Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#1321 OFFLINE   STYCHU3

STYCHU3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:S

Napisano 11 lipiec 2022 - 20:56

Witam szukam opinii o tym kijaszku Mistrall Sicata Pro Jigger 1.86m 1-9g

#1322 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 lipiec 2022 - 09:12

Nie znam tego kijka, ale mam ambiwalentny stosunek do produktów MISTRALL-a, poza tym uważam że rozrzut CW 1-9g jest podejrzanie zbyt szeroki. Mam okoniówkę robioną na zamówienie (cena minimalnie wyższa) o CW 1-4g i uważam, że taka rozpiętość jest sensowna.

Na marginesie, są takie do nabycia https://allegro.pl/k...g=spinning 1-4g


Użytkownik Alexspin edytował ten post 15 lipiec 2022 - 09:14


#1323 OFFLINE   Matss87

Matss87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 25 lipiec 2022 - 10:10

Zaczynam myśleć o UL lub lighcie. Chcę pobawić się z okoniami. Łowić będę w dwóch różnych środowiskach. Nizinna rzeka szerokość max do 7m, głębokość max 2m, nurt wolny. Myślę by również obławiać Wisłę okolice Warszawy-Nowego Dworu a także Narew. Wiadome tutaj z nurtem "nie mam co się bić" ale jakieś spokojne warkocze można obłowić. 

 

Na oku mam takie kije:

- Robinson River Master Light Spin 1-6g 212 nowa,

- Dam Effzett Perch Special 2.3M 1-6g nowa,

- Savage Gear LRF 244 cm 2-10g, nowa

- Konger World Champion II Tango 1-8 g używka.

 

Jak widać mamy tutaj kije UL oraz L. Sam już nie wiem co mam wybrać. Chciałbym połowić paprochami ale też czasami zastosować czasami blaszki Meppsa nr 2 lub woblerki, ale to o raczej rzadkość.. Myślę głównie o opadzie ale też będę chciał spróbować drop shota. Bardzo podoba mi się River Master, widać, że zabawa na tym kiju z rybą jest przednia tylko czy większa rzeka go nie pokona ? DAM wydaje się być najbardziej niedoszacowany ze wszystkich wymienionych kijków i ma zaniżone górne CW, jest również sztywny. Nie wiem czy czasem SG nie wypadnie najlepiej. Wprawdzie nie widziałem testu tego konkretnego modelu, ale podejrzewam, że paproszki siądą na nim średnio, ale za to większy górny zakres CW powinien pozwolić obłowić Wisłę. Konger to klasyk i dodałem go do tego zestawienia by było ciekawiej. 

 

Co wybrać :( dodam, że to dopiero będą moje początki z pasiakami, do tej pory łowiłem szczupaki i sandacze posługujac się Favorit Cobaltem CBL902M.


Użytkownik Matss87 edytował ten post 25 lipiec 2022 - 10:15


#1324 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 lipiec 2022 - 06:31

Z doświadczenia polecam http://www.okonek.co...ron-p-7770.html lub http://www.okonek.co...rch-p-7771.html (linki wyłącznie poglądowe, sklepu nie polecam).

Zwłaszcza Jig Micron to wędka wyjątkowa opis cyt.: "Blank łączy w sobie delikatną szczytówkę oraz mocny dolnik, nie posiadając jednak podstawowej "bolączki" wklejek - przesztywnienia w miejscu wklejenia szczytówki."  nie mija się z prawdą ani o cal. Praktyczny zakres CW, w którym wędka najlepiej pracuje 0,7-5g. Minimalny ciężar przynęty 0,2g, maksymalne przeciążenie 8g, ale to już bez komfortu.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 26 lipiec 2022 - 06:43


#1325 OFFLINE   duszekpl

duszekpl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 13 sierpień 2022 - 12:04

Witam,

 

Ostatnie zakupiłem żyłka Berkley Trilene 0,18mm 2,89kg (fluocarbon), nie rozumiem wiele razy strzał ale żyłka są nowy. Co za przyczyny?



#1326 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 13 sierpień 2022 - 17:46

Witam,

Ostatnie zakupiłem żyłka Berkley Trilene 0,18mm 2,89kg (fluocarbon), nie rozumiem wiele razy strzał ale żyłka są nowy. Co za przyczyny?

Czemu kolego masz w ksywie "pl", jak tłumaczysz na polski translatorem? :P

A co do przyczyn - fluorocarbon niezbyt nadaje się na żyłkę główną, a w grubości 0,18mm ma moc podobną do żyłki 0,14mm(nieprzegrubionej) - czyli niedużą. To dobry przypon na okonie, ale jak chcesz go używać z jakąś grubszą plecionką/cięższymi przynętami - to będzie się rwał.

Użytkownik Andżej edytował ten post 13 sierpień 2022 - 17:47

  • Alexspin i duszekpl lubią to

#1327 Guest_Hans Kloss_*

Guest_Hans Kloss_*
  • Guests

Napisano 14 sierpień 2022 - 23:58

Ja natomiast mogę początkującym okoniarzom polecić kijek Konger World Champion II Elvis 220 0.8-4 g. Oprócz tego że jest nieco przyciężki jak na swoją długość (108 g) to innych wad nie wykryłem, a komfort łowienia zachowuje jeszcze przy przynętach 5- 6 gramowych (cięższych nie sprawdzałem). Najchętniej używam go do lekkiego drop shota i w tym zastosowaniu sprawdza się nawet lepiej niż  dużo droższe tubularne Finezzy 1-7 g od Graphiteleadera. Jest od nich mniej sztywny, więc okonie śmielej zażerają przynętę. Niby wklejka ale podobnie jak przy tańszym Jig Micronie w ogóle nie jest to odczuwalne. Również przy łowieniu na boczny trok spisuje się przyzwoicie, jedynie przy łowieniu z opadu wyraźnie ustępuje Finezzy, tu  z kolei mniejsza szybkość działa na minus.  Brania przenosi też gorzej, ale na tyle dobrze że raczej nie obniża to skuteczności łowienia. Wędka zdecydowanie warta wydania tych marnych 4ch stówek, za które można ją kupić. 


  • Andżej lubi to

#1328 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 15 sierpień 2022 - 07:37

Zzukam informacji i opinii o modelu Tict Sram UTR-68T-TOR. Czy ktoś na forum ma tą wędkę i może napisać kilka słów o niej?

#1329 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 wrzesień 2022 - 08:27

Szukam fajnego seryjniaka pod obrotówki , popperki  :)  Musi mieć min 2.4m do 2.5m , cw najlepiej max 12g  , wklejka odpada ,  bez zapasu mocy w dolniku . Chodzi o to , że spokojnie wyciagałem szczupłe 70cm kijaszkiem do 3.5g , także tzw zapas mocy nie jest mi potrzebny . Waga pomiędzy 100 a 125g i nie więcej . 

Czy jest takie coś w ogóle ? W kwesti seryjniaków , po długiej prerwie , zaczynam i nie bardzo się orientuję w temacie . Coś tam znalazłem online ale zanim kupię może ktoś doradzi konkretny model .  Marki typu SG, Westin , Gunki raczej NIE 



#1330 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 08 wrzesień 2022 - 11:09

Szukam fajnego seryjniaka pod obrotówki , popperki  :)  Musi mieć min 2.4m do 2.5m , cw najlepiej max 12g  , wklejka odpada ,  bez zapasu mocy w dolniku . Chodzi o to , że spokojnie wyciagałem szczupłe 70cm kijaszkiem do 3.5g , także tzw zapas mocy nie jest mi potrzebny . Waga pomiędzy 100 a 125g i nie więcej . 

Czy jest takie coś w ogóle ? W kwesti seryjniaków , po długiej prerwie , zaczynam i nie bardzo się orientuję w temacie . Coś tam znalazłem online ale zanim kupię może ktoś doradzi konkretny model .  Marki typu SG, Westin , Gunki raczej NIE 

 

Zapas mocy to raczej na wyciągnięcie 60cm szczupaka z rzeczki szerokości 2-3m, zanim właduje się w zaczepy :P
Sam sądziłem, że mi się nigdy zapas nie przyda, aż straciłem 3 szczupaki z rzędu (w sensie, na różnych wyprawach), bo miałem za miękko hamulec ustawiony, bo sądziłem, że tylko okoń będzie brał.

 

Ale abstrahując od tego, kiedy i jak się zapas przydaje, to ja ostatnio łowię na Perfect Jiga 2-10g i ta wędka jest naprawdę przyzwoicie opisana, tzn. rzucałem 12-13g i też było OK, ale czuć wyraźnie, że kij najbardziej lubi miotać okolice 8g.

Świetnie czuć brania, ładuje się elegancko, już przy 2g rzuty są przyzwoite (w porónaniu z dedykowanym kijem do paprochów oczywiście zasięg jest wyraźnie mniejszy, ale wciąż zadowalający).

A przy tym pod rybą pracuje całkiem fajnie, dolnik gnie się dość delikatnie, ale dalej jest już bardzo OK.

No ale, kij albo ma 2,2m albo 2,6m, a ty chcesz 2,4-2,5 :P

Słyszałem, że Major Craft Solpara do 10g to dobrze opisany kij o świetnej akcji.
ALe z tego co widzę, to wariant SPX-T762ML (czyli z pełną szczytówką, 2,29m) nie jest nigdzie dostępny :/


  • gulf lubi to

#1331 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 wrzesień 2022 - 12:13

Jak coś to  używam kija, kołowrotka i linki do holu ryby :P 
Słuchaj a ten perfect jig to nie jest wklejka, tylko pomalowane ma? Może i 2.6 podejdzie


Użytkownik turysta edytował ten post 08 wrzesień 2022 - 12:38


#1332 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 wrzesień 2022 - 13:35

Na pewno nic poniżej 2.4m nie wchodzi w grę . Widzę , że większość dostepnych w sklepach okoniówek seryjniaków to króciaki do jiga , gumki . Akurat mam co potrzeba do tego typu łowienia . W tej chwili mam dwa typy , może coś ktoś dorzuci , żeby nie było za łatwo  ;)  

 

https://www.stepanow...6-l-t.html?ic=1

https://fatfish.pl/s...41m-3-14g-korek



#1333 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 10 wrzesień 2022 - 09:45

Graphiteleader finezza 2.41 dlugości model do 10 gram, spełni twe oczekiwania, ale ok 1600zł trzeba przygotować😉
  • gulf lubi to

#1334 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 10 wrzesień 2022 - 10:25

Graphiteleader finezza 2.41 dlugości model do 10 gram, spełni twe oczekiwania, ale ok 1600zł trzeba przygotować😉

Dzięki ale wolę customy za takie pieniądze 😉
Poza tym chyba wezmę kongera wc dancer. Te nowocześniejsze tanie i w średniej cenie kijaszki to raczej wykałaczki do jigowania. Poszperałem w necie i tak naprawdę niewielki jest wybór spinningów tzw do tradycyjnego łowienia czyli do wszystkiego z przewagą twardych przynęt. I to wszechobecne "zapas mocy", po huk mi to 😜

#1335 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 10 wrzesień 2022 - 10:30

To wlasnie jest wedka do twardych przynet bardziej, a customa na takim blanku w torzite za mniej jak 2k juz nie zrobisz.
  • gulf lubi to

#1336 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 wrzesień 2022 - 07:33

Jak coś to używam kija, kołowrotka i linki do holu ryby :P
Słuchaj a ten perfect jig to nie jest wklejka, tylko pomalowane ma? Może i 2.6 podejdzie

Jak 2,2 to za krótko, to lepiej serio wziąć coś koło 2,6m i faktycznie mieć konkretną różnicę, bo na 15 czy 20cm wiele nie ugrasz. A kijek nic "pomalowane" nie ma, wersje 5 i 7g to wklejki, 10g to tubular. Ja tym 10g łowię na paprochy i obrotówki 0 często, bo daje radę dość dobrze z 2g przynętami.

Ale jak ma być przewaga twardych przynęt, to może faktycznie coś innego lepiej się nada, chociaż ja nie mam większych zastrzeżeń (i tak łowię na małe wobki jeśli już, choć ostatnio blachę 3 w mocnym nurcie prowadziłem i jednak kij już się męczył). Ciekawe, jak ten Konger wypadnie.

Użytkownik Andżej edytował ten post 11 wrzesień 2022 - 07:36

  • gulf lubi to

#1337 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 11 wrzesień 2022 - 08:27

potwierdzam, że finezza 240 to nie jest jakaś szpada do jiggowania i świetnie sprawdzi się do twardych przynęt :)


  • gulf i Pescador de caña lubią to

#1338 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 wrzesień 2022 - 08:53

Dzięki ale wolę customy za takie pieniądze
Poza tym chyba wezmę kongera wc dancer. Te nowocześniejsze tanie i w średniej cenie kijaszki to raczej wykałaczki do jigowania. Poszperałem w necie i tak naprawdę niewielki jest wybór spinningów tzw do tradycyjnego łowienia czyli do wszystkiego z przewagą twardych przynęt. I to wszechobecne "zapas mocy", po huk mi to

A którego Dancera wybrałeś?



#1339 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 wrzesień 2022 - 09:17

A którego Dancera wybrałeś?

2.4m . Minimalnie wykracza gramaturą poza ramki ale widzę , że kompromis musi być  :)  Jeśli nie podpasuje , będę szukał dalej  ;)


  • M a r a s lubi to

#1340 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 11 wrzesień 2022 - 10:10

2.4m . Minimalnie wykracza gramaturą poza ramki ale widzę , że kompromis musi być  :)  Jeśli nie podpasuje , będę szukał dalej  ;)

To jak już kupisz to napisz kilka zdań o tym kijku i przynętach jakie on ogarnia.


  • gulf lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych