Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 16 październik 2013 - 10:46

chcesz mieć żonę ....to znaczy kijka, który będzie ci odpowiadał ?w obydwu przypadkach trzeba przed zabraniem do domu najpierw ,,pomacać'' polecam wizytę w większym sklepie ,pomachać .powyginać  bo kij ma tobie dobrze leżeć w dłoni, a ilu wędkarzy tyle opinii ;)


  • Dienekes lubi to

#322 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 16 październik 2013 - 10:56

chcesz mieć żonę ....to znaczy kijka, który będzie ci odpowiadał ?w obydwu przypadkach trzeba przed zabraniem do domu najpierw ,,pomacać'' polecam wizytę w większym sklepie ,pomachać .powyginać  bo kij ma tobie dobrze leżeć w dłoni, a ilu wędkarzy tyle opinii ;)

Dokładnie się z tym zgadzam- podać koledze namiary a on pomaca  :) Wiadomo że trzeba potrzymać,pomachać czasami podpiąć linkę i założyć ciężarek itd..każdy ma swoje preferencje-wszystkie porady doboru wędziska(tu na forum)trzeba traktować z pewnym przymróżeniem oka ;)


  • Ryboman lubi to

#323 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 17 październik 2013 - 11:33

Wklejki z serii Dragon Millenium są dosyć ciekawe i niezbyt drogie. Może dobrym wyjściem jest Millenium Perch, cw 4-18 a i niewielkie przeciążenie krzywdy mu nie zrobi.

 

 

Trochę poczytałem o tej serii ,może Cię zainteresuje ta wędka-tylko ona jest max do 20g-znalazłem nawet aukcję z tą wędką zobacz :)  http://allegro.pl/ok...3623299196.html

Pomachałem jednym i drugim, dodatkowo miałem w ręce kijek z serii Dragona x-fine do 12 g . Mój dylemat został okrojony do wyboru kija z serii Dragon X-fine lub Percha. Z tąd Moje pytanie: Jak wygląda sytuacja z lekkim przeciązeniem X-fina. Czy może lepiej na rzeke głębokość około 2-3m pod okonia na paprochy na główkach 6g, kopytach numer j1" z obciązeniem do max +10-12g wybrać percha ? Z tego co widzę kijki z serii Milenium są dość Twarde i z tąd moje zdezorientowanie czy ten X-fine podoła pod większym obciążeniem a może dać sobie na luz i kupić percha (tylko co wtedy z paprochami) :( :( :wacko: ? Łowi ktoś tymi kijami lub miał podobny dylemat



#324 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 17 październik 2013 - 14:11

X-fine radzi sobie z przeciążeniem o 2-3g, sam blank ma duży zapas mocy ale tu trzeba zwrócić uwagę na delikatniejszy element czyli wklejkę. Przy łącznej masie przynęty 15g będzie już widoczne lekkie przeciążenie i o ile jednemu nie będzie to przeszkadzać, to drugi będzie łowić w stresie - czy aby nie pęknie przy gwałtownym zacięciu/rzucie.


Użytkownik Matiz992 edytował ten post 17 październik 2013 - 14:12


#325 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2013 - 19:23

Szukam wklejki, która pozwoli mi obsłużyć kopytka od 55 do 70mm na główkach 3-7g. Bardzo rzadko z bocznym trokiem (oliwka 5-12g i "portkami" długości 45mm).

Na te przynęty równie często jak okonie będą siadać około wymiarowe sandacze czy szczupaki. Zastanawiam się nad trzema kijami (każdy to różny przedział cenowy).

1. Mikado Lexus Sapphire 2,60m/<13g

2. Mikado Inazuma Perch 2,40m/<18g

3. Robinson Diaflex Perch 2,55/2-12g



#326 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 17 październik 2013 - 19:33

Łukasz rozrzut cenowy. Dziś odgrzebałem swojego saphirka i daleko mu do diaflexa, ale daje radę. Póki co zostanie podstawowym kijem na rzadko poławiane okonie. Gdyby miał kupować to pewnie zdecydowałbym się na Diaflexa. Oczywiście w cenie ok 300pln, gdyż niektóre są ostro przesadzone.

#327 Guest_White--fish_*

Guest_White--fish_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2013 - 19:39

Marcin, inazuma z lexusem na tym samym poziomie cenowym 130/160zł. Diaflex już zdecydowanie powyżej...


Użytkownik Suchotnik edytował ten post 17 październik 2013 - 19:51

  • mariusz79 lubi to

#328 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 17 październik 2013 - 20:07

Szukam wklejki, która pozwoli mi obsłużyć kopytka od 55 do 70mm na główkach 3-7g. Bardzo rzadko z bocznym trokiem (oliwka 5-12g i "portkami" długości 45mm).

Na te przynęty równie często jak okonie będą siadać około wymiarowe sandacze czy szczupaki. Zastanawiam się nad trzema kijami (każdy to różny przedział cenowy).

1. Mikado Lexus Sapphire 2,60m/<13g

2. Mikado Inazuma Perch 2,40m/<18g

3. Robinson Diaflex Perch 2,55/2-12g

Może zamiast Diaflexa Percha, warto rzucić okiem na Corteza percha  :) Sam mam podobny dylemat Dragon millenium HD x-fine 12g , Dragon Millenium Perch 18g czy Robinson Cortez  Perch 12g ? 


Użytkownik cabage edytował ten post 17 październik 2013 - 20:07


#329 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 październik 2013 - 22:13

Panowie mialem okazje machac dzis wszystkim po za co Cortezem i tak jak wpadl mi w oko Dragon Millenium Perch 2.60cm cw. 4-18 tak przy tym kijku zostaje.

Mysle ze bedzie to dobry wybór bo reszta kijaszków choc tez niczego sobie to brakowalo im jednak zapasu prócz Vaipera który byl bardziej palowaty i mial wieksza wage.

Dodam ze testowalem na sucho i przygladalem sie równiez pracy z powieszonymi glówkami na przelotce szczytowej 5,7 i 10 gr. i jak dla mnie kijek na sucho laduje sie od 6 gr. ale widomo ze dochodzi jeszcze pletka.

Porównywalem równiez szczytowki i ugiecie z Millenium X-Fine do 12gr. i x-fine jak dla mnie za slaby do podbicia ale szczytówkami chetnie bym sie zamienil gdyby byla taka mozliwosc:)

Biore tez pod uwage to ze mozna w takim kijku zrobic maly tuning po przez sciagniecie przelotek , zeszlifowania szczytówki ale mysle ze nie bedzie takiej potrzeby.

Kolegá w dylemacie zycze trafnego wyboru:)

Pozdr.



#330 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 17 październik 2013 - 22:27

Pewnie predzej wnuki będę miał zanim coś dobrze uda się wybrać:) xfine lub perch:) szkoda że kolega nie z opola:)

#331 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 17 październik 2013 - 22:46

,,xfine lub perch,,

--------------------------- x-fine do 12 gr. nie jest zlym kijem ale jak ktos ma lowic okonia podobnie jak sandacza czyli z opadu i podbicia do tego z brzegu gdzie pasuje dalej rzucic to naprawde deko za slaba ta wedka i meczarnia przy podbiciu.

Lekkie kije typowo okoniowe mam a teraz potrzebuje cos lekko szybszego i z zapasem mocy bo czestym przylowem jest zenderek i wasaty.



#332 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 18 październik 2013 - 05:57

Przepraszam że może trochę namieszam ;)  ale ukazał się test Inazumy perch wiec wklejam link http://fishing-test.pl/wdki/23/527



#333 OFFLINE   millku

millku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaCzorsztyn
  • Imię:Kuba

Napisano 30 grudzień 2013 - 11:27

Witam!

Potrzebuje wędki na okonia na jeziorze Czorsztyńskim.

Łowienie raczej z łódki chociaż brzegu też będzie się zdarzało.

Łowie raczej w głębszych miejscach łówiąc z łódki najczęsciej głębokość 10-15m.

Budżet do ok300zł

Całkiem miło byłoby gdyby kij nadawał sie tez na rzadkie wypady z blaszką na pstrąga ale wydaje mi sie ,że ciężko

będzie osiągnąć taki kompromis okoniowo-pstrągowy :P

 

Moimi głównymi typami są:

Cormoran ULX 1-9g (zastanawiam sie jaka długość)

Używany Team Dragon 3-14g 2,40m

Okuma Black Rock 2,18 1-10g

 

Myslałem tez nad wklejankami ale nigdy na nie nie łowiłem i mam obawy :P

 

Co będzie najlepszym wyborem?

 

 

Pozdrawiam 

Kuba

 



#334 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3553 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 grudzień 2013 - 11:37

Odpowiedz sobie na pytanie - czy jesteś w stanie łowić komfortowo na głębokości 15m przynętą o wadze 10g?
Zadałem je, ponieważ 2 wskazane przez Ciebie kije mają taki maksymalny cw.



#335 OFFLINE   millku

millku

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaCzorsztyn
  • Imię:Kuba

Napisano 30 grudzień 2013 - 11:48

Tego się własnie obawiałem ale chciałem coś bardzo lekkiego.

Czy coś ala Dragon Milenium Perch 4-18g byłoby w porządku?

Nigdy nie łowiłem delikatnymi kijami zawsze były to kije o CW. +25g



#336 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 12:10

Wymieniona przez Ciebie Okuma to "krowi ogon", pracuje jak witka wierzbowa i wg mnie do okoni średnio się nadaje, zwłaszcza na gumki.

 

Wg mnie do połowów na takich wodach powinieneś szukać kija w zakresie c.w. 18g, a nie UL do 10g.


  • millku lubi to

#337 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 30 grudzień 2013 - 17:01

Jeśli szukasz ekonomicznego kija, to zastanów się nad Mikado Lexus Sapphire Spin, łowiłem takim kijem z pontonu na Czorsztynie przez kilka lat (długość 240cm do 10g).  Dawał radę z główkami do 10g + gumiak (ripper do 5cm), łowienie okoni to frajda, a i przyłów czasem się zdarzał (największy to szczupak 102cm). Komfortowo jednak się łowiło do ~ 10m. głębokości, bo głębiej trzeba było czekać wieczność zanim przynęta opadła na dno zbiornika.

Fakt, że w końcu się połamał, ale lekko nie miał ;)

Mała poprawka - używałem kija do 13g 260cm


Użytkownik Voldemort edytował ten post 30 grudzień 2013 - 17:57

  • millku lubi to

#338 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 30 grudzień 2013 - 17:13

Mikado inazuma Perch powinna w 100% Ci sprostać. http://fishing-test....uma-flash-perch a i na przynęty zostanie czy cokolwiek innego. Mam i polecam tak jak i wersje zander . A i za pstrągiem pogonisz jak będziesz miał kaprys


Użytkownik FRS1985 edytował ten post 30 grudzień 2013 - 17:15

  • millku lubi to

#339 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 30 grudzień 2013 - 17:14

http://allegro.pl/mi...3805652134.html

 

Tylko wklejka, ja mam taki 2.10 i jest super. Inazuma też jest super. Musisz się zastanowić jakich żyłek użyjesz i jaki będzie maksymalny ciężar przynęty.

Może być też wklejka

http://allegro.pl/mi...3768272940.html


Użytkownik Albatros edytował ten post 30 grudzień 2013 - 17:39

  • millku lubi to

#340 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 30 grudzień 2013 - 19:29

Konger Tango 2,40 do 8 gr - na Żarnowcu oraz Czorsztynie na kilkunastu metrach daje spokojnie radę.

Z Czorsztyna na tą wędkę:

 

 

Załączone pliki


Użytkownik Okonhel edytował ten post 30 grudzień 2013 - 19:30

  • millku lubi to