Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#441 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 15:16

mi sie nie podoba kolor gieldy ... czy moge prosic o inny kolor tla? :)



#442 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 06 marzec 2013 - 20:09

Popieram zakaz całkowitego komentowania ogłoszenia, teksty w stylu: bajka sprzęt, miałem i leżał na honorowym miejscu w gablocie nie posiadają żadnej wartości dla Kupującego, prośba o rezerwacje - na którą się Sprzedający zgodzi albo nie, to jedyne wyjście. W dalszej kolejności szukanie informacji o produkcie w sieci.

#443 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 06 marzec 2013 - 20:58

Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, nikt nie myśli zbyt wiele...

Wyraziłem tylko swoją opinię w temacie. Ci mniej zaawansowani wiekiem i "postowym stażem" chyba też mają do tego prawo?

Zresztą sam napisałem, że regulamin jest jaki jest i należy go przestrzegać.

 

Jeszcze jedno... Jeżeli pisze "bajka sprzęt" (choć najczęściej wygląda to bardziej merytorycznie) ktoś o uznanym na forum i poza nim doświadczeniu, to akurat dla mnie ma to dużą wartość. I tyle w temacie. Pozdrawiam.


Użytkownik Sylwek1981 edytował ten post 06 marzec 2013 - 21:03


#444 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 15 marzec 2013 - 21:29

Witam. Mam pytanie odnośnie wystawiania przedmiotów. Czy jeżeli przedmiot jest wystawiony w dziale "sprzedam" to czy mogę też go wystawić w "kupię, zamienię, oddam"? Czy w wątku trzeba zamieścić info, że możliwa zamiana?



#445 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 marzec 2013 - 21:40

Ciekawe pytanie. Jakby tytuł działu był tylko KUPIĘ to pewnie nie :D  Ale skoro w nazwie jest ZAMIENIĘ to możesz. I możesz też w dziale SPRZEDAM umieścić info o możliwości wymiany. Ale ostatnie zdanie należy do MOD-ów To oni wyznaczają  granice.



#446 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 15 marzec 2013 - 21:46

Właśnie czekam na odpowiedź, Więc niech wszechmocni się wypowiedzą na ten temat. Bo drugiego ostrzeżenia mi nie trzeba :D



#447 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 marzec 2013 - 10:43


Nie widzę przeciwwskazań.

#448 OFFLINE   martek

martek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • LokalizacjaBialystok,TG WHITE UK
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:K

Napisano 16 marzec 2013 - 12:59

Witam

 

A ja mam pytanie dlaczego z forum zniknął dział"nie polecam kontrahenta"?????

 

Ostatnio znów jakaś wesz wałki robi i nigdzie oprócz pojedyńczych nie związanych z tematem wątków nie można o tym przeczytać.

Zawsze to pare osób kasy czy nerwów by  nie traciło.

 

 

Dziekuje--poprosze o odp


Użytkownik martek edytował ten post 16 marzec 2013 - 13:01


#449 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 marzec 2013 - 13:49

Prosze moderacje o zajęcie oficialnego stanowiska wobec zarzutów pod adresem jednego z użytkowników w celu ochrony innych forumowiczów przed działaniami  powyższego kolegi.

Wszyscy wiemy o kogo chodzi.

Proponuje zawiesić konto tego jegomoscia do chwili wyjasnienia wszystkich zarzutów.

Pzdr Karol



#450 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 marzec 2013 - 13:52

Aktualny regulamin to jasno określa:
 

11. Administrator/właściciel portalu jerkbait.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z transakcjami przeprowadzanymi na portalu (udostępnia jedynie miejsce do ogłoszeń). Za treść ogłoszeń odpowiedzialność ponosi osoba, która je zamieszcza.

 

12. Komentowanie zakończonych transakcji na portalu jerkbait.pl jest zakazane – w szczególności administracja portalu nie pośredniczy w wyjaśnianiu sporów pomiędzy stronami transakcji oraz nie prowadzi w jakiejkolwiek formie archiwizacji czy dokumentacji transakcji, która mogłaby służyć jako materiał dowodowy.

 



#451 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 marzec 2013 - 13:52

Witam

 

A ja mam pytanie dlaczego z forum zniknął dział"nie polecam kontrahenta"?????

 

Ostatnio znów jakaś wesz wałki robi i nigdzie oprócz pojedyńczych nie związanych z tematem wątków nie można o tym przeczytać.

Zawsze to pare osób kasy czy nerwów by  nie traciło.

 

 

Dziekuje--poprosze o odp

 

Dokładnie to samo chciałem napisać. Tak to by wystarczyło wpisać nick w wyszukiwarce i sprawa załatwiona.

A teraz jak się zacznie w innym temacie rozmowę o jakimś kombinatorze od razu moderator ją usuwa...



#452 OFFLINE   sol321

sol321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 marzec 2013 - 13:54

Aktualny regulamin to jasno określa:
 

11. Administrator/właściciel portalu jerkbait.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności związanej z transakcjami przeprowadzanymi na portalu (udostępnia jedynie miejsce do ogłoszeń). Za treść ogłoszeń odpowiedzialność ponosi osoba, która je zamieszcza.

 

12. Komentowanie zakończonych transakcji na portalu jerkbait.pl jest zakazane – w szczególności administracja portalu nie pośredniczy w wyjaśnianiu sporów pomiędzy stronami transakcji oraz nie prowadzi w jakiejkolwiek formie archiwizacji czy dokumentacji transakcji, która mogłaby służyć jako materiał dowodowy.

 

 

Odpowiedz najbardziej wymijająca jak sie tylko da...

Odpowiedzialności nie ponosi, ale ma mozliwość zawieszenia konta, więc powinien to zrobić.



#453 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 marzec 2013 - 14:00

Mariusz tak jak pisaliśmy na pw.

Regulamin znam.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o ochrone innych użytkowników przed działaniami tego gostka.

Może warto zastosować niestandardowe procedury.

Skoro za nie regulaminowe działania daje się ostrzeżenia a skutkuje to w dalszej perspektywie BAN-em ,warto wobec zaistniałej sytuacji reagować i to stanowczo.

Pzdr Karol.



#454 OFFLINE   misiek116p

misiek116p

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 553 postów
  • LokalizacjaBiłgoraj/Włodawa/Chełm
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Magdziak

Napisano 16 marzec 2013 - 14:25

Tu nie chodzi o komentowanie cen czy czegokolwiek innego tylko o nasze bezpieczeństwo bo nie rzadko kupuje się czy sprzedaje rzeczy wartościowe. Wystarczyło by napisać  np "polecam pana X, sprawa zakupu sprzedaży przebiegła bez komplikacji"

 

 

Ps dziękuję za odpowiedź.


Użytkownik misiek116p edytował ten post 16 marzec 2013 - 14:27


#455 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 16 marzec 2013 - 14:36

Wątek polecam kontrahenta jest niepotrzebny. Wątek "nie polecam" jak najbardziej, tylko poważny jako ostrzeżenie przed oszustwem. Wartościowe przedmioty najlepiej kupować i sprzedawać na portalu aukcyjnym. 



#456 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 marzec 2013 - 18:26


Konto Użytkownika @discusec został zablokowane.


  • suli102, Karol Krause i Rheinangler lubią to

#457 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 16 marzec 2013 - 20:19

Konto Użytkownika @discusec został zablokowane.

Bardzo słusznie uczyniłeś z tym jegomościem.Pomysł Karola jest wart przemyślenia, ostrzeżenie za próbę wałka kolegi jak najbardziej wskazane :D .W dalszej kolejności blokada i ban!!!



#458 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 16 marzec 2013 - 20:48

Jedyna słuszna decyzja  ;)

Brawo moderacja za sprawne i szybkie decyzje :)

Czy kolega @discusec odniósł się jakoś do zarzutów??? chociaż śmiem wątpić :rolleyes:

 

Może warto powrócić do pomysłu w dziale sprzedam do topicu NIE POLECAM kontrahenta. ;)



#459 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 marzec 2013 - 18:41

Karol,- a co miał napisać - jestem ściemniaczem a wy dupami które mnie od razu nie wyczaiły, do tej pory wystarczał wpis i każdy był już ostrożny i nie wysyłał bez wpłaty. A ponieważ nie było ostatnio żadnych wielkich afer to czujność była uśpiona.

Friko napisał że nie mamy budzić w innych nadziei na wątek nie polecam kontrahenta  <_<

Tłumaczenie, że portal nie odpowiada za treść ogłoszeń jest zrozumiałe chyba dla każdego ale ten wątek był takim wewnętrznym zabezpieczeniem, które nieźle funkcjonowało i raczej nie przysparzało problemów moderacji jak najbardziej szanownej, ale mogę się mylić bo to tylko oni wiedzą...



#460 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:54

Wątek "nie polecam" był OK, jeśli chodzi o użytkowników forum, którzy mieli problemy z nazwijmy to " należytym przeprowadzeniem transakcji". Mógł też chronić przed zewnętrznymi podmiotami, które są niesolidne.  Przed oszustami jako takimi nie ochroni, bo oszust robi akcje raz. Czy tu na forum czy też na portalu aukcyjnym.  Robi to w jednym krótkim okresie czasu, zanim się rozniesie. Wobec czego ,wpis po fakcie nikogo już nie ochroni, bo oszust się zawija. Możliwe, że wypływa  pod inną tożsamością jednak, wtedy sytuacja się powtarza. Niemniej wątek był pożyteczny.  Forum jako takie i tak nie ponosi żadnej odpowiedzialności, bo nie jest stroną w sprawie i to nawet nie musi być zapisane w żadnym regulaminie.