Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

O lobbyingu, "eurydycji" i rodbuildingowych stolicach - wątek wydzielony


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 31 May 2011 - 07:35

Też jestem mile ukontentowany większym asortymentem . I cieszę się równie szczerze , że za niewątpliwą rodbuildingową stolicą naszego kraju , która od zawsze był i jest Gdańsk , potrafi też niekiedy nadążyć tak zakochana w swoim zadufaniu nasza metropolia i zarazem administracyjna stolica . A ma co nadganiać ..
Tak trzymać , Panowie :D :D

#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,652 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 31 May 2011 - 09:16

Duma serce me rozpiera, iż zadufana ta stolica nasza, ukochana B) , przybliżyła się choć nieco do kompleksy ewidentnie i boleśnie odczuwających :unsure: , innych miast i miasteczek <_< .

Sławku! Czy ja mam dyskomfort czuć dlatego, że tu sie urodziłem i tu od zawsze mieszkam??? :unsure:

A z tego, że Irek rozszerza ofertę, mogę się tylko cieszyć.

Pzdr,
Fatso

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 31 May 2011 - 09:23

Sławku oby to nie przerodziło się w igrzyska wędkarskie typu sprzętowego :D .To dla wędkobiorców miód na ich zawsze spragnione nowości sprzętowych serducho :D .

#4 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 31 May 2011 - 09:41


....I cieszę się równie szczerze , że za niewątpliwą rodbuildingową stolicą naszego kraju , która od zawsze był i jest Gdańsk , potrafi też niekiedy nadążyć tak zakochana w swoim zadufaniu nasza metropolia i zarazem administracyjna stolica.....



:unsure: :D B)

Gumo

#5 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 31 May 2011 - 18:51

Ależ koledzy moi mili , przecież mój wpis - tak pełen szacunku i niewątpliwej przyjacielskiej życzliwości , nie znalazł się tutaj z niskich pobudek albo jakiejś tam interesowności . Autentycznie się przecież raduję , tyle że przy nieskrępowanym i wybujałym lobbingu i prób nieskrywanej monopolizacji , moim obowiązkiem jako tutejszego awanturnika jet przypomnienie i przywołanie stanu obiektywnie faktycznego oraz naturalnej hierarchii . Dla równowagi i zwykłego przypomnienia , bo Gdańsk mniejsze nieco parcie ma na afisz , co jest nieco zwodnicze :D :D
Tylko coś szczerze napisz człeku , a zaraz pójdzie w kontrowersje :lol:


#6 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 31 May 2011 - 18:58

A bo Pan, to zawsze tak napiszesz, że nie wiadomo czy kijem lejesz, czy piórkiem smyrasz... <_< :lol: :lol: :lol:

#7 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,497 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 31 May 2011 - 19:01

A bo Pan, to zawsze tak napiszesz, że nie wiadomo czy kijem lejesz, czy piórkiem smyrasz... <_< :lol: :lol: :lol:

:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :lol:

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 31 May 2011 - 19:07

B) Sławku mnie eurydycji w postach.

#9 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2,892 posts
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Posted 31 May 2011 - 20:13

B) Sławku mnie eurydycji w postach.

Czego? ;)

#10 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 31 May 2011 - 21:46

... przy nieskrępowanym i wybujałym lobbingu i prób nieskrywanej monopolizacji , moim obowiązkiem jako tutejszego awanturnika jet przypomnienie i przywołanie stanu obiektywnie faktycznego oraz naturalnej hierarchii . Dla równowagi i zwykłego przypomnienia , bo Gdańsk mniejsze nieco parcie ma na afisz , co jest nieco zwodnicze :D :D



:mellow: Tak się zastanawiałem ostatnio, kiedy padną podobne słowa.

#11 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,676 posts
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Posted 31 May 2011 - 23:24

[quote]
... przy nieskrępowanym i wybujałym lobbingu i prób nieskrywanej monopolizacji , moim obowiązkiem jako tutejszego awanturnika jet przypomnienie i przywołanie stanu obiektywnie faktycznego oraz naturalnej hierarchii . Dla równowagi i zwykłego przypomnienia , bo Gdańsk mniejsze nieco parcie ma na afisz , co jest nieco zwodnicze :D :D

[/quote]


:mellow: Tak się zastanawiałem ostatnio, kiedy padną podobne słowa.
[/quote]

Widzę, że mieliśmy podobne zastanawianki... <_< :lol: :lol: :lol:
Jakoś tak dział o budowaniu wędek przerodził się w promocja i marketing, choć pewnikiem z założenia miało to być własnemi ręcami... :unsure:

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 01 June 2011 - 05:30

A niech tam będzie promocja i marketing, rodbuiler też człowiek chce żyć i egzystować na rynku :D .
To MY jesteśmy od promocji jak również od krytyki .

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,593 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 June 2011 - 07:26

@Jozi

zgadza się, rodbuilderzy mogą informować o swojej ofercie, a klienci wyrażać zadowolenie bądź niezadowolenie z usług pracowni - do tego m.in. służy forum, i to się dzieje jak widać. Pozostaje mieć nadzieję że tzw. obserwator z zewnątrz z będzie mógł sobie zbudować w oparciu o subiektywne oceny różnych użytkowników własny - obiektywny - osąd.

@Sławek Oppeln Bronikowski

Sławku, przypominam Ci, że nie tak dawno sam założyłeś wątek o Rodmasie gdzie wklejałeś zdjęcia rękojeści:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=18489&am p;am p;am p;am p;am p;am p;start=0&

Nie widzę nic złego w tym, że zostałeś lobbystą Rodmasu - powiem więcej, możesz uprawiać ten lobbying dalej zupełnie nieskrępowanie jak piszesz :lol: - wieści z pracowni nigy dosyć, zwłaszcza od Łukasza którego i ja bardzo cenię za ducha innowacji - wierzę że będziesz nam dostarczał ciekawych wiadomości z tej pracowni, skoro Łukasz nie robi tego osobiście. Uważam co prawda że bardziej przejrzyście byłoby gdyby rodbuilderzy sami informowali o swojej ofercie a nie zatrudniali do tego celu osoby trzecie ale natura internetu jest jaka jest i pogodziłem się z tym, a poza tym moze nie każdy ma czas. W każdym razie, lepiej jak pliszka swój ogonek chwali publicznie na forum niż obgaduje inne pliszki za plecami, zgodzisz się ze mną mam nadzieję?

Natomiast mówiąc poł-żartem nie mogę zrozumieć Twojego wyboru rodbuildingowej stolicy Polski. Do tej pory byłem przekonany że leży ona w Łodzi, gdyż w końcu tylko tam sprzedawane są blanki Made in USA :mellow: posługując się Twoją dotychczasową stylistyką, Warszawa czy Gdańsk to co najwyżej lokalne bazarki handlujące chińskimi klapkami :lol: czyżbyś porzucił kabotynizm? B)

Pozdrawiam


#14 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1,644 posts
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Posted 01 June 2011 - 07:49

To i ja mam pika pytań :
A kto jest pierwszy a kto drugi, a kto ładniejszy?
A kto słowem umiejetniej kugluje? A kto tak, ze pojąc sens trudno?
A co jest lepsze Audi czy BMW? I gdzie jest stolica? I czyja? :D

#15 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,652 posts
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Posted 01 June 2011 - 08:07

Subaru rulez :lol:
Pzdr,
Fatso

#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 June 2011 - 09:04

Stolica, jaskinia, osrodek czy zascianek...najbardziej pasuje mi ostatnie, moze w zw. z analogia - to co lobbuje jest u mnie za sciana... <_<

Ze wszystkiego wybralem cos dla mnie ciekawego - Talon 15LB bedacy kwintesencja polaczenia lekkiego rzecznego lowienia z moca (teraz w celu modyfikacji wlasnosci uzbrajam w tytanowe przelotki - zobaczymy co z tego bedzie(przypuszczam, ze zaden rodbuilder by mi tego nie zrealizowal a jezeli juz to ciezar zagadnienia przeroslby wszelkie spodziewane plusy :lol: )
...albo jego troche sztywniejszy odpowiednik St. Croix 12LB...

O hot shocie Talona nie bede wspominal bo juz broda mu urosla i kilka stronic napisano...

...Batson ze swoim 30LB hot shotem - sumek i inni targaja nim, ze geba sie smieje, a nieduzy nawet wobler wygina wzorcowo...

...Ciekawa, sztywniejsza propozycja St.Croix 17LB, nie za dluga...albo tez nie za dlugi kijek 25LB - na Ebro dzielnie sie stawial sporemu karpikowi-niestety za kapote...

...albo najwieksze dziwo, jakie do tej pory widzialem - Lamiglas 2m, 30LB kijek na saltwater - wyglada na to, ze mozna go uzyc do wszystkiego, pasujace rzecz jasna do jego klasy mocowej...

...czy moze potezny Lamiglas 100LB(w 2cz), ktory w tym roku wyjal najdluzsza rybe Jerkbaita, a ktory ma tylko 1 wade - swoja wage (trwaja prace nad odchudzeniem zestawu przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymalosci)

...i po drodze jeszzce kilka innych wedzisk bylo (a raczej sa), ktore uzywam rzadziej z powodu posiadania czegos co mnie aktualnie bardziej kreci albo z powodu nie bywania na odpowiednich lowiskach.

...MHX tez bedzie grany, Friko dla mnie skolowal - dzieki Paweł.
Wyglada na cos podobnego do St.Croix 2,6m 17LB tylko chyba smuklejszy i nie az tak sztywny...

Jak zwykle ta epistola powstala naskotek zaistnienia pewnych procesow myslowych..prawda, ze u mnie trudno z nimi, ale nieraz...
..otoz, zauwazylem, ze dzisiaj bardzo wielka role odgrywa agresywny marketing..nic dziwnego, trzeba sie przebic przez sciane zaporowa w postaci bezrybnosci naszych wod...
...i udaje sie, zwlaszzca ze obecny model wedkowania temu sprzyja - mala kto ma czas na ryby, wiec sprzet coraz bardziej pokryty zlotem i diamentami...taka epoka barokowa...

W zaistnialej sytuacji, a zwlaszzca w dobie internetu pod kazda strzecha, jakby mniej istotne wydaje sie, gdzie jest Stolica...istotne jest zupelnie cos innego...jak ktos bedzie chcial to zrozumie..

Gumo



#17 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,664 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 01 June 2011 - 10:30

@Gumo nudno by było, jakby każdy arsenał wędkarza był wyposażony według zamieszczonej tabelki B).

#18 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 June 2011 - 13:39

Wbrew pozorom, w zaleznosci od gatunkow ryb i zwiazanych z tym miejsc, tabelka jest podobna bo dotyczy gratow, sluzacych w okreslonym celu. Mozna je poukladac w szufladki, stabelaryzowac, sparametryzowac, scalkowac, zrozniczkowac, zmodulowac, pokryc 24 karatowym zlotem..a i tak sluzyc one beda 1 celowi - lowieniu okreslonych ryb w danych warunkach.

Gumo

#19 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,897 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 01 June 2011 - 18:51

Ależ się ożywiła stolica :lol: Paweł , o faktach które Ci przedstawiłem gentlemeni nie dyskutują , tylko je przyjmują po męsku . J.pl w dziale rodbuiding nie może przecież być areną natychmiastowych ani nadgorliwych aj waj i och achów , ani jednotorową bocznicą dystrybutora Batson Enterprises . Zdajesz się nie zauważać żeś popadł w monotonną stronniczość , więc moje czyny tak tobie obrzydłe będę kontynuował potąd , pokąd będziesz ostentacyjną tubą reklamową oraz odstraszającym naganiaczem . Niedługo przecież zwieją wszyscy ..
Tylko się nie obraź , wszak jesteśmy przyjaciółmi :D

A co do rodbuildingowej , zwłaszcza jej zawodowego sektora mapy Polski , to cóż ja - drobny żuczek mogę tu zmienić ?? Stwierdzam znów prosty w swojej jednoznaczności fakt . Widzę ją zhierarchizowaną , ustawioną poprzez ludzi , czas , dokonania dawne i obecne . Wyznaję wiarę i pogląd , cenię też sobie osobiście wyżej od odpłatnego , choć całkowicie profesjonalnego , seryjnego sklejania plastikowych zestawów - zdolności innowacyjne , fantazję , chęć poszukiwania i odnajdywania w rodbuildingu intelektualnej przygody . Dlatego , ku mojej zazdrości , stolicą jest i był Gdańsk i nie mam tu rozterki , ani żadnego innego dylematu ważąc ; męczybuły czy artyści ..
No tak , no rzućcie we mnie te kamienie :wacko:

A St Croix , no cóż .. Jest to zbiór doskonałych blanków , o doskonałej renomie oraz cenionym przez wielu ludzi pochodzeniu , i które niczego nie imitują , a o których to tymczasem nie wymienimy poglądów , z racji twojej nikłej wiedzy i programowego uprzedzenia :D

#20 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,193 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 June 2011 - 22:25

Jesli o mnie chodzi, p..., nie bede nic rzucal, poza rzecz jasna przynetami do wody.
Mam tez wrazenie, ze w tym watku sie nadaje na jakichs innych falach, wiec z niego znikam...rownolegle przepraszam, ze pieprzylem cos o jakichs rybach, popierdolkach zupelnie zbednych w rozwazaniach rodbuildingowych...

Gumo