Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Antares DC7 LH - pierwszy zwiad - nowy artykuł


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:34

Januszu kopÄ™ lat! Super, że siÄ™ odzwyasz.

Trochę szczerości. Obecnie mało już używam Antka DC. Mimo wszystko to świetny multiplikator ale ... szukałem czegoś zdecydowanie bardziej uniwersalnego. Wydaje mi się, że wiele konstrukcji ze zwykłymi analogowymi hamulcami właśnie są uniwersalniejsze - szerszy zakres możliwych wabików do zastosowania itd. Obecnie łowię 80% multiplikatorami ze zwykłymi hamulcami. Nadal jednak uważam, że DC jest SUPER, choć metanium DC byłem rozczarowany i szybko go sprzedałem.

#62 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 19 wrzesień 2009 - 21:45

Może i ja coś napiszę o systemie DC i Antku po 2latach machania.I tak się składa że mam całkiem odmienne zdanie jak wielu kolegów,zastanawiam się nawet czy co niektórzy tak naprawdę machali tym multikiem dostatecznie długo aby wystawiać mu jaką kolwiek opinię.Na co dzień używam trzech multików, Curado 101,201i słynnego antka nie licząc rundy ABU.I tak o ile udało mi się opanować dwa Curadziaki i machać z nich czym popadnie bez specjalnych nastaw na siłę i osiągać bardzo przyzwoite wyniki, odległości bez bród i krzaczków
i większej ingeręcji paluchem na szpuli to z Antkiem jest już całkiem inaczej.Nie ma dnia w którym biorę Antka po curado do łap abym nie odszczelił wabka, dzieje się to zazwyczaj w pierwszych 25% odległości rzutu jaki mam zamiar osiągnąć na systemie long z obojętnie na którym jestem hamulcu czy na 8 czy na 4.Wabkami ponad 20gr.Szpula kręci się tak szybko że w tej fazie jest już pozamiatane.Wychodzi na to że system long wymaga o wiele większego skupienia niż pozostałe systemy.Dopiero po skupieniu się nad tym co robię zaczyna dawać wyniki trochę lepsze jak curado ale nie na tyle aby miało to jakieś znaczenie dla łowiącego ryby.Wiele razy rozmawiałem o tym z Januszem że mam taki problem pamiętając że miedzy nami w umiejętnościach jest przepaść [pamiętajmy jakie Janusz ma wyniki sportowe w te klocki] podsumowując moje wywody, nikt mi nie wmówi że Antek jest dla nowicjuszy w systemie long bo według mnie jest to system wymagający dużych umiejętności i skupienia od wędkarza.

Pozdrawiam Tornado

#63 OFFLINE   janusz

janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 283 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 20 wrzesień 2009 - 19:27

Władku - rozmawialiśmy o Twoim problemie kilka razy to prawda. Razem testowaliśmy Antaresa DC na boisku i w dalszym ciągu uważam, że tym problemem jest cienka plecionka,której zwoje zakleszczają się i przy minimalnym nawe zwolnieniu szpuli hamulec DC głupieje powodując automatycznie brodę.
Natomiast rzucając na odległość z żyłką na szpulce nigdy nie miałem takiego przypadku.
Ktoś mi chyba mówił, że podobno Japończycy do kołowrotków z systemami DC i do plecionki produkują program o innych parametrach, ale to podobno- może ktoś wie o tym, to może napisze .

#64 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 20 wrzesień 2009 - 19:31

ja wiem, ze cos takiego bylo dostepne dla linki fluorocarbonowej, ale to tylko informacje z cyberprzestrzeni, bo sam osobiscie tego nie probowalem ...

pozd JW :D

#65 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 wrzesień 2009 - 20:51

fakt swego czasu mozna bylo kupic osobny uklad wlasnie pod fluorocarbon ale z tego co sie orientuje to byl on cholernie drogi a poza tym jesli dobrze pamietam to tylko do roundow...
ale cos w tym jest skoro najnowszy model z hamulcem typu DC ma programy tematyczne z podzialem wlasnie na rodzaj stosowanej linki...

#66 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 20 wrzesień 2009 - 21:15

Tylko do starego DC - conquest, jest układ dc do fluorocarbonu. W Antku DC7 czyli nowym układzie jest już to zaszyte w programach. Nie pamiętam, które dokładnie ustawienie ale ... jest.

Pozdrawiam
Remek

#67 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2009 - 10:38

remku mnie natomiast zaciekawil fakt ze po kilku latach doswiadczen f. SHIMANO zdecydowali sie w koncu wprowadzic programy tematyczne gdzie glownym kryterium zmiany proglamu jest wlasnie rodzaj stosowanej linki. byc moze faktycznie problem tkwi nie w warunkach meteo czy technikach rzutu a w samej lince - domyslam sie ze warunki meteo sa regulowane odpowiednim nastawem juz konkretngo programu. ciekawe jak sie sprawuje ten nowy system. choc poki co nie zapowiada sie zeby to mial sam spradzic.. chociaz.. kiedys tez nie sadzilem ze bede mial do czynienia z wlasnym antkiem / calaisem DC/dc7


wiec nigdy nie mowie nigdy

#68 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 21 wrzesień 2009 - 13:52

lekko OT ,mifek a bedziesz malował go na black? czy zostaje lusterko <_<

#69 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2009 - 14:02

gdybym mial dostep do czlowieka ktory moze to zrobic PROFESJONALNIE to pomyslalbym nad tym ale poki co w polsce znany jest mi tylko jeden taki osobnik (pozdrowienia dla aero) i nie dosc ze wiecznie nie ma czasu to jeszcze pogniewal sie na aerograf i nie mial go w lapie od dwoch lat... a szkoa bo chlopina cos potrafi tylko ostatnio woli ludzi malowac ;)

#70 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 21 wrzesień 2009 - 14:06

Mam wrażenie, żo @Tornado dostał klapsa :lol: :mellow: :lol:

#71 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 wrzesień 2009 - 14:47

a tam od razu klapsa...

po prostu malowanie multika wymaga czasu i narzedzi. poza tym samomalowanie na czarno to moze byc juz za malo... a aero nie dosc ze ma narzedzia to i smykalke... tylko wiecznie 1000 spraw na glowie ;)

#72 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk

Napisano 22 wrzesień 2009 - 13:36

Chopy gniewać się nie ma o co,ale kwiatków, łusek,i szlaczków nie maluje :lol:

#73 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych

Napisano 25 wrzesień 2009 - 22:42

dostałem propozycję kupna Antaresa DC7 a już prawie kupuje Antaresa AR...

Pomóżcie wybrać!!! Tylko te dwa wchodzą w grę! Ciężka sprawa

Tu jest świeża historia mojego postu:

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=10373&am p;prevloaded=1&&start=0

#74 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 26 wrzesień 2009 - 11:44

Obecnie sam bym nie wiedział. To zależy do czego chcesz użytkować. Moim osobistym zdaniem oba są super ... ale wydaje się, że AR jest bardziej uniwersalny.

#75 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych

Napisano 27 wrzesień 2009 - 09:58

dc w podobnej cenie co ar mge mieć curado 201dpv już kupiłem do cięższego castingu a dc lub ar ma słuzyć do lżejszego więc niewiem chyba dc

#76 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 10:19

więc niewiem chyba dc



czasami ma szczeze dosc! Naprawde! Pisze czlowiek na forum, tlumaczy, odpowiada 1000 razy na to samo pytanie a tu nic!

dwa dni dyskusja co lepsze AR czy DC do lzejszego castingu!! DWA DNI!! A na koniec i tak .....

Mikosz kup DC i baw sie lekkim castingiem :D Naprawde ! casting to swietna zabawa!

Ale jak za kilka dni otworzysz nowy watek DC niebardzo w lekkim castingu ---> Co polecacie? :huh: To osobiscie ci ten watek wywale z forum !!!!!!!

pozd JW <_<

#77 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych

Napisano 27 wrzesień 2009 - 11:52

Jerzy_____________________

Nie potrzebuje pomocy od ciebie! Nie rób problemu gdzie inni go nie widzą! Bądź milszy w priv message...

#78 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 wrzesień 2009 - 13:58

Mikosz wybacz ale odnosze wrazenie ze napaliles sie na antka DC (nie wiem czemu ale to nie moja broszka) i tak dlugo bedziesz pytal az w koncu ktos ci napisze ze to jest zajebisty wybor i ze lepszego nie ma.

przeczytaj wuaznie jeszcze raz caly watek. nastepnie zrob sobie kawe, i powoli ja pijac przeczytaj jeszcze raz... rozwiazanie samo powinno przyjsc... tzn taka mam nadzieje. poza tm tak czy siak to twoja kasa wiec i tak decyzja nalezy do ciebie...

#79 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 27 wrzesień 2009 - 14:01

true, true :mellow:

#80 OFFLINE   Mikosz

Mikosz

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaWaÅ‚brzych

Napisano 27 wrzesień 2009 - 14:06

może inaczej: nie czekam no to żeby koś mi napisał, że wybór Antka DC to zajebisty ale zdanie i opinie innych. Poza tym Antaresa AR juz ktos kupił tym samym mnie ubiegł.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych