Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O mocy zestawu - wydzielone z watku o przylowach 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 lipiec 2011 - 17:56

Temat dziwny jak i ryby które goszczą na naszych wedziskach przypadkowo wiec pokazujemy je tutaj...

Ale nie którzy maja tak samo dziwne halo do mojej osoby co widac nie pierwszy raz wiec chyba nalezy mi sie jakies wyjasnienie :angry:

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 lipiec 2011 - 18:21

@Koledzy może trochę więcej luzu, bo nerwowość się u Was zaczyna objawiać a to nikomu i niczemu nie służy :wacko: .
Dla uspokojenia nerwów proponuję albo browara albo kieliszek dobrej nalewki i wrzućta na luz bo dostaniecie łupieżu.
Robert pogratulować głowy :D .Ja wiem jak TY łowisz i jakie masz ogromne doświadczenie na Sanie :D
Pawła P. pstrągal też niczego sobie był :D.

#3 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 05 lipiec 2011 - 19:10

Dzięki Jozi,no fakt nerwy trochę poniosły.

#4 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 20:01

Nie kumam jednej nagminnie stosowanej metody na tym forum, facet złowił piekną rybę i zostaje mu zwrocona uwaga przez jednego weteranów forum, facet nie wie o co chodzi bo zamiast gratualcji słyszy ewidentny pojazd w swoim kierunku - czasem się przytrafia , że uwaga kolegi nie musi być przez nas akceptowana i po odpowiedzi, która jest normalną reakcją, zaczyna się niszczenie typa przez pozostałych... - komentarze do jego wypowiedzi, która nie jest tematem wątku
ale wytłumaczcie mi czemu do tematu wpier..lają się inne osoby i bez wazeliny wchodzą w dupę koledze krytykującemu i robią z siebie sędziów w jakimś sporze, który zupełnie nie jest powiązany z tematem????
Później do tematu, w ramach - chyba żartu, pije się do kogoś innego
kogoś kto swój wątek już dawno zakończył i ma w dupie obecną zwadę???
Panowie zdecydowanie mniej wazeliny i mniej pucowania się kolegom
PS
Piękna głowa i żeby wyjąć ją na 16 trzeba troszakę łowić i mieć doświadczenie - ja i kilka osób to wiemy - i to jest dla mnie temat na tym forum.

#5 OFFLINE   elmo

elmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów

Napisano 05 lipiec 2011 - 22:53

.


Użytkownik elmo edytował ten post 09 kwiecień 2015 - 14:17


#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 lipiec 2011 - 23:36

Panowie, po co to ciśnienie?, Forum jest miejscem do wyrażania opinii, ale bez inwektyw, wulgaryzmów i osobistych wycieczek. Macie problem? Zapraszam na priv.

#7 OFFLINE   bobesku

bobesku

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2594 postów
  • LokalizacjaWarta

Napisano 06 lipiec 2011 - 05:15

http://img233.imageshack.us/img233/880/49396oboze.jpg


Ja teraz jak zatnę jako Przyłów np szczupaka 90cm na 0.08 (przy wzdręgach) to odcinam żyłkę i uciekam z miejsca zdarzenia:D






#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2011 - 05:29

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
W życiu bym nie odciął abym miał najlepszego kija połamać!!!!!!!!

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 06 lipiec 2011 - 07:20

Najlepszego o mocy 4lb - w sam raz do takiej żyłki :mellow:

Umiejętność czytania ze zrozumieniem to trudna sztuka… Jednak czasem większym problemem jest po prostu brak dobrej woli. Pozdrawiam serdecznie wszystkich łowiących spore i ostro walczące ryby na linki grubości włosa.

#10 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 09:40

Nie kumam jednej nagminnie stosowanej metody na tym forum, facet złowił piekną rybę i zostaje mu zwrocona uwaga przez jednego weteranów forum, facet nie wie o co chodzi bo zamiast gratualcji słyszy ewidentny pojazd w swoim kierunku - czasem się przytrafia , że uwaga kolegi nie musi być przez nas akceptowana i po odpowiedzi, która jest normalną reakcją, zaczyna się niszczenie typa przez pozostałych... - komentarze do jego wypowiedzi, która nie jest tematem wątku
ale wytłumaczcie mi czemu do tematu wpier..lają się inne osoby i bez wazeliny wchodzą w dupę koledze krytykującemu i robią z siebie sędziów w jakimś sporze, który zupełnie nie jest powiązany z tematem????
Później do tematu, w ramach - chyba żartu, pije się do kogoś innego
kogoś kto swój wątek już dawno zakończył i ma w dupie obecną zwadę???
Panowie zdecydowanie mniej wazeliny i mniej pucowania się kolegom
PS
Piękna głowa i żeby wyjąć ją na 16 trzeba troszakę łowić i mieć doświadczenie - ja i kilka osób to wiemy - i to jest dla mnie temat na tym forum.


Ejo ziom ...
Wyrażać opinie można, a nawet trzeba, ale trzeba trzymać pewien poziom.
Jednak gdy argumentów brak, to pojawią się wulgaryzmy i dosadne wypowiedzi.

Cenię j.pl po części za to, że ludzie starają się nie przekraczać pewnych granic i nawet gdy ostro dyskutują, to rzadko kończy się to awanturą lub ostrym pojazdem.
Mi wędkarstwo nieodłącznie kojarzy się kulturą osobistą, z dżentelmenami z kijem w ręku. Wiem wiem abstrakcja w kontekście stereotypu polskiego wędkarza gumofilca, ale jednak j.pl (i kilka innych portali) to takie małe utopie i dobrze się w nich czuję :D


#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 06 lipiec 2011 - 09:41

Baloo, generalizujesz Łowiłeś kiedyś na Sanie? San jest czystą podgórską rzeką z bardzo cwanymi rybami. Sam łowiłem w tej rzece pstrągi i klenie tak samo jak Robert - osiemnastka w zimie, szesnastka w lecie. Tyle w tym temacie.

#12 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2892 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 06 lipiec 2011 - 09:55

Mi wędkarstwo nieodłącznie kojarzy się kulturą osobistą, z dżentelmenami z kijem w ręku.

Zazdroszczę... serio, serio.

#13 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 09:57

[quote]

Mi wędkarstwo nieodłącznie kojarzy się kulturą osobistą, z dżentelmenami z kijem w ręku.

[/quote]
Zazdroszczę... serio, serio.
[/quote]

Kamil, bo jest wędkarstwo i wędkarstwo :D

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 lipiec 2011 - 10:01

Jak w tramwaju-Dzentelmeni są tylko miejca do siedzenia brak :lol: :lol: :lol:

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 lipiec 2011 - 10:02

Panowie, obiecuje, ze jezeli bedziecie ciagnac te przepychanki to watek schudnie w ktotkim czasie.

Jest to watek PRZYŁOWY. Jest wiec jasne, ze pojawiaja sie w nim rozne syt., ktorych lowca nie przewidzial...

Czym innym natomiast jest, gdy ktos zalozyl sobie lowienie np. na zylke 016 duzych ryb drapieznych. Moj stosunek do tego jest co najmniej sceptyczny...

Gumo

#16 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 11:02

[quote]
Nie kumam jednej nagminnie stosowanej metody na tym forum, facet złowił piekną rybę i zostaje mu zwrocona uwaga przez jednego weteranów forum, facet nie wie o co chodzi bo zamiast gratualcji słyszy ewidentny pojazd w swoim kierunku - czasem się przytrafia , że uwaga kolegi nie musi być przez nas akceptowana i po odpowiedzi, która jest normalną reakcją, zaczyna się niszczenie typa przez pozostałych... - komentarze do jego wypowiedzi, która nie jest tematem wątku
ale wytłumaczcie mi czemu do tematu wpier..lają się inne osoby i bez wazeliny wchodzą w dupę koledze krytykującemu i robią z siebie sędziów w jakimś sporze, który zupełnie nie jest powiązany z tematem????
Później do tematu, w ramach - chyba żartu, pije się do kogoś innego
kogoś kto swój wątek już dawno zakończył i ma w dupie obecną zwadę???
Panowie zdecydowanie mniej wazeliny i mniej pucowania się kolegom
PS
Piękna głowa i żeby wyjąć ją na 16 trzeba troszakę łowić i mieć doświadczenie - ja i kilka osób to wiemy - i to jest dla mnie temat na tym forum.
[/quote]

Ejo ziom ...
Wyrażać opinie można, a nawet trzeba, ale trzeba trzymać pewien poziom.
Jednak gdy argumentów brak, to pojawią się wulgaryzmy i dosadne wypowiedzi.

Cenię j.pl po części za to, że ludzie starają się nie przekraczać pewnych granic i nawet gdy ostro dyskutują, to rzadko kończy się to awanturą lub ostrym pojazdem.
Mi wędkarstwo nieodłącznie kojarzy się kulturą osobistą, z dżentelmenami z kijem w ręku. Wiem wiem abstrakcja w kontekście stereotypu polskiego wędkarza gumofilca, ale jednak j.pl (i kilka innych portali) to takie małe utopie i dobrze się w nich czuję :D

[/quote]

zgadzam się w większości z Tobą i też chiałbym, żeby było idealnie, ale po komentarzu Baloo pojawiło się wielu popleczników, którzy nagle zaczeli jechać po łowcy, była to dla nich podpucha...
dodatkowo mieszając do wątku osobę - do której się piło, z pewnościa nie było dżentelmeńskim zachowaniem
Teza, że łowienie na Sanie to min. żyłka 20, prawdopodobnie była pochwałą dla tej wody i jej bogactwa w spore okazy... i chyba tak należy to odbierać... bo jak będziemy z innego pkt widzania na to spoglądać to najlepiej nie łowić ryb bo z pewnościa w jakimś % je to kaleczy... a tego przecież nie chcemy...
Ktos wcześneij napisał - jak coś mamy do kogoś to załatwy to sobie na prv , ja to nazywam - po męsku,a nie mieszajmy reszty do tego, ponieważ wynikła nie potrzebna dyskusja, mijająca się z tematem.
W tym kontekście to by było na tyle z mojej strony, jak ktoś ma problem to zapraszam na prv, albo na sparing hehehe :o - żart

#17 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 06 lipiec 2011 - 13:38

Aby zakończyć te niepotrzebne przepychanki...

Tak jak napisałem, przyłów może trafić się każdemu, choćby przy okazji polowania na ukleje. Jak widać na żyłce 0,16 można wyholowac nawet sporego suma. My tu jednak, a ja mam w tym swój nieukrywany udział, staramy się propagować rozsądek i takie podejście do ryb, aby minimalizować skutki spotkania z wędkarzem.

Moja uwaga do łowcy głowacicy nie była atakiem i deprecjonowaniem tego osiągnięcia. Mogę mieć subiektywne wątpliwości, czy po półgodzinnym holu głowatka przeżyła, gdyż nie brakuje przypadków, gdy po znacznie szybszym holu, solidnym sprzętem, ten gatunek ryby zwyczajnie umierał z wycieńczenia. Odpłynęła owszem, ale czy dziś nadal poluje w okolicy?

Podobnie z pstrągami, szczególnie w cieplejszych porach roku. Może świetnośc Sanu dawno przeminęła, jednak zwykła analiza zgłoszeń pokazuje, że spotkanie z rybami w okolicach 50cm nie jest aż takim świętem lasu i okolic.
Hol pstrąga na 0,16 jednak różni się od holu pstrąga na 0,18-0,20. Niby niewielka różnica, a jednak... Te kilka minut walki w silnym nurcie, może w niekorzystnych warunkach decydować o tym, czy rybka w pełni zdrowia powróci do wody. TYlko dlatego i mając to na uwadze, zasugerowałem, że świadome polowanie na pstrągi (bo przecież łowca nie poluje celowo tylko na 30-taki, a ma jednak w zamyśle złowienie największego pstrąga - domysł, ale możliwie wędkarsko logiczny) wedle mojej oceny powinno się odbywać z nieco solidniejszym zestawem, aby ograniczyć ryzyko dodatkowego stresu dla ryb.

Kolega @Oleix doszukał się w tym jednak mistrzostwa. Pytanie kto co traktuje za mistrzostwo. Może komuś imponuje opanowanie i cierpliwość?!? Znam takich łowców, któzy cenią sobie odjazd na hamulcu 50cm szczupaczka... Oczywiście głowacica trafiła się dość przypadkowo, jak zaznaczył sam łowca, więc kompletnie wyłączyłem to z dalszej dyskusji. Co nie zmienia faktu, że za Mistrza traktowałabym osobę, która z równie wielkim szacunkiem co do własnych możliwości, doświadczenia, cierpliwości i opanowania, podchodzi do przeciwnika i jego zdrowia (tym bardziej jeśli chce mu zwrócić wolność). W tym miejscu, to 0,16 cały czas mi nie pasuje. Bo San to nie Kaczawa, którą można przeskoczyć i na nitce dopaść nawet 50-taka w niecałą minutę. Rekreacyjne łowienie to nie zawodnicze wyścigi, gdzie przechytrzenie 20cm okonka decyduje o miejscu na podium. Tu faktycznie grubość żyłki może decydować o sukcesie, którego wartość dla niektórych może przewyższać dobro ryb. Bo niestety w naszym kraju często mianem Mistrza określa się osoby, którym zwyczajnie słoma z butów wystaje, a kryteria tegoż mistrzostwa są zwyczajnie jednostronne.
Jednak podczas prywatnego łowienia, gdy stosujemy zasadę C&R dobro ryby powinno być na pierwszym miejscu! Pomijając przypadki - takie jak ta głowatka.

Dla mnie temat wyczerpany. Nie poczułem też najmniejszych śladów wazeliny, więc nie ma co wyciągać zbyt dużych armat przeciw sobie.

#18 OFFLINE   robert74

robert74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaSANOK

Napisano 06 lipiec 2011 - 15:17

Ciekawe co na to powiedzą muszkarze którzy nie łowią na żyłki grubsze niż 0.12 i też łowią duże pstrągi i głowatki ? Poczują się jak barbarzyńcy męczący niepotrzebnie biedne rybki.Jak ktoś chce spróbować swych sił na Sanie z grubą żyłką jaką dla mnie jest 0.20 w krystalicznie czystej wodzie to zapraszam i życzę powodzenia.

#19 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 06 lipiec 2011 - 16:24

Ciekawe co na to powiedzą muszkarze którzy nie łowią na żyłki grubsze niż 0.12 i też łowią duże pstrągi i głowatki ? Poczują się jak barbarzyńcy męczący niepotrzebnie biedne rybki.Jak ktoś chce spróbować swych sił na Sanie z grubą żyłką jaką dla mnie jest 0.20 w krystalicznie czystej wodzie to zapraszam i życzę powodzenia.


A co mają powiedzieć? Że męczą te ryby? Przecież to kompletnie nie byłoby zgodne z ich sumieniem, a więc trzeba zracjonalizować swoje postępowanie. Niektórzy pewnie byliby skłonni stwierdzić, że nawet jest to wskazane, bo to dobry trening aerobowy dla takiej głowatki :D

A łowił kolega kiedyś na streamer?
0.12 i każdy pstrąg powyżej 35 cm odpływa z muchą.
Przy tej metodzie żyłka powinna zaczynać się od 0.20 w górę. Sam łowię na 0.24 i więcej, zarówno na Sanie jak i Dunajcu. Nie zauważyłem spadku ilości brań.

Wiadomo, że jak ktoś łowi na pedałki, czy sieczkę to 0.12 wskazane, ale mimo wszystko jak weźmie coś większego to rybę się zamęcza.

Na wielu zagranicznych łowiskach jest zakaz stosowania zbyt cienkich żyłek i plecionek w ogóle. Czemuś pewnie to służy :D

#20 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 lipiec 2011 - 17:24

Kolega @Oleix doszukał się w tym jednak mistrzostwa. Pytanie kto co traktuje za mistrzostwo. Może komuś imponuje opanowanie i cierpliwość?!? Znam takich łowców, któzy cenią sobie odjazd na hamulcu 50cm szczupaczka... Oczywiście głowacica trafiła się dość przypadkowo, jak zaznaczył sam łowca, więc kompletnie wyłączyłem to z dalszej dyskusji. Co nie zmienia faktu, że za Mistrza traktowałabym osobę, która z równie wielkim szacunkiem co do własnych możliwości, doświadczenia, cierpliwości i opanowania, podchodzi do przeciwnika i jego zdrowia (tym bardziej jeśli chce mu zwrócić wolność).

Mozesz mi pokazać gdzie doszukałem sie mistrzostwa??
Napisałem ze kolega ma dobre umiejetnosci !! i pogratulowałem czyli napisałem to co wiekszość w tym temacie tylko nie widzę tu powodu dla którego pijesz do mnie...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych