo większe wibracje niż jej starsze siostra co miała pojemność 500cm3


Użytkownik Czechofil edytował ten post 22 styczeń 2021 - 17:40

  • mancio lubi to

#238 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:37

 I drugie pytanie, czy regulacja obrotów jest przydatna przy trolu...?

 

Tak, jest to mega wygoda.

Normalne obroty to 900/min i np. moja łódka bez wiatru płynie ok 3,3 km/h

Jak mam wiatr w plecy i chce zwolnić to zmniejszam obroty, można schodzić co 50 obr to minimum 750

Jak płynę pod wiatr to zamiast dodawać gazu rumplem po prostu klikam do góry co 50 obr aż do max 1'100

Dzięki tej funkcji można zachować stałą prędkość niezależnie od warunków atmosferycznych

 

Przy 750 obr/min - telepie bardzo mocno przy 900 jest OK a od 1'000 jest już pełen komfort i nie ma drgań


  • mancio lubi to

#239 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 18:07

Przy 750 obr/min - telepie bardzo mocno przy 900 jest OK a od 1'000 jest już pełen komfort i nie ma drgań

 

Dzięki Lechu za tak... hmm... dogłębną opinię i obiektywną, bo wymieniasz nie tylko zalety, lecz również i wady z których ostatnia jest dla mnie najbardziej istotna, boję się, że te drgania będą się przenosić na łódź...

 

Lechu czy może wiesz o czym Vitalik mówi w tym filmie? Początkowo chyba o tym że pod ładowanie musi być podłączony akumulator, bo w przeciwnym razie w regulatorze będzie rosło napięcie i będzie się nagrzewał, tak to zrozumiałem, a od 17tej minuty właśnie nie wiem co to ta "rezinka" po rosyjsku, mówi, że 30% ludzi co się z nim kontaktuje ma problem i coś tam rozrywa, tylko nie mogę zrozumieć z czym... Mówi, że yamaha nie robi później problemu i wymienia, że dobry diler powinien od razu to zrobić bo jest problem...

 

co znaczy po rosyjsku "rezinka" "postawić rezinku"...?



#240 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 22 styczeń 2021 - 18:12

Z tym najwiekszym momentem obrotowym w swojej klasie to kolega trochę zaszalał. Np. u konkurencji silnik o mocy 25 km ma trzy cylindry i większą pojemność, dodatkowo Yamaha ma przełożenie przekładni 2,08, a np. silnik o którym piszę 2.17.