Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#581 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 listopad 2013 - 13:07

Znam ten efekt  :) Szlifuje się że efekt powala a potem ściska się rękojeść i korek lub pianka nie wraca .Efekt fali . Wkręcam taki kijaszek  w maszynę i zbieram wybrzuszenia ostrożnie . Z rattanem sprawa jest trochę delikatna bo trzeba go okleić taśmą i zbierać korek czy piankę drobnym papierem, 500-600 jest optymalny a potem delikatnie 1000 ką . Projekt jak już napisałem jest bardzo ładny . Polubiłeś już piankę czy to flirt przelotny ? 



#582 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 20:53

Ale to nie mój flirt :) Staram się być alastycznym. :rolleyes:



#583 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2013 - 13:18

Może głupie pytanię, ale cotam. Czy ten ratanowy kawałek ważyłeś może i porównywałeś masę z korkiem? Ciekawy sposób doważenia kija jak dla mnie i jestem ciekaw jak to się ma do burnta np.
Dzięki

#584 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 17:06

Jakoś nie mogę ostatnio oprzeć się wrażeniu,że niektórzy oszaleli na punkcie ważenia ,czy to wędek ,czy samych komponentów.

Nigdy tego nie robiłem i nie zamierzam.Wędka ma działać, dobrze leżeć w łapie i na sam koniec fajnie wyglądać.

 

Tuleja rattanowa nie jest ciężka ,wychodzi ciut więcej niż sam korek ,na którym została zbudowana, praktycznie o warstwy lakieru nałożonego natryskowo i bardzo cienko. Można porównać do  burnta w tej samej długości na tulei poliuretanowej. 


  • Zwierzu i skalek-77 lubią to

#585 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 listopad 2013 - 17:21

Chodziło chyba raczej o wyważenie kija poprzez zwiększenie ciężaru rattanem, a nie o zmniejszenie ciężaru wędki. Dla mnie wyważenie też jest ważną sprawą i wpływa na to że "ma działać i dobrze leżeć w łapie"



#586 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 23 listopad 2013 - 17:41

Tak Mateusz ma rację, o to mi właśnie chodzi. Nie robi mi różnicy 10g w jedną czy drugą, ale wyrażenie kija to sprawa bardzo ważna o ile nie podstawowa decydującą w kwestii czy wędka leży czy nie.

Czyli np można się pokusić o skss z insertem i zakończeniem dolnika z ratanu i będzie podobnie jak w burntcie.
Dzięki

#587 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 17:45

Chodziło chyba raczej o wyważenie kija poprzez zwiększenie ciężaru rattanem, a nie o zmniejszenie ciężaru wędki. Dla mnie wyważenie też jest ważną sprawą i wpływa na to że "ma działać i dobrze leżeć w łapie"

Wiem kolego o co chodziło i dla mnie również wyważenie wędki ,ma kluczowe znaczenie, w dążeniu aby prawidłowo działała :) 

Dlatego napisałem jaki jest udział tulei rattanowej ,praktycznie żaden specjalny, lub inaczej taki sam jak każdego burla itp.

Po prostu nie komplikuje ,ani specjalnie nie ułatwia procesu wyważenia.



#588 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 17:40

Właśnie ukończyłem osobisty kijek z przeznaczeniem na wiosenno-letnie  wiślane łowy.

Blank  Phenixa z serii M1  MXS962UL  8lb i 11g c/w . Dzisiejsze testy utwierdziły mnie w przekonaniu ,że opis fabryczny parametrów różni sie od realnych możliwości. Dolnik 14mm , szczyt 1,6mm.

Najlżejsze wabie zabrane nad wodę to wobki Bonito 3,5cm "kleń" 3,5g oraz brzanowe Janusza Widła 4 cm ,pierwsze latały na ok 20-25m (żyłka 0,18mm)

,drugie ok 35m, w prowadzeniu praca dobrze wyczówalna na szczytówce.Póżniej poszły w ruch obrotówki Mepps Comet w rozmiarach 1-3 odległości w pełni zadowalające 3-ka latała bardzo daleko ok 30-35m i szczyt lekko się poddawał ale zdecydowanie nie kląkał.Podejrzewam ,że na spokojnej wodzie pociągnie i 4. 

Gumki jakie testowałem to twister 4cm na 4g odległość rzutu bardzo zadowalająca i kontakt z dnem zauważalny i rejestrowany przez szczytówkę (1,6mm).Kolejna guma 7cm na 12g ołowiu ,odległości już spore ok -+50m,szczyt nie klękał w prowadzeniu na głębokości ok 2,5m ,więc nie do końca realne wislane warunki.

W koncu pora na wobki boleniowe, to interesowało mnie najbardziej, Widły 5cm dość lekkie jak i Yozuri 6-7cm ok 5-6g  latały wiecej jak zadowalająco 25-35m ,ukleja 7cm 12g Jaza ponad 50m ,Ukleja 7cm 10g Tomka Miernika jak i Spirit 7cm ciut dalej .Rekordy biły jednak Thrill 7cm i Matisiak 14g.

Moim zdaniem granica komfortu dynamicznych rzutów kończy się w okolicy 15g , co mnie bardzo zadowala ,bo nie liczyłem aż na tyle :)

 

Kijek ubrany w mix przelotek Phenixa Y-ki 20-10-6  oraz tytanoweFuji L-ki 6 do 4. Myślę ,że blank nie straci zbyt na dynamice w ubaniu z alcont Fuji 25Y-5L. Minimy PB jak najbardziej porządane.

Załączone pliki


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 12 grudzień 2013 - 18:28

  • Negra i mrWhite7 lubią to

#589 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1611 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 12 grudzień 2013 - 17:49

Coraz bardziej mi zaprzątasz głowę tymi blankami M1 :)  Kijek ładniutki.



#590 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:21

Kijek ładniusi.Ciekawe jak się spisze na wiosennych bolkach.Ale na naturalny korek jednak się nie zdecydowałeś ;)



#591 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 20:31

Dzięki Rafał.Naturalny jakiś taki za lekki , a nie chciałem wydłużać rękojeści.Tu mam reagrip 28cm i jest akurat, wyważony z młynkiem 270 g na wysokości środka szpulki.



#592 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5367 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 grudzień 2013 - 21:23

To są super wiadomości Rafał  :) dobry balans to mniej cudów typu długości dolników, dociążenia i to wszystko czego nie musi być ;)



#593 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2312 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 13 grudzień 2013 - 16:04

Dzięki Rafał.Naturalny jakiś taki za lekki , a nie chciałem wydłużać rękojeści.Tu mam reagrip 28cm i jest akurat, wyważony z młynkiem 270 g na wysokości środka szpulki.

Co racja to racja .Na naturalnym wyszedł rea trochę dłuższy,a 28cm to już dosyć,a dla mnie to już by było nawet za długo :P



#594 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 grudzień 2013 - 16:09

A jak to wygląda mierząc tak jak to robi biały człowiek :)  ? czyli od końca wędki do środka stopki kołowrotka bo rear 28 cm nic mi nie mówi bo DPSa można podciąć i dalej nie wiem jak skonstruowana jest wędka nie mówiąc już o stosowaniu splita :) wtedy podawanie długości rargripa robi obliczenia skomplikowanymi :)



#595 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 grudzień 2013 - 16:16

A  34,3cm od końca do stopki,uchwyt  17 -ka przycięty coś ok 1,5cm.



#596 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 13 grudzień 2013 - 16:51

A  34,3cm od końca do stopki,uchwyt  17 -ka przycięty coś ok 1,5cm.

Dzięki Rafał :) teraz to wszystko jasne :)



#597 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 15 grudzień 2013 - 12:15

A  34,3cm od końca do stopki,uchwyt  17 -ka przycięty coś ok 1,5cm.

No teraz to wszyscy kumają :) Zasadniczo, to tak chyba należałoby zawsze podawać :)



#598 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 12:23

No teraz to wszyscy kumają :) Zasadniczo, to tak chyba należałoby zawsze podawać :)

Pytanie tylko po co.W zasadzie  to aż tak istotna informacja nie jest. No może jako punkt wyjścia odniesienia,dla budującego kij na tym samym blanku. Z drugiej strony , kazdy puduje pod siebie i z różnych materiałów jak rodzaj korka ,czy piany,lub rodzaj uchwytu i parametry stają się płynne :)



#599 OFFLINE   PiotrekF

PiotrekF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 17:06

Obejrzałem cały wątek i szok co tu powstaje, bardzo podobają mi się te wędeczki super!  :)



#600 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 grudzień 2013 - 17:24

Pytanie tylko po co.W zasadzie  to aż tak istotna informacja nie jest. No może jako punkt wyjścia odniesienia,dla budującego kij na tym samym blanku. Z drugiej strony , kazdy puduje pod siebie i z różnych materiałów jak rodzaj korka ,czy piany,lub rodzaj uchwytu i parametry stają się płynne :)

No właśnie to jest najbardziej poszukiwana i istotna wiadomość w jaki sposób jest zbalansowany blank i w zasadzie można spoglądając na taką rękojeść  mieć pewność że jak użycie  korka białego flor będzie się wiązało z wydłużeniem rękojeści lub dodać jeden lub dwa plastry korkogumy otrzymamy zamierzony efekt. Jest to bardzo ważny punkt odniesienia i przystępując do budowy staram się sam ustalić różnymi zabiegami optymalną długość a informacje kolegów mają duże znaczenie do prawidłowego ustalenia tego optimum właśnie .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 15 grudzień 2013 - 17:25






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych