Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DOŚĆ :) - luźne rozmowy o dietach i odżywianiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1022 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:22

Darku powinieneś wydać własny tomik poezji SF. 



#82 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:28

Kilka razy się spotkaliśmy...kojarzysz?

#83 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 kwiecień 2017 - 21:31

Czym bardziej czytam to co piszecie ... tym bardziej czuje się chory :(

DOŚĆ! ;)


  • slawek_2348 i woblery z Bielska lubią to

#84 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 04 kwiecień 2017 - 06:32

Robert bo mamy tu przykład rzeczywistości alternatywnych, które się miejscami zazębiają.



#85 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:28

Janusz,jedząc raz dziennie spowolnisz metabolizm a na pewno nie o to Ci chodzi . Nie zdziw się jak po jej zastosowaniu rozpierdzielisz sobie gospodarkę hormonalną- pamietaj ze na kazdy posikek organizm reaguje uwalnianiem pewnych substancji .. Padlo hasło Ketoza... to skomplikowana dieta i nie dla każdego (brak węgli).

#86 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 kwiecień 2017 - 08:49

Podstawa to zdrowe odchudzanie. Znam odoby które zrzuciły po 20kg na diecie kwasnieskiego, zupie cebulowej lub jedząc liść sałaty niszczac swój organizm. Później jojo dorzuciło 25kg . Lepiej zgubic zdrowo 2kg miesięcznie zmieniając skład ciała (ilosc BF vs tkanka miesniowa) i sylwetkę czujac sie przy tym doskonale, niz chodzić jak cień człowieka na mega katabolizmie
  • Paweł R. lubi to

#87 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:01

Wczytując się w ten wątek i analizując MOJE nawyki żywieniowe jak byk wychodzi mi, że zarówno od nadmiaru jak i od braku WSZYSTKIEGO umarłem jakieś dziesięć lat temu. A przynajmniej powinienem... To masakra jakaś jest.

Pozdrawiam normalnych.


  • woblery z Bielska i olo86 lubią to

#88 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:16

Moze nie umarłes 10lat temu ale zawsze można umrzeć 10 lat za wcześnie ...za zdrowy tryb zycia organizm odwdzięczy się później 😉...

#89 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:32

Co rano biorą mi ogromne klenie i nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Carpe diem. :P



#90 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 09:56

Janusz,jedząc raz dziennie spowolnisz metabolizm a na pewno nie o to Ci chodzi . Nie zdziw się jak po jej zastosowaniu rozpierdzielisz sobie gospodarkę hormonalną- pamietaj ze na kazdy posikek organizm reaguje uwalnianiem pewnych substancji .. Padlo hasło Ketoza... to skomplikowana dieta i nie dla każdego (brak węgli).

Co ciekawe jedzenie raz dziennie nasila metabolizm-forma półgłodówki.
Z hormonami i gruczołami sprawa jest dość prosta :wyschnięte w obkurczeniu wydzielają mniej ...ketogenikę też przerobiłem sprowadza na manowce.

#91 OFFLINE   flpbl

flpbl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Filip

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:00

Podoba mi się sposób odpowiadania założyciela tematu. Na nikogo nie naskakuje, nikomu nie mówi co ma robić i jaką dietę ma stosować. Szanuję za to.

Ogólnie o dietach. Jeśli chodzi o zrzucenie wagi. Nie da rady pójść na skróty. Pracowaliśmy na naszą wagę bardzo długo, zatem zrzucanie wagi również nie będzie krótkie. Osoby otyłe maja ten problem, że komórki tłuszczowe nie znikają. Dlatego tak łatwo przychodzi im nabieranie ponownie masy tłuszczowej. Z dietami problem jest taki, że jeżeli chcemy utrzymać wagę to musimy dietę stosować przez całe życie. Ja bym się sugerował nie tyle zrzuceniem kilogramów, a bardziej zagrożeniem jakie niesie cukrzyca. Lepiej już teraz o to zadbać i przede wszystkim ograniczyć spożywanie cukru. Do tego ruch. Nie są potrzebne treningi, przynajmniej na początek. Rower do pracy, spacery. Zamiast windy schody.

Nigdy nie miałem problemu z wagą bo zawsze byłem aktywny sportowo, ale mogę powiedzieć coś o motywacji. Polecam zaczynać taką przygodę od małych wyzwań. Np:

- przez dwa tygodnie nie słodzę herbaty ani kawy

- nie używam windy

- co drugi wieczór idę pół godziny na spacer.

Obiecuję, że będą rezultaty w postaci lepszego samopoczucia psychicznego jak i fizycznego. Z czasem będziecie wymyślać nowe wyzwania jak również będzie się chciało dowiedzieć czegoś więcej. Ważne aby każde wyzwanie trwało co najmniej 2 tygodnie. Po tym czasie dojdzie do Was, że: "Boże jak ja mogłem tyle słodzić", albo "po tym spacerze świetnie zasypiam". Nie ma diety cud i nie ma treningu cud, a na rezultaty potrzeba czasu, tak jak potrzebowałeś czasu na doprowadzenie siebie do złej wagi, bądź samopoczucia. 



#92 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:14

Co rano biorą mi ogromne klenie i nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Carpe diem. :P

Ohayou!
Raczej carpe cephalus salvinus...
Przed świtem?Mam Nadzieję po śniadaniu ...
sprezentowałeś mi Quicka 330,a ja nie zapominam
pw jeśli zajdzie potrzeba.
Mam kumpla z Sosnowca...
wbrew pozorom wyniósł z domu bdb nawyki.

#93 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:20

Podoba mi się sposób odpowiadania założyciela tematu. Na nikogo nie naskakuje, nikomu nie mówi co ma robić i jaką dietę ma stosować. Szanuję za to.
Ogólnie o dietach. Jeśli chodzi o zrzucenie wagi. Nie da rady pójść na skróty. Pracowaliśmy na naszą wagę bardzo długo, zatem zrzucanie wagi również nie będzie krótkie. Osoby otyłe maja ten problem, że komórki tłuszczowe nie znikają. Dlatego tak łatwo przychodzi im nabieranie ponownie masy tłuszczowej. Z dietami problem jest taki, że jeżeli chcemy utrzymać wagę to musimy dietę stosować przez całe życie. Ja bym się sugerował nie tyle zrzuceniem kilogramów, a bardziej zagrożeniem jakie niesie cukrzyca. Lepiej już teraz o to zadbać i przede wszystkim ograniczyć spożywanie cukru. Do tego ruch. Nie są potrzebne treningi, przynajmniej na początek. Rower do pracy, spacery. Zamiast windy schody.
Nigdy nie miałem problemu z wagą bo zawsze byłem aktywny sportowo, ale mogę powiedzieć coś o motywacji. Polecam zaczynać taką przygodę od małych wyzwań. Np:
- przez dwa tygodnie nie słodzę herbaty ani kawy
- nie używam windy
- co drugi wieczór idę pół godziny na spacer.
Obiecuję, że będą rezultaty w postaci lepszego samopoczucia psychicznego jak i fizycznego. Z czasem będziecie wymyślać nowe wyzwania jak również będzie się chciało dowiedzieć czegoś więcej. Ważne aby każde wyzwanie trwało co najmniej 2 tygodnie. Po tym czasie dojdzie do Was, że: "Boże jak ja mogłem tyle słodzić", albo "po tym spacerze świetnie zasypiam". Nie ma diety cud i nie ma treningu cud, a na rezultaty potrzeba czasu, tak jak potrzebowałeś czasu na doprowadzenie siebie do złej wagi, bądź samopoczucia.

Kakao,czekolada potem kawa zwierają kwasy-jedne z przyczyn cukrzyc.
Nadmiar spożywanego cukru jest sygnałem ,że nerki gubią cukier z oczyszczanej krwi...
to efekt ,a nie przyczyna problemów cukrzycowych.
Ale zawsze można słuchać speców od beletrystyki dziecięcej/dziewczęcej 🙂

Użytkownik darek1 edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 10:23


#94 OFFLINE   flpbl

flpbl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaZachodniopomorskie
  • Imię:Filip

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:39

Chętnie się douczę. Masz na szybko jakieś artykuły o tym co piszesz?



#95 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 04 kwiecień 2017 - 10:42

Ohayou!
Raczej carpe cephalus salvinus...
Przed świtem?Mam Nadzieję po śniadaniu ...
sprezentowałeś mi Quicka 330,a ja nie zapominam
pw jeśli zajdzie potrzeba.
Mam kumpla z Sosnowca...
wbrew pozorom wyniósł z domu bdb nawyki.

 

Moje "śniadanie" - zabrzmi śmiertelnie - to mocno słodzona kawa i trzy fajki. mogę więc powiedzieć że klenie biorą mi w trakcie :D :D :D



#96 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:18

Taki ze mnie zarozumialec ,że cały czas się uczę...
Pozory mylą,a dzięki projekcji ludzie we mnie dostrzegają Swoje wady...wystarczy poczytać komentarze.
Do nauki potrzebna jest odrobina pokory,ale ja przecież ńie wiem co to takiego...
podstawowe to zadać sobie pytanie:co by było gdybym mylił się w swych poglądach?
Najistotniejsze są intencje zarówno ucznia jak i nauczyciela.
Ocena stanu rzeczywistego pozwoli ocenić autora artykułu/książki i ew skorzystać ze wskazówek po uprzednim sprawdzeniu.
Kolejność następstw po efektach pokaże skuteczność oferowanej wiedzy.

#97 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:27

Darek/Grzegorz/Dolas - kim jesteś z wykształcenia , bo mądrze piszesz ;) 



#98 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:40

Niektórzy operują takim terminami ,że przeciętny dietetyk to przy nich Kubuś z przedszkola. Podstawą w diecie odchudzającej powinny być :

regularne posiłki, nie jemy do syta, dokładnie przeżuwamy, nie popijamy w trakcie jedzenia, odstawiamy słodkie, białą mąkę,wszelkie  sosy,dołączamy kasze (gryczana i jaglana mają właściwości odkwaszające), zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce najlepiej sezonowe, drób i ryby gotujemy na parze. Stosujemy zasadę: Śniadanie jemy jak król, obiad jak książę,a kolację jak żebrak. Do tego trochę ruchu bardziej skomplikowanego niż używanie pilota do tv. Wcale głodzić się nie trzeba a coś powinno w dół ruszyć. 

ZDECYDOWANIE NIE W WIĘKSZOŚCI!

 

Nie wolnO tak pisać, to są jedynie informacje komercyjne, stosowane tylko słownie w porannych programach śniadaniowych oraz kolorowych gazetkach. To jest p(...) teoretyków a ludzie to później powtarzają. 

 

maciek82 - tu nic do Ciebie tylko po prostu dałeś się omamić tą teorią.

 

Najlepsi są ludzie co z tego szydzą np te fajki i ten cukier w dużych ilościach z rana itp... - proponowałbym zadbać jednak o zdrowie, żeby późniejsze lata były przyjemne a nie męczące i żeby w ogóle były. Szanujcie swój pojazd bo nie można go wymienić.

 

Ciężka sprawa odpisać na wszystko ale nie wymyślajcie własnych teorii lub nie powtarzajcie bez doświadczenia i praktyki.

 

Od siebie dodam, że kolejne wulgaryzmy będę kwitował zgodnie z regulaminem - usuwając cały wpis i dodając, dla przypomnienia, punkcik.


Użytkownik woblery z Bielska edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 20:14

  • patu lubi to

#99 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:55

Darek/Grzegorz/Dolas - kim jesteś z wykształcenia , bo mądrze piszesz ;)

Uczniem i to głupim...cały czas się pilnie uczę.Świat pełen jest mądrych nauczycieli - moim zadaniem jest przefiltrować nauki i powielać przydatne zaś redukując zbędne.Jak dostrzegam wady innych to redukuję je u siebie,zalety próbuję odwzorować.
Skazany na śmierć przez lekarzy 16 lat temu jakoś sobie naprzekór żyję

Użytkownik darek1 edytował ten post 04 kwiecień 2017 - 12:04

  • BOB lubi to

#100 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 04 kwiecień 2017 - 12:40

Tak myślałem:)... Operując takimi argumentami i tym językiem. Inteligentna osoba to zrozumie ale niestety w większości przypadków pierwsi są lekarze w diagnozie. Ja w temacie ponieważ kolega tak wychodzi z beznadziejnego przypadku a co ważne - lekarze u niego pogorszyli stan nie wspominając o kosztach...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych