Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jerzy Wierzbicki w W艢


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
89 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:42

Nie ma dla mnie nic bardziej irytuj膮cego , jak zakochany w sobie uzurpator i monopolista . Wcale nie jestem przewra排簂iwionym na punkcie W艢 frustratem z wybuja艂ym ego , raczej podstawiam przed nos lustro . Sp门俽 jest zawsze dobry , zamiast byle jakiej zgody :D
Opad , odleg艂o艣ci门倃ka , prymitywne i ca艂kowicie bezsilne PZW Watch oraz spinningowe kluby W艢 , to zupe艂nie niewiele jak na dwadzie艣cia lat edukacyjnych wysi艂k门倃 , i ochot臋 na przewodnika , ka排篸y to chyba przyzna ..
Pusty 艣miech mnie ogarnia ka排篸orazowo kiedy czytam elukubraty o kultowej roli odleg艂o艣ci门倃ki , kt门俽a to zupe艂nie jednoznacznie wyrasta na trwa艂y symbol i mit za艂o排簓cielski polskiej szko艂y spinningu . Przywleczmy tu jeszcze bolonk臋 dla wy排簊zego standardu , uznania i aklamacji naszego 艣rodowiskowego zbowidu ..
Gdyby nie niekt门俽e portale , gdyby艣my zdali si臋 tylko na gazety , wci膮排 byliby艣my w臋dkarskimi p门偱俛nalfabetami . Wszystko co 艣wie排篹 , uczciwe , autentyczne i oryginalne ma szans臋 na zaistnienie w艂a艣nie mi臋dzy nami , panowie ..
U排簓waj膮c markowego sprz臋tu nie musimy 艂ga膰 , 排篹 Beastmaster jest nasza mi艂o艣ci膮 . 艢mia艂o si臋gamy do skarbnicy najlepszych 艣wiatowych standard门倃 , bo nie jeste艣my zak艂amanym , interesownym , reklamowym zak艂adnikiem jak nasi tutaj celebrysie .
Zatrz臋s艂o mn膮 kiedy zmiarkowa艂em , 排篹 Jerzego tekst by艂 tylko pretekstem do bezpiecznego dowalenia tak s艂abo tolerowanym przez naszego guru ludziom odmiennego zdania . W imi臋 w艂asnej urojonej hegemonii :wacko:
Kto ci cz艂eku wmawia艂 kiedykolwiek , 排篹 kr门俢iak to archetyp kija pla排簅wego .. :unsure:

#22 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 post贸w
  • LokalizacjaPensjonat pod pstr膮giem

Napisano 28 czerwiec 2011 - 22:59

Jak dla mnie to jednak troch臋 si臋 uczepi艂e艣 S艂awku. Czego tu wymaga膰. W telewizji te排 s膮 reklamy proszku do prania chocia排 nikt ich podobno nie chce ogl膮da膰. Nie wyobra排篴m sobie w臋dkarkiego pisemka gdzie zamiast robinson门倃 i konger门倃 mamy reklam臋 CTSa albo innego CDka oboj臋tne z korb膮 czy bez. Gazety to zazwyczaj takie stworzenia co to promuj膮 okre艣lon膮 filozofi臋 na dany temat. Ja ju排 przesta艂em kupowa膰 W艢 ale troch臋 si臋 go naczyta艂em. O takich wymaganiach wobec tej gazety jak Ty piszesz to nawet by mi w g艂owie nie posta艂o.

#23 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 06:47

Gdyby nie niekt门俽e portale , gdyby艣my zdali si臋 tylko na gazety , wci膮排 byliby艣my w臋dkarskimi p门偱俛nalfabetami . Wszystko co 艣wie排篹 , uczciwe , autentyczne i oryginalne ma szans臋 na zaistnienie w艂a艣nie mi臋dzy nami , panowie ..


Nie zawsze si臋 zgadzamy, ale pod tym podpisuj臋 si臋 obiema r臋kami. Osobi艣cie tkwi艂bym w w臋dkarskim 艣redniowieczu, ciemnogrodzie w艂a艣ciwie, bo 艣redniowiecze by艂o okresem rozkwitu Europy. Gdzie艣 tak do po艂owy lat dwutysi臋cznych niniejsze pismo by艂o dla mnie Alfa i Omeg膮. Dzi臋ki Bogu zawsze lubi艂em grube 艂owienie du排簓ch ryb i nie dane mi by艂o posmakowa膰 np. zboczenia zawodniczego…

#24 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 post贸w
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:05

POniewa排 obcuj臋 do艣膰 cz臋sto z zawodniczymi zbocze艅cami, powiem Ci Krzy艣ku, ze i tam mo排簄a si臋 wiele nauczy膰. Trzeba tylko umie膰 przenie艣c to na w艂asny grunt, u排簓tek. Umiej臋tno艣膰 z艂owienia ryby w ka排篸ych warunkach, nawet je艣li nie b臋dzie to rekordowa ryba, jest bardzo cenna. Poza tym, wielu technik nigdy bym nie pozna艂, gdybym uparcie brn膮艂 w grubo i na du排篹go zwierza. Oczywi艣cie tak te排 mo排簄a, mamy wolne wybory...

Zawodnicy 排簓j膮 w swoim 艣wiatku, ale wiele potrafi膮... du排簅 si臋 mo排簄a nauczy膰.

#25 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:13

Teraz S艂awku, po Twoim po艣cie, chyba Ciebie rozumiem. Jednak je排篹li wyjdziesz z za艂o排篹nia, 排篹 PRYWATNYM zdaniem naczelnego i wicenaczelnego W艢 艂owienie odleg艂o艣ci门倃k膮 czy te排 Beastmasterem jest OK to w zasadzie mo排簄a spraw臋 tak zostawi膰. Ty masz 艣wiadomo艣膰, 排篹 na odleg艂o艣ci门倃ce i Beastmasterze 艣wiat si臋 nie ko艅czy, masz inny wyb门俽 z kt门俽ego 艣wiadomie korzystasz. Oczywi艣cie takie podej艣cie sprawia, 排篹 na w臋dkarstwo mo排篹sz szerzej popatrze膰 i zdecydowanie wybiec przed szereg. Dzi臋ki temu, my, tutaj na jerkbaicie te排 na tym skorzystamy, bo na tyle na ile czytam twoje posty, to poza osobistymi wycieczkami :D, piszesz bardzo z sensem, dzi臋ki czemu r门倃niez mi udziela si臋 Twoje wielkie do艣wiadczenie.

Przy okazji jak ju排 jeste艣my przy odleg艂o艣ci门倃kach to i mi si臋 zdarza艂o, skutecznie po艂owi膰 takim kijem przyn臋tami spiningowymi. Oczywi艣cie by艂em zainspirowany zawodniczymi sukcesami w臋dkarskiego, wasatego guru z lat 90'. Dlaczego tak 艂owi艂em? Bo to by艂 spining, kt门俽y ju排 posiada艂em w swoim arsenale, a nie mia艂em nic innego, co by艂oby podobne i r门倃nie dobrze nadawa艂o si臋 do konkretnego 艂owienia. Czy teraz si臋gn膮艂bym po odleg艂o艣ci门倃k臋? Pewnie nie, bo mam inne kije. Obecnie wyb门俽 jest zdecydowanie wi臋kszy. Pomijam kwestie finansowe.. za czas门倃 szkolnych tego tez brakowa艂o :D a wiadomo, 排篹 rodzice patrzyli dziwnie jak chcia艂em kupi膰 per艂owego Stradicka za 549z艂 :D... kupi艂em, mam do teraz w doskona艂ym stanie. Czy nim 艂owi臋? Podobnie jak odleg艂o艣ci门倃ka zosta艂 zmieniony na nowszy model... cho膰 bardziej z ciekawosci ni排 potrzeby.

Pozdrawiam.

#26 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:26

POniewa排 obcuj臋 do艣膰 cz臋sto z zawodniczymi zbocze艅cami, powiem Ci Krzy艣ku, ze i tam mo排簄a si臋 wiele nauczy膰. Trzeba tylko umie膰 przenie艣c to na w艂asny grunt, u排簓tek. Umiej臋tno艣膰 z艂owienia ryby w ka排篸ych warunkach, nawet je艣li nie b臋dzie to rekordowa ryba, jest bardzo cenna. Poza tym, wielu technik nigdy bym nie pozna艂, gdybym uparcie brn膮艂 w grubo i na du排篹go zwierza. Oczywi艣cie tak te排 mo排簄a, mamy wolne wybory...

Zawodnicy 排簓j膮 w swoim 艣wiatku, ale wiele potrafi膮... du排簅 si臋 mo排簄a nauczy膰.


Nie przecz臋. Chodzi艂o mi raczej o ukierunkowanie techniczno-sprz臋towe. A je排篹li chodzi o umiej臋tno艣膰 z艂owienia ryby w ka排篸ych warunkach – niew膮tpliwie jest dla mnie cenna, ale nie jako umiej臋tno艣膰 z艂owienia czegokolwiek, a czytania 艂owiska i dostosowania si臋 do panuj膮cych w nim warunk门倃. Je排篹li mam 艂owi膰 cokolwiek, to wol臋 si臋 nastawi膰 na konkretne ryby i nie z艂owi膰 nic. Mam koleg门倃 po kiju, kt门俽zy kieruj膮 si臋 ideologi膮 odwr门俢on膮 o 180 stopni i nie uwa排篴m, 排篹by w jaki艣 spos门俠 by艂o to wyznacznikiem ich warto艣ci jako w臋dkarzy. Na co dzie艅 艂owi膮 na paproszki, troczki, mikrowoblerki, a jak trzeba bior膮 konkretn膮 jerk门倃k臋, sumow膮 albo trollingow膮 armat臋 i poluj膮 na najci臋排簊zy kaliber. Po prostu s膮 wszechstronni.

#27 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 29 czerwiec 2011 - 07:49

Krzy艣ku,
Piszesz o wszechstronno艣ci. Ostatnio rozmawia艂em z Andrzejem Lipi艅skim i w zwi膮zku z tym, 排篹 jestem zielony je排篹li chodzi o 艂owienie sandaczy to zapytalem go ile masz ze sob膮 w臋dek jak jeste艣 na 艂门俤ce?. Andrzej zacz膮艂 od wyliczanki: na okonie - na lekko i na ci臋排簁o, na sandacze tak samo, jerk门倃ka, co艣 tam i co艣 tam.. 艂膮czenie chyba 6 albo 7 kij门倃 do po艂owu wszystkich gatunk门倃 drapie排簄ych i niedrapie排簄ych. Jego kolega z klubu ma jeszcze 2 wi臋cej, czyli wychodzi 9 szt. Jak sie zapyta艂em: a po jak膮 choler臋 a排 tyle to mi odpowiedzia艂, 排篹 na zawodach to nie wiadomo na co b臋dzie sie trzeba nastawi膰, a punkty trzeba robi膰... w ko艅cu to sa zawody.
Wg mnie to jest w艂a艣nie wszechstronno艣膰.

Ja mia艂bym pytanie do Ciebie.
Napisa艂e艣 kiedy艣, 排篹 dziwisz si臋 jak kto艣 pyta o kija na (chyba)sandacze do 艂owienia na ci臋排簁o, a kto艣 inny w odpowiedzi zamieszcza informacj臋, 排篹 kij taki, a taki do jednej uncji. Pami臋tam (ale nie pami臋tam w kt门俽ym z temat门倃) dziwi艂e艣 si臋, 排篹 28g to w og门俵e nie jest ci臋排簁o bo jak Ty masz 30m g艂臋bie pod sob膮 to te 28g w og门俵e by do dna nie dolecia艂o. To jak Ty najcz臋艣ciej 艂owisz? Co to dla Ciebie jest lekko, srednio i ci臋排簁o?

#28 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 08:26

Wszechstronno艣膰 rozumiem jako 艂owienie r门偱藕nych ryb, r门偱藕nymi (czyt. adekwatnymi, a tym samym bywa, 排篹 i niekonwencjonalnymi metodami), na zr门偱藕nicowanych 艂owiskach, pod r门偱藕nymi szeroko艣ciami geograficznymi.

Ja nie jestem wszechstronny. Nie mam na to czasu i pieni臋dzy. Na 艂odzi mam ze sob膮 dwie, g门俽a trzy w臋dki, nad rzek膮 – jedn膮. Mog臋 zrozumie膰, 排篹 kto艣 na zawody potrzebuje siedmiu, czy dziewi臋ciu, ale wg. mnie przy rekreacji to niepotrzebne rozdrabnianie si臋. Nie lansuj臋 swoich metod jako jedynie s艂usznych i nikomu nie ka排耗 艂owi膰, tak jak ja to robi臋. Nie dyskredytuj臋 innych metod. Nie udowadniam wy排簊zo艣ci 艢wi膮t Bo排篹go Narodzenia nad 艢wi臋tami Wielkiej Nocy. Jak si臋 czego艣 naucz臋, a niestety bardzo rzadko mam od kogo, to rzetelnie dziel臋 si臋 wiedz膮.

艁owi臋 g艂门倃nie sprz臋tem tanim i ze 艣redniej p门偱俴i. Lubi臋 drogie, a w艂a艣ciwie u排簓teczne i pi臋kne w臋dki, ale mnie na nie nie sta膰. Jak chc臋 mie膰 co艣 wyj膮tkowego to sam sk艂adam.

Nie przypominam sobie, 排篹bym zabiera艂 g艂os w kwestii 艂owienia sandaczy na ci臋排簁o, a w og门俵e 艂owi臋 je rzadko. Cho膰 nie przecz臋, mog艂o si臋 zdarzy膰. Nigdy nie 艂owi艂em sandaczy na 30 metrowej wodzie, 13-14 metr门倃 to najg艂臋bsze do艂y, jakie kiedykolwiek obrzuca艂em pod sandacza. Ale powiem ci, 排篹 r门倃nie排 jestem zdania, 排篹 28 gram门倃 opada艂oby na 30 metr门倃 w niesko艅czono艣膰. Wed艂ug mnie w臋dzisko realnie uncjowe to taka „艣rednia” sandacz门倃ka.

Moc moich w臋dek (nie licz膮c muchowych) zaczyna si臋 od ok. 20lb a ko艅czy na 40lb (nie licz膮c w臋dek morskich, ale w morzu b. dawno nie 艂owi艂em). L排篹jsze kije mam tylko na potoki (1 sztuka, 12lb), uniwersalne 艂owienie w rzece (1 sztuka, 14lb), okonie na lekko (1 sztuka, UL, u排簓wana tylko w akcie desperacji, na zasadzie na bezrybiu i rak ryba).


#29 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 post贸w

Napisano 29 czerwiec 2011 - 09:11

Witam,
sprawa jest prozaicznie prosta. Dla niekt门俽ych okularnik门倃 cast odpada z uwagi na brody. Dopowiadanie o silniku na dachu, niszcz膮cym skr臋caniu blank门倃 i pono膰 teraz kr门俢iakach jest dorabianiem teorii.
M. Szyma艅skiego wyr门偱藕niam mi臋dzy innymi za sprawdzanie w臋dkarskich teorii. Zach臋cam te排 do samodzielnej weryfikacji. Nie zawsze musi si臋 zgadza膰.

Brak publikacji Jerzego W. na Jerkbaicie jest odczuwaln膮 strat膮.

Pozdrawiam


#30 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:23

Dopowiadanie o silniku na dachu, niszcz膮cym skr臋caniu blank门倃

:lol:


#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 29 czerwiec 2011 - 10:27

... Jestem przekonany, 排篹 w Polsce jest wielu w臋dkarzy, kt门俽zy mogliby wnie艣膰 wiele pozytywnego do tego portalu, a obecnie nie koniecznie musz膮 sobie zdawa膰 spraw臋 z jego istnienia ...

w to akurat szczerze watpie ... wedkarze na diecie prasy sa, geograficznie patrzac, niestety w ciemnogrodzie B)



#32 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 post贸w
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:03

Cholera @Pitt - pisuj臋 regularnie do WW - sztandarowego pisma ciemnoludu. Musz臋 przesta膰 i si臋 przeprowadzi膰 do 艣wiat艂ej cywilizacji, ale gdzie to jest?!?



#33 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:14

Ja my艣l臋, 排篹 im wi臋cej jask门偱俥k, tym lepiej. Je排篹li mo排簄a dotrze膰 z po排簓teczn膮 wiedz膮 do tysi臋cy odbiorc门倃, to trzeba to robi膰. Tyle m门倃imy o zmianie wzorc门倃 kulturowych, edukowaniu, etc. Je排篹li kto艣 mo排篹 i chce z tym wychodzi膰 do ludzi, to chwa艂a mu za to.

#34 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:31

[quote]
... Jestem przekonany, 排篹 w Polsce jest wielu w臋dkarzy, kt门俽zy mogliby wnie艣膰 wiele pozytywnego do tego portalu, a obecnie nie koniecznie musz膮 sobie zdawa膰 spraw臋 z jego istnienia ...
[/quote]
w to akurat szczerze watpie ... wedkarze na diecie prasy sa, geograficznie patrzac, niestety w ciemnogrodzie B)


[/quote]

Ja nie w膮tpi臋, bo tak si臋 sk艂ada, 排篹 znam akurat kilka takich os门俠, kt门俽e mog艂yby si臋 swoj膮 wiedz膮 podzieli膰, ale im szkoda czasu,albo po prostu go nie maj膮, 排篹by jeszcze w internecie swoje wynurzenia wypisywa膰. Jak maj膮 wolny czas to wol膮 siedziec na rybach. Jest te排 kilku takich, kt门俽zy w internetowej rzeczywisto艣ci doszukali sie jedynie oszo艂omstwa i jak szybko przyszli tak szybko z niej znikn臋li... ze szkod膮 dla nas.


Krzy艣ku, tak sie teraz zastanawiam czy Ciebie z kim艣 nie pomyli艂em...?

#35 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:35

By膰 mo排篹. Tak, czy siak - nic nie szkodzi :D

#36 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 post贸w

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:39

Cholera @Pitt - pisuj臋 regularnie do WW - sztandarowego pisma ciemnoludu. Musz臋 przesta膰 i si臋 przeprowadzi膰 do 艣wiat艂ej cywilizacji, ale gdzie to jest?!?



Jakto gdzie??? Tu! Czemu Baloo piszesz regularnie do WW a nie publikujesz w internecie?

Jack wlasnie na tym polega paradoks internetu. Tu moga publikowac wszyscy. Wiekszosc to oszolomstwo wiec ta zdecydowana mniejszosc do ktorej sie zaliczasz na tym traci.

#37 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 post贸w

Napisano 29 czerwiec 2011 - 13:49

Czekamy co Kolega pitt nam jeszcze powie ? :lol:

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 29 czerwiec 2011 - 15:29

w takim razie nic wiecej :D

#39 OFFLINE   Riqelme

Riqelme

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 338 post贸w
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 30 czerwiec 2011 - 19:22

A ja mam takie zdanie 排篹 ka排篸a w臋dkarska gazeta kt门俽a propaguje dobre w臋dkarskie zachowania zas艂uguje na uznanie. Sporo m艂odszych koleg门倃 zach艂ysn臋艂o si臋 w臋dkarstwem po tym jak byli ze mn膮 popatrze膰 jak si臋 艂owi a du排簓 wp艂yw na to 排篹 postanowili zosta膰 w臋dkarzami by艂a moja zach臋ta do tego hobby i wr臋czenie starych gazet (WW , W臋dkarz Polski, W艢, Esox). Ka排篸y ma swoj膮 filozofie w臋dkowania i nic innym do tego. A Pan Marek Szyma艅ski ma ochot臋 艂owic na BeasMastera to jego wola i ma do tego pe艂ne prawo. Pan S艂awek Oppeln jest z tego co 艣ledz臋 zwolennikiem St. Croix i te排 ma do tego prawo. A oburzanie si臋 na Pana Marka jest wed艂ug mnie troch臋 艣mieszne. Lubi臋 czytac jego porady w W艢 i szanuj臋 za dokonania w臋dkarskie i 艣wietne wyniki w 艂owieniu. Pan S艂awek przypomina mi niejakiego Dmycha ( znanego na r门偱藕nych forach w臋dkarskich) tylko ten mia艂 odwag臋 napisa膰 do W艢 i zosta艂o to opublikowane a nie tylko u排篴la膰 sie na forach :unsure:

#40 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 post贸w
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imi臋:J贸zek

Napisano 30 czerwiec 2011 - 19:31

Ja te排 napisa艂em list do WMH jak napisali bzdury mieszaj膮c poj臋cia akcji kija z jego ugi臋ciem.I co olali mnie, nikt nie raczy艂 odpisa膰 widocznie doszli do wniosku, 排篹 jaki艣 kmiotek nie b臋dzie zwraca艂 uwagi fachowcom w ka排篸ym calu i da艂em sobie spok门俲.Od tej pory WHM nie kupuj臋.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych