Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PETYCJA DO ZG PZW


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ZdzisÅ‚aw CzekaÅ‚a

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • ImiÄ™:ZdzisÅ‚aw WÅ‚odzimierz
  • Nazwisko:CzekaÅ‚a

Napisano 06 październik 2011 - 19:41

Link - PETYCJA do ZG PZW w sprawie ochrony P&L moje stanowisko ZA znacie ze swojej strony proszÄ™ o ustosunkowanie siÄ™ do powyÅźszej petycji wedÅ‚ug wÅ‚asnego uznania, sumienia i wiedzy.

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 październik 2011 - 09:33

Podpisałem jak tylko pojawiła się na fors czy FF.
Ciekawa inicjatywa, bardzo cieszy ze wypÅ‚ywa ze Å›rodowiska Å›cigantÃÅ‚w.
Mam nadzieję ze cokolwiek drgnie dzięki temu, na wielu rzekach sytuacja jest tragiczna, a zima i czarna śmierć przed nami...
Nowy SÄ…cz wprowadziÅ‚ na krÃÅ‚tko zakaz zabierania lipieni i wody jakby odÅźyÅ‚y, niestety dość szybko stwierdzono ze ryby jest za duÅźo i wrÃÅ‚ciÅ‚o to do normy.

#3 OFFLINE   SÅ‚awek.Sobolewski

SÅ‚awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu WisÅ‚y i rzek pobrzeża BaÅ‚tyku

Napisano 07 październik 2011 - 11:01

...zbrojonych w pojedynczy haczyk bezzadziorowy lub pozbawiony zadziora...
PetycjÄ™ poparÅ‚bym ale.. i tu jest pewien haczyk :unsure: W przypadku muchy to zrozumiaÅ‚e, pojedynczy natomiast w przypadku woblera? z dwojga wybieram miejsce pod brzuchem a co jeÅ›li skubnie niemrawo od ogonka? Czy petycja w tym wzglÄ™dzie jest precyzyjna? Zbrojenie w pojedynczy haczyk ≥ zbrojenie w jeden haczyk o jednym ostrzu.

Pozdrawiam
SÅ‚awek

#4 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 07 październik 2011 - 11:57

Zbrojenie przynÄ™t spinningowych w jeden haczyk nie jest wymysÅ‚em polakÃÅ‚w. jest to praktykowana na Å›wiecie i nikt nie marudzi.

jak skubnie za ogonek to siÄ™ nie zatnie. Proste, nie ma co pÅ‚akać... Bo tam gdzie sÄ… takie przepisy, to 5 minut pÃłźniej masz kolejne branie i szybko sie zapomina o jednym spadzie.

JeÅ›li doczekamy czasÃÅ‚w, Åźe ryb bÄ™dzie duÅźo, to takie drobiazgi przestanÄ… siÄ™ liczyć.



#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 październik 2011 - 12:07

Swego czasu an rzece Rudawa były takie przepisy, wszystkie swoje wobki zbroiłem za ogon, pojedynczym haczykiem karpiowym.
I jakoś nie było najmniejszego problemu ze złowieniem 3-4 ryb dziennie.
Bo były?

#6 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 07 październik 2011 - 12:12

Zbrojenie przynÄ™t spinningowych w jeden haczyk nie jest wymysÅ‚em polakÃÅ‚w. jest to praktykowana na Å›wiecie i nikt nie marudzi.



Ale sÄ… kraje gdzie stosuje siÄ™ dalej kotwiczki a ryby teÅź sÄ…. ;)

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 07 październik 2011 - 12:28

OK. SÄ… kraje gdzie nie ma przepisÃÅ‚w C&R i teÅź sÄ… wciÄ…Åź ryby. Tak gdybać moÅźemy w nieskoÅ„czoność. Nie o tym tu chyba...

majÄ…c trochÄ™ doÅ›wiadczeÅ„ z rÃÅ‚Åźnymi inicjatywami i sugestiami zmian w PZW, obawiam siÄ™, Åźe na jakiekolwiek nowoczesne przepisy jeszcze dÅ‚ugo poczekamy... :( :wacko: :(

Choć chciałbym się mylić!

#8 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 07 październik 2011 - 13:04

W kraju kwitnÄ…cego buraka nie ma co liczyć na zmiany. JeÅźeli w gÅ‚owach zarzÄ…dÃÅ‚w kÃÅ‚Å‚ i okrÄ™gÃÅ‚w nie zaÅ›wita nowoczesne myÅ›lenie oraz bÄ™dÄ… istnieć Å›rodowiska ktÃÅ‚rym nie jest na rÄ™ke poprawa stanu populacji ryb i zmiany przepisÃÅ‚w to bÄ™dzie jak jest.
Gdyby tak przez kilka lat np 4 zakazać zawodÃÅ‚w wÄ™dkarskich a kase przeznaczyć na zarybienia to pewnie w oÅ›rodkach zarybieniowych zabrakÅ‚o by narybku... a z resztÄ… pzw przeminie jak komunizm.

#9 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • ImiÄ™:Zbyszek
  • Nazwisko:OrzoÅ‚

Napisano 07 październik 2011 - 13:24

W kraju kwitnÄ…cego buraka nie ma co liczyć na zmiany. JeÅźeli w gÅ‚owach zarzÄ…dÃÅ‚w kÃÅ‚Å‚ i okrÄ™gÃÅ‚w nie zaÅ›wita nowoczesne myÅ›lenie oraz bÄ™dÄ… istnieć Å›rodowiska ktÃÅ‚rym nie jest na rÄ™ke poprawa stanu populacji ryb i zmiany przepisÃÅ‚w to bÄ™dzie jak jest.
Gdyby tak przez kilka lat np 4 zakazać zawodÃÅ‚w wÄ™dkarskich a kase przeznaczyć na zarybienia to pewnie w oÅ›rodkach zarybieniowych zabrakÅ‚o by narybku... a z resztÄ… pzw przeminie jak komunizm.


Dodać jedynie moÅźna zupeÅ‚ny brak kontroli albo jej znikoma skuteczność z czego korzystajÄ… obecnie wszyscy tÅ‚uczÄ…cy nadlimity i niewymiarki.
Kto wypuszczał rybę do tej pory będzie to robił nadal kto tłukł i zabierał nie zrezygnuje z tego nawet jak się pojawi i tysiąc petycji. ;) - nieuchronność kary ? :unsure:

#10 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 07 październik 2011 - 13:29

Petycje podpisaÅ‚em i popieram w caÅ‚oÅ›ci.Co do zarybiania i zakazu zawodÃÅ‚w, to wydaje mi siÄ™ Åźe trzeba zakazać rozgrywania zawodÃÅ‚w na rybie rzniÄ™tej.Oraz trzeba jak najszybciej dÄ…Åźyć do wprowadzenia w caÅ‚ym PZW gÃÅ‚rnych wymiarÃÅ‚w ochronnych.

#11 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 07 październik 2011 - 13:56

Zakaz organizowania zawodÃÅ‚w z pieniÄ™dzy zrzeszonych ludzi powinien być podstawÄ… zmian zanim te wszystkie sprawy zajdÄ… zadaleko.
Po pierwsze wÄ™dkarstwo za wyjÄ…tkiem moÅźe wÄ™dkarstwa rzutowego nie moÅźe być dyscyplinÄ… sportowÄ… bo nie speÅ‚nia pewnej zasady. Nikt nie ma rÃÅ‚wnych szans na starcie i nie mÃÅ‚wie tutaj o sprzÄ™cie itp ale o tym Åźe jeden wylsuje lepsze stanowisko czy sektor itd..
Po drugie juÅź jest za pÃłźno by promować PZW Å›redni wiek wÄ™dkarzy siÄ™ga pewnie znacznie wiÄ™cej jak 40 lat nie ma mÅ‚odzieÅźy nie ma akacji promujÄ…cych samo wÄ™dkarstwo a wÄ™dkarstwo staje siÄ™ coraz bardziej elitarnym.
Po trzecie jaki jest stosunek Å‚owicych na zawodach a ilu jest zapisanych? Znikomy to powoduje Åźe z kas kÃÅ‚Å‚ nie powinny iść Å›rodki na zawody wÄ™dkarskie tym bardziej Åźe w niewielki stopieÅ„ stawnowiÄ… to mÅ‚odzi wÄ™dkarze.
Ale to sÄ… moje dywagacje i wodolejstwo z ktÃÅ‚rego i tak nie wyjdzie bo pzw to twÃÅ‚r ktÃÅ‚ry oparÅ‚ siÄ™ przed wieloma akcjami na rzecz poprawy wÄ™dkarstwa...

#12 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy SÄ…cz
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 07 październik 2011 - 16:24

Panowie ostatnia deska ratunku dla tych ryb na Popradzie, Dunajcu i Sanie!!! :(

Kto byÅ‚ w tym roku poza OS- ami wie, Åźe kontakt z Å‚ososiowatÄ… graniczy prawie z cudem. Popierajmy inicjatywÄ™ jeÅ›li jest jakaÅ› iskierka nadziei.

Ps. wczoraj i dziÅ› zÅ‚owiono 2 gÅ‚owatki... nie inaczej tylko w paÅ‚Ä™ i do zamraÅźary :angry: obie w granicach metra :(

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 październik 2011 - 16:33

po ostatnim zarybieniu tarlakami... :(

#14 OFFLINE   spinncaster

spinncaster

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaNowy SÄ…cz
  • ImiÄ™:Robert

Napisano 07 październik 2011 - 16:56

jeszcze tych dziadkÃÅ‚w k...a co jeÅźdÅźą za beczkÄ… trzeba nagrać.
podobno jedna z głowacic puszczonych we wrześniu pływała na Sromowcach 10 minut z czego 5 walczyła na kiju jednego z działaczy tfu... obrzydzenie bierze

#15 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • ImiÄ™:Zbyszek
  • Nazwisko:OrzoÅ‚

Napisano 07 październik 2011 - 16:59

AleÅź przecieÅź kaÅźdy zarzÄ…dzajÄ…cy danÄ… woda ma moÅźliwość wprowadzenia zakazu zabierania na swoich wodach.
Jednak u nas systemowo wszystko do jednego wora ...
Gdzie byli ludzie decydujÄ…cy o Sanie czy Popradzie do dzisiaj ?
Co moÅźe mi powiece, Åźe do tej pory nikt nie wiedziaÅ‚ co siÄ™ dzieje ?
Petycji nie podpiszÄ™ i nie ze wzglÄ™du, Åźe Å‚aknÄ™ miÄ™sa bo nie Å‚aknÄ™ a dlatego, ze nie nie mogÄ™ zrozumieć dlaczego grupka ludzi podpisuje siÄ™ za mnie na petycji piszÄ…c i zwykli wÄ™dkarze
nie podpisze dlatego, Åźe nie podobajÄ… mi siÄ™ zawody i sportowe kÅ‚ucie ryb na masowa skalÄ™ dla cielca jak rÃÅ‚wnieÅź dlatego nie podpiszÄ™ bo nie czujÄ™ siÄ™ winny tej sytuacji braku ryb a wiem, Åźe byÅ‚o by znacznie lepiej gdyby byÅ‚y kontrole gdyby uÅźytkownik lepiej gospodarzyÅ‚ na wodzie a nie dlatego, ze ja nie zabiorÄ™ jednej ryby w roku ....
Ja mam ponosić karę za coś czemu nie jestem winny ?


#16 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 09 październik 2011 - 17:02

Woblery zbrojone w jeden hak, bravo!! ProponujÄ™ okreÅ›lić jego grubość i wielkość dodatkowo, kolor moÅźe teÅź np. tylko czarny.. Panowie, w tych przepisach za chwilÄ™ sami siÄ™ zakopiemy!! Po co dziesiÄ…tki przepisÃÅ‚w skoro przez lata mojego Å‚owienia miaÅ‚em 4 (sÅ‚ownie CZTERY) kontrole!! Zakaz tego, zakaz tego poÅźądny kowalski zaÅ‚oÅźy kotwiczke zamiast haka i bach jak bÄ™dzie miaÅ‚ pech zapÅ‚aci mandacik, a jak. Ciekawe Åźe jak nad wodÄ… Å‚owi kilku typÃÅ‚w to SSR nawet nie podejdzie, a jak juÅź ktoÅ› chce rybÄ™ ukraść to i tak jÄ… ukradnie, sieciÄ…, na kotwiczke, szarpaka czy V. Jestem za tym aby wody zaczÄ…Å‚ ktokolwiek kontrolować i takÄ… petycjÄ™ podpiszÄ™.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 17:09

To idź jako przykÅ‚ad - na kurs SSR, egzamin, a pÃłźniej jeźdź na kontrole, zamiast speÅ‚niać siÄ™ w pustym klawiszowaniu.

Jak zawsze - weźmy i zrÃÅ‚bcie. Najwygodniej zajmuje siÄ™ pozycjÄ™ roszczenia i niezadowolenia.
Skoro jak ktoÅ› chce ukraść to i tak ukradnie - to po co w ogÃÅ‚le straÅźnicy wÃÅ‚d, przepisy, regulaminy?

#18 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 październik 2011 - 18:31

To idź jako przykÅ‚ad - na kurs SSR, egzamin, a pÃłźniej jeźdź na kontrole, zamiast speÅ‚niać siÄ™ w pustym klawiszowaniu.


Rozumiem Kuba, Åźe Ty zamiast pustego klawiszowania w moderowaniu sprawdzasz siÄ™ jako straÅźnik SSR ??
Widzisz nikt nic tu głupiego nie napisał, ludzie piszą o swoich bolączkach a z tych bolączek czasami rodzą się petycje do PZW i to jest fajne.
KaÅźde forum istnieje dziÄ™ki temu Åźe sÄ… ludzie chÄ™tni wymieniać swoje zdanie i dyskutować na nim - nie ma ludzi to nie ma forum !

#19 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 październik 2011 - 18:48

Wszystko fajnie. MÃÅ‚j podpis teÅź macie, jednak sprawa pojedynczego haka do przynÄ™ty spinningowej rÃÅ‚wnieÅź jest dla mnie kontrowersyjna.

Jak napisaÅ‚ ktoÅ› przede mnÄ… - jak trafi mi siÄ™ jedna kontrola w roku to juÅź sukces. WÄ™dkarze bÄ™dÄ… niedÅ‚ugo zakÅ‚adać nawet zamiast tego haka kropelkÄ™ super glue, a po zmroku przyjdzie kÅ‚usownik i wygarnie ryby siatÄ….
Nie tÄ™dy droga. Utrudnianie Åźycia wÄ™dkarzom nie pomoÅźe. WÄ™dkarzom trzeba wÅ‚aÅ›nie uÅ‚atwiać sprawÄ™. WiÄ™cej wÄ™dkarzy - mniej kÅ‚usoli. Trzeba edukować (w czym np. jerkbait robi genialnÄ… robotÄ™) i kontrolować. Kolejne przepisy typu hak w woblerze, albo zakaz koguta niewiele dadzÄ…. O wiele lepszy przepis niedÅ‚ugo wejdzie w Åźycie w okrÄ™gu PZW Katowice - Roczny Å‚Ä…czny limit 5 gatunkÃÅ‚w ryb:
- pstrÄ…g
- szczupak
- sandacz
- karp
- lin
wyniesie 35 sztuk. Na naszych Å‚owiskach, gdzie kontrole stajÄ… siÄ™ coraz czÄ™stsze moÅźe to przynieÅ› skutek.

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 18:57

Akurat się sprawdzam, więc słabo trafiłeś
Nie ograniczam siÄ™ do narzekania Åźe siÄ™ nie da i nikt mnie nie chce kontrolować, tylko staram siÄ™ w ramach moÅźliwoÅ›ci, a na ogÃÅ‚Å‚ wbrew moÅźliwoÅ›ciom dziaÅ‚ać, by nad naszymi wodami byÅ‚o choć trochÄ™ lepiej. Podobnie robi wielu moich kolegÃÅ‚w dziaÅ‚ajÄ…cych w przyjacioÅ‚ach, klubach i stowarzyszeniach.
Za to przy co drugiej kontroli sÅ‚yszÄ™ ale ÅźeÅ›cie siÄ™ uwziÄ™li i juÅź nawet nie moÅźna sobie rybek poÅ‚owić z ulubionym ostatnio dodatkiem w tym kraju. WidzÄ™ chytre cwaniactwo nad wodÄ… i obserwujÄ™, jak doroÅ›li kolesie, przyÅ‚apani na gorÄ…cym uczynku rÅźnÄ… gÅ‚upa i opowiadajÄ… historie z kosmosu by siÄ™ wywinąć.

Nikt nic gÅ‚upiego nie napisaÅ‚, stÄ…d i nie ma jakichkolwiek interwencji moderatorskich, kolejny strzaÅ‚ w pustkÄ™. Zwracam jedynie uwagÄ™, Åźe zamiast siedzieć i narzekać, moÅźe warto czasem wykazać siÄ™ inicjatywÄ… i coÅ› zrobić samemu?
W caÅ‚ej Polsce powstajÄ… ciekawe Å‚owiska, gÅ‚ÃÅ‚wnie dziÄ™ki aktywnoÅ›ci ludzi, bardzo przeliczalnej na wÅ‚aÅ›nie patrole, zarybienia, sprzÄ…tania, prace na tarliskach czy przy inkubatorach. Co stoi na przeszkodzie, by ruszyć z takÄ… dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ… samemu? Na ogÃÅ‚Å‚ odpowiedź jest prosta <_< . Ale jakoÅ› gÅ‚upio wprost napisać chciaÅ‚bym mieć rybna wodÄ™ pod domem, ale nie chce siÄ™ mi:
-zrobić cokolwiek od siebie
-zapłacić więcej za łowienie
-znaleźć podobnie chcących ludzi i z nimi działać
Lepiej jęczeć na to złe PZW.
Smutna prawda jest taka, ze wiÄ™kszoÅ›ci stan obecny odpowiada - nikt od nich nic nie wymaga, Å‚owiÄ… za psie pieniÄ…dze, wypeÅ‚nienie rejestru zajmujÄ…ce 30 sekund przed ruszeniem nad wodÄ™ urasta do zamachu na wolnoÅ›ci i swobody obywatelskie, bo kto to widziaÅ‚, by od pÅ‚acÄ™ i wymagam ktoÅ› wymagaÅ‚, nawet wÅ‚aÅ›nie takiej pierdoÅ‚y jak wpis w rejestrze. Do gÅ‚owy nie przychodzi na ogÃÅ‚Å‚, ze moÅźna jednak coÅ› samemu zrobić, zostać straÅźnikiem, zaÅ‚oÅźyć grupÄ™ opiekujÄ…ca siÄ™ danÄ… wodÄ…. A moÅźe przychodzi? Tylko za tym idzie czysta ekonomia i fakt, Åźe to siÄ™ sÅ‚abo opÅ‚aca? Bo za tÄ… prace nikt nie pÅ‚aci, na ogÃÅ‚Å‚ za patrole kasa idzie z wÅ‚asnej kieszeni, a wszelkie pozostaÅ‚e wyjazdy moÅźna by byÅ‚o przecieÅź przeznaczyć na Å‚owienie, a nie jakieÅ› ganianie z workiem i zbieranie Å›mieci, kiedy ryby oczkujÄ…...

WiÄ™c moÅźna dalej siÄ™ usprawiedliwiać Åźe stary beton uniemoÅźliwia wziÄ™cie siÄ™ do roboty, moÅźna teÅź dla odmiany coÅ› zrobić i mieć ciekawÄ… wodÄ™ pod nosem.
Piszecie tu siÄ™ nigdy nic nie zmieni
Z takim nastawieniem to samo sprawdzajÄ…ca siÄ™ przepowiednia.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych