Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 22 lipiec 2013 - 05:36

Proponuję logo pracowni   DąbekRods :) .

Dąbek wykonanie kijaszka pierwyj sort, a jeszcze jak właściciel zadowolniony, cóż więcej do szczęscia potrzeba :) .



#342 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 22 lipiec 2013 - 15:03

Józek, przyłączam się do Twojej propozycji :) będę miał nie długo kijaszek ze stajni DąbekRods ;) :) już się doczekać nie mogę. Może nie długo jakieś foto wstawi :)



#343 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 lipiec 2013 - 16:29

Proponuję logo pracowni   DąbekRods :) .

Dąbek wykonanie kijaszka pierwyj sort, a jeszcze jak właściciel zadowolniony, cóż więcej do szczęscia potrzeba :) .

Józek w logo nie może być polskich "krzaczków" bo z eksportem raczej nie bardzo ale "RafiRod" to już to :)



#344 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 lipiec 2013 - 17:19

W tym duchu na zgodę "Oak Rods"  ;) solidność już w nazwie...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 22 lipiec 2013 - 17:19

  • krzychun lubi to

#345 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 22 lipiec 2013 - 17:31

W tym duchu na zgodę "Oak Rods"  ;) solidność już w nazwie...

Do tego dodajmy graficzny liść dębu !

Rafale, czy mogę liczyć na taki symbol na moim M1?

W tę niedzielę łowiłem chwilkę Phenixem M1 Radbrawa prezentowanym na poprzednich stronach. Zajefajny i tym bardziej nie mogę doczekać się mojego.



#346 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:03

Robert, myślę że niebawem będą oba nasze cacka :)



#347 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 22 lipiec 2013 - 22:15

Poczekajcie jak zobaczycie  moją nową kosę  :D



#348 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 lipiec 2013 - 21:48

Witam Jako, że kolega w ostatnim czasie robi więcej wędek niż niejedna pracownia prosiłbym o radę. Szukam blanku pod woblery boleniowe o masie od 8 do 20 gram. Jaki jest najlepszy wg Ciebie? pozdrawiam

Boleniarz ze mnie na razie żaden ,bo od roku chodzę okresowo za ta rybką,więc z kijami tego typu za wiele doswiadczenia nie miałem.Ztych ,z którymi się zetknąłem ostatnio bardzo ciekawe są Blanki z Krakowa z literką F i właśnie na nim montowałem dedykowany pod bolka  kijek koledze . Długość 9' moc 15lb raczej zgodna z metryczką choć c/w  jak dla mnie przeszacowany ,bo salmo Thrill 9cm 22g to w/g mnie maks a do deklarowanych 28g trochę brakuje mocy. Swietnie obsługuje wobki już z dolnego zakresu od 4-5cm J Widła po 14g Piotra Matusiaka  te w pełnym komforcie, później w moim arsenale dopiero Thrill ale j/w.

Obecnie Łowię Phenixem z serii Trifecta zbrojonym pod multik i wobki 8g już latają ładnie a Salmo Thrill 22g rewelacyjnie jak z procy.No ale kijek ma 17lb ,którą czuć bo badyl pracuje całą długością i pięknie się gnie pod rybką.

Jeśli wolisz bardziej standardowa długość to jest Też dłuższy Braciszek Trifecty 9'6" 12lb ale raczej bliżej 14lb i c/w 21g .W/g mnie super kosa pod boleniowego spina. Z wyższych modułów Phenixa  PST895  28c/w  i  PST 894 21g c/w, na tych blankach Łukasz z Rodmas wykonał chyba najwiecej badyli łowcom boleni.

Wędki  S&S nadające sie pod budowę kija boleniowego ma praktycznie każda Firma obecna na rynku RB, więc jest z czego wybierać.



#349 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 lipiec 2013 - 13:28

To może ja się jeszcze podepnę z innym pytaniem. Mam do obłowienia blat jeziora z wodą głębokości około 1,2-1,5 m praktycznie na całym obszarze. Celem są "późnowieczorowe" i "wczesnoranne" sandały. Przynęta to w 90% wobler, wąski, uklejopodobny długośc7-11cm. Priorytetem są dalekie rzuty, bo wędkuję z brzegu, ryby trzymają się dalej z uwagi na to, że brzeg jest dość uczęszczany, nie tylko prze wędkarzy. Czy takie wędkowanie obsłuży mocniejszy kij boleniowy, czy szukać w innym przedziale? Łowisko dopiero rozgryzam, ale raczej nie ma tam okazów, spodziewam się raczej średniaków. Pozdrawiam!



#350 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 13:47

Dokładnie taki kij będzie idealny na tym łowisku i jego długość będzie miała zasadnicze znaczenie.Mocny dolnik będzie potrzebny do docięcia sandacza ,wiec te 15lb powinien mieć ,w zasadzie im mocniejszy dół tym dłuższa wędka ,gdzie szczytówka będzie miała za zadanie cisnąć stosunkowo nielotnym wobkiem. Kijem 17lb  o długości 8'6" fajnie łowi sie wobkami naprawdę lotnymi jak typowe boleniowce ,.Taki Husky 10cm już nie poleci jak ukleja 7cm Jaza,więc te 9' to moim zdaniem niezbędne minimum.Jeśli masz przestrzeń do rzutu ,to super będzie kij jeszcze dłuższy.


  • Rheinangler lubi to

#351 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 lipiec 2013 - 14:45

Jeśli chodzi o miejsce, to nie ma z tym problemu, można swobodnie machnąć, więc dłuższy może być. Tym bardziej, że dobrze mi się łowi długimi kijami. Może masz jakiś faworytów sprawdzonych przez siebie lub znajomych, chętnie wezmę pod uwagę konkretne propozycje.



#352 OFFLINE   turboaspius

turboaspius

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 16:18

 

Boleniarz ze mnie na razie żaden ,bo od roku chodzę okresowo za ta rybką,więc z kijami tego typu za wiele doswiadczenia nie miałem.Ztych ,z którymi się zetknąłem ostatnio bardzo ciekawe są Blanki z Krakowa z literką F i właśnie na nim montowałem dedykowany pod bolka  kijek koledze . Długość 9' moc 15lb raczej zgodna z metryczką choć c/w  jak dla mnie przeszacowany ,bo salmo Thrill 9cm 22g to w/g mnie maks a do deklarowanych 28g trochę brakuje mocy. Swietnie obsługuje wobki już z dolnego zakresu od 4-5cm J Widła po 14g Piotra Matusiaka  te w pełnym komforcie, później w moim arsenale dopiero Thrill ale j/w.
Obecnie Łowię Phenixem z serii Trifecta zbrojonym pod multik i wobki 8g już latają ładnie a Salmo Thrill 22g rewelacyjnie jak z procy.No ale kijek ma 17lb ,którą czuć bo badyl pracuje całą długością i pięknie się gnie pod rybką.
Jeśli wolisz bardziej standardowa długość to jest Też dłuższy Braciszek Trifecty 9'6" 12lb ale raczej bliżej 14lb i c/w 21g .W/g mnie super kosa pod boleniowego spina. Z wyższych modułów Phenixa  PST895  28c/w  i  PST 894 21g c/w, na tych blankach Łukasz z Rodmas wykonał chyba najwiecej badyli łowcom boleni.
Wędki  S&S nadające sie pod budowę kija boleniowego ma praktycznie każda Firma obecna na rynku RB, więc jest z czego wybierać.

 

Dziękuję za odpowiedz. Myślę, że zdecyduje się na PST 894, lub Blass F

pozdrawiam

Użytkownik turboaspius edytował ten post 25 lipiec 2013 - 16:21


#353 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 lipiec 2013 - 06:37

To może ja się jeszcze podepnę z innym pytaniem. Mam do obłowienia blat jeziora z wodą głębokości około 1,2-1,5 m praktycznie na całym obszarze. Celem są "późnowieczorowe" i "wczesnoranne" sandały. Przynęta to w 90% wobler, wąski, uklejopodobny długośc7-11cm. Priorytetem są dalekie rzuty, bo wędkuję z brzegu, ryby trzymają się dalej z uwagi na to, że brzeg jest dość uczęszczany, nie tylko prze wędkarzy. Czy takie wędkowanie obsłuży mocniejszy kij boleniowy, czy szukać w innym przedziale? Łowisko dopiero rozgryzam, ale raczej nie ma tam okazów, spodziewam się raczej średniaków. Pozdrawiam!

Do takiego łowienia w rzece sprawdziły mi się dwie konstrukcje Phenix PST 945 i Lamiglas SI "Power Lux"

A jak jeszcze Łukasz wprowadzi Phenixa w tej konstrukcji z M-1 to będzie się działo ;) (tylko tego jeszcze nie wiadomo :lol:  :lol:  :lol: )



#354 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 sierpień 2013 - 17:52

Rafale, oczekiwany Phenix właśnie odebrałem. Oczekiwałem fajnego kijka a otrzymałem...zajebisty cast. Wszystko tak jak cierpliwie opisywałeś mi w licznych rozmowach telefonicznych (sorki). "Czarna Mamba" spełnia moje oczekiwania tak pod kątem charakterystyki ugięcia jak i estetyki (a ta czerwona niteczka nawiązująca do Ziliona...mistrzostwo :D )

Dzięki

Załączone pliki


  • Wilk_ i SID lubią to

#355 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 sierpień 2013 - 18:01

Klasyczna piękność , brawka Rafał


  • BOB lubi to

#356 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 02 sierpień 2013 - 18:02

Robert gratuluje Kijka! Rafal switna robota, naprawde kijek wyszedl super! O jakosci wykonania wspominac nie musze ;)

#357 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 02 sierpień 2013 - 19:43

Z tym zilionem  zaje....  fajny team skomponowałeś :)  Robert, mamuśki na testach życzę :)



#358 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 02 sierpień 2013 - 20:11

:D



#359 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 sierpień 2013 - 10:19

Robert bardzo ładne fotki,może podeślę kilka zaległych na sesję? :)



#360 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2013 - 12:54

Klasyczna piękność , brawka Rafał

Cieszę się , że tak to określiłeś. Właśnie o to mi chodziło :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych