Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2020 - 20:39

A więc tak w nurcie silnik łódkę trzyma idealnie lecz jak Płynęliśmy na spokojną wodę gdzie był tylko wiatr raz z lewej raz z prawej to przy rzuconej kotwicy kręciło trochę łódką fakt faktem stała w jednym punkcie ale potrafiło ją dość mocno obrócić dookoła tego punktu Chodzi mi o rufę

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik fxd edytował ten post 17 maj 2020 - 20:40


#342 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 17 maj 2020 - 21:01

A więc tak w nurcie silnik łódkę trzyma idealnie lecz jak Płynęliśmy na spokojną wodę gdzie był tylko wiatr raz z lewej raz z prawej to przy rzuconej kotwicy kręciło trochę łódką fakt faktem stała w jednym punkcie ale potrafiło ją dość mocno obrócić dookoła tego punktu Chodzi mi o rufę

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Jak zauważyłem efekt ten jest dużo mniejszy jak opuścisz silnik spalinowy.
Stopa daje opór i tak nie kręci rufą

#343 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2020 - 21:06

MAm opuszczony .. ale ale na chlopski rozum ... dziob stoi w miejscu .... tylko rufa sie kreci ...  bo wieje z roznych stron . a w nurcie  ... nawet jak wlaczysz  kotwice w poprzek rzeki to i tak ustawi ciebie  dziobem pod prad. 

 

Pytanie do uzytkownikow innych firm jak to dziala. 

...??


Użytkownik fxd edytował ten post 17 maj 2020 - 21:06


#344 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 maj 2020 - 21:24

Rufa zawsze będzie kręcić w zależności od wiatru. W końcu silnik "trzyma" tylko w 1 punkcie. Jeśli chce się stać bez kręcenia to pozostają 2 kotwice . 1 na dziobie , druga na rufie. Inne opcji niema. Lodke zawsze ustawi dziobem pod wiatr /nurt .

#345 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2020 - 21:30

NO to jestem w 100% zadowolony ;-)  Dzis 2 plywania ... poranne i wieczorne  .. troche kotwicy i 2 x 45 AH akku ... na SILNIKU WIDAC DALEJ 100% ;-)



#346 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 17 maj 2020 - 21:38

Zamiast mk chyba kupię haswinga i wezmę solixa:)
Ale zobaczymy jeszcze z opiniami po dłuższym czasie, jak to wygląda na jeziorach na flaucie itd. I czy będzie faktycznie ten pilot

#347 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2020 - 21:43

Nie wiem jaka jest roznica cenowa miedzy MK czy MG .. ale juz przezyje ta komorke ... i stawianie z komorki kotwicy ... bo chyba roznica jest cos kolo 100% . 

ZObaczymy jak jakosciwo bedzie to wygladalo. Zywotnosc  ... jak wytrzyma  5 lat to juz calkiem bede zadowolony  . .



#348 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 17 maj 2020 - 22:15

Rufa zawsze będzie kręcić w zależności od wiatru. W końcu silnik "trzyma" tylko w 1 punkcie. Jeśli chce się stać bez kręcenia to pozostają 2 kotwice . 1 na dziobie , druga na rufie. Inne opcji niema. Lodke zawsze ustawi dziobem pod wiatr /nurt .

 

Dodatkowe kompasy Heading Sensor dla Minnkota/Humminbird lub Point-1 Antenna dla Lowrance/Motorguide pomagają utrzymać właściwy kierunek w trybie kotwicy.



#349 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 maj 2020 - 22:22

Tak ,kompas pomoże i zniweluje trochę rozstrzal gps, ale lodzi i tak nie usatbilzuje. Poza tym do tego wymagana jest siec nmea przy lowrance +bramka co podnosi koszt o 2000zl .

#350 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2020 - 22:22

No fajne fajne i tylko150$ dla MK . ale silnik  najtanszy MK  ponad 2 razy drozszy . .?
Wiec w cenie haswinga nie mozna miec wszystkiego .  COs za cos  .


Użytkownik fxd edytował ten post 17 maj 2020 - 22:27


#351 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 maj 2020 - 22:58

MAm opuszczony .. ale ale na chlopski rozum ... dziob stoi w miejscu .... tylko rufa sie kreci ...  bo wieje z roznych stron . a w nurcie  ... nawet jak wlaczysz  kotwice w poprzek rzeki to i tak ustawi ciebie  dziobem pod prad. 

 

Pytanie do uzytkownikow innych firm jak to dziala. 

...??

dziś pływaliśmy po jeziorze kumpla pontonem 330 z dziobówka z filmiku, który tutaj wrzucałem. Bardzo mocno wiało z różnych kierunków i jakoś sobie radził, choć nie było to zbyt przyjemne - przypomniałem sobie czemu nie kupiłem haswinga - ciągły dźwięk przekładni (główka kręci w prawo lewo non stop - co jest bardzo irytujące) i gwałtowne skoki silnika, co czasem mogło się skończyć wypadnięciem za burtę, ale to było po części spowodowane powiewami wiatru.

Mam porównanie, bo używam mg xi5

 

Pilot z funkcją kotwicy ma być dostępny od czerwca za około 200zł i ma działać z kumpla silnikiem, który kupił w tamtym roku.



#352 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 17 maj 2020 - 23:10

No to ja jak jestem na rufie  . . to nie slysze przekladni .. ;-) no moze troszke . .ale zupelnie mi to nie przeszkadza. 

Czasami woda ktora uderze o lodke ( fale ) zagluszaja przekladnie. 

 

CO do skokow to ja jeszcze nie donotowalem.

 Nie bedzie sie upieral ze Haswing lepszy od MK czy MG badz taki sam . BO tochyba nie ta klasa . 



#353 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 17 maj 2020 - 23:24

No to ja jak jestem na rufie  . . to nie slysze przekladni .. ;-) no moze troszke . .ale zupelnie mi to nie przeszkadza. 

Czasami woda ktora uderze o lodke ( fale ) zagluszaja przekladnie. 

 

CO do skokow to ja jeszcze nie donotowalem.

 Nie bedzie sie upieral ze Haswing lepszy od MK czy MG badz taki sam . BO tochyba nie ta klasa . 

silnik działa i spełnia swoje zadanie i nie ma co nad tym dyskutować.

Dodatkowo fajna opcja przy użyciu telefonu - nawigacja do wybranego na telefonie punktu na mapie - tylko należy pamiętać, że płynie w linii prostej.
 



#354 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 18 maj 2020 - 05:31

Dodatkowe kompasy Heading Sensor dla Minnkota/Humminbird lub Point-1 Antenna dla Lowrance/Motorguide pomagają utrzymać właściwy kierunek w trybie kotwicy.

 

Tak ,kompas pomoże i zniweluje trochę rozstrzal gps, ale lodzi i tak nie usatbilzuje. Poza tym do tego wymagana jest siec nmea przy lowrance +bramka co podnosi koszt o 2000zl .

Niestety, to tak nie działa. Silnik ma własny kompas i GPS, które są rozpoznawane w sieci echa, nie można ich zastąpić  zewnętrznymi czujnikami. Poza tym w trybie kompasu byłoby to nielogiczne ,bo jest on w czapce silnika, loguje sygnały o skręcie, a point-1 mocowany na trwałe - nie da tego samego przy korekcie pozycji, płynięciu do tyłu, bo wymagałby przemieszczenia całej łodzi. 



#355 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 18 maj 2020 - 07:37

Przy Minn Kocie dodatkowy heading sensor łączy się z silnikiem przez bluetooth i nie potrzeba już niczego więcej z hardware'u. Sam jeszcze nie testowałem, ale z tego co czytam oprócz funkcji jog czyli płynnego przesuwania się na boki na kotwicy pomaga też utrzymać pozycję łodzi na wietrze. Silnik oczywiście też ma kompas, ale bez tego drugiego nie wie gdzie jest przód, tył, lewo i prawo z perspektywy wędkarza.



#356 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 maj 2020 - 08:14

Wszystko się zgadza ale mówimy tutaj o duxo wyższym budżecie MK cz Lowrance. Jak napisał Mateos silnik spełnia swoją funkcję. Ja jestem zadowolony w 100%.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#357 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 18 maj 2020 - 20:57

Jeśli zauważę jakieś wady bądź coś co mnie denerwuje to opiszę. Czy za każdym razem przepływającym miejscówki na miejscówkę dziobowke do góry?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#358 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 23 maj 2020 - 20:48

Witam
Mi często zrywa połaczenie z telefonem. Nie wiecie jaka może być przyczyna? Nie dzwoniłem nigdzie podczas pływania. Raz po prostu łapie bez problemu, a innym razem nie mogę nic zrobić pomimo tego, że telefon “widzi” silnik.
Jak już działa to trzyma łódkę na kotwicy bardzo ładnie.


U mnie dziś było podobnie. Kilka razy zerwał połączenie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale miałem dziś na łowisku praktycznie zerowy zasięg w tel.

Irytyjace to jest kiedy trzeba ponownie wyszukiwać i wpisywać ten długi Pin

#359 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów

Napisano 23 maj 2020 - 22:49

Aby temu zapobiec trzeba wyłaczyć wifi w telefonie.

#360 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 24 maj 2020 - 13:59

Faktycznie,
Połączenie tylko przez bluetooth i nic nie zrywa. Jeszcze się uczę :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych