Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:45

...Ilość postów nie świadczy o umiejętnościach.

 
Niezły strzał w stopę - bez urazy kolego.
 

Drugi kijek to pełny Savagear Troutizimo 2,15m 0-7g do żyłek w przedziale 0,16-0,18mm i plecionek PP 0.06-0,08mm, to kijeczek do przynęt 6-9cm i główek 4-8g.

 
O ile jestem w stanie zrozumieć że ktoś lubi celebrować hol, tudzież zdarzy się większy przyłów to używanie takiego zestawu do świadomego łowienia zębatych jegomości zakrawa IMO na ironię - nie musisz się ze mną oczywiście zgadzać, nie oczekuję tego.

Piszesz że 25 lat łowisz, jeśli to 25 lat świadomego łowienia kaczodzioba na lekko to współczuję.

 

Jeśli jadę łowić okonie to biorę sprzęt okoniowy, jeśli celem są zębate to sprzęt na zębatego, ale coś mi się zdaje że na sumy wybiorę się z UL, całodzienny hol ryby dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń ;).
 



#262 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:48

Przy takich holach to te 25 lat jak z bicza strzelił poleciało...  ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 15 lipiec 2013 - 20:52


#263 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:55

skippi , na starszych i mądrzejszych nic nie spada :)

No masz, a ja tak Go onegdaj podziwiałem. Zwłaszcza jak kleksy z wiślanej glówki na matchówkę łowił, tym samym udowadniając jej wielką przydatność do spinningu.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 15 lipiec 2013 - 20:56


#264 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:00

no tak, tylko znając łowisko i pi razy drzwi jego rybostan i wiedząc, że pływają tam 1 może 2 zębate pod metr, a reszta to całkowite maluchy i  średniaki, to mam używać ciężkiego kalibru?

albo pewien odcinek rzeki - sytuacja bardzo podobna, jeśli chodzi o rybostan i brania tylko na blaszki w rozmiarze 00-1,  podasz większą przynętę zero brań

to co ? mam mieć pałę i katować się do usranej śmierci?

przekonajcie mnie i innych o podobnych poglądach, a nie naśmiewajcie się, bo to nie ładnie



#265 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:07

Po co z premedytacją łowić maluchy ? :rolleyes:



#266 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:10

bo innych nie ma i z nadzieją na średniaka  :P



#267 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4912 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:16

No i jak tu się nie śmiać  .. :)



#268 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:21

raczej płakać :(

szczęśliwi Ci co mają dostęp do tych Dużych  ryb



#269 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:22

Dum spiro, spero - jak mawiali starożytni wędkarze, hehe.



#270 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:33

Nastawiając się UL, raczej ciężko kolosa trafić. Skoro łowimy z premedytacją. Podobno.



#271 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 lipiec 2013 - 04:00

Nastawiając się UL, raczej ciężko kolosa trafić. Skoro łowimy z premedytacją. Podobno.

Masz rację, podobno :) .Miałem na paprocha taką mamuśkę, że byłoby z nią  co robić na 1 uncjówce :lol:  :lol: :lol:  :lol: . 



#272 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 06:00

Miałem na paprocha taką mamuśkę, że byłoby z nią co robić na 1 uncjówce


mamuska na paprocha jest oczywiscie regula ... na cale szczescie przypon strzalowy, o wiadomym rozmiarze, uratowal sytuacje i pozwolil wyjsc z opresji ... sorry jozi, musialo byc :P
na powaznie, to uwazam, ze szczupakowa premedytacja z takim zestawem, jak kilkanascie postow powyzej, zakrawa na ... tutaj zabraklo mi odpowiedniego slowa B)


  • Jozi lubi to

#273 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 16 lipiec 2013 - 07:07

Marcin P. Krótki kij równa się dłuższy rzut? Pierwsze słyszę. Co do długości rzutów chyba nie masz pojęcia ile to jest 50 metrów. W ostatnich zawodach na odległość rzutu ciężarem 120g wychodziło lekko ponad 160 metrów, a ty chcesz rzucać dwu gramowym wobkiem 50 metrów. :-D Szczupkowym kijem ile razy Wisłę przerzucasz? :-P A to jakiej używasz gramatury na troutzimo już mnie doszczętnie rozje...

#274 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 lipiec 2013 - 10:53

mamuska na paprocha jest oczywiscie regula ... na cale szczescie przypon strzalowy, o wiadomym rozmiarze, uratowal sytuacje i pozwolil wyjsc z opresji ... sorry jozi, musialo byc :P
na powaznie, to uwazam, ze szczupakowa premedytacja z takim zestawem, jak kilkanascie postow powyzej, zakrawa na ... tutaj zabraklo mi odpowiedniego slowa B)

Pitt nie było łatwo bo  był elixir 862-2 i żyłeczka 0,14mm z precyzyjnym hamulcem " jedynie słusznego kołowrotka" - więc mocy do holu było sporo, lecz mamuśka zagryzła monofil zębem :) .

Tym razem bez strzałowego było :P .



#275 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Napisano 16 lipiec 2013 - 12:17

Łowienie na wklejkę szczupaków dotyczyło tylko jednego konkretnego akwenu, ale to już przeszłość bo z 12/13 lipca 2013 roku poszła przyducha i większość ryb pływa na powierzchni.


Użytkownik dragofox edytował ten post 16 lipiec 2013 - 13:25


#276 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 13:03

przepraszam, ze mam swoje zdanie, jednakze uwazam, ze nawet gdyby to dotyczylo tylko i wylacznie prywatnej sadzawki, w krzakaowisku pod wlasnym domem, to docelowe lowienie szczupakow na taki zestaw jest w zasadzie albo godne potepienia (przy posiadanej wiedzy ... ile to bylo lat wedkarskiego doswiadczenia?) lub dowodem jej braku i powinno byc bodzcem do przemyslen :)

 

Łowienie na wklejkę szczupaków dotyczyło tylko jednego konkretnego akwenu, ale to już przeszłość bo z 12/13 sierpnia poszła przyducha i większość ryb pływa na powierzchni.

 

lipiec 2013 mamy :) no chyba, ze ryby od zeszlego roku po powierzchni plywaja :)



#277 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Napisano 16 lipiec 2013 - 13:10

przepraszam, ze mam swoje zdanie, jednakze uwazam, ze nawet gdyby to dotyczylo tylko i wylacznie prywatnej sadzawki, w krzakaowisku pod wlasnym domem, to docelowe lowienie szczupakow na taki zestaw jest w zasadzie albo godne potepienia (przy posiadanej wiedzy ... ile to bylo lat wedkarskiego doswiadczenia?) lub dowodem jej braku i powinno byc bodzcem do przemyslen :)

 

 

lipiec 2013 mamy :) no chyba, ze ryby od zeszlego roku po powierzchni plywaja :)

 

Moja pomyłka.  W dniach  12/13 lipca 2013 roku.



#278 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Napisano 16 lipiec 2013 - 13:32

przepraszam, ze mam swoje zdanie, jednakze uwazam, ze nawet gdyby to dotyczylo tylko i wylacznie prywatnej sadzawki, w krzakaowisku pod wlasnym domem, to docelowe lowienie szczupakow na taki zestaw jest w zasadzie albo godne potepienia (przy posiadanej wiedzy ... ile to bylo lat wedkarskiego doswiadczenia?) lub dowodem jej braku i powinno byc bodzcem do przemyslen :)

 

 

lipiec 2013 mamy :) no chyba, ze ryby od zeszlego roku po powierzchni plywaja :)

 

Jako taki wielki etyk i piewca ekolog, po co łowisz ryby, ranisz je kotwicami swoich przynęt, pozujesz z nimi do zdjęć, powodujesz u nich traume i stres. Odpuść sobie ryby i pisz wiersze.


Użytkownik dragofox edytował ten post 16 lipiec 2013 - 13:54


#279 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 lipiec 2013 - 14:04

to jest portal, na ktorym etyczne lowienie sie ceni ale aby to wiedziec, wypadaloby choc przeczytac regulamin, poczytac troche forum ... chociazby po to, aby na dzien dobry focha nie strzelac :) ale po co? przeciez o wiele latwiej jest z marszu smierdzacego baka walnac i dalej sie w tym pograzac ... nie pierwszy na tym forum i nie ostatni, nie moje malpy, nie moj cyrk ^_^



#280 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Napisano 16 lipiec 2013 - 16:39

to jest portal, na ktorym etyczne lowienie sie ceni ale aby to wiedziec, wypadaloby choc przeczytac regulamin, poczytac troche forum ... chociazby po to, aby na dzien dobry focha nie strzelac :) ale po co? przeciez o wiele latwiej jest z marszu smierdzacego baka walnac i dalej sie w tym pograzac ... nie pierwszy na tym forum i nie ostatni, nie moje malpy, nie moj cyrk ^_^

Czyli jak ktoś troszkę pogłówkuje i złapie rybę troszkę inaczej niż  "guru etyki" łowi to już jest bee. Może trzeba otworzyć szerzej oczy, a nie od razu wysnuwać wnioski, że ktoś łowi nie etycznie. Najlepiej używać pały do 80g, betoniary 6000, linki 50lb i wyciągnąć rybę szybciej niż zdąży zaczaić co się z nią dzieje.