Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Boksze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 20 czerwiec 2012 - 11:54

Byłem tam tam może ze 20-30 razy.Ostatnio 1-2 lata temu. Tylko raz połowiłem na najdalej położonej od domu właściciela Andrzeja zatoczce.

Widocznie tak delko nie chciało się siatek postawić i się coś uchowało

#22 OFFLINE   Gazdzior

Gazdzior

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGocław

Napisano 20 czerwiec 2012 - 14:49

Byłem nad tym jeziorem pod koniec maja. Efekt 1,5 dniowego połowu na trzech to trzy szczupaczki ok 30-40cm.
Właściciel nastawiony na robienie kasy. Z samego rana można było zaobserwować, jak 2 osoby obok domu właściciela szykują siatki na ryby. Generalnie - poza piękną okolicą i stosunkowo cichą, to słabo, bardzo słabo.

#23 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 21 czerwiec 2012 - 08:14

.. Siaty przygotowywali .. czyli nasz krajowy standard .... a ludzie chcą żeby pzw upadło ... i powstawały prywatne łowiska :lol: :lol:

oczywiście to taki mały żart bo biorąc pod uwagę Piaseczno czy też Wersminię widać, że da się chociaż z drugiej strony może te dwa przykłady tylko potwierdzają regułę ... :unsure: :mellow:

#24 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 12:13

Siatami wyławia okoliczne jeziora na których jest dzierżawcą. W sklepach w okolicy lepiej nie wymawiać nazwiska dzierżawcy bo można uwierzyć w bajkę że po widłach zostaje ślad <_<

#25 OFFLINE   Radek332211

Radek332211

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 czerwiec 2012 - 18:07

No tak a niby gdzie ma szykować siatki jak tam mieszka a dzierżawi jeszcze oprócz J. Boksze 9 innych jezior. Fakt na innych jeziorach to siatkami obstawia każde z jezior raz na 2 tygodnie ale na Bokszach nigdy się nie spotkałem z żadną siatką i wierzę dla właściciela poza tym na echosondzie widać ile jest tam ryby. Na szczupaka naprawdę trzeba trafić w porę aby go złapać ale biała ryba to bierze jak się ją podnęci nawet dobrze przy wyspie liny można połapać. Polecam te łowisko i w tym roku już mam rezerwację na sierpień :D

#26 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 październik 2012 - 19:54

Był ktoś ostatnio? W listopadzie chcę tam zawitać.

#27 OFFLINE   Sowulus

Sowulus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Sowiński

Napisano 17 listopad 2013 - 21:30

Byłem nad jeziorami które obfitują w ryby na pewno, a zdarzało się wracać o kiju...w sumie to za bardzo się na tym nie znam, ale to że ryby są wcale nie oznacza, że biorą.



#28 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 25 luty 2014 - 12:55

Boksze jest specyficzne jak się nie trafi na brania to pustynia, ale zdarzają się dni kiedy łapie się 50 sztuk od 30 cm do 70 cm, większe rzadziej. Bardzo fajne miejce jeżdź tam od 14 lat, najpierw Białe teraz Boksze. Pan Andzrej jakby poprawił swój wizerunek zdziercy byłby poprostu raj.



#29 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6269 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 25 luty 2014 - 21:49

"Machaj wędą, ryby będą" - hasło Pana A. Niestety zgadzam się z opinią lokalesów, byłem na wszystkich jeziorach dzierżawionych przez Pana A. Podsumowanie nie jest korzystne, bez względu na specyfikę poszczególnych jezior. Jedyne, co dobrego mogę powiedzieć, to chwała za dopilnowanie swoich wód. Jeśli mogę, to odradzam dofinansowywanie takich dzierżawców zakupem licencji i noclegów. Oby upadli śmiercią naturalną i niech im ziemia lekką będzie.  :angry:


  • Pumba lubi to

#30 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 25 luty 2014 - 22:21

"Machaj wędą, ryby będą" - hasło Pana A. Niestety zgadzam się z opinią lokalesów, byłem na wszystkich jeziorach dzierżawionych przez Pana A. Podsumowanie nie jest korzystne, bez względu na specyfikę poszczególnych jezior. Jedyne, co dobrego mogę powiedzieć, to chwała za dopilnowanie swoich wód. Jeśli mogę, to odradzam dofinansowywanie takich dzierżawców zakupem licencji i noclegów. Oby upadli śmiercią naturalną i niech im ziemia lekką będzie.  :angry:

Amen



#31 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 26 luty 2014 - 15:14

Panowie łowienie u Falka to mały pikuś, powinniście zobaczyć jak się odbywa polowanie na dzika z jabłuszkiem.

Facet posiada ogrodzony kawałek lasu, Myśliwy podjeżdza do siatki w jednym ręku podaje przez oczko jabłuszko

a w drugim sztucerek i dzik przestaje się dziwić dopiero jak jest oprawiany .

Normalnie jak w bajce o Falusiu i zaczarowanym jabłku.



#32 OFFLINE   Tomrusz

Tomrusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Tomek

Napisano 26 luty 2014 - 15:58

Kolega Anpart w maju jedziemy, po dwie 70 i poleżymy na trawce.



#33 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 26 luty 2014 - 16:09

Po litrze na głowę, tylko musimy uważać żeby nas jabłuszkiem nie poczęstował :D



#34 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 26 luty 2014 - 16:50

Dwa dni w listopadzie byłem i niestety nigdy więcej.woblery ,gumy ,koguty,izumi wszystko co miałem i bezrybie.Myślałem że mam pecha ale 4 łodzie i to samo.Może przypadek a moze nie.Hurtownia rybna w Suwałkach pana f działa prężnie



#35 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 26 luty 2014 - 17:08

O ile mi wiadomo, nie można zwierzyny, uznanej w polsce za dziką, trzymać zamkniętej... 

Najchętniej bym takich typów, strzelił ze swojego 308win, którego mam właśnie na dziki...

 

Odnośnie jeziora, jak byłem, auta chłodnie nie na darmo stały na posesji...


  • szydłoś lubi to

#36 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 luty 2014 - 17:17

O ile mi wiadomo, nie można zwierzyny, uznanej w polsce za dziką, trzymać zamkniętej... 

Najchętniej bym takich typów, strzelił ze swojego 308win, którego mam właśnie na dziki...

Chyba można. Sam widziałem daniele, sarny czy jelenie trzymane na b. dużym ogrodzonym terenie.



#37 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 26 luty 2014 - 17:35

Darek mogłeś widzieć Daniele (podobne do sarny) i Jelenie Sika, obydwa gatunki nie występujące u nas naturalnie.



#38 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 26 luty 2014 - 22:05

Dziwne że nikt życzliwy jeszcze się nie zainteresował gospodarką wodną falka, a tym bardziej 'polowaniami' na dziki :/

#39 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 26 luty 2014 - 22:20

Darek mogłeś widzieć Daniele (podobne do sarny) i Jelenie Sika, obydwa gatunki nie występujące u nas naturalnie.

:) odróżniam daniele od saren, wiem jak wygląda jeleń sika i odróżniam go od jelenia europejskiego.

Widziałem daniele i jelenie europejskie z łaniami. "Ja ja ko były" uczestnik kursu na "licence to kill" B)(ukończony z oceną dobrą) i niedoszły leśnik mam jako takie pojęcie o zwierzątkach.

A jako ciekawostka - Norwegii widziałem luzem na farmach łażące guanako i lamy co mnie mocno zdziwiło.


Użytkownik sacha edytował ten post 26 luty 2014 - 22:21

  • szydłoś lubi to

#40 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 27 luty 2014 - 09:08

Szkoda, jak wnioskuję, że nie korzystasz z tej licencji na zabijanie :) Ale nic to, jesienią może popróbujesz ze mną i się odmieni, mając takie tereny pod nosem :)