Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PETYCJA DO ZG PZW


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny ÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Waldek

Napisano 09 październik 2011 - 19:00

..........Tutaj sÄ… juÅź braki na podstawowym etapie, czÅ‚owiek zdajÄ…cy na kartÄ™ wÄ™dkarskÄ… powinien mieć po trzykroć wbijane gwoździem do gÅ‚owy szacunek dla ryby, Åźe to sport a nie prÃÅ‚ba napeÅ‚nienia sobie i sÄ…siadom zamraÅźarki..............

A kto ma wbijać? Komisja egzaminacyjna? SzkoÅ‚a? Bo przecieÅź my bezstresowo wychowujemy.
Moda taka ;)
A moÅźe to w domu naleÅźy ksztaÅ‚tować postawy wobec innych, wobec Å›rodowiska i otaczajÄ…cego Å›wiata. MoÅźe warto nie czekać na to, co szkoÅ‚a, co wychowawca...?
MoÅźe warto czasem spojrzeć w lusterko?
KiedyÅ› sÅ‚yszaÅ‚o siÄ™ o dziadkach, ktÃÅ‚rym skÅ‚adka musi siÄ™ zwrÃÅ‚cić.
I sÅ‚usznie, tylko....dziadkÃÅ‚w jakby coraz mniej a nic siÄ™ nie zmienia.....
To przecieÅź nie dziadki w Holandii teraz dbajÄ… o nasze dobre wÄ™dkarskie imiÄ™ ;)

#22 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 19:03

Wszystko fajnie. MÃÅ‚j podpis teÅź macie, jednak sprawa pojedynczego haka do przynÄ™ty spinningowej rÃÅ‚wnieÅź jest dla mnie kontrowersyjna.

Jak napisaÅ‚ ktoÅ› przede mnÄ… - jak trafi mi siÄ™ jedna kontrola w roku to juÅź sukces. WÄ™dkarze bÄ™dÄ… niedÅ‚ugo zakÅ‚adać nawet zamiast tego haka kropelkÄ™ super glue, a po zmroku przyjdzie kÅ‚usownik i wygarnie ryby siatÄ….
Nie tÄ™dy droga. Utrudnianie Åźycia wÄ™dkarzom nie pomoÅźe. WÄ™dkarzom trzeba wÅ‚aÅ›nie uÅ‚atwiać sprawÄ™. WiÄ™cej wÄ™dkarzy - mniej kÅ‚usoli. Trzeba edukować (w czym np. jerkbait robi genialnÄ… robotÄ™) i kontrolować. Kolejne przepisy typu hak w woblerze, albo zakaz koguta niewiele dadzÄ…. O wiele lepszy przepis niedÅ‚ugo wejdzie w Åźycie w okrÄ™gu PZW Katowice - Roczny Å‚Ä…czny limit 5 gatunkÃÅ‚w ryb:
- pstrÄ…g
- szczupak
- sandacz
- karp
- lin
wyniesie 35 sztuk. Na naszych Å‚owiskach, gdzie kontrole stajÄ… siÄ™ coraz czÄ™stsze moÅźe to przynieÅ› skutek.


Jarek, nie do końca się mogę z Tobą zgodzić.
Wiele naszych rzek wybili praktycznie do dna nie kÅ‚usownicy z siatÄ…, a wÅ‚aÅ›nie pazerni wÄ™dkarze, ktÃÅ‚rzy w ramach limitu beretowali wszystko co w rÄ™ce wpadÅ‚o. Po wielu wodach widać, jakie spustoszenie potrafi zrobić grupa regularnie Å‚owiÄ…cych w ramach limitÃÅ‚w wÄ™dkarzy.
ZasÅ‚anianie siÄ™ jakimÅ› kÅ‚usownikiem to droga donikÄ…d. ZwrÃłćcie uwagÄ™, Åźe petycja odnosi siÄ™ do pstrÄ…ga i lipienia, a wiÄ™c ryb, ktÃÅ‚re na ogÃÅ‚Å‚ sÄ… beretowane przez wÄ™dkarzy, nie siatowane jak na jeziorze czy rzece.
Sprawa kontroli jest oczywista, ale tu odsyłam do poprzedniego postu.


#23 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 październik 2011 - 19:05

Kolejne przepisy typu hak w woblerze, albo zakaz koguta niewiele dadzÄ…. O wiele lepszy przepis niedÅ‚ugo wejdzie w Åźycie w okrÄ™gu PZW Katowice - Roczny Å‚Ä…czny limit 5 gatunkÃÅ‚w ryb:
- pstrÄ…g
- szczupak
- sandacz
- karp
- lin
wyniesie 35 sztuk. Na naszych Å‚owiskach, gdzie kontrole stajÄ… siÄ™ coraz czÄ™stsze moÅźe to przynieÅ› skutek.


No jest nadzieja, moÅźesz przybliÅźyć temat?


#24 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 październik 2011 - 19:13

[quote]
Wszystko fajnie. MÃÅ‚j podpis teÅź macie, jednak sprawa pojedynczego haka do przynÄ™ty spinningowej rÃÅ‚wnieÅź jest dla mnie kontrowersyjna.

Jak napisaÅ‚ ktoÅ› przede mnÄ… - jak trafi mi siÄ™ jedna kontrola w roku to juÅź sukces. WÄ™dkarze bÄ™dÄ… niedÅ‚ugo zakÅ‚adać nawet zamiast tego haka kropelkÄ™ super glue, a po zmroku przyjdzie kÅ‚usownik i wygarnie ryby siatÄ….
Nie tÄ™dy droga. Utrudnianie Åźycia wÄ™dkarzom nie pomoÅźe. WÄ™dkarzom trzeba wÅ‚aÅ›nie uÅ‚atwiać sprawÄ™. WiÄ™cej wÄ™dkarzy - mniej kÅ‚usoli. Trzeba edukować (w czym np. jerkbait robi genialnÄ… robotÄ™) i kontrolować. Kolejne przepisy typu hak w woblerze, albo zakaz koguta niewiele dadzÄ…. O wiele lepszy przepis niedÅ‚ugo wejdzie w Åźycie w okrÄ™gu PZW Katowice - Roczny Å‚Ä…czny limit 5 gatunkÃÅ‚w ryb:
- pstrÄ…g
- szczupak
- sandacz
- karp
- lin
wyniesie 35 sztuk. Na naszych Å‚owiskach, gdzie kontrole stajÄ… siÄ™ coraz czÄ™stsze moÅźe to przynieÅ› skutek.
[/quote]

Jarek, nie do końca się mogę z Tobą zgodzić.
Wiele naszych rzek wybili praktycznie do dna nie kÅ‚usownicy z siatÄ…, a wÅ‚aÅ›nie pazerni wÄ™dkarze, ktÃÅ‚rzy w ramach limitu beretowali wszystko co w rÄ™ce wpadÅ‚o. Po wielu wodach widać, jakie spustoszenie potrafi zrobić grupa regularnie Å‚owiÄ…cych w ramach limitÃÅ‚w wÄ™dkarzy.
ZasÅ‚anianie siÄ™ jakimÅ› kÅ‚usownikiem to droga donikÄ…d. ZwrÃłćcie uwagÄ™, Åźe petycja odnosi siÄ™ do pstrÄ…ga i lipienia, a wiÄ™c ryb, ktÃÅ‚re na ogÃÅ‚Å‚ sÄ… beretowane przez wÄ™dkarzy, nie siatowane jak na jeziorze czy rzece.
Sprawa kontroli jest oczywista, ale tu odsyłam do poprzedniego postu.

[/quote]

WÅ‚aÅ›nie dlatego zakaz zabierania ryb, albo bardzo restrykcyjne limity sÄ… Å›wietnym pomysÅ‚em. Natomiast wydaje mi siÄ™, Åźe sprawa z kotwiczkami juÅź wymknęła siÄ™ trochÄ™ za bardzo do przodu. JeÅ›li ktoÅ› chce zakÅ‚adać pojedyncze bezzadziorowe haki zawsze i wszÄ™dzie to super. ChwaÅ‚a mu. Natomiast w chwili kiedy zacznie mi siÄ™ to nakazywać a liczba restrykcyjnych przepisÃÅ‚w uroÅ›nie za bardzo to powaÅźnie siÄ™ zastanowiÄ™ nad przejÅ›ciem (przeciwnik takich petycji) na drugÄ… stronÄ™. Bo rÃÅ‚wnowaga w przyrodzie musi być.
W moim kole jest okoÅ‚o 700 wÄ™dkarzy. Gdyby podnieść wysokość skÅ‚adek o 50zÅ‚ mielibyÅ›my 35000zÅ‚ - WystarczyÅ‚oby na jednego peÅ‚noetatowego straÅźnika, a to tylko jedno koÅ‚o opiekujÄ…ce siÄ™ 2ha stawem.


#25 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 październik 2011 - 19:14

[quote]
Kolejne przepisy typu hak w woblerze, albo zakaz koguta niewiele dadzÄ…. O wiele lepszy przepis niedÅ‚ugo wejdzie w Åźycie w okrÄ™gu PZW Katowice - Roczny Å‚Ä…czny limit 5 gatunkÃÅ‚w ryb:
- pstrÄ…g
- szczupak
- sandacz
- karp
- lin
wyniesie 35 sztuk. Na naszych Å‚owiskach, gdzie kontrole stajÄ… siÄ™ coraz czÄ™stsze moÅźe to przynieÅ› skutek.
[/quote]

No jest nadzieja, moÅźesz przybliÅźyć temat?

[/quote]

WÅ‚aÅ›nie dla tych dziadkÃÅ‚w ten przepis. Podobno zostaÅ‚ przegÅ‚osowany w okrÄ™gu na przeÅ‚omie wrzeÅ›nia i października. Od stycznia ma wejść w Åźycie. Tyle wiem...


#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 19:25

Pojedynczy haczyk to tylko logiczne nastÄ™pstwo zakazu zabierania ryb. Trudno czasem mieć nadziejÄ™, uwalniajÄ…c potoczka ktÃÅ‚ry przedniÄ… zaÅźarÅ‚ a tylniÄ… ma w skrzelach, oku etc.
Ale, skoro muszkarze moga Å‚owić na dwie muchy, sÄ…dzÄ™ Åźe fair byÅ‚oby, gdyby i spinningiÅ›ci mogli w dwa pojedyncze bezzadziorowe zbroić wobki. Ryzyko poranienia ryby podczas holu drugim hakiem, jeÅ›li jest pojedynczy a nie jest kotwiczkÄ… jest znaczÄ…co mniejsze.
Problemem tej inicjatywy, jest jak czÄ™sto bywa, wyskoczenie niczym Filip z konopi. Bez pomyÅ›lenia jak to sformuÅ‚ować, jak przeprowadzić, by osiÄ…gnąć sukces, bez uzgodnienia to z wieloma zainteresowanymi grupami. A celem jest wszak nie Å‚owienie na jeden haczyk a zakaz zabierania pstrÄ…ga i lipienia. Inicjatorzy jakby zapomnieli, ze nie samÄ… muchÄ… ludzie zyjÄ… i dogadanie siÄ™ z wielokroć liczniejszÄ… grupÄ… spinningistÃÅ‚w by petycja byÅ‚a bardziej strawna moÅźe przynieść wiÄ™kszy sukces.
Znam wielu, ktÃÅ‚rych taka forma - zawodnicy w swej mÄ…droÅ›ci ustalili, na mistrzostwach podpisali i w ramach Å‚aski zwykÅ‚ym pozwolÄ… siÄ™ przyÅ‚Ä…czyć po prostu odrzuca. A nie sÄ…dzÄ™, by w tej sytuacji moÅźna byÅ‚o sobie pozwolić na a co nas to... i jak siÄ™ nie podoba to na drzewo.
Jak mawia jeden znajomy - chcesz coś osiągnąć czy coś udowodnić?

