Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

czy to jest silnik elektryczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 18:36

Ta firma robi też fajne skrzynki na aku. Wrzucam, bo może komuś się spodoba: http://speedamotor.e...ing-Case.html# 


  • Miodzik lubi to

#62 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 18:47

sa tez konkretne elektryki ale kasa juz inna 

https://www.goldenmotor.com/



#63 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 19:12

Miałem okazję dwa lata temu pływać na elektryku torqueedo. Mieliśmy go używać w straży rybackiej. Silnik był mocny, ale był też strasznie głośny. Słychać nas było na całym jeziorze. 

 

Z tego co wiem w strefie ciszy można pływać na silnikach które emitują hałas do 45 decybeli. Jeśli są głośniejsze, to chyba się nie nadają? Jak myślicie?

 

Dobre pytanie. Strefa ciszy według ustawy to obszar zbiornika wodnego i jego okolic, gdzie nie wolno wytwarzać hałasu powyżej 45 db. Kompetencje w zakresie wyznaczania stref ciszy mają rady powiatu i każda strefa ciszy ma "swoją" uchwałę - w praktyce o bardzo różnej treści. Dlatego dla każdego obszaru objętego strefą ciszy trzeba ten temat rozpatrywać indywidualnie. Jeżeli np. uchwała mówi, że na danym obszarze ustanawia się strefę ciszy i zabrania się używania silników spalinowych do napędu obiektów pływających to taka regulacja nie wyklucza używania tam silników elektrycznych, o ile nie emitują one oczywiście hałasu powyżej 45 db. I tak jest w większości przypadków. Kontrowersyjne jest natomiast to, że w praktyce na granicach stref ciszy często pojawia się znak A12 czyli przekreślona śruba, który oznacza zakaz ruchu statków o napędzie mechanicznych, a więc również z silnikami elektrycznymi, co jest ewidentnym nadużyciem w stosunku do brzmienia ustawy. Przydałoby się zmierzyć decybelomierzem Osapiana 2 HP i te chińskie 48 woltowce - ciekawe co wyjdzie. 


Użytkownik Raven edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 19:13

  • golenia lubi to

#64 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 19:25

sa tez konkretne elektryki ale kasa juz inna 

https://www.goldenmotor.com/

 

Tam podają 26 km/h przy 10 HP i widać, że tyle jest bo dętka ładnie leci:

 

 

Tyle tylko, że tak jak piszesz cena x10.



#65 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 czerwiec 2017 - 19:42

to i tak taniej niz torqeedo...jeszcze jak by to bylo 36V to 3 aku jakos mozna upchac , ale 4 to juz szal cial...



#66 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 19:47

to i tak taniej niz torqeedo...jeszcze jak by to bylo 36V to 3 aku jakos mozna upchac , ale 4 to juz szal cial...

 

Na Aliexpress i Alibabie 100 Ah 12v Litowe aku startują od 500 dolców za sztukę, a ważą ok. 15 kg. Ceny będą spadać i niedługo takie kombosy zaczną się opłacać.



#67 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:02

a ja proponuje przestac placic haracz (skladki) na PZW to sami wycofaja te idiotyczne zakazy o silnikach spalinowych na jeziorach, zamiast wymyslac ile akumulatorow da jaka moc. Na kaszubach przy jeziorach sporo osob ma domki jezdzi kosiarkami, robia imprezy i ich strefa ciszy nie obowiazuje, a jak ktos wyplynie z silnikiem 2.5 bo mu sie nie chce dzwigac akumulatorow po 30kg to strefa ciszy i bicie piany. Jakby wszyscy posiadacze spalinek przestali placic haracz na PZW to szybko by te debilne zakazy zdjeli.


  • eRKa lubi to

#68 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:15

Ale to nie PZW ustala strefy ciszy.



#69 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:19

a dwa ze Ty i gro innych umie sie zachowac na wodzie , a masa losi nie... skutery , motorowki i szal cial i swist pi...d


  • suhhar lubi to

#70 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 29 czerwiec 2017 - 20:32

Według mnie na dużych akwenach nie powinno być strefy ciszy.Przede wszystkim na małej spalinie jest bezpieczniej niż na elektryku. Zamiast tego ograniczenie mocy do 4km. Strefa ciszy to wielka bzdura. Na wodzie trzeba pływać na elektryku, a na brzegu darcie mordy, quady, samochody, muzyka itp. 



#71 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:11

Ale to nie PZW ustala strefy ciszy.

 

 

Ale im to nie przeszkadza, ze np w Pomorskim nie ma jeziora PZW na ktorym mozna by plywac na nieduzych silnikach spalinowych. Placisz skladke i w zasadzie nie wiem po co jak zostaje ci Zarnowieckie, Martwa Wisla  i rzeki na Zulawach. Dlatego jakby spadly im wplaty to moze by sie ogarneli i n   acisneli gminy zeby sobie jaj nie robili. Doskonalnym przykladem sa tkzw jeziora w Parku Krajobrazowym Kaszubskim. Od godziny 8 do 16 masz np OES Rajdu Polski gdzie halasuja, robia rozpierduche samochodami na drogach lesnych  w okolo jezior nad ktorymi przejezdzaja o godzinie 17 po Rajdzie wpada PSR i czatuje na ludzi z silnikami spalinowymi, to jakas kpina jest. Zgodnie z ustawa strefa ciszy dotyczy tak samo wody jak i terenu w okol niej



#72 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:14

a dwa ze Ty i gro innych umie sie zachowac na wodzie , a masa losi nie... skutery , motorowki i szal cial i swist pi...d

 

Najlatwiej im jest jednak wrzucic wszystkich do jednego wora. Idzie chyba odroznic nowobogackich na skuterach od wedkarza... ktory plynie sobie na miejscowki

 

Powinno wziac sie pod uwage wielkosc akwenu i oparciu o to okreslic jaka jest maxymalna moc silnika dopuszczalna ktora pozwala na swobodne przemieszczanie sie po zbiorniku w trudnych warunkach

 

Np jeziora do wielkosci X  max moc 2.5 konia

Jeziora XX do 4KM

Jeziora XXX do 10KM

 

i tak dalej


Użytkownik horac edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 21:18


#73 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:30

taka 10 hp 3 tys dolarow ale plus sterociag   dojdzie przesylka wat i clo

ale fajna rzecz mozna kto ma miejsce na lodzi zrobic konkretna baterie i plywac 4 x 200 juz by mozna bylo polatac tak mysle ,i u mnie np na slupie to by super sprawa byla bo tam fala w 5 minut potrafi byc prawie metrowa 



#74 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:43

Np jeziora do wielkosci X  max moc 2.5 konia

Jeziora XX do 4KM

Jeziora XXX do 10KM

 

i tak dalej

2,5km na maksa jest bardziej ciche niż 25km przy tej samej prędkości?

Ograniczyć trzeba prędkość pływania, a nie moc silników.

Czyli, wg Ciebie, należałoby zaopatrzyć się w kilka silników? :)


Użytkownik Janusszr edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 21:45


#75 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 czerwiec 2017 - 21:58

Odnośnie spalin. To nie mam doświadczenia żadnego. Jednak ostatnio na weekendzie majowym byłem z rodziną na jeziorze slawskim. Gość wpakowal się wraz z rodzinką żoną + dziecko do skorupki 3m. I zaczał "pedzic" z 5kmh . Silnik to byl max do 5km . A dawal bym mu z 2.5 Raban to robiło taki , jak by obok nas chodził ktos z kosa spalinowa... A plywali z 200m od brzegu... poprostu armagedon... Raz.plywalem na Yamaha 5. Świst i gwizd mniejszy. Jednak to tarabani.... Osobiście bym chyba nie kupił nic co ma jeden gar... A już trolowac na tym cały dzień tj nieporozumienie . Silniki większe pracuja duzo ciszej. Także zakazy typu do 5km to też jest bzdura.

Użytkownik siarq edytował ten post 29 czerwiec 2017 - 22:02


#76 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1074 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 22:01

moze mial silnik do lodki od kosiarki jak madox 



#77 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 29 czerwiec 2017 - 22:04

Nie wiem co to było. Ale chyba silnik 12v 55lbs by go wyprzedził :)

#78 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 czerwiec 2017 - 00:25

Mimo wielu niedogodności nie wyobrażam sobie zniesienia zakazu spalin np.na Wigrach. Cisza i brak skuterów i ślizgaczy jest bezcenna. Pewnie wsadzam kij w mrowisko.
  • szczupak1 lubi to

#79 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 30 czerwiec 2017 - 05:59

Wszystko ma swoje wady i zalety... trza czekać na obniżki cen lifpo4

#80 OFFLINE   g_kamyk

g_kamyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 czerwiec 2017 - 06:14

Już raz znalazłem się w krzakach jak na zbiorniku 500ha się raptem rozdmuchało. Mam Osapiana 55lbs i między bajki można włożyć że da się bezpiecznie wrócić na takim napędzie. Przepis jest niestety ogromnym nieporozumieniem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych