Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Okoniówka


  • Please log in to reply
1601 replies to this topic

#241 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 15 July 2013 - 08:55

Ja używam dwóch okoniówek. Łowię głównie z łodzi także używam kijków krótkich, pierwszy to wklejka Robinson Cortez Perch 2,40m 1,5-12g do żyłek 0,12-0,16mm i przynęt raczej małych twistery, kopytka i rippery długości max. 6cm i wadze główki max. 7g, błystki nr 0-2, na okonie raczej w przedziale do 30cm, ale czasami udaje wyciągnąć i większe sztuki. Czasami używam plecionki PP 0,06mm na chymerycznie żerujące szczupaki, przynęty 4-7cm i wklejka daje radę (w zeszłym sezonie udało mi się wyholować szczupłego o długości 92cm na poniższy zestaw).

 

dobrze zrozumialem, ze uzywasz takiego zestawu do docelowego polowu zebaczy?



#242 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 15 July 2013 - 09:07

Ooo Pitt już zwietrzył ofiarę :) .Pewnikiem zatopi kły w szyi :lol:  :lol: :lol: . 



#243 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 15 July 2013 - 09:10

nie calkiem, poniedzialek i klasycznie rozlane mleko ... czytam dalej i po prostu dreszczyk mnie przeszedl ... dlatego chcialem sie upewnic, czy aby halucynacji nie mam :huh:



#244 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Posted 15 July 2013 - 13:22

dobrze zrozumialem, ze uzywasz takiego zestawu do docelowego polowu zebaczy?

 

Wszystko tak jak opisałem, a kwestię wiary czy nie wiary pozostawiam...... tu zbrakło mi odpowiedniego słowa.

Ilość postów nie świadczy o umiejętnościach.


Edited by dragofox, 15 July 2013 - 13:39.


#245 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 15 July 2013 - 14:10

dziekuje za odpowiedz ... gratuluje zdroworosadkowego podejscia do polowu szczupaka

#246 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,120 posts
  • LokalizacjaMazowsze

Posted 15 July 2013 - 14:13

Krótka piłka Panowie, mikado sensei feeling do 8g, czy mistrall tournament do 8g (oba kije 210) ? Czy jeden wuj za takie pieniądze ? :D

Misrall dobrze leży mi w łapie, ale nie wiem czy mikado nie leżałby lepiej ;) Niestety nie mam gdzie go pomacać, a nie chce mi się specjalnie kilkudziesięciu kilometrów jechać do lepiej zaopatrzonego sklepu.



#247 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 posts
  • LokalizacjaPieńsk

Posted 15 July 2013 - 15:11

Krótka piłka Panowie, mikado sensei feeling do 8g, czy mistrall tournament do 8g (oba kije 210) ? Czy jeden wuj za takie pieniądze ? :D

Misrall dobrze leży mi w łapie, ale nie wiem czy mikado nie leżałby lepiej ;) Niestety nie mam gdzie go pomacać, a nie chce mi się specjalnie kilkudziesięciu kilometrów jechać do lepiej zaopatrzonego sklepu.

Ja bym wybrał Konger champion Mikros 215 najlepiej ze starej zielonej serii jak byś gdzieś dostał ,a jezeli tylko te dwa wchodzą w gre to mikado feeling.



#248 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 posts
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Posted 15 July 2013 - 15:13

Drugi kijek to pełny Savagear Troutizimo 2,15m 0-7g do żyłek w przedziale 0,16-0,18mm i plecionek PP 0.06-0,08mm, to kijeczek do przynęt 6-9cm i główek 4-8g.

 

Po pierwsze kolego to chciałbym ci pogratulować...hmm - i tutaj nie wiem, czy odwagi, czy wiary w umiejętności czy czego odnośnie zestawu na szczupaka.

Po drugie mam ten kijek i twister na 3g główce to już duuuuże obciążenie dla tego Troutizimo a ty piszesz że przynęty 9cm i główki 8g :ph34r: Takich to ja nawet nie obsługuje Excellerem do 18g....



#249 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,120 posts
  • LokalizacjaMazowsze

Posted 15 July 2013 - 15:21

Ja bym wybrał Konger champion Mikros 215 najlepiej ze starej zielonej serii jak byś gdzieś dostał ,a jezeli tylko te dwa wchodzą w gre to mikado feeling.

Raczej tylko te dwa, ewentualnie coś w podobnej kasie (100zł), to tylko wędka na okazyjne wypady na jeziorowe okonie z łódki... Ale mimo wszystko wolałbym wybrać tę 'lepszą' ;)



#250 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Posted 15 July 2013 - 16:33

Po pierwsze kolego to chciałbym ci pogratulować...hmm - i tutaj nie wiem, czy odwagi, czy wiary w umiejętności czy czego odnośnie zestawu na szczupaka.

Po drugie mam ten kijek i twister na 3g główce to już duuuuże obciążenie dla tego Troutizimo a ty piszesz że przynęty 9cm i główki 8g :ph34r: Takich to ja nawet nie obsługuje Excellerem do 18g....

 

Na Troutizimo łowię przynętami Keitech Eazy Shiner 3", na Basstrix-a lub coś w tym stylu, a nie 9 cm kopytem Relaxa czy Manns-a. Do przynęty na stałe nie używam główki 8g, czasami zachodzi potrzeba założenia takowej główki.

 

A co do szczupaków to jest w naszym rejonie taki zbiornik, w którym szczupak praktycznie tylko muska przynętę, a nie atakuje jak oszalały, i dlatego zachodzi potrzeba stosowania takiej techniki wędkowania z wykorzystaniem wklejanki i  cienkiej plecionki. Owszem na grubo też można łowić, ale trzeba się porządnie namachać. Zbiornik jest praktycznie wolny od zaczepów, jedynie w strefie przybrzeżnej trafia się jakiś zaczepik.

 

#251 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 15 July 2013 - 16:40

 Zbiornik jest praktycznie wolny od zaczepów, jedynie w strefie przybrzeżnej trafia się jakiś zaczepik. 

Co pozwala wozić bezstresowo zapiętą rybę, aż ta grzecznie wyłoży się na bok, albo i grzbiet, po 45min holu...



#252 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Posted 15 July 2013 - 16:57

Co pozwala wozić bezstresowo zapiętą rybę, aż ta grzecznie wyłoży się na bok, albo i grzbiet, po 45min holu...

 

Nie pamiętam abym na tym zbiorniku holował rybę tak długo i aby po uwolnieniu padła ze zmęczenia. Łowię na tym zbiorniku od wielu lat i nie słyszałem od znajomych wędkarzy aby znajdowali padłe szczupaki. Najlepiej założyć plecionkę 0,25mm i holować szczupaka co piątą falę.


Edited by dragofox, 15 July 2013 - 17:01.


#253 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 15 July 2013 - 17:03

Nie pamiętam abym na tym zbiorniku holował rybę tak długo. Najlepiej załorzyć plecionkę 0,25mm i holować szczupaka co piątą falę.

Ja tam wolę nawinąć. W ostateczności załoŻyć.

Zresztą, 0,25 to żyłka na bolenie.

Plecionka na szczupaki, to 20lb, jak korba nie za pojemna, multik to 30lb i nie ma potrzeby bujać się z rybką, aż łaskawie ducha wyzionie.


Edited by Kamil Z., 15 July 2013 - 17:03.

  • Dienekes likes this

#254 OFFLINE   dragofox

dragofox

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 posts
  • LokalizacjaKrasnobród
  • Imię:rom
  • Nazwisko:gra

Posted 15 July 2013 - 17:22

Ja tam wolę nawinąć. W ostateczności załoŻyć.

Zresztą, 0,25 to żyłka na bolenie.

Plecionka na szczupaki, to 20lb, jak korba nie za pojemna, multik to 30lb i nie ma potrzeby bujać się z rybką, aż łaskawie ducha wyzionie.

 

Jak zwał to zwał czy lb czy mm, żaden szpan. Spininguję od 25lat, nawijałem tyle lat mm i kołowrotki nie narzekały. Widzę, że tu wielu jest dobrych wędkarzy, ale może tylko w pisowni.
 



#255 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 15 July 2013 - 18:57

Jak zwał to zwał czy lb czy mm, żaden szpan.

 

Nie wydaje mi się, żeby tu o szpan chodziło ;)

 

P.S. A poprawność pisowni wg mnie jest bardzo istotna. W końcu mowa o naszym ojczystym języku.

 

Pozdrówka

Kamil


  • Dienekes likes this

#256 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,912 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 15 July 2013 - 19:35

Ooo w mordę .. Odwieczna tandeta wylansowana drzewiej przez niejakiego pana Jacka , zwana idiotycznie oraz ze zwyczjową emfazą  "polską szkołą spinningu", ma się jak widzę dobrze . Jest jak stara zaraza , tocząca krajowy spinning , ale smakoszy ma na pęki :rolleyes: I jak wino z siarą , też jest stale dobra i tania .. 

Oczywiście prawdziwie nienaganną technicznie i stylowo okoniówką jest moim skromnym zdaniem St Croix LES66LF albo Lamiglas XMG LSJ 842 w wersji castingowej. Maja tylko tą jedną jedyną wadę , że nie sprzedają ich na metry , kilogramy albo wiązki :)



#257 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 posts
  • LokalizacjaMałopolska

Posted 15 July 2013 - 19:50

nie rozumiem Was koledzy, dlaczego cieniutko nie można łowić szczupłych - ja również preferuję taki sposób - kijek phenix fx862, do tego twinek 2500 z cienką pletką i niewielkie przynęty - co prawda wielkoludów nie łapię, ale taki 70 cm to jakieś 3-4 minuty, a 80 5-7 a zabawa przy tym przednia



#258 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,912 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 15 July 2013 - 20:21

Bardzo wiele zachowań z pogranicza dewiacji rozplenili w naszym środowisku osobnicy dotknięci tzw owczym pędem wyczynowości , co jest dość istotnym problemem . Jednak nieplanowany przyłów jest czymś zupełnie innym od ryzykownego zamiaru . Bo czy nie można wyjść zimą na mróz z łysą glacą , adidaskach i łopoczącym dresiku . Można , a i  szpan jaki niebanalny :)


  • Guzu likes this

#259 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1,723 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Posted 15 July 2013 - 20:23

Ooo w mordę .. Odwieczna tandeta wylansowana drzewiej przez niejakiego pana Jacka , zwana idiotycznie oraz ze zwyczjową emfazą  "polską szkołą spinningu", ma się jak widzę dobrze . Jest jak stara zaraza , tocząca krajowy spinning , ale smakoszy ma na pęki :rolleyes: I jak wino z siarą , też jest stale dobra i tania .. 

Oczywiście prawdziwie nienaganną technicznie i stylowo okoniówką jest moim skromnym zdaniem St Croix LES66LF albo Lamiglas XMG LSJ 842 w wersji castingowej. Maja tylko tą jedną jedyną wadę , że nie sprzedają ich na metry , kilogramy albo wiązki :)

Eee tam. Bez przesady. Czasami i Jacek miał rację.  Oczywiście rozumiem że jackowe odium spada na nas wszystkich od dwudziestolecia, ale że się na masę wielką wędkarską rozkłada, prawie go nie czuć.



#260 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4,912 posts
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Posted 15 July 2013 - 20:40

skippi , na starszych i mądrzejszych nic nie spada :)