Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Dąbek 111 i skutki uzależnienia

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1841 odpowiedzi w tym temacie

#1641 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 październik 2015 - 21:34

Rafał,trzymasz mega wysoki poziom!!

Wrecz przeciwnie, Rafal nie trzyma poziomu on wciaz go podnosi.Wiele prac recznie robionych widac, ze sa recznie robione (niestety) .Ogladajac prace Rafala mam wrazenie jakby caly kij powstal od razu a nie zostal zlozony.Stanowi jedna doskonala calosc.

Co do projektu bazylosa, wykonanie bajka, gdybym ja mialbym byc posiadaczem tego kija osadzilbym uchwyt odwrotnie. Nakretke zrobilbym deczko krotsza, aby nie byla zbyt "nachalna" , fajnie by podkreslila lakierowany uchwyt, ktory teraz troche ginie.Pianka naprzeciwko pianki z tym ze zrobilbym to asymetrycznie, czesc od uchwytu dluzsza, a sama "dupka" krotsza.Miedzy pianka rura voven (czy jakos tak) czerwony karbon.Blank ma chyba mala srednice i ta nakretka w tym miejscu troche miesza moje uczucia.Tylko nie pomyslcie ze mam jakies zastrzezenia, mowie tylko jakbym ja do tego podszedl.Kij jest piekny i pieknie wykonany.Gratuluje wam obu :)



#1642 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2015 - 07:21

 Nakretke zrobilbym deczko krotsza, aby nie byla zbyt "nachalna" , fajnie by podkreslila lakierowany uchwyt, ktory teraz troche ginie.

Trochę eksperymentowałem z długościami nakrętki w tym stylu i muszę powiedzieć, że wiele w sensie długości zależy od sposobu trzymania wędki i rozmiaru łapy.

W moim przypadku czyli przy tzw średniej dłoni (rękawiczki rozmiaru 21-22) i trzymaniu kija w układzie 4-1 minimalna długość nakrętki to 3,5cm co powoduje że dłoń leży podparta na równym odcinku nie dotykając kantu nakrętki, zarówno przy łowieniu kijem podniesionym jak i opuszczonym. Przy krótszym KDPS-ie kant gniecie nasadę dłoni, dłuższy - może wynikać z konstrukcji lub być częścią estetyczną bo przynajmniej dla mnie jest ona ważna do momentu gdy nie staje na drodze ergonomice.

 

PS

Projekt Kamila bardzo mi się podoba i także dzięki jego niezwyklej uprzejmości (nie po raz pierwszy) myślę, że w niedługim czasie (ok miesiąca) pokażę coś podobnego z nieco innymi proporcjami na moim ukochanym szklaku, który właśnie przechodzi permanentny lifting.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 25 październik 2015 - 07:39


#1643 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 październik 2015 - 08:59

Przyznam bez bicia, ze podobny projekt chodził juz za mną długo. Podoba mi sie takie wykonawstwo a'la japan style ;)

W podobnym wykonaniu powstaje dla mnie juz jerkowka ;) Niestety nie bedzie tam malowanego uchwytu Matagi, a zwykły VSS, a całość bedzie odwrócona (udalo mi sie zdobyć na szybko oryginalny nakręcany fore od Matagi). Rękojeść bedzie dzielona ze wstawka z woovenu pomiędzy uchwytem, a butt'em (pianka od VSS i butt w symetrycznym wykonaniu). Do tego końcówka butt'a ze wstawka z woovenu.

Całość kija bedzie w całkowicie czarnej tonacji.

Patrząc na tego przezajebistego kijka dla Kamila, juz widzę, ze ta jerkowka bedzie równie przezajebista ;) Mam nadzieje, ze Kamil nie obrazi sie za lekkie wzorowanie sie na jego projekcie :*

Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 październik 2015 - 09:01


#1644 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 październik 2015 - 09:07

Jedna uwaga, nie bojcie sie profilowania pianki przez Rafala, robi to idealnie.


  • popper lubi to

#1645 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 08 listopad 2015 - 00:40

Jerkówka moja :) Brakowało mi kijka pod Slidery 7,10S i Sweepery 10/14 .Pierwotnie miała być Xzoga G60-3 kg ale Rafał namówił mnie na X11 i nie żałuję .Praca wędki pod jerkami w porównaniu do Xzogi którą mam (robiona u Rafała G60-8 kg ) to niebo a ziemia ,na korzyść Phenixa.Jednak żywioł Xzogi 8 kg to jerki 70-100 gramów lub vertical .Wykonanie jak zwykle perfekt.

Dwa kijaszki z ostatniego tygodnia
Jerkówka na bazie X11, cietego z dołu i z góry,
oraz PST945


Użytkownik rothen edytował ten post 08 listopad 2015 - 00:43


#1646 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 08 listopad 2015 - 07:12

Jerkówka moja :) Brakowało mi kijka pod Slidery 7,10S i Sweepery 10/14 .Pierwotnie miała być Xzoga G60-3 kg ale Rafał namówił mnie na X11 i nie żałuję .Praca wędki pod jerkami w porównaniu do Xzogi którą mam (robiona u Rafała G60-8 kg ) to niebo a ziemia ,na korzyść Phenixa.Jednak żywioł Xzogi 8 kg to jerki 70-100 gramów lub vertical .Wykonanie jak zwykle perfekt.


Mógłbyś napisać coś więcej nt. X11. Nie znam tych blanków phenixa, Xzoge tak ale porównanie niebo a ziemia mało mi mówi:).

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 08 listopad 2015 - 07:14


#1647 OFFLINE   darsio

darsio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Darek

Napisano 08 listopad 2015 - 07:31

X11 i X10 to nie tylko jerki . Dla mnie to ideał pod szczupaka. Woblery blachy, trol. Dodatkowo idealnie pracuje pod rybą, 0 spadów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#1648 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 08 listopad 2015 - 07:48

X11 i X10 to nie tylko jerki . Dla mnie to ideał pod szczupaka. Woblery blachy, trol. Dodatkowo idealnie pracuje pod rybą, 0 spadów.
Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Kiedyś Z.Kawalec polecał mi X13 pod troling sumowy, wspomniał właśnie o bardzo dobrej pracy pod rybą.

#1649 OFFLINE   rothen

rothen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 674 postów
  • LokalizacjaBłonie k/W-wy
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Nowak

Napisano 08 listopad 2015 - 08:11

Zależało mi na krótkiej wędce dlatego Rafał przyciął X11 od dołu i góry , wyszło coś ok 188 cm.To co mnie zaskoczyło na korzyść to świetne ładowanie wędki pod jerkami od 15 gramów , pełna kontrola i czucie pracującej przynęty ,świetne czucie brania oraz praca pod rybą .Do tego moja ulubiona świetna akcja Moderate .Tego właśnie brakuje mojej Xzodze G60-8 kg.która wszystko to co X11 ( oprócz akcji )pokazuje dopiero przy 70-100 gramach

Mógłbyś napisać coś więcej nt. X11. Nie znam tych blanków phenixa, Xzoge tak ale porównanie niebo a ziemia mało mi mówi:).


Użytkownik rothen edytował ten post 08 listopad 2015 - 08:12


#1650 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 08:56

Blanki CB Phenixa faktycznie są idealne pod szczupaka,świetnie się je modeluje bez utraty ugięcia.

Pod sumka raczej średnio to jednak tylko 25lb.Chyba że nastawiasz się na takie do 150cm.Za to pod bolenia z pływadła będą extra ,bo ugięcie nie sprawi ,że zabraknie ręki :)


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 08 listopad 2015 - 08:56


#1651 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 08 listopad 2015 - 09:12

Blanki CB Phenixa faktycznie są idealne pod szczupaka,świetnie się je modeluje bez utraty ugięcia.
Pod sumka raczej średnio to jednak tylko 25lb.Chyba że nastawiasz się na takie do 150cm.Za to pod bolenia z pływadła będą extra ,bo ugięcie nie sprawi ,że zabraknie ręki :)


Ze względu na moc odpuściłem ten blank i wówczas kupiłem taga-g 75 12kg
  • gregor269 lubi to

#1652 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 15:09

Hej

 

Ktoś w tej chwili niezidentyfikowany przysłał mi blank Matagi TR78 Super Nimble Minnow.

Opis na paczce nieczytelny i za cholerę nie dojdę ,bo w wiadomościach też cisza.

Właściciela blanku proszę o kontakt na pryw. lub tel. :D



#1653 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1860 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 grudzień 2015 - 15:53

Dobre ;)



#1654 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 grudzień 2015 - 16:12

Prezent od Mikolaja :D



#1655 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5361 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:44

Hej

 

Ktoś w tej chwili niezidentyfikowany przysłał mi blank Matagi TR78 Super Nimble Minnow.

Opis na paczce nieczytelny i za cholerę nie dojdę ,bo w wiadomościach też cisza.

Właściciela blanku proszę o kontakt na pryw. lub tel. :D

:lol:  :lol:  :lol:


  • BOB lubi to

#1656 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:47

Mikołaj istnieje.



#1657 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1969 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:49

Do świąt to Ci jeszcze stelkę przyniesie. :D



#1658 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:51

A fajny ten blank? jak by co to masz mój telefon? :D



#1659 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:52

Zguba już ustalona. :)

Samozwańczy właściciele blanku mogą już nie pisać i nie dzwonić :D  :P


  • Karol Krause lubi to

#1660 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:53

A fajny ten blank? jak by co to masz mój telefon? :D

W swojej kategorii bardzo fajny :)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb