Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 17 październik 2012 - 21:05

a ja powiem ze warto miec i spina i wklejke ,osobiscie prawie zawsze lowilem okonie na wklejke na przyszly sezon uzupelnie ten zestaw o spina 2 wedki beda sie uzupelniac polemika nad wyzszoscia wklejki nad spinem czy spinem nad wklejka nie da za wiele gdyz kazda z tych wedek w pewnych okolicznosciach okaze sie niezastapiona a w innych beznadziejna ,natomiast w wiekszosci przypadkow poradzimy sobie i spiningiem i wklejka ,

#122 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 17 październik 2012 - 21:27

Wklejki u nas będą jeszcze pewnie długo. Dopóki "nasi" nie nauczą się robić kija prawdziwie okoniowego na ciepłym, pełnym i wytrzymałym blanku, dopóty będziemy je w sklepach oglądać :)
  • PurpleTurtle lubi to

#123 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 17 październik 2012 - 21:57

@ robertd: Chyba nikt tu nie mówił o wyższości jednego typu nad drugim, a jedynie, co komu bardziej leży i dlaczego. I masz rację, te dwa kije mogą się pięknie uzupełniać. Prędzej, czy później jednak, każdy posiadacz obu wybierze tę jedną opcję i przy niej pozostanie. Tak mi się wydaje. Ja w każdym razie, po rocznym epizodzie, do wklejanki wracać nie zamierzam :P

#124 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 18 październik 2012 - 09:35

Coliber Jig Kongera nie jest wllejanka a jest idealny

#125 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 18 październik 2012 - 09:45

Ale to już inna klasa cenowa, prawda? Jeśli mnie pamięć nie myli, to dwukrotność budżetu OP.

#126 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 18 październik 2012 - 13:11

Coliber Jig Kongera nie jest wllejanka a jest idealny


Na pewno nie jest to wklejanka? Wędkowałem ostatnio z osobą z Team Kongera i twierdziła, że są to wklejanki. Na stronie Kongera niby jest, że są dwie wersje ale na necie nie znalazłem oferty kupna dwóch różnych rodzajów.

Użytkownik Siksa edytował ten post 18 październik 2012 - 13:17


#127 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 październik 2012 - 20:56

A jak z jakością wykonania i detalami tego premiera 70ulf2 ?

#128 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisano 20 październik 2012 - 21:14

a macie jakies propozycje nie wklejanek pod okonia tak sie wlasnie sklada ze zamierzam kupic delikatnego spina pod okonia i narazie mam tylko w glowie fenwick riwer runer do 5 gram koszt okolo 650 pln ,jak by mial ktos jakies propozycje to bede wdzieczny dlugosc od 2m-2,40m

#129 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 październik 2012 - 22:29

Ten river runner jest mistrzem ale odrobine za droga wykałaczka więc ja uderzam w tego premiera z postu wyżej ...”mówią“ że też bardzo finezyjny badyl.

#130 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 20 październik 2012 - 23:37

Coliber nie jest wklejanka. Co do budzetu to mozna zapolowac na uzywke jak jest na to czas.

#131 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 21 październik 2012 - 08:34

a macie jakies propozycje nie wklejanek pod okonia tak sie wlasnie sklada ze zamierzam kupic delikatnego spina pod okonia i narazie mam tylko w glowie fenwick riwer runer do 5 gram koszt okolo 650 pln ,jak by mial ktos jakies propozycje to bede wdzieczny dlugosc od 2m-2,40m


Za jakieś 100 więcej uzbroisz phenixa elixira, na tytan to nie starczy ale są sensowne zamienniki też lekkie. To rewelacyjne kijki. W dziale sprzedam jest jeden tylko dłuższy, 8-stopowy.

Użytkownik kocmyrz edytował ten post 21 październik 2012 - 08:34

  • rekin175 lubi to

#132 OFFLINE   Miszka1987

Miszka1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWoda

Napisano 21 październik 2012 - 09:25

Ictus - mam coliberka i z tego co widzę to jest to chyba jednak wklejanka tyle że tak idealnie spasowana z "mięsistością" blanku iż różnica nie jest wyczuwalna tak jak np w tango gdzie 2,4kija jest sztywne a 30cm pracuje - typowa wklejka, SG troutizimo jest fajny kijek jednak bardziej sztywny od coliberka. Wg mnie Coliber jest coś pomiędzy wklejką a pełnym blankiem przy zachowaniu czułości brań na wklejce a pełnym ugięciem przy super lekkiej wadze 92gramy, do tego mam mitchell'a mag pro extreme 500 (180gram) z nanofilem 0.02mm i przynęty latają po 50-60 metrów (3 gramowe). Dla autora polecem kijka Cormoran ULX Spin kolega ma i łowił i moim coliberkiem i tym spinem i z tego co mówił to tej ulx jest coś jak paladin tyle że w wersji lekko sztywniejszej - sam nie wiem jak to jest bo wtedy mu pożyczyłem kija do łowienia a on porównywał

#133 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 październik 2012 - 09:35

@ Miszka1987: Nie miałem nigdy w rękach tego "Koliberka", ale jeśli jest bardziej miękki niż Troutizimo, to musi być coś :)

Powolę sobie na OT i spytam, jak sprawuje się Mitchell Mag Pro Extreme 500? Rozważam zakup tego młynka (albo Red Arc' a 10200). Wiem, że za Mitchell'em przemawiają komponenty i masa. Jak jednak z trwałością konstrukcji? Wiadomo, opad paroma gramami wrażenia nie robi nawet na tanich Shimano, ale co z wirówkami i woblerkami, które jednak stawiają znaczny opór? To stosunkowo nowy model i nie mogę nic znaleźć na jego temat (i większych braci).

Pozdrawiam

#134 OFFLINE   Miszka1987

Miszka1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWoda

Napisano 21 październik 2012 - 09:43

Szczerze - Mag jest fajny leciutki jednak coś tam w środku czuć jak pracuje mimo że mam nówke, polecam od siebie używkę jednak lepiej pracującą okumę trio rozmiar 20 też z nanofilem.
http://imageshack.us...zdjcie0200u.jpg poradziła sobie tutaj z kijkiem loomisa bez problemowo :)
A co do maga to jeszcze troche o nim tutaj napisaliśmy niedawno http://jerkbait.pl/t...ear-troutizimo/

Użytkownik Miszka1987 edytował ten post 21 październik 2012 - 09:58


#135 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 październik 2012 - 09:47

No to mnie zmartwiłeś, choć od początku obawiałem się, że ten cały magnez, tytan i carbon to ładna fasada, za którą stoi przeciętny mechanizm.

#136 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 październik 2012 - 15:29

Witam moj dealer zawiodl w temacie ps70ulf2 macie jakis sklep gdzie moge dostac ten kijek? Robiliscie zakupy w perfect/sulechow?

#137 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 październik 2012 - 15:55

@ Gobio Gobio: Zamawiałem coś u nich via allegro i złego słowa powiedzieć nie mogę.

#138 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 27 październik 2012 - 20:11

Co do typu kijka spin czy wklejanka to jak juz ktos pisal zalezy od tego co kto lubi, okon raczej nie wali tak mocno by go bylo bardzo czuc raczej zasysa w pysk i odjezdza czesto tylko stuka, patrzec ciagle na szczytowke badz zastanawiac sie czy to byla trawka czy okon to tez nie fajnie.rybe sie czuje i tyle.Posiadam mikado feling do 15gr i zlego slowa nie powiem okonki dlubalem az milo a nawet na klenie ze mna jezdzila i w sumie wiecej szczuplych z opasek wyciagnelan niz kleni :) nie prawda jest ze sa bardzo delikatne,Moc maja, z nurtu szczupaki 68cm i drugi w podobnych rozmiarach po dwoch krotkich odjazdach lezaly przez chwile na brzegu.Lowilem na glowkach 3+gumka do 10+gumka i dawala rade,Pozniej kupilem ulx do smuzakow na mniejsze rzeczki i czasem jak sie wiele nie dziele to paprosze nim, nie jest tak uniwersalny jak wklejanka i sam nie wiem na ktorym lepiej czuc.Mikado kupisz za 120 zeta ulx ponad 350zl w zaleznosci od dlugosci,Gdybym mial brac kijek to raczej nie szukalbym uniwersalu tylko celowal centralnie w przynety na jakie chcesz lowic i lowisko na ktorym bedziesz,co do przylowow to moze i metrowka przyje...ac wiec nie bedziesz na okonia bral 10-30 poprzez to, a na miekkim kijku z dobra zylka mozna zajechac i wieksze sztuki,Celuj docelowo nie patrz na przylowy,Kup tania wklejke w okolicy 100zl i po sezonie bedziesz wiedzial czy ci pasuje badz kup caly kijek za 300 i tez bedziesz happy,

#139 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 31 październik 2012 - 16:47

Witam premier 70ulf2 jest w tym momencie w polsce niedostępny i tak sie zastanawiam nad eyeconem 70lf . Co Wy sądzicie o tym patyku? Miał ktoś w rękach ? Dodam że to jeden kawałek i co za tym idzie jednak kłopot w transporcie.

#140 OFFLINE   Marcin P.

Marcin P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 833 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Marcin

Napisano 24 grudzień 2012 - 22:19

Pozwolę sobie odkopać ten temat. Na nowy sezon szukam okoniówki, ma być to kijek naprawdę UL. Nie interesuje mnie opis tylko czucie przynęty. Pomachałem kilkoma które miałem wytypowane jednak szukam dalej bo nie ma pośpiechu. I tutaj mam do was pytanie, czy ktoś ma lub miał styczność z wędziskiem Mitchell Privilege Pro UL Spin 2.10m 2-6g? Jak się sprawuje, jak czuć itd?

A może jeszcze coś podobnego doradzicie ? Wędka ma być na wody stojące do paproszków i jigów max 4g - po prostu do dłubania okonków na baardzo lekko. Coś do zabawy. Najlepiej gdyby był to spin chociaż wklejanka dobrze spasowana (o ile takie istnieją) też może być.