Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1287 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 07:14

Jeżeli chodzi o kwestię pilota z funkcją kotwicy to pojawi się nie wcześniej niż w przyszłym sezonie, producent dopiero nad nim pracuje, jestem z nimi z kontakcie i przekazuję sugestie. Do końca nie jest wyjaśniona sprawa czy nowy pilot będzie działał ze "starymi" silnikami, jak będę miał informację to dam znać. Kolejna dostawa GPSów dopiero w lipcu. Jeżeli chodzi o problemy ze zrywaniem połączeniu to po poprawnej pierwszej konfiguracji kiedy już połączymy się z silnikiem i wszystko działa należy wyłączyć funkję wifi w telefonie. Najlepiej aby inne osoby które są na łodzi nie miały włączonej tej funkcji. 



#362 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 09 czerwiec 2020 - 21:39

Jest dokładnie tak jak piszesz.
Łączenie po WiFi, później wył WiFi i nie zrywa.
Oby te piloty były kompatybilne bo tak zapewniał sprzedawca.
Aplikacja zjada baterie w tel i dużo wygodniej byłoby gdyby w pilocie była kotwica.
Tak czy inaczej jestem zadowolony z silnika i działania kotwicy. W sobotę wiało mocno, a łódka trzymała pozycje tak jak trzeba.

#363 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 lipiec 2020 - 06:26

Witam, mam problem z silnikiem. Skręca tylko w lewo i czasami działa tylko guzik z torpeda.
Nie reaguje na inne guziki w pilocie. Na pilocie mryga niebieska lampka. Gdy wciskam guziki czerwona. Podczas ładowania pilota nie świeci żadna lampka. Czy tak ma być czy może się nie ładuje i jest niewystarczająco naladowany ?d5aab6e778b1c51569b2d0fa7f804eac.jpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Luki123 edytował ten post 22 lipiec 2020 - 06:31


#364 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 lipiec 2020 - 07:03

Moge tylko potwiedzic  podczas ladowania na pilocie nic sie nie swieci.

 Dzis rano podpinalem pilota do ladowania.  (na USB) wtyczce mam diody  Przy ladowarce zielona i czerwona . . JAk pilot sie laduje czerwona sie swieci jak naladowany zielona.  ALe to jest sygnalizacja przy wtyczce (USB) ktora wkladam do ladowarki .

 

Sprawdze jak jest podczas plywania i dam zna c. 



#365 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 lipiec 2020 - 07:53

Moge tylko potwiedzic podczas ladowania na pilocie nic sie nie swieci.
Dzis rano podpinalem pilota do ladowania. (na USB) wtyczce mam diody Przy ladowarce zielona i czerwona . . JAk pilot sie laduje czerwona sie swieci jak naladowany zielona. ALe to jest sygnalizacja przy wtyczce (USB) ktora wkladam do ladowarki .

Sprawdze jak jest podczas plywania i dam zna c.

U mnie nie świeci nawet na wtyczce. Pewnie nie ładuje......

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#366 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 lipiec 2020 - 11:44

U mnie to tak wyglada. 58d3a3ca68f52b51fcb307d51f0c80db.jpgba1134957cf79d0db2ed28f2fbd49662.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

#367 OFFLINE   Luki123

Luki123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 lipiec 2020 - 13:47

U mnie to tak wyglada. 58d3a3ca68f52b51fcb307d51f0c80db.jpgba1134957cf79d0db2ed28f2fbd49662.jpg

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Zmieniłem na USB z innej ładowarki. Naladowalo i działa. Pozdro

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

#368 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 21 sierpień 2020 - 11:15

Dostępne już są Caymany w PL , dzisiaj po długim oczekiwaniu na dostępność otrzymałem swój , po testach na wodzie przekaże swoje spostrzeżenia

#369 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 sierpień 2020 - 11:28

Dostępne już są Caymany w PL , dzisiaj po długim oczekiwaniu na dostępność otrzymałem swój , po testach na wodzie przekaże swoje spostrzeżenia

On daje radę na kotwie....czytałem o patencie na wygodniejsze kotwiczenie - bez smartfona w łapie- trzeba silnik sparować ze smartwatchem i jest kompaktowy "pilot" do kotwiczenia. W Rosji kilka osób już myśli o "zaprzyjaźnieniu" Caymana z mapami- nie wiem czy jakaś apka, czy co, w każdym razie pomysł takowy krąży. 



#370 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8449 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 21 sierpień 2020 - 12:38

Przy okazji nowej dostawy są nowe wyższe ceny.



#371 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 sierpień 2020 - 13:07

Nikogo nie bronię, Ale to mogło być spowodowane wysokim kursem $, dopiero teraz dolar oslalb , a wcześniej był wysoooko

#372 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:02

Przy okazji nowej dostawy są nowe wyższe ceny.

I pewnie jeszcze pójdą do góry- jak upgradną zestaw o zintegrowanego pilota. Tylko że wtedy stracą atut ceny- czyli tego, co przyciąga obecnie ludzi do Kajmana. Za ok 4,5 k można mieć najprostszą Minnkotę z kotwicą gps- ten model 45lb, pilot uproszczony ,ale to co najważniejsze - działa. 



#373 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:20

I pewnie jeszcze pójdą do góry- jak upgradną zestaw o zintegrowanego pilota. Tylko że wtedy stracą atut ceny- czyli tego, co przyciąga obecnie ludzi do Kajmana. Za ok 4,5 k można mieć najprostszą Minnkotę z kotwicą gps- ten model 45lb, pilot uproszczony ,ale to co najważniejsze - działa. 

 

Możesz wstawić jakiś link do tej MinnKoty za 4,5tys z kotwicą GPS?


  • Piotrek Milupa lubi to

#374 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 sierpień 2020 - 14:50

Możesz wstawić jakiś link do tej MinnKoty za 4,5tys z kotwicą GPS?

Spoko, bywały w UE za 1kE, to ten:

https://www.olx.pl/o...html#e9a1cdd597



#375 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 22 sierpień 2020 - 13:12

On daje radę na kotwie....czytałem o patencie na wygodniejsze kotwiczenie - bez smartfona w łapie- trzeba silnik sparować ze smartwatchem i jest kompaktowy "pilot" do kotwiczenia. W Rosji kilka osób już myśli o "zaprzyjaźnieniu" Caymana z mapami- nie wiem czy jakaś apka, czy co, w każdym razie pomysł takowy krąży.


Czy w tym silniku jest możliwosc żeby sterować silnikiem wyłacznie za pomocą aplikacji ? Bo z tego co zauważyłem sterowanie odbywa się przez pilota, tzn smartfon jest połączony z pilotem i przez niego idzie sterowanie do silnika. Wyłączenie pilota powoduje że nie możemy już sterować silnikiem.

#376 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 sierpień 2020 - 13:18

Czy w tym silniku jest możliwosc żeby sterować silnikiem wyłacznie za pomocą aplikacji ? Bo z tego co zauważyłem sterowanie odbywa się przez pilota, tzn smartfon jest połączony z pilotem i przez niego idzie sterowanie do silnika. Wyłączenie pilota powoduje że nie możemy już sterować silnikiem.

Nie wiem. Natomiast czytałem rosyjskie doświadczenia, gdzie smartwatch robił za przycisk kotwicy. to podstawowe zastosowanie tego silnika tam i pewnie nie tylko tam



#377 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 22 sierpień 2020 - 13:47

Możesz podesłać link , to ciekawa opcja , jakikolwiek smartwatch i sprawa kotwicy rozwiązana

#378 OFFLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 24 sierpień 2020 - 20:28

Czy w tym silniku jest możliwosc żeby sterować silnikiem wyłacznie za pomocą aplikacji ? Bo z tego co zauważyłem sterowanie odbywa się przez pilota, tzn smartfon jest połączony z pilotem i przez niego idzie sterowanie do silnika. Wyłączenie pilota powoduje że nie możemy już sterować silnikiem.

można sterować samym telefonem z poziomu aplikacji, ale dla mnie kręcenie silnika prawo-lewo non stop i odgłos plastikowych zębatek dla mnie to trochę za głośno.



#379 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 25 sierpień 2020 - 00:03

No właśnie przetestowalem i nie można sterować z aplikacji bez włączonego pilota bo on tu jest "mostkiem" między telefonem a silnikiem. Co do głośności pracy przekładni to przynajmniej w moim jest to bardzo ciche , nie mam zastrzeżeń

#380 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 89 postów

Napisano 25 sierpień 2020 - 13:34

Jeżeli chodzi o cenę, jest dokładnie tak jak mówicie, cena $$ była wyższa podczas zakupu i producent podniósł cenę na ten i inne modele. Obecne silniki mają cały czas wersję oprogramowania 103 bo sprawdzałem i jest to najnowsza dostepna wersja. Dostajemy dużo telefonów że jest wersja 104,105 itd nawet jezeli takie się pojawią nic nie wnoszą do oprogramowania, jest to wyłączenie oznaczenie własne producenta.

Jest delikatna modyfikacja pilota, została oznaczona dioda pomarańczowym okręgiem że tak powiem.

Silnik dostał inny kabel sygnałowy "sprężynka" ma większą średnicę i zapewnie nie będzie tak "przeszkadzał" przy obracaniu silnikiem. 

 

Załączone pliki


  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych