Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda (w tym flasher) i kamera podwodna na lodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 07:58

Napisałem do salmo zobaczymy co odpisza ,a ten twój przetwornik jaki to model 



#222 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 23 styczeń 2019 - 09:53

Pewnie ten:

http://jerkbait.pl/t...-3#entry1387352



#223 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 23 styczeń 2019 - 12:41

Napisałem do salmo zobaczymy co odpisza ,a ten twój przetwornik jaki to model 

Taki jak w linku poniżej. 



#224 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 styczeń 2019 - 17:43

Kombinuję z Moją Lowrance Elite 7ti coś na lód wyrzezbic. I mam pytanko jak sądzicie czy jak bym wiercił 2 dziury tak oko 10-15cm od siebie , w jednej umieszczał ten długi przetwornik a w grugiej łowił to ta minimalna odległośc w niczym nie bedzie przezkadzała i będe widział mormychę i rybki przy niej,próbował ktoś tak ? Boję się że w razie holu wiekdzej ryby mogło by zaczepiać o przetwornik w tej samej dziurze.



#225 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 23 styczeń 2019 - 18:09

Kombinuję z Moją Lowrance Elite 7ti coś na lód wyrzezbic. I mam pytanko jak sądzicie czy jak bym wiercił 2 dziury tak oko 10-15cm od siebie , w jednej umieszczał ten długi przetwornik a w grugiej łowił to ta minimalna odległośc w niczym nie bedzie przezkadzała i będe widział mormychę i rybki przy niej,próbował ktoś tak ? Boję się że w razie holu wiekdzej ryby mogło by zaczepiać o przetwornik w tej samej dziurze.

ja tak robie. wiercę dwa otwory około 20 cm od siebie i łowie w jednym a w drugim wisi na kablu przetwornik. Wystaje pod lodem okolo 30-50 cm( zależnie od grubości lodu)Mi w niczym to nie przeszkadza ale zawsze możesz zrobić regulację na pływaku i ustawiać tak aby wystawał z 5 cm poniżej lodu.


  • szydłoś lubi to

#226 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 18:14

Kombinuję z Moją Lowrance Elite 7ti coś na lód wyrzezbic. I mam pytanko jak sądzicie czy jak bym wiercił 2 dziury tak oko 10-15cm od siebie , w jednej umieszczał ten długi przetwornik a w grugiej łowił to ta minimalna odległośc w niczym nie bedzie przezkadzała i będe widział mormychę i rybki przy niej,próbował ktoś tak ? Boję się że w razie holu wiekdzej ryby mogło by zaczepiać o przetwornik w tej samej dziurze.

Może ktoś się przypieprzyć o taki rozstaw dziur, pomimo tego, że widywałem nawet takowe w WW.

Sama zasada nie przeszkadza, no może na płytkiej wodzie, ale tu echosonda raczej niepotrzebna.



#227 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 23 styczeń 2019 - 18:32

Może ktoś się przypieprzyć o taki rozstaw dziur, pomimo tego, że widywałem nawet takowe w WW.

Sama zasada nie przeszkadza, no może na płytkiej wodzie, ale tu echosonda raczej niepotrzebna.

Macku a dla czego uważasz na płytkiej echo jest zbędne ,ostatnio łowiłem na 120cm i gdyby nie flasher to bym sie tak nie pobawił bo nie majac brań szybciej bym wiercił nowe dziury a tak to wypracowywałem aż pod dziura nic juz nie pływało -),albo po wrzuceniu przetwornika nic nie widze na wyswietlaczu  by pływało pod lodem ,kilka ruchów mormyszka i sie rybki pojawiały 


  • starydrwal lubi to

#228 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 styczeń 2019 - 18:50

A jak ustawić na podlodowe łosy taką elitkę , chodzi o czułość itd...Jak wy to macie ustawione, Iaczej jak jesienia na łodzi? tak z Ciekawosci pytam bo pewnie się pobawię i sma do tego dojdę :)  I Czy jakoś dodoatkowo zabezpieczać Echo w coverze chodzi o ew.Mróz czy naprzykład obwinąć wewnątrz Coverka jakimś kocem czy coś?



#229 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:02

A jak ustawić na podlodowe łosy taką elitkę , chodzi o czułość itd...Jak wy to macie ustawione, Iaczej jak jesienia na łodzi? tak z Ciekawosci pytam bo pewnie się pobawię i sma do tego dojdę :)  I Czy jakoś dodoatkowo zabezpieczać Echo w coverze chodzi o ew.Mróz czy naprzykład obwinąć wewnątrz Coverka jakimś kocem czy coś?

 

Przede wszystkim włączone. Ekran dzięki temu nie zamarznie a to kluczowe. Z resztą masz zakres temperatur - sprawdź w instrukcji. Dobrze naładowany aku, kable zwinęte tak, by operować tylko tym niezbędnym odcinkiem.

Ustawienia- polecam tryb flasher- czyli ten pasek z boku ekranu- ascope, różnie go zwą. daje transmisję live , a to na lodzie ważne

Woda w zimie jest czysta, planktonu mniej, czułość ustawiasz tak, by widzieć echo przynęty. Konkretnych nastaw nie podam- zależą od głębokości i wielkości przynęty.

Macku a dla czego uważasz na płytkiej echo jest zbędne ,ostatnio łowiłem na 120cm i gdyby nie flasher to bym sie tak nie pobawił bo nie majac brań szybciej bym wiercił nowe dziury a tak to wypracowywałem aż pod dziura nic juz nie pływało -),albo po wrzuceniu przetwornika nic nie widze na wyswietlaczu  by pływało pod lodem ,kilka ruchów mormyszka i sie rybki pojawiały 

Ja mam taką filozofie, że dużo szukam -wiercę. Im płyciej, tym częściej. Echo mnie spowalnia. Miałem ogarnąć coś kieszonkowego- pisałem ci o tym marcumie trollerze , ale nie wydało.  Nie mówię że echo na płytkim jest złe, ale zobacz na tabelkę powyższą. Za dużo nie zobaczysz, czyli jak zapuścisz ducer i zobaczysz wycinek 20cm dna, na którym nic nie bedzie, to pójdziesz dalej? To błąd, bo ryba może stać 40cm od dziury- a tej ci echo nie pokaże- za to  ryba skoczy do przynęty, bo to nie jest duży dystans dla niej.

Poza tym tym ducer na tak płytkiej wodzie może płoszyć ryby. Możesz równie dobrze zerknąć do przerębla. Więcej zobaczysz, serio.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 styczeń 2019 - 19:04

  • Viking lubi to

#230 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:11

Zakres temperatur pracy to -15 do 55 także bajka ;P ,a teraz powiedzcie mi jaki stożek wybrac do takiego łowienia ...Jak najszerszy czy węższy np 30 stopni, wiem że jest tam taka opcja jakby na żywo jak w Grminie widziałem gdzieś na filmie, taki słupek po prawej stonie ekranu. Jutro biorę się za jakiś patent na ten ponad 20cm przetwornik...Trzeba będzie spuszczać go pionowo a pózniej jakoś na lince poziomować pod lodem zaraz.Macie na to jakieś Patenty czy wyszyscy uzywaćie dedykowanych na lód pzetworników na pływaku?



#231 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:19

Jeżeli łowisz płytko- możesz brać szerszą wiązkę. Na głębszej wodzie musisz dać najwęższy z możliwych. Mając zobrazowane 3-4m dna, tak naprawdę niewiele wiesz co się dzieje wokół twej przynęty.

Patent ci narysowałem. Jak odwrócisz ducer poza światło przerębla, bardzo małe szanse na zaplątanie ryby. kluczowe będzie wypuszczenie ducera jak najbliżej dolnej krawędzi lodu,ale nie mniej niż jego długość- byś mógł go złożyć przed wyciągnięciem.

Ducer na pływaku jest najwygodniejszy, ale w grę wchodzą tylko krótkie przetworniki albo dedykowane dzwonko-kształtne.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 23 styczeń 2019 - 19:20


#232 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:31

Przetwornik mam downscan lowrance także krótki to nie jest ale już mam wizje jak to ma wyglądać i działać :) Mam aluminiowe profile coś napewno skręcę .Jako Podstawę dam dębowy klocek, do którego będzie podciągany przetwornik aby był równolegle z lodem jak już włoże w otwór. Tylko aby za bardzo to nie marzło i ten podciąg się nie blokował, o to sie boję.



#233 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:40

W wodzie nie zamarznie. Jak masz alu profil, to go nawierć i daj poprzeczkę ograniczającą zanurzenie sztycy - będzie ci się ustawiać równolegle do krawędzi lodu



#234 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:50

taki mam plan aby zrobić tez jakąś regulację odnośnie grubosci lodu że tylko raz se złapie jaką grubośc ma lód danego dnia i pózniej tylko wkładam podciągam i heja ;P tylko czy wyjdzie, zobaczymy jutro. Może wrzucę foto jak zrobie ;) dzięki za sugestie 



#235 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 19:51

Jak powiercisz dziury w sztycy co 2cm, to dostosujesz się do warunków lodowych dwoma szybkimi ruchami.



#236 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 styczeń 2019 - 20:49

Kombinuję z Moją Lowrance Elite 7ti coś na lód wyrzezbic. I mam pytanko jak sądzicie czy jak bym wiercił 2 dziury tak oko 10-15cm od siebie , w jednej umieszczał ten długi przetwornik a w grugiej łowił to ta minimalna odległośc w niczym nie bedzie przezkadzała i będe widział mormychę i rybki przy niej,próbował ktoś tak ? Boję się że w razie holu wiekdzej ryby mogło by zaczepiać o przetwornik w tej samej dziurze.

Hej.

Dwie dziury mogą być ale - zwykłe przetworniki jest dość trudno ustawić równiutko w dziurze i jest problem z obserwacją mormyszki - ryby widać:)

Jak będziesz korzystał na lodzie to nie zdejmuj z ekranu lodu - zawsze jakas kropla się trafi - czyszczenie dopiero w domu. Myślę też że na lód jednak warto dokupić przetwornik dedykowany albo zamiast lancy z ti zwykły 200 khz - wygoda jest nieporównywalna.

Jeżeli wyprawę zorganizujesz na grubym lodzie to wiercenie dwóch dziur może zamęczyć fizycznie:)

A ustawienia echa - tryb lód(o ile jest) albo normalnie z regulacją czułości na plus - są zwolennicy flashera ja wolę "normalne obrazowanie":)

..



#237 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:11

Tylko przypomnę że odległość między otworami wg RAPR to minimum 1m.

Cytując:
"Łowiąc ryby spod lodu należy wykonywać otwory o średnicy nie większej niż 20cm. Między otworami należy zachować odległość nie mniejszą niż 1 m."

#238 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4694 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:13

Tak Piotrze, tylko tuzy z WW mogły tłumaczyć,że to nie woda PZW, że hol  był awaryjny. Pamiętam jak dziś "Leszcze na lornetkę" sprzed kilku sezonów.



#239 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:14

He można polemizować bo tylko jeden będzie służył do łowienia Ryb z pod lodu ;) po za tym połowa przepisów nie ma sensu i pokrycia w rzeczywistości niestety...Ale tak jak piszesz Taki zapis jest i trzeba o tym pamiętac ;P 


  • Pietruk lubi to

#240 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 26 styczeń 2019 - 17:11

Załączony plik  51206911_561526997589994_1707435433589211136_n.jpg   55,77 KB   4 Ilość pobrańCoś tam uklepałem i extra zabawa z echo na lodzie ;P Rybki były ,wychodziły ale nie brały...Bez echa bym pomyslał że nie ma tam nic :)


  • rower26 lubi to