Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

16 lipca 11:00 CTS i inne blanki - spotkanie porównawcze ( shootout nad Wisłą )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1644 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 17 lipiec 2011 - 10:09

A mi sie nie udało dojechac.... załuje strasznie...
W CMW kupaowałem blank CTS-a ... opłaca sie... taniej jak w Krakowie, nawet z dostawa kurierem pod dom za całe 10 euro :D

#62 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 lipiec 2011 - 14:15

Spin Master II 2,70 do 40 g. Za 65 EUR, w tym przesyłka ... nie jest źle.

Zakładam, mam nadzieję, że słusznie, że będzie podobny do tego 2,40 do 30 g, a ten mi się bardzo spodobał.

Pzdr,
Fatso

#63 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2914 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 17 lipiec 2011 - 18:55

Ja dopiero przed chwilą dotarłem do domu (tak, pracowity weekend ). Miło było się spotkać i porozmawiać, choć niestety z naszej strony dość krótko. Mam nadzieję, że następny termin będzie dogodniejszy.
Cieszę się, że mogłem dodać, małe co nieco ze swojej strony :D

#64 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 17 lipiec 2011 - 19:17

Również dziękuję za spotkanie i możliwość pomacania/rzucania patykami, które nie na co dzień nad wodą się widzi. Było krótko z naszej strony, ale treściwie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich uczestników spotkania i do zobaczenia nad wodą. :mellow:

#65 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:22

Dnia 16 lipca, roku pamiętnego, zebrał się nasz aktyw B) , wedle Mostu Gdańskiego:



Cdn.

Pzdr,
Fatso

Załączone pliki



#66 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:40

Herr Nadredaktor testować intesywnie ony chrust począł :unsure: , a woblerwz, w łapska swe dostawszy nadprogramowego casta, przez Mekamila przywiezionego (a na blanku CMW popełnionego), gębę swą w radosny wyraz przyoblekłszy :lol: , kaścić nim w te pędy pobieżał:



Cdn.

Pzdr,
Fatso

Załączone pliki



#67 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:59

3/100 zł, bo wkład jego (woblerwz'a) cenny wielce, wiedzę i doświadczenie niemałe znamionujący. A maszyną testową do lightów, jaziokleniowoogólnolekkich, był ten oto Luviasik pablomowy:

rozstając się wkrótce, acz odgrażając, że na tym nie koniec i coś następnego w podobnym, acz dogodniejszym terminowo i lokalizacyjne guście, trza będzie zorganizować.

Co do szczegółów technicznych i innych takich, tym Herr Nadredaktor Friko zająć się raczył.

Dziękując raz jeszcze wszystkim za udział i wkład swój,
pozdrawiam czule :D

Fatso

Załączone pliki



#68 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:10

I jak to u nas bywa ekipa testująca bawiła się dobrze ale.......Fatso pracował cieżko0 na dwa etaty, testera chrustu rozmaitego oraz fotografa nadwornego i kronikarza za co podziękowania serdeczne niech przyjąć raczy. I do następnego.

#69 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 17 lipiec 2011 - 21:22

:blush::mellow:
Pzdr,
Fatso

#70 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2011 - 00:40



Dzięki Michale za ten sympatyczny fotoreportaż, ja ze swojej strony wrzucam tabelkę z kijami które wzięły udział w naszym przeglądzie. Tytułem uzupełnienia warto wspomniec iż Batson RX8 1143F wystąpił dwa razy (ten sam blank w dwóch różnych wariantach uzbrojenia) oraz i poza konkursem, jak wspomniano, brylowała wędeczka castingowa Kamila wykonana na tajemniczym blank z woven graphite :D

Jeżeli chodzi o wrażenie to myślę że wnioski najlepiej by było jakby każdy napisał we własnym zakresie, jako że oczywiście formuła naszego spotkania, jego krotki czas itp pozwalały na bardzo subiektywne wypracownie opinii co komu leży w ręku a co nie :D

Pozdrawiam

Załączone pliki



#71 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2011 - 06:30

Tytułem uzupełnienia i drobnej korekty:
Phenix ma 8'6, a ten CD, to BLRXLS2102ML.

A w ogóle, to jak widać CTS'y obrodziły, że ho ho :unsure:

Pzdr,
Fatso

[EDIT] Dzięki Michał - już wstawiłem porawioną tabelę Friko

#72 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2011 - 07:22

Co do wrażeń subiektywnych na temat każdego z kijów:
„Light”
IST1142F – tym akurat nie rzucałem, ale takiego miałem. Natomiast ten testowy na sucho był dużo szybszy i bardziej szczytowy, niż ten mój. Jaziokleń …
XST1142F – ten konkretny ma tytanowe L-ki na szczytówce i to go trochę „wyszczyca”. Świetny, długi jaziokleniowy, subtelniejszy od RX7, z przyjemnym, lekko szklanym ciepełkiem.

SH1082F – Jak dla mnie, to jaziowy ideał, zwłaszcza na ryby ledwo co przynętę muskające. Poza tym z tego chyba nic nie spadnie, ale klucha to też nie jest. RX6 nas wszystkich chyba trochę zaskoczył – wcale nie giął się w „chińską ósemkę” i bardzo zgrabnie miotał.

Esprit 1142L – Szybki (ale nie za bardzo) mod-fast, ze szczytówka sztywniejszą, niż XST. Moim zdaniem świetny, długi, lekki uniwersał. Jazioklenie też, ale nie wyłącznie.

Phenix – woblerwz stwierdził, że to dowinięta w dolniku muchówka. Kto wie … może tak być. Mnie się tym kijem dobrze łowi, choć ma w sobie pewną metaliczność, czy ceramiczność, za którą nie przepadam. Natomiast przez kilka dni spinningowania w Sanie spisywał się bardzo dzielnie. Jest może rzeczywiście trochę muchowy w swej akcji (choć nie tak, jak np. CTS serii SC), ale też jest szybki i bardzo czuły. Natomiast trzymając go w łapce i machając nim, mam troszkę wrażenie, jakby był z metalowego pręta. Ciepełka w nim brak.

„Medium”

IST1084F (Cascade) Hmm … spodobał się on wielce (te Cascade’y wiedziały co robią ). Uniwersalny lekko-średni, bardzo zgrabnie na spore odległości posyła przynętę, ma w dole power solidny, a szczytówka jednocześnie i delikatne branie okonia pokaże, i pod kilkunastoma gramami nie klęknie.

XST1143F – Dwa kije, jakże różne. Pabloma, zbrojony pod kątem dalekich rzutów i wyraźnie bardziej szczytowy.
Mój uzbrojony z grubsza wg. spacingu Batsona w V-ki i L-ki Fuji Alconite. Szczytówki obu uzbrojone dość podobnie, ale pablomowy właśnie bardziej szczytowy. Wydaje mi się, że to w niemałym stopniu kwestia różnicy między blankami, a nie tylko zbrojenia. Tak, czy siak, XST1143F jest świetnym uniwersałem, choć z racji jednak dość głębokiego ugięcia nie do wszelkich zastosowań. Dobry na jazioklenie na dużą wodę, do łowienia brzan i innych takich. Zastosowanie plećki wzmocni trochę zacięcie, ale nie jest to kij do „sztywnych celów”. Sciąganie gumy z prądem? A i owszem, ale do grania gumą pod prąd jednak coś sztywniejszego by się zdało.

BLRXLS2102ML – lekki, szybki, świetnie rzucający, ale i ładnie gnący się pod większym obciążeniem. Dobry i do żelaza, i do wobka, czy gumy. Na sandacza na lekko? Zdecydowanie tak. Zębaty? Byle nie smok, to będzie świetny. Pstrągi? Się nada, choć ja wolę do takich celów kije, o nieco niższym ciężarze rzutowym. Jest to mój lekko-średni uniwersał do brodzenia.

Titanium2000/IM700 1102MJ – sztywny, szybki boleniowiec, ale pod obciążeniem gnący się całościowo, z tytanową rurką włącznie. Dobrze miota, ale i czuć w nim większą moc, niż w normalnych 12lb. Dla mnie za sztywny.

Stwierdziliśmy zgodnie, że tak naprawdę nie ma wielkich różnic jakościowych między kijami z podobnej półki i o podobnych parametrach. Owszem, niektóre są bardziej jaziowe, inne bardziej uniwersalno-ogólne, jeszcze inne sztywne dość. Natomiast rzucają na podobne odległości i to niezależnie od długości i akcji, choć bez wątpienia różnie pod obciążeniem pracują.

Na razie tyle, o cięższych kijach wkrótce …
Pzdr,
Fatso


#73 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2914 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 lipiec 2011 - 08:54

Hehe, Fatso, bardzo fajna fotorelacja :D


#74 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:01

Się starałem wieczorową porą B)
Pzdr,
Fatso

#75 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:32

Ale klasowa relacja! Na prawdę super się czyta i ogląda :D

#76 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:38

Kurcze Embarassed ... doceńcie też prezentację tabelaryczną przedmiotu testów komparatywnych

Zresztą należy podkreślić, że Friko bardzo sprawnie każdą sesję testową podsumowywał i wyciągał z nas wnioski. Fotorelacja tego nie oddaje, ale o ile ja to zorganizowałem, o tyle Friko robił za kierownika badań w polu :lol:

Pzdr,
Fatso

#77 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 lipiec 2011 - 09:58

Może ja zacznę od innej strony.
Blanki które najsłabiej wypadły w oczach wszystkich to CTS-y. Oczywiście z powodu ich braku na spotkaniu. Najwidoczniej właściciele nie chcą by ich ukochane były bezpardonowo obmacywane nad Wisłą.

Zanim zacznę pisać swoje odczucia jedna uwaga. Nie szukaliśmy kijka najlepszego - najgorszego. To co było z nami nad wodą mimo znaczących różnic w cenie blanku, zbrojeniu to były kije wysokiej klasy, różne są style łowienia i różny też jest charakter do tego przeznaczonych narzędzi. Nie wszyscy na jedno kopyto xfast itd.

Kijki w klasie ,,Light
Mnie osobiście najbardziej przypasował Esprit Lamiglasa, szybki kijek, bardzo przyjemnie mi się z niego rzucało. Nieco sztywniejszy od pozostałych, raczej kleń niż jaź. Powalczy spokojnie z okonkiem i zebatym i co tam jeszcze zechce zagryźć.

SH1082 tani blank z RX6 i sporą ilością szkła w scrimie, ciepły w ugięciu, trochę się majtający. Poza mniejszą szybkością nie odstaje od pozostałych, inny jest z charakteru jedynie. Kilka tych kijków zrobiłem, sam też używałem dosyć długo. Jazie i klenie są na nim bezradne, dolnik ma potężny jak na swój wyrzut.

XST1142 Szybki, przyjemny kijek, mimo wyższego modułu wcale nie ceramiczny. Przyjemnie sie ugina. Sprawia wrażenie delikatnego (takie moje odczucie w stosunku do kilku długich ss z RX8).Ale to tylko wrażenie.

IST1142 w porównaniu do brata z RX8 wolniejszy, wydaje mi się że dolnik bardziej zdecydowanie pokazuje swoją moc, granica jest wyraźniejsza, XST gnie sie płynniej.

Phenix - miałem te blanki w rekach , byłem nimi zachwycony. Jednak tym kijkiem rzucało mi sie najgorzej i nie wiem dlaczego. Jest lekki szybki, nie ma przesztywnień. Po prostu do siebie nie pasujemy.

Kijki Medium
Często o kijkach do 3/4 mówi się że to uniwersał. I najczęściej takiego kija nie mam w arsenale.

IST1084 archiwalny Cascade tak najkrócej ,, i komu to przeszkadzało

XST1143 długi, szybki, płynne ugięcie, łowiłem nim wcześniej i wiem że jest bardzo uniwersalny.

CD XLS właściwie mogę napisać to co przy prawie każdym szybki itd. Nim rzucało się mi najprzyjemniej, przy symulowanych zacięciach sprawiał wrażenie że jest z czego ciąć i jednocześnie płynnie przechodził w robocze ugięcie. Jak dla mnie faworyt w tej klasie.

Lami Titanium boleniowo- sandaczowy blank. Sztywniejszy i szybszy co mi bardzo do wyżej wymienionych zastosowan odpowiada. Zaskoczyło mnie ugięcie, pomimo tytany w dolniku płynne jakby to był sam grafit. Moc pewnie z 15 lb. Daje sie wyczuć inne wyważenie, nieco bardziej dociążony w stronę ,,na pysk.

Kijki Medium-Heavy
Klasa która jak dla mnie jest uniwersałem, ale to już co kto lubi.

Talon 9'0MXF2 miota daleko, ugina sie trochę głębiej w szczycie jak pozostałe. Szczytówka cienka, delikatniejsza, fajnie popracuje i pod wobkiem i pod gumą. Trochę mniej może pod dużym wahadłem czy obrotówką.Mięska w dolniku sporo jest się z czym postawić rybie.

XST1025 z racji nieco mniejszej długości wydawał sie sztywniejszy. Rzucało mi się nim najprzyjemniej. Fajny pod ciezej łowione bolki i sandacze z brzegu. Gdybym szukał blanku pod tym kątem byłby to faworyt tylko czemu nie dłuższy.

XST1144 cel - boleń. A że miałem ten kij to wiem że radzi sobie z sandaczem, radzi sobie z małym wobkiem postawionym na klenia w przelewie. Poradzi sobie z innymi przyłowami. Szczytówka jest czuła, inna niż w Talonie ale czułość chyba podobna (czas i wiatr nie pozwoliły na zabawę z różnymi wabikami).

Pisząc o kijach MH domyślam się skąd sie biorą kolekcje kilkudziesięciu sztuk. W tych warunkach i tym wabiem (boleniowy bezster ok 18g) najfajniej pracował XST1025. A chciałbym mieć je wszystkie.

Kijki Heavy

ISA1266 zacznę od niego bo to był mój podstawowy orez na bolki przez kilka lat. W drodze znanego z kinematografii ,,machniom trafił w ręce Pabloma i będzie bagrował dno Wisły jesienią oraz wyciągał srebrne torpedy z płetwą tłuszczową. Kawał pały jak to mówią, podatna szczytówka i stopniowy przyrost mocy. Mimo 25lb zdarzało mi sie po zmianie szpuli na monofilka 0,22 łowić wobkiem 6cm nieco bardziej pękatym i nie był to ekstremalny wyczyn. Miota na spore odleglości moje kluchy do 33g, ciężej nie musiałem. Nie jest demonem szybkosci pod sandacza są lepsze. Szczupłe ok 100 , no problem jak i podobny sumek na coś podobnego do Big S. A i Aglia 5 w nurcie Odry też nie zrobi na nim wiekszego wrażenia. Finezja - nie w tym przypadku.

CD Blue Raspid Szybka, pięknie sie uginająca niebieska żmijka. Jest na tyle szybki że podobnego XLS-a już bym nie chciał.Z racji mniejszej długości dla mnie wygodniejszy, sam blank jest dosyć lekki. Odległości miotania podobne jak ISA, zdecydoanie lepiej pod gumę i sandacza. Chyba najbardziej uniwersalny z kijków które w tej klasie mieliśmy do obejrzenia.

Lami CP 25lb najkrótszy w tym towarzystwie, szybki ale z tym charakterystycznym dla Lamiglasów ciepłym ugięciem. jak na swoje parametry to wydaje sie delikatniejszy. Ten był uzbrojony pod zapasy z sumkiem , nieco gorzej sie nim operowało przy rzutach z racji dłuższego dolnika jednak bez różnic w zasięgu. Fajny pod dużą gumę, wahadelko, słusznych rozmiarów woblera.


Edycja: Przepraszam za literówki, jest tego sporo, klawiatura wyjechana na maxa chyba.

#78 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • Imię:Jakub

Napisano 18 lipiec 2011 - 10:19

Fajne spotkanie szkoda że nie mogłem być. Na weselu się tylko spiłem trochę.

Jak będą kolejne spotkania i zapisze się taka inicjatywna na dłużej to super.
Fajnie się spotkać i poznać nowych ludzi.

#79 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:24

Spotkanie było kapitalne, jak dla mnie mogłoby trwać ze dwa dni dłużej :lol: bardzo się cieszę że miałem możliwość poznać osobiście i uścisnąć grabę Sergiusza, Wojtka, chłopaków z Łodzi - myślę że jak najbardziej jest sens zorganizować II edycję przeglądu, miejmy nadzieję w jeszcze większym składzie i ludzkim i sprzętowym. Chociaż czas przy czymś takim ucieka w tempie atomowym, po jeśli każdy kij ma byc obrzucany przez każdego testera, to przy kilkunastu testerach i kilkudziesięciu kijach bedziemy mieli zajęcie na dwa tygodnie :mellow:

Oba powyższe podsumowanie w mojej ocenie są bardzo trafne, osobiście podpisuję się pod tymi przemyśleniami.

#80 OFFLINE   Sergiusz Kasprzyk

Sergiusz Kasprzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 18 lipiec 2011 - 21:29

Spotkanie było super ,ale za krótkie lub za mało było czasu. Dlatego wyszedłem z propozycją aby pomyśleć o spotkaniu weekendowym z noclegiem ,gdzieś nad piękną wodą. Można napić się piwka ,pogadać, potestować i na wszystko będzie czas.
Pzdr