Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybomania 2017 Poznań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
224 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   all6111

all6111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaBrzeg.Lipki.Głogów
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2017 - 06:59

Niesamowite..jak można ukraść coś wogóle, przecież targi to jedno wielkie koleżenstwo wedkarskie, moim skromnym zdaniem w takim przypadku to powinno sie wyrywkowo sprawdzać paragony przy wyjsciu może by co niektórych brzydali to odstraszyło a tak to dzisiaj przyjdzie taki jeden z drugim albo nawet z trzecim i znowu coś zuchwale zajumają...po dokonaniu przez delikwenta kradzieży i udowodnienu mu jej wsadził bym go w pomalowana na żarówiasty kolor klatkę i wystawił na publiczny widok targów z napisem złodziej  może wstyd  byb go czegoś nauczył...



#162 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 19 luty 2017 - 08:37

Targi generalnie ok. Gratuluję Tym, co to wszystko organizowali. Robili do dla nas :) .

Wędkarstwo to Hobby w naszym kraju bardzo popularne więc i ludzi należało się spodziewać bardzo dużo. Wystarczy troszkę cierpliwości i to co nas interesuje można zobaczyć.

Niestety zawiodłem się po raz kolejny na dwóch wystawcach:

Shimano: chciałem zobaczyć i porozmawiać z wystawcami nt. kołowrotków Biomaster, Twin Power oraz Shimano Aero Feeder. I co? Nico. Nie było ich na wystawie. A teorię to wyczytać można choćby tu na forum. Więcej można zobaczyć w dobrych sklepach wędkarskich. Druga sprawa to próby kradzieży szpuli i rączek w tzw. VIP Day... Wstyd, nawet w "elycie" znajdują się ludzie z lepkimi rączkami.

Daiwa: stoisko z kołowrotkami dające małą szansę z ich zapoznaniem. Kijki trochę przerzedzone (niepełna oferta a stoisko jedne z największych). Nie wiem o co chodzi...

Dla Tych, co nie mają dostępu do dobrze wyposażonych sklepów wędkarskich wizyta jak najbardziej powinna być udana.

Zapach kulek? E tam, zapach kawy po dłuższym czasie też może być drażniący.

Cieszmy się, że takie imprezy są, zawsze coś można ciekawego się dowiedzieć lub zobaczyć.


  • Dano. lubi to

#163 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 19 luty 2017 - 10:03

Biomaster i Aero Feeder nie ma na standzie i nie bedzie bo są to modele które wypadły z oferty.
  • Dawid.K lubi to

#164 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 19 luty 2017 - 10:23

Odwiedziłem wczoraj targi ,ogólne wrażeni pozytywne oprócz tłoku(do godzin popołudniowych). Zapach kulek aż tak nie doskwierał .Sklepów dużo,ceny bez rewelacji ale tragedii też nie było. Uwagę przykuły nowe gumy marki Orka. Ciekawa praca i oryginalny wygląd . Niestety chciałem zakupić główki na dużych hakach 7/0,8/0 ale lekkich 5-7g i takowych nie znalazłem.



#165 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 luty 2017 - 14:41

 A nie uważacie że to obciach , że pewna firma praktycznie zerżnęła wzór gumy tzn Pig Shada i ma go teraz w ofercie??????


  • hm62 lubi to

#166 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10171 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 luty 2017 - 14:57

Takie prawo naszych (i nie tylko ) czasów? I mnie się to nie podoba ale z drugiej strony, gdyby naruszyli prawa licencyjne to bądź spokojny, słono by zapłacili. "Odkryłem " na targach inna firmę, która bezbłędnie wykonała kopyta Relaxa jak i np amerykańskie Lunker City. Nizłe wykonanie, guma o właściwych parametrach ... w połowie a nawet 1/3 ceny oryginału ;)  Kilka lat temu, napisałem krótki tekst  do pewnej powszechnie znanej gazety wędkarskiej z moimi fotkami, systemików do zbrojenia gum (oczywiście nie miałem żadnych patentów) i w katalogu tej pewnej firmy  i sklepach  pojawiły się dokładnie takie systematyki (takie prawo) :P


  • Marioo lubi to

#167 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1692 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 19 luty 2017 - 15:10

Niesamowite..jak można ukraść coś wogóle, przecież targi to jedno wielkie koleżenstwo wedkarskie, moim skromnym zdaniem w takim przypadku to powinno sie wyrywkowo sprawdzać paragony przy wyjsciu może by co niektórych brzydali to odstraszyło a tak to dzisiaj przyjdzie taki jeden z drugim albo nawet z trzecim i znowu coś zuchwale zajumają...po dokonaniu przez delikwenta kradzieży i udowodnienu mu jej wsadził bym go w pomalowana na żarówiasty kolor klatkę i wystawił na publiczny widok targów z napisem złodziej  może wstyd  byb go czegoś nauczył...

Kradzieże na Targach Poznańskich to norma, jeszcze w latach 90 ubiegłego wieku gdy pracowałem u importera zabawek, i wystawialiśmy się w Poznaniu, to "normą" było "wędkowanie" sznurkiem z haczykiem po stoiskach (a w zasadzie zapleczach stoisk) przez wszarzy ze schodów i galerii.

Co do kradzieży w gronie "kolegów wędkarzy" to niech Ci @Muskie opowie ile rzeczy ukradziono Mu ze sklepu podczas spotkań - prezentacji -promocji :unsure:


  • szczupak1 lubi to

#168 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 19 luty 2017 - 17:50

Odwiedziłem wczoraj targi ,ogólne wrażeni pozytywne oprócz tłoku(do godzin popołudniowych). Zapach kulek aż tak nie doskwierał .Sklepów dużo,ceny bez rewelacji ale tragedii też nie było. Uwagę przykuły nowe gumy marki Orka. Ciekawa praca i oryginalny wygląd . Niestety chciałem zakupić główki na dużych hakach 7/0,8/0 ale lekkich 5-7g i takowych nie znalazłem.

 

Wypróbuj a twoją uwagę przykuje skuteczność ;)



#169 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 19 luty 2017 - 18:37

A czy może ktoś powiedzieć jak tam oferta muchowa na Rybomanii?



#170 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 19 luty 2017 - 19:02

Byl orvis ze 3 sklepy muchowe i jeszcze coś,basen do porzucania muchówką..nawet nawet,sprawdziłem tlko szklaki ego ,białego #2 i zielonego streamerowy.Zakupy to tylko kilka gum i dwa tarnusy,ogólnie kupe towaru ale taniej idzie wszstko kupić w necie :) impreza super.
  • Pawgas lubi to

#171 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2017 - 19:07

Biomaster i Aero Feeder nie ma na standzie i nie bedzie bo są to modele które wypadły z oferty.


A TP? Bo też nie było :-(

#172 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 19 luty 2017 - 19:17

TP nie ma w dystrybucji na Europę



#173 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 19 luty 2017 - 19:17

,,,,

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 19 luty 2017 - 19:18


#174 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 19 luty 2017 - 20:06

Impreza fajna dla każdego coś ciekawego, niekiedy trzeba było uzbroić się w cierpliwość wyczekać moment gdy było mniej osób by wędkę wygiąć machnąć a przy okazji kogoś nie uszkodzić. Zainteresowałem się  dwoma kijami Daiwa Tournament ags 260 28-84 i jakieś Shimano poprosiłem o możliwość przykręcenia kołowrotka by sprawdzić wyważenie wędki  Shimano usłyszałem że niema takiej możliwości, w Daiwie pan Radosław Witólski zadał pytanie tylko o wagę kołowrotka  i prośba moja została spełniona. Teraz już wiem jaki będzie mój następny zakup.    


  • Robert Crocker lubi to

#175 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2017 - 20:17

TP nie ma w dystrybucji na Europę

 

W sumie ciekawe bo mieli Cardiffa, Excence czy Soare a to chyba nie młynki na Europę...pewnie jakieś leżaki magazynowe ;)



#176 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 luty 2017 - 20:18

W sumie ciekawe bo mieli Cardiffa, Excence czy Soare a to chyba nie młynki na Europę...pewnie jakieś leżaki magazynowe ;)

O to to to :)


  • seba666 lubi to

#177 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 luty 2017 - 20:23

A TP? Bo też nie było :-(


Jak się zapytałem o TP to dostałem odpowiedź że ma być kwiecień/maj.

#178 ONLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 luty 2017 - 20:25

TP nie ma w dystrybucji na Europę

Paweł, are you sure?

http://fish.shimano-...370696e6e696e67

http://www.shimano.c...370696e6e696e67



#179 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 19 luty 2017 - 20:28

Ciekawa sprawa to te symulatory holu...tak patrząc na "pustostan" naszych wód to chyba z czasem będzie trzeba sobie taki sprawić :D



#180 Guest_EdekZfabrykiKredek_*

Guest_EdekZfabrykiKredek_*
  • Guests

Napisano 19 luty 2017 - 20:58

Jak się zapytałem o TP to dostałem odpowiedź że ma być kwiecień/maj.

To może powiesz prawde co Tobie powiedziałem co, owszem na wiosne ale nowy model TP XD.

Użytkownik FlyFisherman edytował ten post 19 luty 2017 - 21:15