Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Koronowski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 20 sierpień 2018 - 15:11

Krzysiek z całym szacunkiem, ale klikasz w klawiaturę bez składu i ładu. Co ma Wisła do Zalewu?

#62 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:08

Tak sobie Panowie mistrzowie Was obserwuje jak chodzi o Zalew Koronowski nawet się w dyskusje nie wdaje bo przerabiałem to wielokrotnie. Kiedyś Zalew był dla mnie Szwecją pod Bydgoszczą.Miałem tam łódkę postawioną w Kręglu wiele lat.Wypłynąć na dosłownie na kilka godz i mieć kpl szczupaków ładnych nie było problemem. Robiliśmy tam przecież zawody ogólnopolskie Puchar Dragona. Właśnie w Kręglu. Przyjeżdżała tak śmietanka spinningu z Polski. Byli zachwyceni tym zbiornikiem i populacja drapieżnika jaka tam była.Na zawodach też padały metrowe szczupaki bo brałem też udział w tych zawodach. I piękne grube okonie ponad 40cm. Nie było problemu bo były i brały jak szczupaki. Zalew znam jak własną kieszeń i nawet królową jaka jest Wisła.Ale niestety. Wszystko się kończy. Ale jedno jest pewne że nigdy nie pojadę na ryby do Szwecji, Irlandii, czy też na jakieś szkiery by łowić. A metrówki to łowie też w Polsce. Nie muszę wyjeżdżać by je łowić.Z kilku powodów.Ręce mi opadają i brak mi słów. Pozdrawiam.


Zgodzę się z tym, że zalew był kiedys wędkarskim Eldorado. Został wyniszczony i marne szanse, by mogło sie to w jakimś stopniu zmienić...
I chcę Ci powiedzieć, dlaczego ja tak lubię jeździć do Skandynawii na ryby. Nie chodzi tylko o to, ze jest tam większa szansa na rybę życia lub po prostu połowienie, w Polsce tez jest szansa. Wlasnie na Zalewie mój przyjaciel wyciągnął trzy dni temu suma 156 cm i watpię, zeby za 5 dni jak będzie ze mną w Szwecji to pobił ten rekord... Mnie przede wszystkim chodzi o ten klimat, klimat podróży, klimat dzikich miejsc z daleka od ludzi, klimat spędzania czasu z najbliższymi osobami w miejscu gdzie możemy poświecić sie całkowicie pasji. Dlatego proszę, żebyś nie krytykował innych za to co robią, bo jeśli nie spróbowałeś to nawet nie wiesz co tracisz

Na zalewie łowie od 15 lat, sytuacja jest bardzo ciężka, trudno o wymiarowego szczupaka... Większość wędkarzy w tym ja szuka alternatyw wokół tej wody, bo niestety brak cierpliwości :(

#63 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 20 sierpień 2018 - 21:27

Cholera, ryb nie ma, a ja sie na zawody teamów 30.09 zapisałem. Ba, nawet juz startowe opłaciłem.

#64 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 06:13

Każdego szkoda...

#65 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 06:17

Niestety tak pięknych i zniszczonych wód w naszym kraju nie brakuje. 

Przykładowo - Jezioro Pakoskie. Gdyby tak wodę zamknąć na 2 - 3 lata (skasować rybaka, nie wpuszczać lokalsów i innych), to gwarantuję że nie trzeba by jeździć do Szwecji.


  • G_rzegorz lubi to

#66 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:43

Niestety tak pięknych i zniszczonych wód w naszym kraju nie brakuje. 

Przykładowo - Jezioro Pakoskie. Gdyby tak wodę zamknąć na 2 - 3 lata (skasować rybaka, nie wpuszczać lokalsów i innych), to gwarantuję że nie trzeba by jeździć do Szwecji.

Tylko trzeba by pewnie do tego włączyć 1 Brygadę Lotnictwa Wojsk Lądowych z Inowrocławia, by ćwiczenia w zwalczaniu celów nawodnych tam prowadziła......, choć nie- wystarczy jakby nisko latali.


  • WojtekCIN lubi to

#67 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 21 sierpień 2018 - 11:04

Potencjał jest. Tylko wystarczyłoby zadbać. Ryby by były. Infrastrukturę dookoła pobudować, bazę hotelowo - noclegową, agroturystykę, przystań, nawet wypożyczalnia sprzętu. Brzmi znajomo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#68 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 22 sierpień 2018 - 20:20

Wojtku, jakiś miesiąc temu widziałem jak w samo południe naprzeciw plaży w Pakości kolo kajakiem siatę ściągał. Wiedział po co płynie a z plaży pozdrawiali go znajomi. Ręce opadają.

W Zalewie ryba jeszcze jest, znajomy nawet chwali, ale to cień tego co było za PZW. Jedno czego nie zepsuli, to niesamowicie malownicze otoczenie. Nawet jak nie biorą, to widoki fajne, jak na mój gust oczywiście.

#69 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 04:12

Niestety. Może po prostu nie zasługujemy jeszcze (mentalnie) na normalne, zdrowe, rybne wody?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#70 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 23 sierpień 2018 - 11:19


W Zalewie ryba jeszcze jest, znajomy nawet chwali, ale to cień tego co było za PZW. Jedno czego nie zepsuli, to niesamowicie malownicze otoczenie. Nawet jak nie biorą, to widoki fajne, jak na mój gust oczywiście.

 

Zgadzam się z w/w opinią. "Męczę" ten zbiornik od maja i coś mogę powiedzieć na ten temat jeśli bierzemy pod uwagę ten rok.  Biała ryba - super. Dawno się tak nie nałowiłem dużych płoci (30+), krasnopiórek i leszczyków. Pod tym względem czuję się spełniony. Drapieżniki hmmmm….  Jak dla mnie porażka. Co z tego że było trochę szczupaków, okoni i sumik. Rozmiarem nie powalały na kolana. Największy szczupaczek 72 cm (szt.1) reszta ledwo wymiarowa. Okoń porażka i wielkościowo i ilościowo. Za sandaczem nie ganiałem a sumik to przyłów przy okazji ganiania za okoniami. 



#71 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 23 sierpień 2018 - 20:18

MZieli10....Michał jak według Ciebie klikam w klawiaturę bez składu i ładu to nie mamy o czym rozmawiać. Też z całym szacunkiem do Twojej osoby bo Cie nie znam. Gdyby nasz okręg nie stracił tej wody to szczupaki np metrowe łowił byś na Zalewie jak ja kiedyś. Nie musieli by wędkarze wyjeżdżać jak pisałem do Szwecji np itp. I nie chce tu urządzać na portalu nie wiadomo czego. Bo już to nieraz przerabiałem na innych portalach. Ale zapomniałem, ja to amator, dopiero zaczynam spinningować. Więc pozdrawiam Cię serdecznie.



#72 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 23 sierpień 2018 - 23:40

Znasz mnie Krzysiek, co najwyżej nie kojarzysz.
Jak wyglądała strata Zalewu pamiętam, Ty być może też, z ust ś.p. prezesa Grudzińskiego, który na zebraniu naszego koła o tym mówił.
Jeśli takie układy są i funkcjonują, to PZW nie ma absolutnie żadnych szans na posiadanie i utrzymanie jakiejkolwiek normalnie rybnej wody.
Pamiętasz jak kiedyś wyglądały zawody na Krówce, okoniarze z trokami nie mieli nawet nie szans a w ogóle racji bytu, ech to były czasy.

#73 OFFLINE   spinn76

spinn76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaToporzysko
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:tonder

Napisano 25 sierpień 2018 - 08:30

MZieli10......Michał może kojarzę ale wątpię bo nie za bardzo. Bo z Twojego profilu niczego się nie mogę dowiedzieć o Tobie . Jak i z większości użytkowników. I to jest najbardziej wkurzające. Ja się nie ukrywam bo nie mam takiej potrzeby. Administrator strony powinien coś z tym zrobić. A na Zalewie wiesz mi na słowo to zęby zjadłem. Więc tylko pozostało mi Cie pozdrowić. Amator spinna Kriss.



#74 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 29 sierpień 2018 - 12:03

Nie wierzę, wiem.
Zadzwonię to pogadamy.

#75 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 06 wrzesień 2018 - 21:27

Dzisiaj szybka decyzja i wypad nad zalew. Pięć godzin na wodzie i............ jeden szczupaczek ok 70cm,  kilkanaście okonków ( nie mylić z okoniami) oraz jeden boleń. Pogoda fajna do spławikowania- słoneczko i piękne lustro na wodzie. 


  • spinn76 lubi to

#76 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 16 wrzesień 2018 - 20:39

Cholera, ryb nie ma, a ja sie na zawody teamów 30.09 zapisałem. Ba, nawet juz startowe opłaciłem.


Po przeczytaniu postów zastanawiam się czy w ogóle jest sens tych zawodów na tej wodzie, jadę sprawdzic czy coś tam pływa

#77 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 24 wrzesień 2018 - 19:33

Duża woda i fajna pod względem górek i spadów, natomiast ryb jak na lekarstwo, poświęciłem cały dzien od 7-18 na poplywanie i sondowanie tego zbiornika czego efektem był szczupak 60 cm i troche okoni w rozmiarze od 20-28cm zobaczymy moze następnym razem pójdzie lepiej.
  • Łomżyniak lubi to

#78 OFFLINE   morrum

morrum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • LokalizacjaPustynia Kujawska
  • Imię:Michał

Napisano 25 wrzesień 2018 - 19:45

Jeżeli chodzi o warunki brzegowo -denne to Zalew Koronowski jest chyba numerem jeden w Polsce.
Tu Krzysiek mógłby powiedzieć pewnie coś więcej, bo choć na wielu zbiornikach łowiłem to zdecydowanie większość znam jedynie z perspektywy brzegu.
Gdyby na chociaż 5 lat wstrzymać odłowy... ech. Cieszy jednak, że coś tam jeszcze pływa. Mam nadzieję, że na zawodach będą niespodzianki i kibicuję Robciowi, ale żeby znów w okonie nie szedł :P

#79 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 26 wrzesień 2018 - 11:59

Nie wstrzymają, nie ma szans ponieważ jeszcze coś z tej wody uda się wyszabrować. Sieci jest w pip i startujący w zawodach bedą musieli na nie uważać. Nie wszystkie są oznaczone i z tego rodzą się problemy. Życie  :angry:



#80 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 26 wrzesień 2018 - 12:08

Jakie zawody organizowane są na Zalewie? Ciężko będzie o wyniki tak słabe jak w MP na Zegrzu, ale myślę że oba zbiorniki mogą rywalizować o miano najbardziej zniszczonej polskiej wody.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych