Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 14 październik 2013 - 02:46

A mi chodzi o coś trochę cięższego - mocniejszego na rzekę. Delikatne a zarazem ciut mocniejsze tam gdzie trzeba na kopyto "3" zalożyć główkę 17,5-20g . wędka na którą łowię teraz  ROBINSON CORTEZ PIKE JIG  2,7m 8-30g. Na okonie kij za twardy niestety. na suchow sklepie ciężko coś stwierdzić a kogoś o podobnym kiju w kolegach wędkarzach nie posiadam, więc wybawcy pomóżcie początkującemu koledze po kiju. Bo już od czytania postów na forum Jb i innych boli mnie głowa  :)  :angry:  :ph34r:

Trochę poczytałem o tej serii ,może Cię zainteresuje ta wędka-tylko ona jest max do 20g-znalazłem nawet aukcję z tą wędką zobacz :)  http://allegro.pl/ok...3623299196.html



#302 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 14 październik 2013 - 21:22

Wciąż mało pomysłów :angry:  :wacko: , szukam kijka który w opadzie na paprochy oraz kopyto 1" max 2" będzie pracował na styk przy główce max 7-10g, na wirówki i wobki nie łowię...



#303 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 06:35

Wciąż mało pomysłów :angry:  :wacko: , szukam kijka który w opadzie na paprochy oraz kopyto 1" max 2" będzie pracował na styk przy główce max 7-10g, na wirówki i wobki nie łowię...

1)-A mi chodzi o coś trochę cięższego - mocniejszego na rzekę. Delikatne a zarazem ciut mocniejsze tam gdzie trzeba na kopyto "3" zalożyć główkę 17,5-20g .

2) -szukam kijka który w opadzie na paprochy oraz kopyto 1" max 2" będzie pracował na styk przy główce max 7-10g

A powiedz jaka kwota wchodzi w grę-bo ta wklejka Daiwy Megaforce jest stosunkowo tania



#304 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 październik 2013 - 09:50

Kasa max 350 zł, tylko boje się o co innego że wędka przy akcji parabolicznej za bardzo bedzie się giąć przy pracy pod nurt. Zostaje wybór o akcji "szczytowej". Głębokość rzeki na której łowie to z reguły od 1,5 - 3,5m (w przewadze 1,5-2m)  gdzie nurt czasem idzie powoli a czasem jak bolid F1. Chodzi mi po głowie jeszcze taki kijek Dragon Millenium HD x-fine, no i cenowo tragedi nie ma.

Tylko czy przy akcji szczytowej nie będzie więcej spadów jak przy paraboli ?


Użytkownik cabage edytował ten post 15 październik 2013 - 10:05


#305 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 11:42

Kasa max 350 zł, tylko boje się o co innego że wędka przy akcji parabolicznej za bardzo bedzie się giąć przy pracy pod nurt. Zostaje wybór o akcji "szczytowej". Głębokość rzeki na której łowie to z reguły od 1,5 - 3,5m (w przewadze 1,5-2m)  gdzie nurt czasem idzie powoli a czasem jak bolid F1. Chodzi mi po głowie jeszcze taki kijek Dragon Millenium HD x-fine, no i cenowo tragedi nie ma.

Tylko czy przy akcji szczytowej nie będzie więcej spadów jak przy paraboli ?

Ja bym na Twoim miejscu zainteresował się jednak tą Daiwą- jest  b.lekka i jak to Daiwa nawet jak opisana jako b.szybka na pewno będzie wolniejsza od dragona i rybki będą mniej schodzić.Natomiast jeśli chodzi o to czy obsłuży całe spectrum gramatur które podałeś -w dolnej granicy to na pewno ale górne skończy się pewnie na 15g(. Wydaję mi się że musiałbyś jednak zainwestować w dwa kije wklejka(delikatniejsza) i jakiś typowy jigger o mniejszym cw niż Twój robinson którego posiadasz. Ale na początek na Twoim miejscu kupiłbym tę Daiwę.


Użytkownik rej edytował ten post 15 październik 2013 - 11:46

  • tadeusz163 lubi to

#306 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 październik 2013 - 12:12

Ja bym na Twoim miejscu zainteresował się jednak tą Daiwą- jest  b.lekka i jak to Daiwa nawet jak opisana jako b.szybka na pewno będzie wolniejsza od dragona i rybki będą mniej schodzić.Natomiast jeśli chodzi o to czy obsłuży całe spectrum gramatur które podałeś -w dolnej granicy to na pewno ale górne skończy się pewnie na 15g

Mnie chodzi o główki do max 10-12g i to już z przesadą i do tego małe gumeczki, o większych ciężarze mówiłem przy swoim Cortezie pike jig 8-30g :).



#307 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 12:36

Mnie chodzi o główki do max 10-12g i to już z przesadą i do tego małe gumeczki, o większych ciężarze mówiłem przy swoim Cortezie pike jig 8-30g :).

A.. :lol: . wybacz źle zrozumiałem,czyli idealnie pasuje ta Daiwa :) I jeszcze mógłbyś spróbować coś na duuuuży styk jest to kijek lekki ale to już sztywny Mikado lexus sapphire 2,60m lub 2,80m do 13gr


Użytkownik rej edytował ten post 15 październik 2013 - 12:57


#308 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 październik 2013 - 13:19

Daiwa mnie nie przekonuje :) naczytałem się sporo mało pozytywnych opinii ;/ może coś klasę wyżej mieszczącego się w spomnianym przeze mnie budżecie 350. Z doświadczenia wolę dołożyć na starcie a później nie wygarniać sobie pożałowania 100 - 150 pln :P :) 



#309 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 13:26

Daiwa mnie nie przekonuje :) naczytałem się sporo mało pozytywnych opinii ;/ może coś klasę wyżej mieszczącego się w spomnianym przeze mnie budżecie 350. Z doświadczenia wolę dołożyć na starcie a później nie wygarniać sobie pożałowania 100 - 150 pln :P :)

No a Mikado lexus Sapphire-jest to wędka która jest tania ale klasą przebija inne tego typu wędki http://www.team-rapa...e-260cm-up-13g/



#310 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 15 październik 2013 - 13:34

Jak dla mnie ten Mikado to za miekki kijek,miałem go w ręce i mi nie odpowiada biorąc pod uwagę że będę używał główe do 10-12g, bede musiał poszukać odpowiednika Daiwy o większym CW i lepszym wykonaniu,



#311 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 13:41

Jak dla mnie ten Mikado to za miekki kijek,miałem go w ręce i mi nie odpowiada biorąc pod uwagę że będę używał główe do 10-12g, bede musiał poszukać odpowiednika Daiwy o większym CW i lepszym wykonaniu,

Za miękki-hm..rozumiem że szczytówka za miekka-bo ja mam znajomego co tym kijkiem sandacze wyciąga na lekko(kijek wybitnie szybki)



#312 OFFLINE   Zenon275

Zenon275

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Hubert

Napisano 15 październik 2013 - 14:59

Witam. A może, Inazuma Flash Perch 260/20g byłaby odpowiednia.



#313 OFFLINE   iroo

iroo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 15 październik 2013 - 15:15

Właśnie miałem podrzucić tą propozycję. Do trafienia jest w ok. 160zł + pp. Szukam jakiegoś kijka do 200zł na okonie trochę ciężej i ew. sandały na lekko. Posiadaczy proszę o opinie



#314 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2013 - 16:03

Witam. A może, Inazuma Flash Perch 260/20g byłaby odpowiednia.

To mocna wklejka, nie tylko na pasiaki, ale i za sandaczem da radę. Nie jest to kijek do paproszenia, za to do łowienia na konkretne wabiki, ciężkiemu trokowi, jak ktoś lubi, lub wymaga tego łowisko, też podoła. Aczkolwiek mam wersję najkrótszą, ale c.w to samo.

 

Pozdrówka

Kamil



#315 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 15 październik 2013 - 16:06

A może Team Konger Ultra Light spin 2.70m 3-15g



#316 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 15 październik 2013 - 20:07

Tez Koledzy szukam podobnego kijka i zdecyduje sie na ;

http://allegro.pl/dr...3599863837.html

tylko zastanawiam sie jeszcze nad dlugoscia


Użytkownik krakus edytował ten post 15 październik 2013 - 20:08


#317 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 październik 2013 - 05:43

Tez Koledzy szukam podobnego kijka i zdecyduje sie na ;

http://allegro.pl/dr...3599863837.html

tylko zastanawiam sie jeszcze nad dlugoscia

Masz kompromis łowienia z brzegu a i na łódce koledze oczu nie wybijesz :) .



#318 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 16 październik 2013 - 07:04

A coś takiego http://allegro.pl/dr...3567285574.html



#319 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 16 październik 2013 - 09:51

A nie lepiej polecać z własnego doświadczenia niż strzelać propozycjami jak z karabinu nabijajac posty, chyba merytorycznie jest to bardziej wartościowe i coś wnosi do tematu, bo idą za tym argumenty za czy przeciw a tak to jest tylko wyliczanka.

#320 OFFLINE   rej

rej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów

Napisano 16 październik 2013 - 10:15

A nie lepiej polecać z własnego doświadczenia niż strzelać propozycjami jak z karabinu nabijajac posty, chyba merytorycznie jest to bardziej wartościowe i coś wnosi do tematu, bo idą za tym argumenty za czy przeciw a tak to jest tylko wyliczanka.

Często takie -jak to nazwałeś "strzelanie" jest poparte doświadczeniem(jak nie swoim to innych znajomych) :) Po za tym wybór kija to jak wybór żony nigdy nie wiesz co będzie później :lol: