Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   millku

millku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaCzorsztyn
  • Imię:Kuba

Napisano 30 grudzień 2013 - 20:23

Dzięki chłopaki! 

Teraz przegladnąć to wszystko i się zdecydowac  :rolleyes:

Na tą chwile najbardziej podchodzi mi ta Inazuma


Użytkownik millku edytował ten post 30 grudzień 2013 - 20:28


#342 OFFLINE   kucyk

kucyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 grudzień 2013 - 23:22

Cześć,

Ja Ci polecę natomiast Konger Equs Tango 240 1-10gr, kijek troszkę droższy ale trafiają się używki na aukcjach. Jego główną zaletą jest fajnie dorobiona wklejka która jest na tyle sztywna że od biedy spokojnie można połowić również pstrągi na małe blaszki czy woblerki. 

Pozdrawiam

Tomek 



#343 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 styczeń 2014 - 09:44

Powoli chcę się zabrać za okonie na poważnie. Potrzebowałbym w moim arsenale wklejanki. Takiej, której szczytówki nie strzelają itp, czyli porządnej wklejki. Będę łowił na 3-6g główki + gumki 2-5cm. Czyli wklejka do paru gram - max 10g. Chciałbym, żeby nie tylko szczytówka pracowała, ale także reszta wędziska, amortyzując odjazdy ryby. Wklejka najlepiej jakiegoś jaskrawego koloru typu fluo pomarańcz? Dziękuję za rady i propozycje :) Pozdrawiam



#344 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 09:47

equs mikros lub tango equs panie kolego jesli chodzi o wklejanki:)fajne sa tez diaflexy robinson ,ale po co ci wklejka jak masz river runera???


Użytkownik robertd edytował ten post 19 styczeń 2014 - 11:31


#345 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 19 styczeń 2014 - 10:43

Powoli chcę się zabrać za okonie na poważnie. Potrzebowałbym w moim arsenale wklejanki. Takiej, której szczytówki nie strzelają itp, czyli porządnej wklejki. Będę łowił na 3-6g główki + gumki 2-5cm. Czyli wklejka do paru gram - max 10g. Chciałbym, żeby nie tylko szczytówka pracowała, ale także reszta wędziska, amortyzując odjazdy ryby. Wklejka najlepiej jakiegoś jaskrawego koloru typu fluo pomarańcz? Dziękuję za rady i propozycje :) Pozdrawiam

 

Ktoś na forum niedawno sprzedawał Kongera Champion Tango 2,40 do 8 gr zielona seria. To wędka jakij szukasz, w razie czego wyholujesz też szczupaka (miałem kilka po 65 cm na nią), używałem też cięższych ciężarków nić podane c.w. Nie ma zbyt sztywnego dolnika, potrafi się fajnie ugiąć, więc będziesz zadowolony.

Poszukaj w dziale sprzedam czy jeszcze jest.



#346 OFFLINE   zybi

zybi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaJedwabne
  • Imię:Zbigniew

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:14

Ja śmiało mogę polecić taką której sam używam.

Przy łowieniu okoni na małego woblerka siadł sumik 68,5cm.

Było trochę zabawy , ale wędeczka dała sobie świetnie radę z przyłowem.

 

DAIWA Megaforce Jiggerspin 2,40m 2-14g



#347 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:18

Jesli pod gumki to mikros c.w. 0,2-5 g  jest ok , blaszki 0-2 tez fajnie obsłuży, z wobkami to juz troche ciezko bo odrazu wklejka sie ugina.

Kijek pieknie pracuje ugina sie pod sama rekojesc.

Pisze tu o Mikrosie ale w tej drozszej wersji Eqos :D



#348 OFFLINE   sylweczek

sylweczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 103 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Sylwek

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:11

Tylko, że equs micros nie obsłuży główek 3-6g, bo o taki ciężar rzucanego ołowiu kolega pytał. 2,5-3g główka+gumka, to już jest jego górna granica komfortowego łowienia :)



#349 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:29

Ja na nim glownie lowilem do 3 g , ale 5 g glowki tez obsluzyl bez wiekszego problemu , po prostu wieksze ugiecie w czasie podbicia,



#350 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 styczeń 2014 - 14:39

equs mikros lub tango equs panie kolego jesli chodzi o wklejanki:)fajne sa tez diaflexy robinson ,ale po co ci wklejka jak masz river runera???

 

Chce docelowo skompletować z 3 zestawy, River Runner w standardzie, nieco ciężej do 18g elite tech - wieksze gumu 5-7,5cm i do tego na najgorsze dni wklejka, której właśnie szukam. Ten Robinson fajnie wygląda... I znalazłem za 299zł. Może bym się skusił :)  Ma ktoś ten kijek??


Użytkownik wobler129 edytował ten post 19 styczeń 2014 - 14:44


#351 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:16

Tak nieśmiało wtrącę, może warto zaczekać na nową propozycję Savage Gear z serii LRF  ;) .



#352 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:54

Nie słyszałem/nie widziałem. Coś więcej? Jakiś link? :)



#353 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 19 styczeń 2014 - 22:14

Proszę bardzo  :)

 

 


Użytkownik Lars edytował ten post 19 styczeń 2014 - 22:15

  • wobler129 lubi to

#354 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 20 styczeń 2014 - 11:20

ja bym bral diaflexa moj kolega ma tylko model 2,70 i bardzo fajney ten kijek ja sam sie skusze chyba na ten 2,40


  • wobler129 lubi to

#355 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 25 styczeń 2014 - 11:37

Szukam czegoś najdelikatniejszego go obsłuży gumę 2-2,5 cala na główce 12g ostatecznie 15g, czyli z CW RZECZYWISTYM do 18g - nie więcej. Potrzebuję czegoś naprawdę szybkiego, nie koniecznie wklejankę, długość 2,6 -2,75m. Cel -okoń. Koszt do 400-450 zł.

Myślałem o Dragonie Fishmaker do 18g ale podobno ma zaniżone CW.

 

Może coś z Daiwy - Infinity Q jigger do 18g 270 lub Team Dragon do 18g 270.


Użytkownik erwinnf edytował ten post 26 styczeń 2014 - 12:04


#356 OFFLINE   erwinnf

erwinnf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 26 styczeń 2014 - 16:57

Szukam czegoś najdelikatniejszego go obsłuży gumę 2-2,5 cala na główce 12g ostatecznie 15g, czyli z CW RZECZYWISTYM do 18g - nie więcej. Potrzebuję czegoś naprawdę szybkiego, nie koniecznie wklejankę, długość 2,6 -2,75m. Cel -okoń. Koszt do 400-450 zł.

Myślałem o Dragonie Fishmaker do 18g ale podobno ma zaniżone CW.

 

Może coś z Daiwy - Infinity Q jigger do 18g 270 lub Team Dragon do 18g 270.

A może Robinson Cortez Trout Jig



#357 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 04 luty 2014 - 08:26

Podpowiedzcie jakiego kręcioła do Dragona Millenium X-fine kupić . Budżet 300 pln ?



#358 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 04 luty 2014 - 09:03

Diaflex ma troszkę zadelikatną na urazy szczytówke. Też chciałem kupić. Dobre wklejki robi konger equos, stary world champion, maxim twist. Podobno przy wklejankach kongera testerem był Pan Kawalec chyba największy autorytet w Polsce jeśli chodzi o wklejanki.

Szukam czegoś najdelikatniejszego go obsłuży gumę 2-2,5 cala na główce 12g ostatecznie 15g, czyli z CW RZECZYWISTYM do 18g - nie więcej. Potrzebuję czegoś naprawdę szybkiego, nie koniecznie wklejankę, długość 2,6 -2,75m. Cel -okoń. Koszt do 400-450 zł.

Myślałem o Dragonie Fishmaker do 18g ale podobno ma zaniżone CW.

 

Może coś z Daiwy - Infinity Q jigger do 18g 270 lub Team Dragon do 18g 270.

Dragon Fishmaker jest też 5-21 ale 450zł za wklejanke to trochę za dużo. Może coś z mikado pół katalogu to wklejanki. Naprzykład inazuma perch w korku. Dużo kolegów ma wklejanki mikado i są zadowoleni. Może używany Mhx p903-2 w minimach i piance by się znalazł :lol:. Lub słabsze modele wklejanek sandaczowych. Tu okonie mogą już spadać.

 

Ps. Dla mnie połów w Polsce na duńską wklejankę to jak chodzienie po Krakowie w koszulce Legii. Polski spining zawodniczy (gdzie zwykle łowi się ryby małe) cenię dużo wyżej niż duński, jeśli chodzi o wklejanki to jesteśmy światowym prekursorem. Za oceanem na wklejanki nie łowi prawie nikt. Produkty dostępne u nas już dawno przeszły przez selekcje i  buble opadły. A więc cudze chwalimy swego nieznamy...

 

A tutaj na dole strony ciekawostka http://www.wedkarz.p...pp/article/1241 Tylko cena zaporowa :wacko: :( .


Użytkownik DP Fishing edytował ten post 04 luty 2014 - 10:45


#359 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 04 luty 2014 - 10:19

zalezy z ktorej strony za oceanem - major craft evergreen i mb - te dwa ostatnie chyba - maja w ofercie kije z solid tip - po polsku wklejka a co wiecej maja tubular tip - czyli pusta w srodku wklejke ;)

Użytkownik meme174 edytował ten post 04 luty 2014 - 10:19


#360 OFFLINE   Lars

Lars

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaNidzica

Napisano 04 luty 2014 - 10:33

Mamy jeszcze w kraju kwitnącej wiśni taką firmę jak graphiteleader, produkującą świetne wklejki pełne i puste  ;) .

 DP Fishing mi się zawsze wydawało, że wędka ma mi pasować pod względem swoich parametrów użytkowych i ewentualnie wyglądu :D. Natomiast kraj, z którego pochodzi firma oferująca dany kij to dla mnie sprawa mniejszej wagi. 

 

PS. Teraz to nie wiem czy ze swoim SG Troutizimo pokazywać się nad wodą, bo można w lampę zarwać za nieodpowiedni kraj pochodzenia wędki  :wacko:  :lol: .


Użytkownik Lars edytował ten post 04 luty 2014 - 10:36