Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Koronowski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   wiktor1710

wiktor1710

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 12:12

Na czas zawodów w wyznaczonym obszarze wszystkie sieci zostaną usunięte. Taka jest informacja od organizatora. Także o sieci można być spokojnym . Byle pogoda i ryby dopisały.



#82 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 wrzesień 2018 - 14:23

Na czas zawodów w wyznaczonym obszarze wszystkie sieci zostaną usunięte. Taka jest informacja od organizatora. Także o sieci można być spokojnym . Byle pogoda i ryby dopisały.

Czyli nic się nie zmieniło......stacjonarka i pewnie okazjonalnie elektryk w robocie. Ależ żal tej wody......



#83 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 26 wrzesień 2018 - 15:16

Jakie zawody organizowane są na Zalewie? Ciężko będzie o wyniki tak słabe jak w MP na Zegrzu, ale myślę że oba zbiorniki mogą rywalizować o miano najbardziej zniszczonej polskiej wody.

 

Zawody spinningowe w najbliższy weekend pod patronatem Robinsona 



#84 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 październik 2018 - 14:34

I jak po zawodach? Był ktoś z forumowiczów? Na YT jest materiał od Raymarine Team, jeden sandacz , niecałe 20 szczupaków, gdzie max to 65cm. Ja się nie znam, ale to słabo jak na tę wodę i ponad 20ekip.



#85 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 14 październik 2018 - 22:06

Na czas zawodów w wyznaczonym obszarze wszystkie sieci zostaną usunięte. Taka jest informacja od organizatora. Także o sieci można być spokojnym . Byle pogoda i ryby dopisały.


Siaty stały na zawodach jak stały tydzień przed, nie usunął ich właściciel bo miałem nadzieje polowic w tym miejscu okonie...niestety

I jak po zawodach? Był ktoś z forumowiczów? Na YT jest materiał od Raymarine Team, jeden sandacz , niecałe 20 szczupaków, gdzie max to 65cm. Ja się nie znam, ale to słabo jak na tę wodę i ponad 20ekip.


Sandacz był jeden, o dziwo uchował sie, choć podobno jest ich tam wiecej,szczupaki i okonie dopisały jak na ten zbiornik i pogodę, bardzo mocny urywający łeb wiatr, ekip było nie 20 a 54
Po tych zawodach były kolejne na bardzo fajnej wodzie gdzie okonie sa +40 i szczupaki sa i nie ma tam p.K......... a wyniki były jeszcze gorsze niż na zalewie, Koronowo się podobno powoli odradza w rybostan? Oby bo woda i przyroda naprawdę fajna.

#86 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 14 październik 2018 - 22:14

A tu macie dokładnie ile było i jakich ryb

Załączone pliki


Użytkownik PiernikTorunski edytował ten post 14 październik 2018 - 22:16


#87 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 październik 2018 - 05:20

Siaty stały na zawodach jak stały tydzień przed, nie usunął ich właściciel bo miałem nadzieje polowic w tym miejscu okonie...niestety


Sandacz był jeden, o dziwo uchował sie, choć podobno jest ich tam wiecej,szczupaki i okonie dopisały jak na ten zbiornik i pogodę, bardzo mocny urywający łeb wiatr, ekip było nie 20 a 54
Po tych zawodach były kolejne na bardzo fajnej wodzie gdzie okonie sa +40 i szczupaki sa i nie ma tam p.K......... a wyniki były jeszcze gorsze niż na zalewie, Koronowo się podobno powoli odradza w rybostan? Oby bo woda i przyroda naprawdę fajna.

To jeszcze ciekawiej, daje statystyczne 3 okonie z ogonkiem na ekipę.......

Może to kwestia pogody, ale coś słabej wiary jestem w rybostan Koronowskiego. Patrząc na rozmiarówkę szczupaków- faktycznie, woda się odradza......



#88 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 15 październik 2018 - 13:55

dopisze że 24 ekipy były bez ryby 



#89 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 15 październik 2018 - 14:23

Wyniki zawodów potwierdzają tylko dramat, który odbywa się na tej wodzie. Jak czytam, że nawet na czas zawodów nie zdjęli sieci to ręce opadają. Takie piękne miejsce...

#90 OFFLINE   Elendil

Elendil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Piotr

Napisano 15 październik 2018 - 15:40

Niektórzy połowili trochę więcej. Choć wielkość szczupaków marna.
https://m.youtube.co...eature=youtu.be

#91 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 październik 2018 - 05:36

Ech, życie....

To kiedyś był raj- nie chodzi o ryby a o potencjał wody...

A materiał widziałem, że tak powiem wyniki tej ekipy mocno odbiegały od normy na tej imprezie.

Taka woda- taki dramat.....



#92 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 24 styczeń 2019 - 09:17

Jakiś czas temu nawet zastanawiałem się czy nie zacząć kupować zezwolenia właśnie na Zalew. W miare blisko, a bydgoskie wody to dramat. Pogadałem z paroma sąsiadami i szybko mi przeszło. 15-20 lat temu jeździłem tam z rodzicami i leszczyki po 40cm to się wyciągało co 20 minut. Ze spinningu z łodzi zawsze coś skubnęło, choćby pare okoni. Teraz podobno dramat i słyszałem to od 3 osób które jeżdżą w różne miejsca. Także nie warto.



#93 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 styczeń 2019 - 12:40

Niestety, woda raczej stracona wędkarsko- w sensie zasobów spiningowych. Białoryb ma się dobrze, tylko gorzej z przyrostami.

Nadal nie mogę się pogodzić jak bydgoski OW mógł to wypuścić z rąk. Nie wiem ile Kaczmarkowi potrwa jeszcze dzierżawa, pewnie będzie miał przywileje przed następnym przetargiem, no chyba że stwierdzi brak opłacalności w dalszej eksploatacji tej wody.

Ja też mam tam rzut beretem, ale nie ma sensu się w to angażować. Co ciekawe w przylegających lasach były parkingi dla wędkarzy PZW- teraz już ich nie ma....sam zysk.......dla dzierżawcy. Bo nie dla nas.



#94 OFFLINE   jakubplu

jakubplu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 21:31

Witam. Sprawdzam czy są jacyś zapaleńcy spinningowi i castingowi co walczą na zalewie koronowskim i jakie mają odczucia co do tego akwenu. Polecam się na weekendowe wypady z Bydgoszczy, a nawet na akcję typu 2-3 dni z namiotem i obejście brzegu od zamrzenicy do jez. Stoczek od strony Lucimia lub Tuszyny-Samociazek0f2f235331b49fdc062931755dcf807d.jpg

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#95 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 07:40

Jak namierzysz ryby to nie rozpisuj się na forum bo okolice zostaną obstawione siatkami.

#96 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 28 styczeń 2019 - 08:10

Na zalewie nie ma okolic nie obstawionych siatami...


  • Kwach lubi to

#97 OFFLINE   dziobak1967

dziobak1967

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 28 styczeń 2019 - 18:24

Święta prawda. Są oznakowane i nieoznakowane. K. jest nienażarty jak przysłowiowe kormorany.



#98 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4665 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:11

Święta prawda. Są oznakowane i nieoznakowane. K. jest nienażarty jak przysłowiowe kormorany.

Jemu to tak dobrze idzie na tej wodzie, że kormorany wkrótce się wyniosą stamtąd. Z głodu padną.



#99 OFFLINE   jakubplu

jakubplu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:42

Siatki stawiają wszyscy "gospodarze". Zobaczcie co robi charzykowskie gospodarstwo rybackie- jez. Karsinskie i charzykowskie są obstawione niemiłosiernie, wystarczy popływać kajakiem żeby się przekonać. Przykładem może być jez. Mochel w Kamieniu Krajeńskim gdzie po jego przejęciu w kilka lat doprowadzili do bezrybia i dopiero od 2 lat można znowu dostać leszczaki i liny do 2 kg, a jeszcze 15 lat temu to na bata przy trzcinach podchodzily leszcze 2.5kg.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#100 OFFLINE   jakubplu

jakubplu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 21:02

Na zalewie lubię różnorodność tej wody, jest rzeka na odcinku piła młyn są płytkie blaty i trzcinowiska pod jerki, są dolki pod koguta i opad. A że skupiam się na spinningu, lubię chodzić i mam znajomych z łódką to zawsze znajdę sobie jakieś miejsce co nie jest pustynia z siecią. No i jest wiele terenów gdzie nie wydlubiesz oka drugiemu wedkarzowi jak w chmielnikach (z pomostami na łańcuch i kłódkę, z obneconymi miejscami gdzie krzywo patrzą na spin), nie pływają z kuszą jak w Borownie itp. Chociaż przyznam,że już nie jest to co 10-15 lat temu i długo nie będzie. Ps. na Noteci i kanale Noteckim też wypatrzyłem kilka wontonów przy trzcinach-cisną jak mogą... pozostają jeszcze Bory Tucholskie ale to jednak kawał drogi z Bydgoszczy i na szybki wypad na 2-3 godziny to słabo się kalkuluje.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych