Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 wrzesień 2016 - 10:14

ok to fenwicka brać lepiej do 5 czy 9 gram??



#382 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 17 wrzesień 2016 - 12:24

Do 9gr - takiego mam. Czuć każdego okonka, a przyłowów się nie boi. Największe co na razie ciągnął to szczupaczek pod 80 i dał bez problemu radę.



#383 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 17 wrzesień 2016 - 14:01

ok dzieki



#384 OFFLINE   4kristo

4kristo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaBremen / Toruń
  • Imię:Krzysztof

Napisano 17 wrzesień 2016 - 18:53

Hej Bigrafi, jeszcze trochę, a zostaniesz nagrodzony przez Fenwicka za zwiększoną sprzedaż River Runnerów ;)

 

Jakiś czas temu sam zastanawiałem się na kijem okoniowym i właśnie na jednym ze zdjęć okoni by Bigrafi wypatrzyłem RR... i m.in.  za jego dobrą radą stałem się jego posiadaczem (model 7'2MF do 9g). I jestem w pełni zadowolony! Kij czuły, poręczny, z wygodnym uchwytem, ładnie gnie się podczas holu. Kilka rybek mi z niego spadło podczas łowienia żyłką (chyba z powodu niedocięcia), ale na plecionce czy nanofilu jest ok. Najczęściej łowię w gramaturze 2-6 gram z 3-calowym keitechem lub jaskółką - tu kij odpowiada w 100% moim oczekiwaniom.

Jeśli masz możliwość, to porównaj  sobie modele 6'9 i 7'2 - ten krótszy jest bodajże Fast i blank ma chyba mniejszą średnicę od tego 7'2, który dodatkowo jest MF. Ja przy zakupie mogłem pomacać tylko tego 7'2. Poza Fenwickiem rozważałem jeszcze popularnego na forum Phenixa, chyba model FX 701, ale miałem obawy, że 3-calowych przynęt to mi już nie pociągnie.

Ja jestem zadowolony i polecam!


  • Krismuaythai lubi to

#385 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 20 wrzesień 2016 - 17:27

Ok dziękuje za podpowiedzi. Wybór padł jednak na Kongera
  • Alexspin lubi to

#386 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3723 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 21 wrzesień 2016 - 08:28

Ok dziękuje za podpowiedzi. Wybór padł jednak na Kongera

Napisz jak się sprawuje?



#387 OFFLINE   bigrafi

bigrafi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1553 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 09:17

Porównaj jeszcze gwarancje. Fenwick ma dożywotnią.



#388 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 21 wrzesień 2016 - 18:47

Kwestia gwarancji jest dla mnie kwestia drugorzędną.
  • Alexspin lubi to

#389 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 wrzesień 2016 - 15:14

Witam. Rozglądam się za kijkiem pod okonie do jigowania, używał będę przynęt od 3 cm do 6cm na główkach od 2 gram do 7 gram. Łowiskiem będzie Wisła, a raczej jej starorzecza i baseny przy opaskach, głębokość od 1 metra do powiemy 3 metrów. Polecicie coś co nie jest wklejką, krowim ogonem i ma długość od 230 cm do 270 cm? Budżet powiedzmy do 400 zł. Pozdrawiam.

#390 OFFLINE   kubaaaan

kubaaaan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • Lokalizacjakrasnystaw

Napisano 25 wrzesień 2016 - 16:02

Abu Veracity 2-8 205cm lub SG finezze 2-12 223cm tyle ze nieco krotsze



#391 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 wrzesień 2016 - 17:05

Trochę za krótko dla mnie na łapanie z brzegu, ale dzięki.

#392 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 25 wrzesień 2016 - 21:14

Wiec, jeśli chodzi o Streeto- kijek super lekki, szybki i cięty. Bardzo "elektryczny" wszystko czuć na ręce żądza zmianę pracy przynęty, niestety ze względu na szybkość i sztywność kija, Streeto nie wybacza błędów przy holu i możemy w pierwszych momentach zaliczać wiele spadów. Po wyczuciu kija i podczas poprawnego holu ryby kij pracuje super nawet pod większym pasiakiem bądź przyłowem w postaci kaczodzibego. Kij najlepiej pracuje według mnie w przedziale od 3g+ guma 2-3" do 7g+guma 2-3"

#393 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 25 wrzesień 2016 - 21:22

o torym modelu streeto piszesz ?



#394 OFFLINE   Krismuaythai

Krismuaythai

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 26 wrzesień 2016 - 06:10

2002 do 9g

#395 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 06:35

o torym modelu streeto piszesz ?

 

o którym jak już coś  ^_^


  • Alexspin lubi to

#396 OFFLINE   M a n i e k

M a n i e k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:W

Napisano 26 wrzesień 2016 - 17:38

Witam. Rozglądam się za kijkiem pod okonie do jigowania, używał będę przynęt od 3 cm do 6cm na główkach od 2 gram do 7 gram. Łowiskiem będzie Wisła, a raczej jej starorzecza i baseny przy opaskach, głębokość od 1 metra do powiemy 3 metrów. Polecicie coś co nie jest wklejką, krowim ogonem i ma długość od 230 cm do 270 cm? Budżet powiedzmy do 400 zł. Pozdrawiam.


Pewnie Sławek Ci mówił że kupiłem Major Crafta.Naciągnij budżet i jest Solpara nie wklejka (jeśli uważasz że wklejki są bee )
np.
http://www.pirania-s...5-7g-2-42m.html

Ja mam solid tip czyli wklejke ale to taka inna wklejka niż wszystkie co miałem do tej pory.Pracuje po samą rękojeść ;-)
Nie moge jej do niczego znanego porównać.
Akcja x-fast

#397 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:04

To pewnie Mariuszu blasik pójdzie w odstawkę? Zastanawiam się też nad mikado sicario 2.38 1-7 gram ale nie wiem czy znowu on za szybki nie będzie no i jak pod rybą się zachowuje..

#398 OFFLINE   M a n i e k

M a n i e k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:W

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:33

Blassik nie pójdzie w odstawke bo to dwa inne patyki.Blass to taki patyk który lubi obrotówki i woblery.A Solpara Solid Tip stworzona jest do jigowania a na tym mi zależało.Po rozmowie z jednym z moderatorów kupiłem wklejke bo gdybym faktycznie kupił Solpare ale w wersji Tubular to Blassa pewnie bym pogonił.W Wersji Tubular (regular fast) jest troche wolniejsza i podobno bardzo uniwersalna od pstrąga,klenia, jazia po okonia.
@Friko na taką łowi.
A co do Sicario to nie wiem czy faktycznie nie za szybka dla Ciebie.Wydaje mi się że po Hardym ciężko by było Ci się przesiąść na szybki kijek.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#399 OFFLINE   Ras al Ghul

Ras al Ghul

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 26 wrzesień 2016 - 18:50

Jeden z kolegów wymienił dwa kije od Robinsona Diaflex i Cortez. Mam Diaflexa i to świetny kij jednak dwukrotnie przekracza podaną przez Ciebie kwotę. Od Robinsona jest jeszcze jedna seria kijów które są nowością a już zbierają bardzo pozytywne oceny. Skusiłem się i ja i mam Diplomat Perch Jig 245cm cw. 3-15g od początku sezonu. Cenowo niewiele ponad 200zł a w zamian bardzo dobry kij. Osprzęt Fuji, dzielony dolnik i odkryta część blanku przy uchwycie kołowrotka sprawiają że wyczuwalne są najdelikatniejsze drgania.



#400 OFFLINE   Łukasz 24

Łukasz 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • Lokalizacjaz nad Wisły
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2016 - 19:53

Blassik nie pójdzie w odstawke bo to dwa inne patyki.Blass to taki patyk który lubi obrotówki i woblery.A Solpara Solid Tip stworzona jest do jigowania a na tym mi zależało.Po rozmowie z jednym z moderatorów kupiłem wklejke bo gdybym faktycznie kupił Solpare ale w wersji Tubular to Blassa pewnie bym pogonił.W Wersji Tubular (regular fast) jest troche wolniejsza i podobno bardzo uniwersalna od pstrąga,klenia, jazia po okonia.
@Friko na taką łowi.
A co do Sicario to nie wiem czy faktycznie nie za szybka dla Ciebie.Wydaje mi się że po Hardym ciężko by było Ci się przesiąść na szybki kijek.
Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Szukam czegoś żeby poćwiczyć opad na okoniach, a znowu miękkie kije typu lrf 2.44 do 10 gram którego miałem w ręku mi nie pasuje bo za wolny i podejrzewam że te kijki co wymieniłeś są podobne, Hardy wcale nie jest taki wolny, będziesz musiał go wziąć do ręki ;-)