Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik elektryczny dziobowy Haswing Cayman 55 GPS - informacje , opinie, naprawy i serwis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1276 odpowiedzi w tym temacie

#1161 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 25 październik 2023 - 12:21

Szkoda, ze jest tak mało info o dodatkach np. Jak pedal. Chcę kupić do dryfow ale nigdzie nie mogę znaleźć info. Tak jakby nikt nie posiadał...

Jakie informacje są potrzebne? Sterowanie nożne jest mniej precyzyjne niż pilot, jeden duży plus, że mamy wolne ręce.



#1162 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 październik 2023 - 12:28

Haswing dzięki za odp.

#1163 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 25 październik 2023 - 12:30

Szkoda, ze jest tak mało info o dodatkach np. Jak pedal. Chcę kupić do dryfow ale nigdzie nie mogę znaleźć info. Tak jakby nikt nie posiadał...

Jakie informacje są potrzebne?



#1164 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 październik 2023 - 13:17

Szkoda, ze jest tak mało info o dodatkach np. Jak pedal. Chcę kupić do dryfow ale nigdzie nie mogę znaleźć info. Tak jakby nikt nie posiadał...

A co chcesz wiedziec dziala poprawnie ja kupilem z piletem i pedalem . Pedal lezal przez 2.5roku w szafie  . .  az pilot padl - uzywalem pedała i super sprawa jak ogarniesz to masz rece wolne . .  dla mnie super sprawa.



#1165 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 październik 2023 - 13:18

Ja sprawdzałem na Android, nie mogłem się połączyć, ustawiałem na sztywno IP Static, ale mi tego nie łączył się. Na iOS nie sprawdzałem.

Napiszesz jakie IP sie wpisywalo w IOS .. ? bo nie ma tego artykułu .. a ja sprzedałem swoj silnik  , a kolega podpytuje jak to ustawic  .



#1166 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 październik 2023 - 13:42

Ja sprawdzałem na Android, nie mogłem się połączyć, ustawiałem na sztywno IP Static, ale mi tego nie łączył się. Na iOS nie sprawdzałem.


Ja próbowałem na iOS ale bez sukcesu .

#1167 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 25 październik 2023 - 16:47

jak sie sprawdza, jakie ma czasy reakcji, czy przyciski działają lekko czy trzeba nacisnac pełną siłą na ile uzywania starcza bateria etc. Na amerykańskich forach troche mozna wyczytac ale wiekszosc osob nie poleca, ale oni z kolei maja wiekszy dostep do minn koty więc wolą tamte pedały.



#1168 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 25 październik 2023 - 19:49

Ja ogólnie jestem zadowoly z tego silnika. Niestety ma dwie wady które po jakimś czasie mi troszkę dokuczają. Pierwsza: ostatnio dwa dni na wodzie i drugiego dnia podczas przestawiania łodzi, padła bateria w pilocie, co niestety nie wyłączyło silnika. Musiałem rozłączyć fizycznie od aku, nie jest to sytuacja bezpieczna. Druga wada, to połączona trochę z pierwszą, na podstawie silnika moim zdaniem powinno być sterowanie co by pomogło w przypadku utraty pilota. Mój akumulator 92ah wytrzymuje 3x dłużej niż pilot do tego silnika, takie sterowanie by też pomogło przy jakiejkolwiek stracie fizycznej pilota.

#1169 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 październik 2023 - 20:07

Może mały powerbank?
Ja zauważyłem że moj pilot przy dłuższym postoju na kotwicy przechodzi jak by w stan czuwania. Nie wiem czy zużycie jest mniejsze prądu ale dioda gaśnie i ponowne włączenie włącza pilota. I działa to b.szybko.
Na taką ewentualność zrobiłem sobie ładowarkę USB do podłączenia do klem akumulatora od silnika.
Trzeba sobie jakoś radzić

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • drChlubicz lubi to

#1170 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 635 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 25 październik 2023 - 20:46

GregorS, mam tak samo z pilotem, nawet ostatnio dokupiłem kolejny kabel do ładowania i power bank jeździ w łodzi. Co jednak gdy pilot ulegnie uszkodzeniu, zatonie lub zginie. Wtedy do czasu zakupu nowego silnik jest bezużyteczny, a tak takie sterowanie na spodzinie lub na kablu, np pedał przewodowy, by było świetnym rozwiązaniem.

#1171 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 25 październik 2023 - 21:02

W innych silnikach też bywają takie przypadki że pilot zaginie.
W Cayman brakuje chyba tylko możliwości sterowania z telefonu jak padnie pilot no chyba że ktoś ma kumulację nieszczęść.
Mi by to wystarczyło.
Jak się wybieram na takie długie wypady to biorę jeszcze analogową kotwicę, bo różne sytuacje mogą się zdarzyć.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

#1172 OFFLINE   CORNEL

CORNEL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów

Napisano 25 październik 2023 - 21:07

U mnie w bakiscie jest zawsze kotwica 10kg. wink.png

Mam też port USB do ładowania, jednak pilot trzyma 2 dni bez problemu. 



#1173 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 październik 2023 - 06:58

Jakie informacje są potrzebne?

https://helmsman.zen...an-HM-Connector  tutaj było jak podłączyć telefon na WI-fi link nieaktywny . Jako przedstawiciel marki możecie uderzyć do helsman aby udostępnili to jeszcze raz  . W jaki sposób to sparować. 

 

Potwierdzam pilot mi się uszkodził  - IPHONE i kotwica/ sterowanie  - działało bez pilota.  



#1174 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 26 październik 2023 - 07:18

https://helmsman.zen...an-HM-Connector  tutaj było jak podłączyć telefon na WI-fi link nieaktywny . Jako przedstawiciel marki możecie uderzyć do helsman aby udostępnili to jeszcze raz  . W jaki sposób to sparować. 

 

Potwierdzam pilot mi się uszkodził  - IPHONE i kotwica/ sterowanie  - działało bez pilota.  

Tak, link już nie działa niestety. Kontaktowałem się z producentem, twierdzi że nie ma możliwości podłączenia poprzez Wifi.

Druga sprawa, zamówiłem od producenta adapter 12V->USB. Klienci o to pytają, na pewno przyda się komuś do ładowania pilota, telefonu itd. Na początku listopada będzie dostawa u nas, pojawią się nowości również :)


  • GregorS lubi to

#1175 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 październik 2023 - 07:25

 Kontaktowałem się z producentem, twierdzi że nie ma możliwości podłączenia poprzez Wifi.

Druga sprawa, zamówiłem od producenta adapter 12V->USB. :)

No u mnie działa. Wiec dziwna sprawa. 



#1176 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 26 październik 2023 - 07:31

No u mnie działa. Wiec dziwna sprawa. 

1.6 wersja? Na Android sprawdzałem wczoraj, nie mogłem się połączyć.



#1177 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 październik 2023 - 07:35

1.3 ver.   chyba . Kotwica rzucana z pilota .  pierwsze poprawiona wersja z trzymaniem GPS. 



#1178 OFFLINE   Haswing

Haswing

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 88 postów

Napisano 26 październik 2023 - 14:11

1.3 ver.   chyba . Kotwica rzucana z pilota .  pierwsze poprawiona wersja z trzymaniem GPS. 

 

1.3 to jest wersja bez kotwicy w pilocie

1.5 ma kotwicę w pilocie

1.6 ma kotwicę i utrzymanie kursu w pilocie

 

1.5 i 1.6 jest już na innych podzespołach niż poprzednia + trochę zmian w konstrukcji,  ja sprawdzałem 1.6 wersję i nie łączy się bez pilota przez wifi (android).


 



#1179 OFFLINE   KsZegoSZ

KsZegoSZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaWrocq
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:K.

Napisano 26 październik 2023 - 16:03

Miało być kotwica z telefonu . :))) i w wersji 1.3 iPhone działało.

#1180 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 27 październik 2023 - 07:10

Witam,
Jesli chodzi o iphone to da sie . ustawiasz adres na sztywno i mozna sterowac z apki bez pilota .


Częściowo pomogło, kolega miał iphone
i działało dopóki nie zaczął padać deszcz, jak padało to cały czas zrywało połączenie z wifi i kotwica się wyłączała. Wersja 1.6.