#27 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 październik 2011 - 19:40

Pojedynczy haczyk to tylko logiczne nastÄ™pstwo zakazu zabierania ryb. Trudno czasem mieć nadziejÄ™, uwalniajÄ…c potoczka ktÃÅ‚ry przedniÄ… zaÅźarÅ‚ a tylniÄ… ma w skrzelach, oku etc.
Ale, skoro muszkarze moga Å‚owić na dwie muchy, sÄ…dzÄ™ Åźe fair byÅ‚oby, gdyby i spinningiÅ›ci mogli w dwa pojedyncze bezzadziorowe zbroić wobki. Ryzyko poranienia ryby podczas holu drugim hakiem, jeÅ›li jest pojedynczy a nie jest kotwiczkÄ… jest znaczÄ…co mniejsze.
Problemem tej inicjatywy, jest jak czÄ™sto bywa, wyskoczenie niczym Filip z konopi. Bez pomyÅ›lenia jak to sformuÅ‚ować, jak przeprowadzić, by osiÄ…gnąć sukces, bez uzgodnienia to z wieloma zainteresowanymi grupami. A celem jest wszak nie Å‚owienie na jeden haczyk a zakaz zabierania pstrÄ…ga i lipienia. Inicjatorzy jakby zapomnieli, ze nie samÄ… muchÄ… ludzie zyjÄ… i dogadanie siÄ™ z wielokroć liczniejszÄ… grupÄ… spinningistÃÅ‚w by petycja byÅ‚a bardziej strawna moÅźe przynieść wiÄ™kszy sukces.
Znam wielu, ktÃÅ‚rych taka forma - zawodnicy w swej mÄ…droÅ›ci ustalili, na mistrzostwach podpisali i w ramach Å‚aski zwykÅ‚ym pozwolÄ… siÄ™ przyÅ‚Ä…czyć po prostu odrzuca. A nie sÄ…dzÄ™, by w tej sytuacji moÅźna byÅ‚o sobie pozwolić na a co nas to... i jak siÄ™ nie podoba to na drzewo.
Jak mawia jeden znajomy - chcesz coś osiągnąć czy coś udowodnić?


Tutaj juÅź siÄ™ zgadzam. Jednak wÄ™dkarstwo z definicji wiÄ…Åźe siÄ™ z ranieniem ryb i na to nic siÄ™ nie poradzi. Zawsze moÅźna zbierać znaczki. OczywiÅ›cie- zdarzy siÄ™, Åźe przez kotwiczki padnie maÅ‚y potok, ale wtedy to jego zeÅźre wydra, kormoran, czy nawet gÅ‚owatka i moÅźe nie upoluje zdrowej ryby. Z drugiej strony bÄ™dÄ™ przez 5 minut fociÅ‚ potoka zÅ‚owionego na jeden bezzadziorowy hak w lipcu a potem go wypuszczÄ™. Niewiele to da.
WiÄ™cej edukacji, kontroli, a mniej nakazÃÅ‚w i zakazÃÅ‚w.

#28 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 19:46

Pewnie tak
Co jednak, jak w ciÄ…gu dnia zÅ‚owisz takich drobiazgÃÅ‚w naÅ›cie?
A przeÅźywalność przy zadziorowych kotwicach u tak maÅ‚ych ryb masz ok 50%? MyÅ›lÄ™, ze jeÅ›li zakÅ‚ada siÄ™ ustawowo Å‚owienie i zakaz zabierania, to wÅ‚Ä…snie pojedyncze haki bezzadziorowe. Tak jest w wielu miejscach i nie sÅ‚ychać, by ktoÅ› z prawem dyskutowaÅ‚, tylko siÄ™ do niego stosujÄ….
SÄ…dzÄ™ Åźe w tym przypadku jest trochÄ™ tak, Åźe cel uÅ›wiÄ™ca Å›rodki.


#29 OFFLINE   ZdzisÅ‚aw CzekaÅ‚a

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • ImiÄ™:ZdzisÅ‚aw WÅ‚odzimierz
  • Nazwisko:CzekaÅ‚a

Napisano 09 październik 2011 - 20:05

Ryzyko poranienia ryby podczas holu drugim hakiem, jeśli jest pojedynczy a nie jest kotwiczką jest znacząco mniejsze.


Kuba jeÅ›li to majÄ… być dwa pojedyncze haki to z mojego doÅ›wiadczenia nie ma o co kopi kruszyć, bo jeÅ›li uzbroisz wobler z przodu w pojedynczy haczyk odwrÃÅ‚cony w dÃÅ‚Å‚ to wszystkie ewentualne zawady twoje, jeÅ›li ustawisz go w gÃÅ‚rÄ™ to praktycznie nic siÄ™ nie wepnie bo haczyk bÄ™dzie przylegaÅ‚ do wobka (ja tak zbrojÄ™ i jest ok). WracajÄ…c do zagadnienia i dyskusji moim zdaniem obecne opÅ‚aty (czÅ‚onkowska i okrÄ™gowa na zagospodarowanie i ochronÄ™) powinna być opÅ‚atÄ… tylko na zarybienie i uprawniać tylko do wÄ™dkowania dodatkowo kaÅźdy opÅ‚acajÄ…cy (zrzeszony i niezrzeszony) opÅ‚atÄ™ za wÄ™dkowanie powinien wnosić opÅ‚atÄ™ na ochronÄ™ w wysokoÅ›ci 150,00 zÅ‚ rocznie przeznaczonÄ… w caÅ‚oÅ›ci na straÅźnikÃÅ‚w uczciwie opÅ‚acanych. Ponadto dla osÃÅ‚b chcÄ…cy zabierać ryby (zabijać) opÅ‚ata w wysokoÅ›ci podwÃÅ‚jnej opÅ‚aty na zarybienie. Ups ale mi siÄ™ zaraz oberwie.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  woblery.jpg   70,35 KB   317 Ilość pobraÅ„


#30 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 09 październik 2011 - 20:22

KiedyÅ› sÅ‚yszaÅ‚o siÄ™ o dziadkach, ktÃÅ‚rym skÅ‚adka musi siÄ™ zwrÃÅ‚cić.
I sÅ‚usznie, tylko....dziadkÃÅ‚w jakby coraz mniej a nic siÄ™ nie zmienia.....

JakoÅ› braku dziadkÃÅ‚w ktÃÅ‚rym musi siÄ™ zwrÃÅ‚cić nie zauwaÅźyÅ‚em, sÄ… siedzÄ… biorÄ… wszystko, jest wymiar czy teÅź nie ma wszystko do wora, choćby i starego wyÅ‚owionego gumowca.


#31 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 20:24

\ WracajÄ…c do zagadnienia i dyskusji moim zdaniem obecne opÅ‚aty (czÅ‚onkowska i okrÄ™gowa na zagospodarowanie i ochronÄ™) powinna być opÅ‚atÄ… tylko na zarybienie i uprawniać tylko do wÄ™dkowania dodatkowo kaÅźdy opÅ‚acajÄ…cy (zrzeszony i niezrzeszony) opÅ‚atÄ™ za wÄ™dkowanie powinien wnosić opÅ‚atÄ™ na ochronÄ™ w wysokoÅ›ci 150,00 zÅ‚ rocznie przeznaczonÄ… w caÅ‚oÅ›ci na straÅźnikÃÅ‚w uczciwie opÅ‚acanych. Ponadto dla osÃÅ‚b chcÄ…cy zabierać ryby (zabijać) opÅ‚at w wysokoÅ›ci podwÃÅ‚jnej opÅ‚aty na zarybienie. Ups ale mi siÄ™ zaraz oberwie.[/color]

Bardzo dobrze napisane


#32 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • ImiÄ™:Zbyszek
  • Nazwisko:OrzoÅ‚

Napisano 09 październik 2011 - 21:11

[quote]
..........Tutaj sÄ… juÅź braki na podstawowym etapie, czÅ‚owiek zdajÄ…cy na kartÄ™ wÄ™dkarskÄ… powinien mieć po trzykroć wbijane gwoździem do gÅ‚owy szacunek dla ryby, Åźe to sport a nie prÃÅ‚ba napeÅ‚nienia sobie i sÄ…siadom zamraÅźarki..............
[/quote]
A kto ma wbijać? Komisja egzaminacyjna? SzkoÅ‚a? Bo przecieÅź my bezstresowo wychowujemy.
Moda taka ;)
A moÅźe to w domu naleÅźy ksztaÅ‚tować postawy wobec innych, wobec Å›rodowiska i otaczajÄ…cego Å›wiata. MoÅźe warto nie czekać na to, co szkoÅ‚a, co wychowawca...?
MoÅźe warto czasem spojrzeć w lusterko?
KiedyÅ› sÅ‚yszaÅ‚o siÄ™ o dziadkach, ktÃÅ‚rym skÅ‚adka musi siÄ™ zwrÃÅ‚cić.
I sÅ‚usznie, tylko....dziadkÃÅ‚w jakby coraz mniej a nic siÄ™ nie zmienia.....
To przecieÅź nie dziadki w Holandii teraz dbajÄ… o nasze dobre wÄ™dkarskie imiÄ™ ;)
[/quote]

Egzaminy na kartę zdaje się na poziomie koła.!!
I tu jest juÅź pole dla chcÄ…cych coÅ› zmieniać w SWOIM zwiÄ…zku.
Przejmować wÅ‚adzÄ™ mÅ‚odzieÅźy przejmować i szkolić od poczÄ…tku.
Nie pozwalać na dawanie karty za nic to komisje egzaminacyjne w kołach są od tego aby zweryfikować wiedzę przyszłego wędkarza.
No ale kto to zrobi ? jak się nikomu pracować nie chce.

PS. NaczytaÅ‚em siÄ™ w kilku postach o OGROMIE dziadkÃÅ‚w nad wodami ... stwierdzam, Åźe to kolejny stereotyp powtarzany jak mantra pozwalajÄ…cy odsunąć od siebie problemy swojego zwiÄ…zku.
Nie twierdzÄ™, Åźe nie ma starszych osÃÅ‚b nad wodami bo sÄ… i Å‚owiÄ… ale przyjrzyjcie siÄ™ ILE ? oni Å‚owiÄ… ....
a w temacie tego wÄ…tku dodam, ze nie sÄ… Åźadnym zagroÅźeniem dla pstrÄ…gÃÅ‚w w wodach gÃÅ‚rskich bo najczęściej to emerytura nawet nie pozwala na dokonanie opÅ‚at ... a i wiek nie pozwala hasać po krzaczorach ...

EWIDENTNY BRAK KONTROLI I NIEUCHRONNOŚĆ KARY !! A nie zabrana jedna ryba rocznie przez wędkarza ......tą petycją dostaną po tyłku kolejny raz etyczni wędkarze a nie ci co mają prawo w tyłku i jak brali nie wymiary i nad komplety tak będą to robić DALEJ ....

#33 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 09 październik 2011 - 21:19


EWIDENTNY BRAK KONTROLI I NIEUCHRONNOŚĆ KARY !! A nie zabrana jedna ryba rocznie przez wędkarza ......tą petycją dostaną po tyłku kolejny raz etyczni wędkarze a nie ci co mają prawo w tyłku i jak brali nie wymiary i nad komplety tak będą to robić DALEJ ....

Dokładnie tak!!!

#34 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 październik 2011 - 21:29

Zwierzu
Pytasz się - co masz robić.
Wierz mi, ze w wielu przyjacioÅ‚ach jest takich jak ty, ciÄ™Åźko pracujÄ…cych, nie majÄ…cych czasu na ogolenie siÄ™. Nie zmienia to faktu, ze znajdujÄ… KILKA DNI W ROKU by swojÄ… wodÄ… siÄ™ zająć. Wszyscy siÄ™ znajÄ…, bo to maÅ‚e grupy na ogÃÅ‚Å‚ jest peÅ‚ne zrozumienie.
Ja akurat, jak zauwaÅźyÅ‚eÅ›, mam sporo czasu w stosunku do etatowcÃÅ‚w, nie zmienia to faktu, Åźe jedni z najskuteczniejszych straÅźnikÃÅ‚w jakich znam pracujÄ… czÄ™sto po za pl i na Å‚owy ruszajÄ… bÄ™dÄ…c w pl :mellow:

Co masz robić?
UÅźyć netu, znaleźć kilku znajomych z okolicy i zacząć dziaÅ‚ać dla wody. Jedni majÄ… czas, inni pomysÅ‚y, jeszcze inni moÅźliwoÅ›ci, Å›rodki, moÅźliwość dojÅ›cia do sponsorÃÅ‚w. NajrÃÅ‚Åźniejsi ludzie majÄ… swoje talenty i moÅźliwoÅ›ci, a wierz mi, pracy dla wody jest tyle, Åźe kaÅźdy znajdzie sobie coÅ› do roboty. Nawet najwiÄ™kszy zarobas potrafi znaleźć kilka dni w roku ;)

#35 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 09 październik 2011 - 21:53

Skoro przynÄ™ty spinningowe majÄ… posiadać jeden hak i być bez zadziora , czyli tak jak muchowe to spodziewam siÄ™, Åźe bÄ™dzie kolejna petycja wystosowana przez Naszych muszkarzy. Mianowicie, poproszÄ… ZG o likwidacjÄ™ sztucznego podziaÅ‚u na wodach gÃÅ‚rskich i spinningiÅ›ci bÄ™dÄ… mogli Å‚owić na odcinkach rzek obecnie dostÄ™pnych tylko dla muszkarzy ! ;) ChÄ™tnie poÅ‚owiÅ‚bym na BiaÅ‚ce TatrzaÅ„skiej na spina. Po za tym dobrowolnie zadeklarujÄ… o 1/3 wyÅźszÄ… skÅ‚adkÄ™ i opÅ‚atÄ™ na zarybianie do kasy PZW. NastÄ™pnie doprowadzÄ… do podziaÅ‚u na rzeki 100% lipieniowe i 100% pstrÄ…gowe. Tak byÅ‚oby chyba uczciwiej. Nie chyba. Z pewnoÅ›ciÄ… !!!

#36 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaÅšlÄ…sk
  • ImiÄ™:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 10 październik 2011 - 07:16

OdpowiadajÄ…c w kwesti kursu SSR, jestem straÅźnikiem. Powiedzmy Åźe teraz bardzo biernym. Lewe lusterko z wkÅ‚adem do mojego BMW kosztowaÅ‚o 220zÅ‚. Wszystko za zwrÃÅ‚cenie uwagi dwojgu moÅźe 15nasto latkom Åźe Å‚owienie na podrywkÄ™ jest zabronione, wtedy jeszcze byÅ‚o. ChÅ‚opaki dodatkowo Å‚owili na wÄ™dki, kart teÅź nie mieli. Sytuacja miaÅ‚a miejsce na Rzeczycach. Jak dla mnie caÅ‚a instytucja SSR to bezsens.

#37 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 10 październik 2011 - 08:52

Zgadzam sie z kolegÄ… @darekchowaniec.Wydaje mi siÄ™ ze kontrole powinno sprawować PSR.Tylko musi być nieuchronność kary,wyÅźsze mandaty i tak jak w USA przepadek sprzÄ™tu oraz Å‚odzi z ktÃÅ‚rej siÄ™ Å‚apie i samochodu ktÃÅ‚rym przyjechaÅ‚o siÄ™ na Å‚owisko. A z ewentualnej licytacji zarekwirowanego sprzÄ™tu np.50% przeznaczyć na dofinansowanie PSR.MyÅ›lÄ™ Åźę wtedy taki pseudo wÄ™dkarz nie zabraÅ‚ by niewymiarka oraz nadkompletu.

#38 OFFLINE   jaaaras

jaaaras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaKazachstan

Napisano 10 październik 2011 - 16:11

My tu sratu tatu gadki na temat zÅ‚ego pzw jakim jest podstawnie i nie bÄ™de smiaÅ‚ podwaÅźać teorii na temat bezsensownośći istnienia czegoÅ› takiego.
CzÅ‚owiek ktÃÅ‚ry nawet chciaÅ‚by siÄ™ udzielać w kole bÄ™dzie zawsze pokrzywdzony przez ludzi z doÅ›wiadczeniem, wiedzÄ… itd.. Takie Å›rodowiska nie majÄ… zamiaru dopuÅ›cić jakiej kolwiek innej ideei nie zwiÄ…zanej z politykÄ… pzw jakÄ… teraz przedstawia. ChciaÅ‚em siÄ™ udzielać i wpajać do Å‚bÃÅ‚w ludzi Åźe nie tÄ™dy droga ale to siÄ™ koÅ„czy Å›miechem i krytykÄ… z strony dziaÅ‚aczy ktÃÅ‚rzy czÄ™sto dziaÅ‚ajÄ… na granicy prawa np. zarybianie jezior rybami ktÃÅ‚re wczeÅ›niej tam nie wystÄ™powaÅ‚y tego przykÅ‚adem jest zarybianie sumem, karpiem itd..
Dlatego uwaÅźam Åźe po pierwsze te chore struktury pzw muszÄ… paść Åźeby byÅ‚o moÅźna tworzyć coÅ› od poczÄ…tku. DuÅźo nie potrzeba Åźeby zmienić sytuacje w rybostanie prosty przykÅ‚ad czÄ™stego nawoÅ‚ywania i odwiedziÅ„ przez forumowiczÃÅ‚w Å‚owiska piaseczno... A z resztÄ… gÃÅ‚wno mnie to obchodzi. KoÅ„cze studia i wyjeÅźdzam z tego toksycznego kraju...

#39 OFFLINE   Skalniak

Skalniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 10 październik 2011 - 19:21

- bezwzględnie ograniczyć liczbę społecznych pseudo działaczy w okręgach.
- bezwzglÄ™dnie ograniczyć liczbÄ™ okrÄ™gÃÅ‚w przynajmniej o 33szt.
TakÄ… petycjÄ™ podpiszÄ™ z miÅ‚Ä… chÄ™ciÄ…, bo to zaoszczÄ™dziÅ‚oby sporo naszej kasy,ktÃÅ‚rÄ… moÅźna by wydać na ochronÄ™ naszych wÃÅ‚d,czy to na zarybienia czy teÅź na dodatkowe etaty straÅźnikÃÅ‚w ktÃÅ‚rych wszyscy stwierdzajÄ…,Åźe jest za maÅ‚o.

#40 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • ImiÄ™:Zbyszek
  • Nazwisko:OrzoÅ‚

Napisano 10 październik 2011 - 20:57

...... A z resztÄ… gÃÅ‚wno mnie to obchodzi. KoÅ„cze studia i wyjeÅźdzam z tego toksycznego kraju...


No i po sprawie sukcesÃÅ‚w ÅźyczÄ™.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych