Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okoniówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1601 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 06 styczeń 2023 - 23:26

Jeżeli ktoś z Was szuka XXXF okonio-sandaczowego to polecam zamówić sobie ten kijek

 

https://pl.aliexpres...id=frMqIVo72HYz

 

mega szczytowa akcja, bardzo szybka wędka. Czulą szczytówka i duuuuzy zapas w dole.

mam ta wersje C652ML kijek rzeczywiście startuje od tych 3 gram jak jest opisany. 

 

moglbym porownac ten kij troche do inazumy zander tyle ze ten jest delikatniejszy



#1442 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 852 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 styczeń 2023 - 07:52

Marcyś, czy mógłbyś przy okazji zobaczyć jak cenowo by wyszedł kijek z linku?

Niedawno była promocja lecz niestety akurat nie miałem nikogo zaufanego na Ukrainie.

Ogólnie markę Azura polecam. Epica to moja podstawowa okoniówka.

 

https://www.flagman....-01-1g/p256014/

Czekam aż się pojawią w naszym cenniku. Jak będę coś wiedział dam znać :) 


  • cobrax lubi to

#1443 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 17 styczeń 2023 - 23:32

Witam wszystkich.
Mam pytanie czy łowi ktoś wędką Azura Diablo 1.95 0.4-5g

#1444 OFFLINE   Kaczuszka

Kaczuszka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 styczeń 2023 - 17:46

Panowie, po poszukiwaniach wędęk pod szczupaki, pomyślałem, że może fajnie by było poszukać czasem okoni ( jako, że u mnie ze szczupakami ciężko, to nawet jakbym ze dwa okonki sobie poholował to by było fajnie xD). 

Pod kajtki 5-7cm na główkach 2-3-4 g, lub podobne gumki. Zastanawiam się nad mikado katsudo slim 1-9 lub diaflexem. Może macie coś do polecenia? Tak, jak napisałem, mój główny cel spinningowy to szczupak, okoń to dodatek, więc fajnie by było, jakby nie było za miliony monet :). Długość w granicach 210-230 cm, głównie ponton. Coś możecie fajnego polecić? 

 

 

Edit. 

Promocje znalazłem na katsudo slim 1-9 - udało się wyrwać za 250 zł, spróbuje tym kijkiem sobie pomachać za okonkiem :)


Użytkownik Kaczuszka edytował ten post 27 styczeń 2023 - 18:37


#1445 OFFLINE   Hant3riX

Hant3riX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 27 styczeń 2023 - 18:38

Panowie, po poszukiwaniach wędęk pod szczupaki, pomyślałem, że może fajnie by było poszukać czasem okoni ( jako, że u mnie ze szczupakami ciężko, to nawet jakbym ze dwa okonki sobie poholował to by było fajnie xD).
Pod kajtki 5-7cm na główkach 2-3-4 g, lub podobne gumki. Zastanawiam się nad mikado katsudo slim 1-9 lub diaflexem. Może macie coś do polecenia? Tak, jak napisałem, mój główny cel spinningowy to szczupak, okoń to dodatek, więc fajnie by było, jakby nie było za miliony monet :). Długość w granicach 210-230 cm, głównie ponton. Coś możecie fajnego polecić?


Edit.
Promocje znalazłem na katsudo slim 1-9 - udało się wyrwać za 250 zł, spróbuje tym kijkiem sobie pomachać za okonkiem :)

Jeśli lubisz miękkie kije to Ci się spodoba.
  • Kaczuszka lubi to

#1446 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2023 - 21:05

Panowie, po poszukiwaniach wędęk pod szczupaki, pomyślałem, że może fajnie by było poszukać czasem okoni ( jako, że u mnie ze szczupakami ciężko, to nawet jakbym ze dwa okonki sobie poholował to by było fajnie xD). 
Pod kajtki 5-7cm na główkach 2-3-4 g, lub podobne gumki. Zastanawiam się nad mikado katsudo slim 1-9 lub diaflexem. Może macie coś do polecenia? Tak, jak napisałem, mój główny cel spinningowy to szczupak, okoń to dodatek, więc fajnie by było, jakby nie było za miliony monet :). Długość w granicach 210-230 cm, głównie ponton. Coś możecie fajnego polecić? 
 
 
Edit. 
Promocje znalazłem na katsudo slim 1-9 - udało się wyrwać za 250 zł, spróbuje tym kijkiem sobie pomachać za okonkiem :)


Na Katsudo na gumy kumpel lowił cały sezon z sukcesami. Parę razy połowilem tym kijem, najniżej 1g + 35mm tanta. Tu juź dystans rzutów był średniawy, ale nadal bez tragedii. To bardzo fajna, uniwersalna wędka na okonia.
  • Kaczuszka lubi to

#1447 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 styczeń 2023 - 12:21

Czy jest coś na rynku o mocy około 5lb, po polsku obsługującego przedział 2-7g łącznej masy przynęty szybszego od Suzuki ale podobnie pracującego pod obciążeniem ? Taki Thorus Boron 5lb byłby idealny gdyby była możliwość jego budowy Nie chce japońskich suchych blanków, ma być czuć mięsko. Serdecznie dziękuje za wszelkie propozycje

Użytkownik scOOtt edytował ten post 28 styczeń 2023 - 12:22


#1448 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2023 - 12:49

Czy jest coś na rynku o mocy około 5lb, po polsku obsługującego przedział 2-7g łącznej masy przynęty szybszego od Suzuki ale podobnie pracującego pod obciążeniem ? Taki Thorus Boron 5lb byłby idealny gdyby była możliwość jego budowy Nie chce japońskich suchych blanków, ma być czuć mięsko. Serdecznie dziękuje za wszelkie propozycje


To zobacz Noctissa. Jest 5 LB w 2 kawałkach i 1 cześciowy. To może być to o co Ci chodzi.

#1449 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 styczeń 2023 - 12:55

To zobacz Noctissa. Jest 5 LB w 2 kawałkach i 1 cześciowy. To może być to o co Ci chodzi.

Noctiss nie jest uniwersalny. To jest konstrukcja typowo jigowa. Mnie interesuje jig-spinn

#1450 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 28 styczeń 2023 - 13:15

Czy jest coś na rynku o mocy około 5lb, po polsku obsługującego przedział 2-7g łącznej masy przynęty szybszego od Suzuki ale podobnie pracującego pod obciążeniem ? Taki Thorus Boron 5lb byłby idealny gdyby była możliwość jego budowy Nie chce japońskich suchych blanków, ma być czuć mięsko. Serdecznie dziękuje za wszelkie propozycje

 

Może któryś z nowych blanków Fishing Art - TA675-2N lub TA687-2N ?


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 28 styczeń 2023 - 13:15


#1451 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 28 styczeń 2023 - 13:21

Czy jest coś na rynku o mocy około 5lb, po polsku obsługującego przedział 2-7g łącznej masy przynęty szybszego od Suzuki ale podobnie pracującego pod obciążeniem ? Taki Thorus Boron 5lb byłby idealny gdyby była możliwość jego budowy Nie chce japońskich suchych blanków, ma być czuć mięsko. Serdecznie dziękuje za wszelkie propozycje

Modele Thorusa, które są obecnie dostępne jednoczęściowe lub dwu  3-8lb, mogłyby być nieco za mocne dla tego przedziału łącznej masy przynęty.



#1452 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 28 styczeń 2023 - 13:41

Zerknij na Qualie XSJ 702L. Naczytałem się różnych dziwnych rzeczy na jerku o tym blanku, które okazały się jak zwykle z dupy wzięte.
Gotowy kij w delfinie, w delcie i sea guide wyszedł 64gramy.
(Łukasz @Sparta Rods poczynił kij)
Łowię plecionką Siglon x4 #0.4.

Dołem ogarnia 1g+ kajtek 2". Da się łowić lżej ale jak dla mnie bez komfortu. Górą najcieżej łowiłem 5g plus kajtek 3" i tu już moim zdaniem max dla tego kija. Obrotówki Aglie nr 0 i 1 to tak super czy to woda płynąca czy stojąca. Aglia nr 2 jeszcze komfortowo ale na wodzie stojącej. Szczyt lekko się ugina ale spokojnie jest jak zaciąć. 3ka już za mocno szczyt kładzie.
Malutkie cykady i wahadełka bez problemu.
Kleniowe smużaki 2-3 gramy latają jak z katapulty. ( Na kleniach jeszcze nie zdążyłem tego kija przetestować ale na małych ciurkach da radę na pewno)
Okonek 30cm kładzie ok 40cm szczytu. 43 cm to już prawie połowę kija. Przyłowy szczupaków to tak do 60 cm bez problemu ale już mocno dolnik uruchomiony. Najwiekszy przyłów ponad 80cm to już przytrzymywałem palcami dolnik ale podołał wyzwaniu.
Podobno da się wcinać tym kijem sandacze . Podobno bo tego jeszcze nie przetestowałem.
Czułość ciężko mi opisać bo to temat indywidualny ale na szczycie widać jak okonek 12cm zasysa gumkę i czuć to na uchwycie.
Porównywałem to z Noctisem( za sztywny dla mnie) i Mizuki ( Mizuki totalnie głuchy kij dla mnie i wolałbym łowić Microfexem) o podobnych parametrach. Dla mnie Qualia wygrywa pomimo że jest to niby budżetowy blank.
Co fajne w tym blanku że nie trzeba robić mocnego wymachu przy wyrzucie a załadować krótkim ruchem samą szczytówkę która jak katapulta wystrzeliwuje przynety.
To są moje odczucia.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 28 styczeń 2023 - 13:44


#1453 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 styczeń 2023 - 14:07

Modele Thorusa, które są obecnie dostępne jednoczęściowe lub dwu 3-8lb, mogłyby być nieco za mocne dla tego przedziału łącznej masy przynęty.

8lb mam i szukam czegoś o takiej charakterystyce lecz delikatniejszego.

#1454 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 28 styczeń 2023 - 19:01

8lb mam i szukam czegoś o takiej charakterystyce lecz delikatniejszego.

Zobacz Lexi Nanoflex do 7g



#1455 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 787 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 28 styczeń 2023 - 19:10

Ludzie, kolega pisze że szuka uniwersału czytaj - wedki do miękkich i twardych przynet.. dlatego żaden noctiss ani tym bardziej lexi...
Ja miałem kiedys corto 18 GCRTS 612L-T który by spełniał wszystkie wymagania poza faktem że w obsłudze blank wydawał się właśnie 'suchy'
  • scOOtt lubi to

#1456 OFFLINE   sieko

sieko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaZwoleń

Napisano 28 styczeń 2023 - 20:24

Mam Corto 642l-hs i wcale nie jest suche ,mam Lexi do 7g i nie jest w ogóle suche a wszystko to jest szukaniem wędki  bo każdy z nas szuka czegoś co jest zbliżone może do ideału a ryby i tak nie biorą tak samo za każdym razem :D



#1457 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 28 styczeń 2023 - 22:12

Na giełdzie wisi mięso Croix LEP64LXF

#1458 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 styczeń 2023 - 22:23

Na giełdzie wisi mięso Croix LEP64LXF

Miałem lep69lf. Fajny był. Każda przelotka w inną stronę

#1459 OFFLINE   Pescador de caña

Pescador de caña

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów
  • LokalizacjaBuenas Noches
  • Imię:Mrevansh

Napisano 29 styczeń 2023 - 07:10

Żebyś nie kupił sprzedający nie zamieścił zdjęć pełnego setu hehe

#1460 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 styczeń 2023 - 09:49

Człowiek po przerzuceniu określonej liczby wędzisk zaczyna się zachowywać jak baba przed wyjściem na imprezę. Wybrzydza. Kombinuje.
Może uda mi się coś wypatrzeć na rybomanii. Fajnie podsumował to kolega który zajmuje się zbrojeniem wędek: „Zrobilem ponad 5 tyś wędek i dalej szukam
Także ten tego …
  • przemo_w lubi to