Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 październik 2022 - 11:36

Nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi gdyż każda wędka będzie miała wklejoną część o nieco innej elastyczności. Niemniej jeśli chodzi o dużą uniwersalność "pokazywania" to wklejka na pewno będzie dobrym wyborem. Osobiście wolę nieco stabilniejszą, monolityczną szczytówkę i jaskrawą plecionkę na które widać wszystko jak na dłoni, łatwiej patrzeć na wprost, na wodę niż na szczytówkę, której pozycja jest wypadkowa.
  • Polspin, Alexspin i JimbeamPK lubią to

#1382 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 październik 2022 - 11:51

Pewien znany sklep, który ma akcje zwane top deals, ma w swojej ofercie dwie okoniówki teraz od savage gear. Dużo marketingu jak zawsze przy promowaniu produktu ale widziałem ugięcie tych wędek do 7 i do 10 gram - custom coatial bodaj seria, ja nie potrzebuję ale sądzę że dość fajna propozycja jak za te pieniądze.
  • JimbeamPK lubi to

#1383 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1932 postów

Napisano 21 październik 2022 - 13:03

Hmm... 

Podpowiedzcie proszę posiadacze wklejanek czy na wędce tego typu np. 2-14 czy do 12,14g będzie widać opad 2g głowki z przynętą ? 

Teraz używam Kongera Streeto 0,5-6g tubular i opad 1g widać słabo ale widać, brania i widać na szczytówce i czuć.

Chciałbym używać trochę cięższych główek typu 6-7g, a jednocześnie nie chciałbym przeciążać tego kija.

Nie miałem nigdy wklejanki a może to by było idealne rozwiązanie dla mnie koniec końców.

Dodam tylko, że potrzebuję fasta lub x-fasta. 

Nie będzie widać. I mam wrażenie, że opis 2-12 jest marketingowym chwytem, dolny wyrzut znacznie zaniżony. To będzie raczej wedka  4-12 i tu już będzie dobrze z dynamika i widocznościa. I przy tych ciężarach wyrzutu już nie trzeba wklejki.


Użytkownik strary edytował ten post 21 październik 2022 - 13:05

  • Krzysiek Rogalski i JimbeamPK lubią to

#1384 OFFLINE   JimbeamPK

JimbeamPK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 21 październik 2022 - 13:28

Dzięki za odpowiedzi.

Kupiłem dzisiaj w lokalnym sklepie budżetowo Robinsona Toshido 1,5-10g 210cm.

Będziemy testować. :)


  • strary lubi to

#1385 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 październik 2022 - 14:07

no to czekamy na test i info jak czuła i jaka praca :)



#1386 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2022 - 18:37

Nie otrzymasz jednoznacznej odpowiedzi gdyż każda wędka będzie miała wklejoną część o nieco innej elastyczności. Niemniej jeśli chodzi o dużą uniwersalność "pokazywania" to wklejka na pewno będzie dobrym wyborem. Osobiście wolę nieco stabilniejszą, monolityczną szczytówkę i jaskrawą plecionkę na które widać wszystko jak na dłoni, łatwiej patrzeć na wprost, na wodę niż na szczytówkę, której pozycja jest wypadkowa.

Można też użyć wędek ze szczytowką HS ,które pokażą branie i poczujemy je również. Nie zawsze da się skutecznie poprowadzic przynętę trzymając szczytówkę na wprost.

#1387 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4907 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 21 październik 2022 - 20:51

A kto napisał, że szczytówkę trzyma się " na wprost" ???

Napisałem, że łatwiej obserwować linkę bo szczytówka może przyjąć wypadkową pozycję np pionową i wtedy nic nie widzisz bo patrzysz w niebo :)

No i co wspólnego z moim postem ma szczytówka HS czy jakakolwiek inna? Przecież napisałem, że są różne wklejki w szczytówkach co wiąże się z różną ich elastycznością.

Użytkownik guciolucky edytował ten post 21 październik 2022 - 20:56


#1388 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 22 październik 2022 - 13:55

A kto napisał, że szczytówkę trzyma się " na wprost" ???

Napisałem, że łatwiej obserwować linkę bo szczytówka może przyjąć wypadkową pozycję np pionową i wtedy nic nie widzisz bo patrzysz w niebo :)

No i co wspólnego z moim postem ma szczytówka HS czy jakakolwiek inna? Przecież napisałem, że są różne wklejki w szczytówkach co wiąże się z różną ich elastycznością.


Moim zdaniem jest kompletnie odwrotnie niż piszesz. Dużo łatwiej obserwować szczytówkę niż plecionkę. Brania na cienkiej plecionce, choćby fluo bardzo często są niewidoczne jeśli łowi się pod złym kątem padania światła lub przy dużej fali. Przy łowieniu na wędkę z czułą szczytówką problem ten nie występuje.

Użytkownik GroPerch edytował ten post 22 październik 2022 - 13:56

  • strary lubi to

#1389 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów

Napisano 22 październik 2022 - 19:18

Moim zdaniem jest kompletnie odwrotnie niż piszesz. Dużo łatwiej obserwować szczytówkę niż plecionkę. Brania na cienkiej plecionce, choćby fluo bardzo często są niewidoczne jeśli łowi się pod złym kątem padania światła lub przy dużej fali. Przy łowieniu na wędkę z czułą szczytówką problem ten nie występuje.


Z tym się nie zgodzę, zwłaszcza, jak ostatnio dostałem „po dupie” od speca, który targał, okonia za okoniem patrząc tylko na ruch plecionki. U mnie, zanim poczułem branie, było już „ po frytkach”. Łowiliśmy na te same przynęty, zbliżonym sprzętem.

#1390 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 22 październik 2022 - 20:36

Z tym się nie zgodzę, zwłaszcza, jak ostatnio dostałem „po dupie” od speca, który targał, okonia za okoniem patrząc tylko na ruch plecionki. U mnie, zanim poczułem branie, było już „ po frytkach”. Łowiliśmy na te same przynęty, zbliżonym sprzętem.

 

przy odpowiednich warunkach lepiej obserwować plecionkę, bo ona wcześniej pokazuje, ale bardzo często jest to niemożliwe


Użytkownik GroPerch edytował ten post 22 październik 2022 - 20:36

  • Andżej lubi to

#1391 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 22 październik 2022 - 21:01



Z tym się nie zgodzę, zwłaszcza, jak ostatnio dostałem „po dupie” od speca, który targał, okonia za okoniem patrząc tylko na ruch plecionki. U mnie, zanim poczułem branie, było już „ po frytkach”. Łowiliśmy na te same przynęty, zbliżonym sprzętem.[/quote]

Sam napisałeś ,,od speca", i tutaj masz rację. Tylko że większość wędkarzy ma co najwyżej przeciętne umiejętności.A do tego
patrząc na plecionkę musisz mieć naprawdę dobry wzrok .
  • Andżej lubi to

#1392 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 23 październik 2022 - 07:48

Coś przeoczyłeś ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

#1393 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 październik 2022 - 19:30

Swego czasu bardzo polubiłem do wiosennego łowienia okoni kijek Herakles Area Rap 0,8-3g - to taka budżetowa Trout Area, realnie do 4g rzuca się w komforcie, akcja regular, jednak jest to kijek budżetowy i okazuje się, że jednak za niego przepłaciłem (340zł to za tę wędkę było za dużo, ale że kupowałem w sklepie wędkarskim i "nie znałem się" - ba, nadal się nie znam - to kupiłem i w sumie to bardzo mi się nim dobrze łowi, tylko ma pewne ograniczenia przy rzucaniu lżejszymi przynętami - opad pokaże ładnie, ale już 1,5g lata tak sobie, a 1g to trochę już kaszana).

A czemu miał służyć ten wstęp?

Szukam wędki typu trout area, długość 183-200cm, która rzuci mi ładnie paprochem i kosztuje tak +/- do 350zł i da mi dużo radochy przy okoniach.

Oczekiwałbym górnej granicy możliwości w okolicach 4g, tak, bym ewentualnie mógł rzucić 4,5-5cm  gumą na 3g główce :)

Gunki Reinbo 1-4g 200cm wygląda fajnie, jak coś o niej wiecie, albo o innych, podobnych kijach, najlepiej z chwytem w stylu japońskim (jak na Metsui Paradox albo wspomnianym Heraklesie ale taki jak w Gunki też jest spoko), to będę wdzięczny za każdą opinię.


Użytkownik Andżej edytował ten post 27 październik 2022 - 19:56


#1394 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 27 październik 2022 - 22:29

Swego czasu bardzo polubiłem do wiosennego łowienia okoni kijek Herakles Area Rap 0,8-3g - to taka budżetowa Trout Area, realnie do 4g rzuca się w komforcie, akcja regular, jednak jest to kijek budżetowy i okazuje się, że jednak za niego przepłaciłem (340zł to za tę wędkę było za dużo, ale że kupowałem w sklepie wędkarskim i "nie znałem się" - ba, nadal się nie znam - to kupiłem i w sumie to bardzo mi się nim dobrze łowi, tylko ma pewne ograniczenia przy rzucaniu lżejszymi przynętami - opad pokaże ładnie, ale już 1,5g lata tak sobie, a 1g to trochę już kaszana).

A czemu miał służyć ten wstęp?

Szukam wędki typu trout area, długość 183-200cm, która rzuci mi ładnie paprochem i kosztuje tak +/- do 350zł i da mi dużo radochy przy okoniach.

Oczekiwałbym górnej granicy możliwości w okolicach 4g, tak, bym ewentualnie mógł rzucić 4,5-5cm  gumą na 3g główce :)

Gunki Reinbo 1-4g 200cm wygląda fajnie, jak coś o niej wiecie, albo o innych, podobnych kijach, najlepiej z chwytem w stylu japońskim (jak na Metsui Paradox albo wspomnianym Heraklesie ale taki jak w Gunki też jest spoko), to będę wdzięczny za każdą opinię.

Np. Teton do 3g to fajna propozycja, teraz pewnie promki na ali będą na 11.11 to może wyrwiesz w okolicach 400zł. Ja swojego sprzedałem i chyba trochę żałuję. Tylko, że to miękka klucha, akcję ma piękną, ale za bardzo nie ma z czego podbić, 4g łącznej masy to raczej max. maksów.

 

Teraz sprawiłem sobie X Area od Mikado i na sucho wydaję się to być "to". Nie wchodzi aż tak szybko w parabolę jak teton, ale też gnie się po całą rękojeść. paprochem 0.45g rzuca ładnie, góry nie testowałem, ale 4g łącznej masy powinna opanować. Trochę droższa niż twój budżet.

 

Mój na razie ulubiony kij "uniwersał" to seika optical 0-4g. Tania jak barszcz, a naprawdę rewelacyjnie uniwersalna, tante na główce 4mm rzuca niewiele bliżej niż teton do 3g, a zapas górnego cw. ma duży, nawet do 8g łącznej masy, ale taki to urok wklejek, że więcej zniosą. Tyle, że to nie jest wędka która przy okonku 25cm wygnie się po rękojeść jak pozostałe 2 pozycje.

 

Każda z powyższych propozycji daleko rzuci 1g, oczywiście przy cienkiej plecionce


Użytkownik GroPerch edytował ten post 27 październik 2022 - 22:30

  • Andżej lubi to

#1395 OFFLINE   mikryb

mikryb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mikołaj

Napisano 27 październik 2022 - 23:31

A może Ebisu Violet II / 1,83m/ 0,5-3g od Stepanov Fishing. Ja nie mam ale wiele dobrego słyszałem i czytałem. Cena dokładnie 350 zł.

#1396 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2022 - 06:45

Np. Teton do 3g to fajna propozycja, teraz pewnie promki na ali będą na 11.11 to może wyrwiesz w okolicach 400zł. Ja swojego sprzedałem i chyba trochę żałuję. Tylko, że to miękka klucha, akcję ma piękną, ale za bardzo nie ma z czego podbić, 4g łącznej masy to raczej max. maksów.
 
Teraz sprawiłem sobie X Area od Mikado i na sucho wydaję się to być "to". Nie wchodzi aż tak szybko w parabolę jak teton, ale też gnie się po całą rękojeść. paprochem 0.45g rzuca ładnie, góry nie testowałem, ale 4g łącznej masy powinna opanować. Trochę droższa niż twój budżet.
 
Mój na razie ulubiony kij "uniwersał" to seika optical 0-4g. Tania jak barszcz, a naprawdę rewelacyjnie uniwersalna, tante na główce 4mm rzuca niewiele bliżej niż teton do 3g, a zapas górnego cw. ma duży, nawet do 8g łącznej masy, ale taki to urok wklejek, że więcej zniosą. Tyle, że to nie jest wędka która przy okonku 25cm wygnie się po rękojeść jak pozostałe 2 pozycje.
 
Każda z powyższych propozycji daleko rzuci 1g, oczywiście przy cienkiej plecionce


W sumie, to miało być nie 350, a 450. Tak czy owak, o którym X-Area piszesz, bo mają och kilka, są wklejki, są tubulary...
Jedt jeszcze favorite area, ale tej nie ma chyba nikt, ale estetycznie fajny kij :)

#1397 OFFLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 29 październik 2022 - 07:45

W sumie, to miało być nie 350, a 450. Tak czy owak, o którym X-Area piszesz, bo mają och kilka, są wklejki, są tubulary...
Jedt jeszcze favorite area, ale tej nie ma chyba nikt, ale estetycznie fajny kij :)

Pisałem o tej najdelikatniejszej wklejce do 2,5g

Użytkownik GroPerch edytował ten post 29 październik 2022 - 08:25

  • Andżej lubi to

#1398 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 październik 2022 - 12:45

A może Ebisu Violet II / 1,83m/ 0,5-3g od Stepanov Fishing. Ja nie mam ale wiele dobrego słyszałem i czytałem. Cena dokładnie 350 zł.


To fajny kij, ale tu chodzi też o wygląd :) Chcę sobie pobrodzić, połowić i zrobić to w dobrym stylu :P No i trzcinowatość kija jest bardzo ważna!

#1399 OFFLINE   Hant3riX

Hant3riX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 05:33

Witam. Szukam kija tylko i wyłącznie do jigowania za okoniem . Długość między 220 a 250 cm. Może byc wklejka lub tubilar xfast. Chce coś kompletnie innego niż mikado katsudo którego mam do wobków i obrotowek. Cena do 500 zł. C w do 7-9 gram, ale tak realnie. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

#1400 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 grudzień 2022 - 09:16

Mizuki MIZ80UL? Fast




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych