Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2013 - 06:55

jedno ze zdjęć CD pokazuje powietrze pod lakierem (przestrzeń pomiędzy stopką, a omotką). bywa, iż nie potrafię sobie z tym poradzić u siebie, stąd swego rodzaju wrażliwość, a może nawet przewrażliwienie na tym punkcie. nie żebym wytykał, ot, dostrzegłem.

(nie potrafię wkleić tego zdjęcia. chodzi i o ciąg dalszy CD, zdjęcie nr 2)

Irek

 

Też miałem ten problem, jak zacząłem pracować na przezroczystych niciach, to się ujawnił.

Poradzić sobie prosto. Nakładasz lakier w ilości na szerokość pędzla, poczynając od początku stopki. Nakładasz taki pasek, robisz sobie 2-3 min przerwy, w czasie której zajmujesz się mniejszymi przelotkami, potem nakładasz kolejny pasek itd. Lakier bardzo ładnie "wytłacza" powietrze spod omotki. Problem występuje głównie w przelotkach 30, 25, 20, 16, szczególnie przy ściśle nawiniętej nici. Warto dodać, że niektóre nici przesączają się lepiej, a inne gorzej - jakby były lekko tłuste, czy co?


Użytkownik krzysiek edytował ten post 21 październik 2013 - 06:59


#502 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 21 październik 2013 - 09:44

Też miałem ten problem, jak zacząłem pracować na przezroczystych niciach, to się ujawnił.

Poradzić sobie prosto. Nakładasz lakier w ilości na szerokość pędzla, poczynając od początku stopki. Nakładasz taki pasek, robisz sobie 2-3 min przerwy, w czasie której zajmujesz się mniejszymi przelotkami, potem nakładasz kolejny pasek itd. Lakier bardzo ładnie "wytłacza" powietrze spod omotki. Problem występuje głównie w przelotkach 30, 25, 20, 16, szczególnie przy ściśle nawiniętej nici. Warto dodać, że niektóre nici przesączają się lepiej, a inne gorzej - jakby były lekko tłuste, czy co?

Ja do tego jeszcze lekko podgrzewam żeby lepiej wsiąkał 



#503 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 21 październik 2013 - 09:55

Dokładnie tak jak piszecie,tylko zamiest czekać 2-3minuty mocniej wtłaczam pędzlem lakier i kilka obrotów załatwia sprawę.Dodatkowo też podgrzewa i rozrzedzony lepiej penetruje puste miejsca.



#504 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2013 - 11:06

Ja nie podgrzewam tak długo, jak długo mam na wierzchu gołą nić. Dopiero potem. Samo podgrzanie jest ok. ale musiałem podgrzać relatywnie mocno, żeby uzyskać całkowitą penetrację. Wolę nie na siłę.



#505 OFFLINE   StCroix

StCroix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaJastrzębie Zdrój
  • Imię:Irek
  • Nazwisko:Klag

Napisano 21 październik 2013 - 17:57

to ja powiem, że Łukasz (Rodmas) podpowiadał mi to samo (przelotka oczkiem do góry i czekanie). rozwiązuję to jednak inaczej. mocno rozgrzany - rozrzedzony - lakier, strzykawka i cieniutka igiełka w okolicy stopki. dwa "strzały" (po obu stronach stopki) i jadę dalej ;-)



#506 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 21 październik 2013 - 21:24

to ja powiem, że Łukasz (Rodmas) podpowiadał mi to samo (przelotka oczkiem do góry i czekanie). rozwiązuję to jednak inaczej. mocno rozgrzany - rozrzedzony - lakier, strzykawka i cieniutka igiełka w okolicy stopki. dwa "strzały" (po obu stronach stopki) i jadę dalej ;-)

 

Też tak stosuje, jak jest problem z przesączeniem. Ale zazwyczaj powolne nakładanie rzadkiego lakieru na sama stopkę załatwia sprawę, jeśli nie to zastrzyk :)



#507 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 30 październik 2013 - 21:54

Nie wiem czy i jak kijek łowi ,bo zdjęcia z kilkudniowym poślizgiem :)

Phenix Elixir FX902-2 ,Uchwyt DPS 17 ,przlotki PB Minima TiChrom od match 20 do 4v +top  sic 4.5 LGST

 

Załączony plik  2013-10-15-1173.jpg   224,28 KB   137 Ilość pobrań

Załączony plik  2013-10-15-1175.jpg   202,09 KB   195 Ilość pobrań

Załączony plik  2013-10-15-1176.jpg   265,15 KB   52 Ilość pobrań

Załączony plik  2013-10-28-1245.jpg   160,03 KB   55 Ilość pobrań

Załączony plik  2013-10-28-1248.jpg   160,31 KB   49 Ilość pobrań

Załączony plik  2013-10-28-1249.jpg   207,84 KB   55 Ilość pobrań

 


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 30 październik 2013 - 21:57

  • Predatorhunter, krzychun, xyzzvpc i 1 inna osoba lubią to

#508 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 31 październik 2013 - 07:34

Rafal, kapitalna robota!

#509 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 31 październik 2013 - 08:10

Mimo ze w spiningu lubie tylko uchwyty typu VSS albo IPS to cala kompozycja rekojeci mi sie bardzo podoba. Co do wykonania wspominac nie musze bo jak zwykle jest na najwyzszym poziomie. Jak to mawia mlodziez w dzisiejszych czasach, I Like!

#510 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 31 październik 2013 - 08:34

VSS... od dawna "chodzi" za mną ten uchwyt do wędki, bo wydaje mi się super rozwiązaniem gdy ktoś opiera dłoń na fore... Kamil jak z czuciem przy takim uchwycie?

 

Mam nadzieję, że Rafał się nie pogniewa za zaśmiecanie wątku! :D 



#511 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 31 październik 2013 - 08:50

Mysle ze sie nie pogniewa a moze nawet sam cos napisze. Uchwyty tego typu sa dla mnie 1 wyborem przedewszystkim ze wzgledu na optyke i ergonomie. Przy dobrze osadzonym uchwycie czucie jest super jak przy kazdym innym typie a moze nawet i lepsze bo przy krotkim foregripie palec wskazujacy ma kontakt z blankiem. Ponizej 2 fotki podgladowe ;)
Jedyny problem to dotoczyc i odpowiednio dopasowac rekojesc z korka w domowych warunkach ale gotowcow nie brakuje i mozna pokombinowac.

Załączone pliki



#512 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 październik 2013 - 10:43

Nie wiem czy i jak kijek łowi ,bo zdjęcia z kilkudniowym poślizgiem :)

Phenix Elixir FX902-2 ,Uchwyt DPS 17 ,przlotki PB Minima TiChrom od match 20 do 4v +top  sic 4.5 LGST

 

attachicon.gif2013-10-15-1173.jpg

attachicon.gif2013-10-15-1175.jpg

attachicon.gif2013-10-15-1176.jpg

attachicon.gif2013-10-28-1245.jpg

attachicon.gif2013-10-28-1248.jpg

attachicon.gif2013-10-28-1249.jpg

 

Rafale, ważyłeś wędkę ? Dolnik jest na pełnym burncie czy na rdzeniu z pianki poliuretanowej ?



#513 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 31 październik 2013 - 11:35

Kurde no fenomen.Niby proste rozwiązania a łapią za oko.Super na optykę,sterylnie i tak fachowo to wygląda.



#514 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 31 październik 2013 - 15:53

No jak zwykle,bardzo ładny kijek Ci wyszedł Rafał.A mnie ciekawi z czego są te cienkie biało czarne paseczki na rękojeści.



#515 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 31 październik 2013 - 17:49

No cóż tu powiedzieć, Rafał świetnie Ci ten kijek wyszedł :).



#516 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 31 październik 2013 - 19:07

Kijek cieszy oko, wciapny jest. :)



#517 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 październik 2013 - 20:12

A mógłbys wkleic zdjęcie całego FX902-2?



#518 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 00:52

Dzięki panowie za miłe słowa ,w życiu nie podejrzewałbym ,że kijek wzbudzi takie zainteresowani.Ot prosty stonowany projekt.bo taki miał być i może właśnie dlatego :rolleyes:

Friko ,wędki nie ważyłem .Fajnie leży w łapie ,niby 9' to już długas ,ale w tej kategorii bardzo operatywny z reagripem chyba 23-24cm ,wykonanym z burnta na tulei poliuretanowej.Wyważony idealnie z Shimano SX 2500. 

DPS 17 przycięty do maximum,chyba z 1,5mm luzu na stopkę.

 

Czytałem Twój artykuł, notabene bardzo ciekawy i poruszający bardzo ważne kwestie w dziedzinie RB.  Stąd wiem ,dlaczego interesuje Cię waga kija.

Mam podejście dość pragmatyczne do tematu i wiem tyle że ekstremalne odchudzanie wędki wcale nie musi iść w parze z późniejszymi walorami użytkowymi.Generalnie chodzi raczej o ten złoty środek :)

 

Kamil ,już od jakiegoś czasu myślę o tym uchwycie i stosowaniu gon właśnie w kijkach ULi L. Wygodny ,ciepły i na pewno poprawi odbiór sygnałów do ręki. Zdecydowanie bardziej udana konstrukcja od SKSS ,wizualnie i użytkowo.

 

Tomy bez jaj , Fenomen to jest  jeden ,ale w dziale LB ;)

 

Zwierzu nie pitol ,tylko opowiadaj jak się łowi i wstaw fotę całej wędki, bo na mojej komórce mieszczą się ino w kawałkach,albo same rękojeści ,albo przelotki :ph34r:



#519 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 listopad 2013 - 06:48

Tak myslalem ze na rdzeniu, ciekawi mnie to rozwiazanie i zastanawiam sie ile oszczedza wagi. Wiem ze Lukasz sprzedaje te prefabrykaty w odcinkach po 6 cm chyba wiec nie da sie zwazyc plastra ale zastanawiam sie czy mialbys mozliwosc porownawczego zwazenia takich samych fragmentow: zwyklego jasnego korka, burnta na rdzeniu z poliuretanu oraz pelnego burnta ?

#520 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 01 listopad 2013 - 19:11

Tak myslalem ze na rdzeniu, ciekawi mnie to rozwiazanie i zastanawiam sie ile oszczedza wagi. Wiem ze Lukasz sprzedaje te prefabrykaty w odcinkach po 6 cm chyba wiec nie da sie zwazyc plastra ale zastanawiam sie czy mialbys mozliwosc porownawczego zwazenia takich samych fragmentow: zwyklego jasnego korka, burnta na rdzeniu z poliuretanu oraz pelnego burnta ?

Nie ma problemu ,będę w tygodniu w Rodmas to poważę ,sam jestem ciekawy.Łukasz robi tuleje z 9- ciu plastrów , zważę co się da wszystkiego po 9sztuk,włącznie z korkogumą ,ta też jast do nabycia na tulei.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych