Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Koronowski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 06 marzec 2021 - 21:12

Mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem paragrafów. Nie można tego napisać jak krowie na rowie?

Konia z rzędem temu kto mi to przetłumaczy na język ludzki...

 

cytat....

UCHWAŁA NR 100/XV/16 RADY POWIATU BYDGOSKIEGO

 

z dnia 28 stycznia 2016 r. w sprawie wprowadzenia zakazu używania niektórych rodzajów jednostek pływających na wodach powierzchniowych Powiatu Bydgoskiego

 

Na podstawie art. 116 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2013 r. poz. 1232 ze zm.) oraz art. 12 pkt. 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1445) Rada Powiatu Bydgoskiego uchwala, co następuje:

 

§ 1. Wprowadza się w granicach administracyjnych Powiatu Bydgoskiego na wodach powierzchniowych zakaz używania jednostek pływających z włączonymi silnikami spalinowymi.

 

§ 2. Zakaz, o którym mowa w § 1 nie dotyczy jednostek pływających Policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej, podmiotów prowadzących gospodarkę rybacką, jednostek, które wykonują zadania związane z ratownictwem, a także jednostek klubów sportowych zabezpieczających treningi.

 

§ 3. Zakaz, o którym mowa w § 1 nie dotyczy:

 

1) Wód powierzchniowych Zalewu Koronowskiego z wyjątkiem Zatoki Różańskiej, na odcinku od oznaczonej wyspy do drogi powiatowej Nr 1514 C w zakresie:

 

a) korzystania z silników spalinowych o mocy nie przekraczającej 44 kW (60KM) w przypadku jachtów żaglowych i pozostałych jednostek pływających, poruszających się co najmniej w odległości 100 m od kąpielisk i 50 m od brzegu.

 

B) statków wpisanych do Polskiego Rejestru Statków i wykorzystywanych w działalności gospodarczej.

 

c) skuterów wodnych na wytyczonych przez Urząd Miejski w Koronowie torach w Pieczyskach, w godzinach od 10.00 do 19.00. Na pozostałym obszarze obowiązuje zakaz używania skuterów wodnych.

 

d) motorowodnych imprez organizowanych w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. Nr 62, poz. 504), na które zgodę wyraża właściwy organ samorządowy, z uwzględnieniem następujących zasad: - użytkowany w czasie imprezy obszar akwenu musi być oznakowany bojami, - jednostki pływające biorące udział w organizowanej imprezie muszą być czytelnie oznakowane, - dopłynięcie z brzegu do wyznaczonego obszaru przy użyciu silnika spalinowego może nastąpić wyłącznie z szybkością ograniczoną do 15 km/h



#182 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 07 marzec 2021 - 09:19

Chłopaki... -czy na w/w zalewie obowiązują jakieś ograniczenia silnikowe?

-znalazłem jakąś informacje (o ile dobrze czytam ze zrozumieniem) że obowiązuje tam zakaz skuterowania i używania silników powyżej 60 KM

 

Trochę tego nie zrozumiałeś. Z przedstawionego dokumentu wynika że na skuterach można pływać : "na wytyczonych przez Urząd Miejski w Koronowie torach w Pieczyskach, w godzinach od 10.00 do 19.00. Na pozostałym obszarze obowiązuje zakaz używania skuterów wodnych."
 



#183 OFFLINE   Kajzer

Kajzer

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaOkolice Bydgoszczy

Napisano 27 maj 2021 - 03:17

Jest gdzieś może dostępna mapka z zaznaczonymi obszarami, na których nie można łowić na zalewie?



#184 OFFLINE   Jerzy Arak

Jerzy Arak

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Arak

Napisano 27 maj 2021 - 18:12

Dziwne bo po całym akwenie szaleją na skuterach



#185 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 czerwiec 2021 - 11:26

Cześć , będę wybierał się na łódkę w sierpniu na zalew :)
Na co mógłbym się bardziej nastawić ? Szczupak i okoń mnie interesują :)

#186 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 22 czerwiec 2021 - 14:25

Na bezrybie:)

#187 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 22 czerwiec 2021 - 20:01

Na bezrybie:)

Potwierdzam  :huh:



#188 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 22 czerwiec 2021 - 21:38

Z szczupakiem w tym roku jest dosyć dobrze , ja pływałem kilka razy to zawsze kilka uda się złowić, rozmiarowo różnie, ja wielkich nie mialem ale kolega ma już kilka ponad 80 w tym sezonie. Gorzej sandacz i okoń ale to może spowodowane tym że nie poświęcaliśmy jeszcze im zbyt czasu.

Użytkownik AdrianMa edytował ten post 22 czerwiec 2021 - 21:45


#189 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 362 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 czerwiec 2021 - 05:04

Aż dziw bierze. Taka duża i piękna woda... :(

#190 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 23 czerwiec 2021 - 05:59

Sieciowana latami już i to bardzo intensywnie. Zalew już tylko do żagli się nadaje, ryb tam nie ma zbyt wiele.


  • dziobak1967 lubi to

#191 OFFLINE   AdrianMa

AdrianMa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaNakło nad Notecią
  • Imię:Adrian

Napisano 23 czerwiec 2021 - 22:53

Dziś padł szczupak 118 cm w okolicach przekopu, z informacji co mam całe szczęście wrócił do wody, jakieś pojedyncze duże się widać ostały,

#192 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 24 czerwiec 2021 - 05:54

Na takiej dużej i zróżnicowanej wodzie nigdy nie przesieciujesz wszystkiego. Jak zalew był wodą PZW takich szczupaków łowiono bardzo dużo. Teraz się gdzieś tam komuś czasem trafi, czasem ktoś wypracuje godzinami taką rybę. Zalew jest świetnym przykładem wody z mega dużym potencjałem, która z rąk niepełnosprawnego PZW trafiła w ręce cwaniaka-biznesmena. PZW nic nie robiło dla tej przepięknej wody, ale też nie kosiło sieciami zbiornika. Teraz jest przetwórnia rybna. 



#193 OFFLINE   Sil

Sil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjabydgoszcz

Napisano 08 sierpień 2021 - 14:15

Potwierdzam o rybę na wędkę na Zalewie coraz trudniej. Sandacze łowi się ale takie do 40 cm. O szczupaku 118 nie słyszałem a mieszkam nad Zalewem i pływam tu cały sezon. W zeszłym roku rybak obstawił sieciami całe Tuszyny i Samociażek, aż trudno było nie zahaczyć o sieci nie znaczone zresztą ale kto by się tym przejmował jak nikt się tym nie interesuje. Rybak robi co chce i odławia gdzie i ile chce - zero kontroli. Zreszta już od paru ładnych lat nikt mi nie sprawdzał pozwolenia. A na wodzie pływają lodzie z silnikami ponad 100km gdzie jest ograniczenie do 60km . Pływają na pełnym gwizdku np. Przez kanał Lipkusz gdzie z ustawy starosty wynika, że powinno się tam przepływać z prędkością max 15km/h w zależności od Łodzi aby nie powodować fal. Na Zalewie każdy robi co chce i co mu się podoba. Rybak stawia tez sieci na tarliskach tłumacząc się, że pozyskuje ryby na materiał do rozmnażania tylko, że mówiąc to pakuje ryby do skrzyń , sandaczyki po 20 cm. Serce się kroi patrząc na to wszystko odkąd znany Toruński ichtiolog przejął ten piękny zbiornik bogacąc się kosztem nas wszyskich wędkarzy. Zalew umiera wystarczy zapytać tych starszych wędkarzy , którzy z sentymentu z nadzieją siedzą nad wodą licząc na plotkę. Wystarczy ich zapytać co było nad Zalewem te 10 lat temu zanim za Zalew zabrał się Ichtiolog z Torunia wraz ze swoim rybakiem.
  • oland i tomibdg lubią to

#194 OFFLINE   Sil

Sil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjabydgoszcz

Napisano 08 sierpień 2021 - 14:20

Mam ogromny żal do Pzw, że oddali taki zbiornik na wyniszczenie. Może któryś z przedstawicieli czyta te słowa. Powinni się wstydzić nieudacznicy. A strata zalewu powinna wam leżeć na sercu do końca waszych dni. Strata Zalewu jest doskonałym przykładem jacy nieudacznicy i bezmózgowcy zasiadają w szeregach pzw .
  • Goliat i ninja05 lubią to

#195 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 09 sierpień 2021 - 14:24

Nic dodać, nic ująć. Weekend nad wodą i ..... . Z pomostu parę płotek i leszczyków (o wymiarach nie wspomnę ) Popołudnia na łódce w "pogoni " za okoniem i też porażka. Paręnaście  sztuk wyjętych i może z pięć miało wymiar. To chyba ostatni rok gdy opłaciłem zezwolenie na tej wodzie a łowię na niej już bardzo długo.



#196 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 17 sierpień 2021 - 11:42

Hej,

 

Ostatnio usłyszałem bardzo ciekawą plotkę, które mogłaby wytłumaczyć coś co dzieje się od zeszłego roku. 

Chodzi o bolenie, które niczym magik, zniknęły z zalewu. Jeszcze dwa sezony temu woda gotowała się w wielu miejscach i można było liczyć na piękne brania i mnóstwo frajdy, wtedy była to już jedyna alternatywa, która przyciągała mnie nad Zalew. Teraz woda milczy i nie ma śladu po tych boleniach.

 

Znajomy, który mieszka w sezonie, powiedział mi, że rybak sprzedaje bolenia do Myślęcinka, który idzie na paszę dla zwierząt....

Czy ktoś słyszał też o takiej plotce? Jeśli tak to już nie mnie do tej wody nie przekona :///



#197 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 18 sierpień 2021 - 16:04

Mam ogromny żal do Pzw, że oddali taki zbiornik na wyniszczenie. Może któryś z przedstawicieli czyta te słowa. Powinni się wstydzić nieudacznicy. A strata zalewu powinna wam leżeć na sercu do końca waszych dni. Strata Zalewu jest doskonałym przykładem jacy nieudacznicy i bezmózgowcy zasiadają w szeregach pzw .


Pisałem już o tym. PZW niczego nie oddawało, skończył aię dzierżawa a kolejny dzierżawca dzięki ówczesnym koneksjom wygrał przetarg na kolejny okres dzierżawy.

PZW to też Ty - co Ty zrobiłeś by było lepiej?
  • Sil, HaDe i cyprys19 lubią to

#198 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 sierpień 2021 - 18:15

Dziś dotarłem nad Zalew i woda nie przekonuje mnie do łowienia f0ac5b3cb05bf28f293e9c255b5bb1b0.jpg5fbce9633996d349b26ce7e211323f40.jpg128788895aeb5f8e2e06720149225df2.jpg

Wysłane z mojego PCT-L29 przy użyciu Tapatalka

#199 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1056 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 22 sierpień 2021 - 20:30

Fajna ta woda w zalewie, taka żyzna... :(


  • Gromadzki lubi to

#200 OFFLINE   Sil

Sil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • Lokalizacjabydgoszcz

Napisano 07 październik 2021 - 09:55

Ktoś łowi coś na Zalewie Koronowskim? Ja pływałem często ale po którymś tam całym dniu spędzonym na łódce bez kontaktu z rybą chęci na łowienie na tym zbiorniku zmalały praktycznie do zera, już nawet nie chce się nad tą wodę wybierać a mam do łódki nad zalewem niecałe 5 minut pieszo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych