Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzedam, zamienię, kupię, oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
650 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 18 marzec 2013 - 19:12

Ten ostatni krętacz robił kilka wałków synchronicznie i to nie tylko na tym forum, tak wnioskuję po ilości osób, które się na niego skarżyły. Śmiem twierdzić, że pierwszym zrobionym w bambuko byłem właśnie ja (bo już na przełomie grudzień/styczeń), trochę przez swoją naiwność, ale niestety nie miałem stosownego miejsca, aby o tym fakcie poinformować.



#462 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 18 marzec 2013 - 19:22

A może zamiast "Nie polecam" wprowadzić możliwość napisania komentarza do profilu użytkownika?

Wtedy każdy potencjalny oszukany będzie mógł dowalić odpowiedni opis swojemu oprawcy w jego profilu.

Łatwo też będzie można sprawdzić kontrahenta - oglądając tylko jego profil i komentarze do profilu. :rolleyes:



#463 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 19:25

A może zamiast "Nie polecam" wprowadzić możliwość napisania komentarza do profilu użytkownika?

Wtedy każdy potencjalny oszukany będzie mógł dowalić odpowiedni opis swojemu oprawcy w jego profilu.

Łatwo też będzie można sprawdzić kontrahenta - oglądając tylko jego profil i komentarze do profilu. :rolleyes:

Dobry pomysł.



#464 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5360 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 marzec 2013 - 20:25

No tylko że w ten sposób przesuniemy się w kierunku portalu sprzedażowego a przecież nie tak ma być...

Trudna sprawa,- być skutecznym wobec oszusta....



#465 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 20:45

Jedyny racjonalny sposób to likwidacja działu "sprzedam", w końcu do tego są portale aukcyjne. Ale na to Administracja nie pójdzie...



#466 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 marzec 2013 - 20:48

Zawsze mozna sobie o takim 'typie' popisac na ogolnym.



#467 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 20:49

A może zamiast "Nie polecam" wprowadzić możliwość napisania komentarza do profilu użytkownika?
Wtedy każdy potencjalny oszukany będzie mógł dowalić odpowiedni opis swojemu oprawcy w jego profilu.
Łatwo też będzie można sprawdzić kontrahenta - oglądając tylko jego profil i komentarze do profilu. :rolleyes:

 
znajac ludzki charakter, smiem twierdzic, ze kazdy, kto nie lubi ciebie, mietka z lublina, friko lub mnie, wystawi bez chwili zwloki, w stosownym miejscu profilu, taki komentarz, ze byc moze odchce sie wchodzic na forum, o handlu nie wspome ... sa ludzie i sa taborety, nie zapominajmy o tym, zwlaszcza, ze poruszamy na sie portalu zrzeszajacym kilka tysiecy uzytkownikow ... ja uwazam, ze pay wall zalatwilby wiekszosc problemow, wlacznie z anonimowoscia realnych czy potencjalnych oszustow ... moze sie myle, a moze nie ... a decyzje podejma i tak admini

 

Jedyny racjonalny sposób to likwidacja działu "sprzedam", w końcu do tego są portale aukcyjne.

 

i tak sie to pewnie skonczy



#468 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9510 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 18 marzec 2013 - 21:14

Oj, spadnie poczytność forum. Na początku nawet znacznie ;)



#469 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2013 - 21:38

...polecam dla odmiany nowy artykuł na jerkbait.pl - prawdziwa ciekawostka tym razem bo dorsze z przerębla :)  artykuł przesłany przez naszych Kolegów ze Skandynawii którzy jak widzę nie uczestniczą w wątku o giełdzie, ale mam nadzieję że nie będzie to dla Was przeszkodą ;)


  • Kuba Standera lubi to

#470 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 22:08

No tylko że w ten sposób przesuniemy się w kierunku portalu sprzedażowego a przecież nie tak ma być...

Trudna sprawa,- być skutecznym wobec oszusta....

To bardzo prosta sprawa być skutecznym wobec oszusta.Dopóki nie ma przelewu nie wysyłamy sprzętu a od obcych co to się zalogowali i walą prosto na giełdę nie kupujemy lub prosimy o wystawienie na portalu aukcyjnym[tam jest ochrona].



#471 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 22:10

 
znajac ludzki charakter, smiem twierdzic, ze kazdy, kto nie lubi ciebie, mietka z lublina, friko lub mnie, wystawi bez chwili zwloki, w stosownym miejscu profilu, taki komentarz, ze byc moze odchce sie wchodzic na forum, o handlu nie wspome ... sa ludzie i sa taborety, nie zapominajmy o tym, zwlaszcza, ze poruszamy na sie portalu zrzeszajacym kilka tysiecy uzytkownikow

Tak to by było pole do popisu dla zacietrzewionych frustratów.Działo by się źle.Należy o tym pamiętać że 99% transakcji kończy się pozytywnie.


Użytkownik Tomy edytował ten post 18 marzec 2013 - 22:14


#472 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 18 marzec 2013 - 22:27

...polecam dla odmiany nowy artykuł na jerkbait.pl - prawdziwa ciekawostka tym razem bo dorsze z przerębla :)  artykuł przesłany przez naszych Kolegów ze Skandynawii którzy jak widzę nie uczestniczą w wątku o giełdzie, ale mam nadzieję że nie będzie to dla Was przeszkodą ;)

Łoociaaa, jak mawiał Bruce Lee ;)


  • pitt i Tomy lubią to

#473 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2013 - 19:08

Panowie moderatorzy, +Super moderatorzy nie jest przestrzegany przez użytkowników zapis mówiący :

 

5. Treść ogłoszenia musi zawierać:

(i) w tytule ogłoszenia wyraz SPRZEDAM / KUPIĘ / ZAMIENIĘ / ODDAM odpowiednio do treści ogłoszenia.



#474 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2013 - 19:18

... obyśmy tylko takie naruszenia regulaminów na jerkbaicie mieli ;)



#475 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 19 marzec 2013 - 19:23

to po co ten zapis kolega stworzył...



#476 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 19 marzec 2013 - 19:32

Jedyny racjonalny sposób to likwidacja działu "sprzedam", w końcu do tego są portale aukcyjne. Ale na to Administracja nie pójdzie...

Racjonalny :blink:  To jest najlepszy dział sprzedaży koleżeńskiej w całej unii  ;)  , dla mnie tak wygląda . Ale pamietając dawne czasy w polandii , że to co dobre to trza  sprzedać wcale sie nie zdziwię , że tak mogłoby się stać . Zupełnie sie z tym co napisałeś nie zgdzam . Dopracować trzeba , jeżeli coś nie trybi  . Mam nadzieję , że Administracja trochę większym horyzontem operuje i nie zamknie działu sprzedam a jedynie go "dostosuje"  do potrzeb forumowiczów  :)



#477 ONLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 21:26

To bardzo prosta sprawa być skutecznym wobec oszusta.Dopóki nie ma przelewu nie wysyłamy sprzętu (...)

A dlaczego ktoś miałby w zaufaniu wysyłać pieniądze po obejrzeniu fotek i obiecankach, że sprzęt zostanie wysłany?

 

Zaufanie jednostronne, moralność Kalego :o

 

A piszę to dlatego, że kupowałem na tym forum sprzęt znacznej wartości na zasadzie "jak Ci będzie pasował to prześlij kasę a jak nie to odeślij"  I sam też sprzedawałem z formułą "jak nie będzie pasowało to odeślij". Chodziło o wędziska bo z nimi jest bardzo indywidualna sprawa czy podejdą czy nie.


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 20 marzec 2013 - 22:01


#478 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 07:58

A dlaczego ktoś miałby w zaufaniu wysyłać pieniądze po obejrzeniu fotek i obiecankach, że sprzęt zostanie wysłany?

 

Zaufanie jednostronne, moralność Kalego :o

 

A piszę to dlatego, że kupowałem na tym forum sprzęt znacznej wartości na zasadzie "jak Ci będzie pasował to prześlij kasę a jak nie to odeślij"  I sam też sprzedawałem z formułą "jak nie będzie pasowało to odeślij". Chodziło o wędziska bo z nimi jest bardzo indywidualna sprawa czy podejdą czy nie.

Jak już cytujesz to wszystko.Inaczej traci sens cały post.


Użytkownik Tomy edytował ten post 22 marzec 2013 - 08:05


#479 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 marzec 2013 - 15:02

ostatnio kilka rzeczy sprzedawałem i myślę, ze brak możliwości pisania w wątku byłby dobry dla wszystkich, bo ktoś zadaje pytanie i nawet nie wie, że pojawiła się odpowiedź w edytowanym pierwszym poście, tak ktoś byłby zmuszony do zadania pytania na priv, sprzedający do odpowiedzi na priv i obieg informacji byłby lepszy dla obu stron


Użytkownik bazyloss edytował ten post 24 marzec 2013 - 15:02


#480 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 marzec 2013 - 16:27

..... taaaa, a ja jako biedny kupujący zamiast napisać w wątku i od razu wiedzieć: kupiłem/ nie kupiłem, musiałbym pisać w ciemno i czekać nie wiem jak długo zastanawiając się czy jestem pierwszy, drugi czy szesnasty. Z pozycji kupującego wyrażam głośne NIE :)