Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda (w tym flasher) i kamera podwodna na lodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 07 marzec 2018 - 21:38

No przyznam,że to co kolega napisał to wyższa szkoła jazdy.

 

Ja po kolorze tylko wiem,czy ryba wpływa w stożek(ciemnogranatowy) i czy zbliża się do osi stożka(pomarańczowy,czerwony)  :)


  • urasenty i Tiur lubią to

#162 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 marzec 2018 - 21:54

No przyznam,że to co kolega napisał to wyższa szkoła jazdy.

 

Ja po kolorze tylko wiem,czy ryba wpływa w stożek(ciemnogranatowy) i czy zbliża się do osi stożka(pomarańczowy,czerwony)  :)

Na Flasherze jest dokładnie tak samo(znaczy w zakresie kolorów generowanych przez flasher), no i paski zwiększają szerokość wraz z wielkością ryby. Niezależnie od obrazowania, największą siłą flasha jest transmisja live i dokładność obrazowania pochodna od wąskich kątów przetwornika. Co może być jeszcze istotne - wielkość tarczy z diodami. Im większa, tym czytelniejsze te paski. Jeżeli ktoś chce się spierać, że zwykłe echo daje to samo co flasher- jego opinia. Fakty są natomiast inne. Więcej informacji od flashera może dać tylko kamera podwodna.

Skoro nawet na wschód od nas wywijają tym sprzętem, to jest coś na rzeczy.



#163 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 08 marzec 2018 - 06:07

Na wschód od nas to mają swojego Praktik Pro :D



#164 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 marzec 2018 - 06:31

Na wschód od nas to mają swojego Praktik Pro :D

Może i mają, ale 40 stopni wiązki przetwornika pokaże ci za dużo i zbyt niedokładnie jak na standardy podlodowe. ;)



#165 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2018 - 09:23

Pietruk - tak nieco ironicznie "pojechałeś" Damiano - napisz czy na Flasherze jesteś w stanie odróżnić wielkości/gatunki - ewentualnie ile ryb wychodzi do Twojej przynęty?

Ja łowię z "normalnym" echem i bardzo często da się rzeczywiście odróżnić z czym mamy do czynienia:) - poza leszczem który raczej nie lubi podnieść się za wysoko do przynęty.

Może masz ochotę na mała lodową konfrontację:) Flasher vs Lowrance 200khz:)



#166 OFFLINE   Damiano

Damiano

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaOpolskie

Napisano 09 marzec 2018 - 18:16

To poproszę po kolei screeny z echa, (mogą być focie telefonem)

1. Okoń wymiar PZW OM 15 cm.

2. Okoń byczek 40 cm.

3. Płoć dorodną czyli jakieś 30 cm.

4. Na okrasę leszcza , a niech tam 1 kg chociaż.

 

pokaż że się da, nikt tu nie potrafi z pod nóg czytać tak echa jak Ty.

Czekam z niecierpliwością.

 

"Każdy cygan swoje dzieci chwali" nie będę się wdawał w zbędną dyskusje czy lepsze to , czy tamto ponieważ widzę że i tak masz swoją rację a ja mam swoją :rolleyes: ale w szczególności kłania się czytanie ze zrozumieniem tekstu :wacko: proszę podkreśl gdzie była mowa o gatunkach i wymiarach w cm. tak więc nie popadajmy w paranoje, mi echo się sprawdza i będę się tego trzymał, nie musi pokazywać dokładnie w cm. ale na pewno można rozpoznać czy mamy do czynienia z drobnicą czy większymi sztukami B)  nie będę wnikał czy używałeś cha na lodzie czy nie, może używałeś nie właściwie i dlatego tak cie to frustruje, nie wiem nie wnikam nie leży to w mojej naturze :(



#167 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2018 - 18:42

Damiano, nie ma sensu porównywać flasha z echem tradycyjnym, mam jedno i drugie, oba pomagają, decyduje wygoda użycia flashera, który jest bardzo intuicyjny i ma bardziej czytelny ekran niż LCD. Jakimś kompromisem jest użwanie trybu flasher+tradycyjne 2D  na wyświetlaczu, czyli ten wąski pasek dający real-time data.

 

Pietruk - tak nieco ironicznie "pojechałeś" Damiano - napisz czy na Flasherze jesteś w stanie odróżnić wielkości/gatunki - ewentualnie ile ryb wychodzi do Twojej przynęty?

Ja łowię z "normalnym" echem i bardzo często da się rzeczywiście odróżnić z czym mamy do czynienia:) - poza leszczem który raczej nie lubi podnieść się za wysoko do przynęty.

Może masz ochotę na mała lodową konfrontację :) Flasher vs Lowrance 200khz:)

Próbowałem oba echa, 200khz nie urywa tyłka przy łowieniu w toni, co innego ocena twardości dna. Robiłem tesyt porównawcze flashera i Helixa5, nawet przypiąłem je na jednym holderze do echa, w każdym przypadku poza wygodą mapy w echu flasher jest lepszy:Większy ekran=czytelniejszy, większa czułość urządzenia. Zaznaczam, że nie mam typowego ducera ice, ale nawet on daje wiązkę 20/60 stopni, a to już za dużo, zwłaszcza na urozmaiconym dnie(ostre uskoki, zatopione drzewa). Widać  dużo, ale nieczytelnie - dużo ryb wkleja się w dno, choć niekoniecznie są na dnie. Ot, uroki martwej strefy przetwornika.

Oczywiście nie neguję użycia LCD, i jeżeli ogonię mego flashera, to wezmę też flashera, ale LCD ;). Warunek jest jeden - 8/20 stopni kąta wiązki, duża dokładność, znaczy separacja celu.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 09 marzec 2018 - 18:52


#168 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 09 marzec 2018 - 19:29

Pietruk - tak nieco ironicznie "pojechałeś" Damiano - napisz czy na Flasherze jesteś w stanie odróżnić wielkości/gatunki - ewentualnie ile ryb wychodzi do Twojej przynęty?

Ja łowię z "normalnym" echem i bardzo często da się rzeczywiście odróżnić z czym mamy do czynienia:) - poza leszczem który raczej nie lubi podnieść się za wysoko do przynęty.

Może masz ochotę na mała lodową konfrontację :) Flasher vs Lowrance 200khz:)

Nie jestem w stanie, chyba że złowię jedną to wiem czego się spodziewać. A i często jest to inny gatunek niż ryba poprzednia.

A jak nie biorą to zachowanie płoci czy okonia jest podobne.

Dawaj na Dadaj jutro, będziemy czarować  ;)

 

 

Oczywiście nie neguję użycia LCD, i jeżeli ogonię mego flashera, to wezmę też flashera, ale LCD ;). Warunek jest jeden - 8/20 stopni kąta wiązki, duża dokładność, znaczy separacja celu.

 

Mam Vexilar Ice-Ducer Tri-Beam - na płytkiej szeroko jest OK, na głębokiej jednak wole wąski ustawić.

A co do LCD w flasherze, to chyba to trochę przerost formy nad treścią, może poza wyświetlaniem jakiś cyferek  w postaci głębokości, napięcia, temperatury i większy pobór prądu. 



#169 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2018 - 19:32

Piotr, ja chcę iść w te lcd typu Marrcum troller, showdown. Ze względu na mobilność głównie. Te wyższe LX nie interesują mnie specjalnie. No chyba, że w combo z kamerą, ale na to mnie nie stać.



#170 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 09 marzec 2018 - 19:37

Maciej Ty burżuju :o :rolleyes:



#171 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2018 - 19:39

Bez przesady. Ten marcum troller to praktik na sterydach, Widziałeś ile ruski wynalazek kosztuje, a tutaj jest o dobre 200zł więcej. Niestety ma tylko 20 stopni cone angle. Showdown jest dużo droższy, ale ma lepsze flaki i ducer.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 09 marzec 2018 - 19:41


#172 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 09 marzec 2018 - 19:45

No trochę ten Praktik kosztuje mało co nie kupiłem , a przydał by się na lodzie taki maluch , muszę częściej zabierać deepera , ale mnie to rozprasza , bo patrzę na wędkę.



#173 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2018 - 19:50

No trochę ten Praktik kosztuje mało co nie kupiłem , a przydał by się na lodzie taki maluch , muszę częściej zabierać deepera , ale mnie to rozprasza , bo patrzę na wędkę.

Skrobniesz coś jak się sprawdza deeper w podlodówce?



#174 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 09 marzec 2018 - 20:00

A co tu skrobać jak miałem go ze 3 razy na lodzie - głębokość pokazuje   , jak ustawisz ikonki ryb to też , jak bez ikonek to ja nic nie widzę . Widać blaszkę czy mormyszkę ale żadnych ''wyjść'' ryb chociaż bierze , a już ten flasher to dla mnie magia .



#175 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 marzec 2018 - 20:05

A właśnie że tam magii jest zdecydowanie mniej niż w tradycyjnym lcd-ku, masz tylko paski różnej szerokości i koloru. Interpretacja wielkości jest po szerokości paska i jego kolorze ewentualnie- im ryba większa, tym kolor sygnału powrotnego czerwieńszy. Dno jest zawsze dnem, tylko umieszczone w różnych miejscach wyświetlacza- w zależności od nastaw mocy sygnału - czyli zakresów głębokości dna. No i do tego pokrętło czułości, ew. zoomu i niewiele więcej.



#176 OFFLINE   marioligi

marioligi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2018 - 20:06

Nie jestem w stanie, chyba że złowię jedną to wiem czego się spodziewać. A i często jest to inny gatunek niż ryba poprzednia.

A jak nie biorą to zachowanie płoci czy okonia jest podobne.

Dawaj na Dadaj jutro, będziemy czarować  ;)

 

 

 

Mam Vexilar Ice-Ducer Tri-Beam - na płytkiej szeroko jest OK, na głębokiej jednak wole wąski ustawić.

A co do LCD w flasherze, to chyba to trochę przerost formy nad treścią, może poza wyświetlaniem jakiś cyferek  w postaci głębokości, napięcia, temperatury i większy pobór prądu. 

 

Dadaj to tym razem ciut za daleko:) 

Liczyłem na coś pomiędzy Łomżą a Wawą :)

Moje echo pozwala często określić czy rybka jest okoniem, płocią czy wychodzi kilka czy jedna i takie tam...

póki będzie lodek to jeszcze można gdzieś na Mazowszu  w tygodniu na parę godzin p-południowych wyskoczyć:)

Flashera próbowałem - dla mnie słaby .... nieczytelny.....:( - pewnie się nie znam:)



#177 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 09 marzec 2018 - 20:07

Trzeba by było przetestować na jakiejś rybnej wodzie - u mnie ryb nie ma to i nic nie widać :(



#178 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 09 marzec 2018 - 20:13

Dadaj to tym razem ciut za daleko:) 

Liczyłem na coś pomiędzy Łomżą a Wawą :)

Moje echo pozwala często określić czy rybka jest okoniem, płocią czy wychodzi kilka czy jedna i takie tam...

póki będzie lodek to jeszcze można gdzieś na Mazowszu  w tygodniu na parę godzin p-południowych wyskoczyć :)

Flashera próbowałem - dla mnie słaby .... nieczytelny..... :( - pewnie się nie znam:)

W tygodniu to orzę, aby zarobić na te zabawki.

Jak nie puści to za tydzień może, albo przyszły sezon.

 

 

Trzeba by było przetestować na jakiejś rybnej wodzie - u mnie ryb nie ma to i nic nie widać :(

Nie trzeba rybnej, jak dużo ryb to guzik zobaczysz.

To jak w tradycyjnym echu jak na ławicy stoisz, ciężko odseparować pojedyncze sztuki.



#179 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 10 marzec 2018 - 17:55

Dziś na lodzie parę godzin lampiłem się w deepera machając blaszką :rolleyes:  jednak pokazuje ryby , tylko dziwne kolory , krechy są od jasnej zieleni do brązu :o



#180 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 marzec 2018 - 18:23

Nie masz opcji wyboru palety kolorów?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)