Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

utwardzenie pianki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 13 październik 2011 - 23:14

Czy moze znacie jekies sposoby na utwardzenie pianki zdaje sobie sprawe ze sa to na pewno najpilniej strzezone tajemnice ale moze jest jakis prosty sposob aby byla naprawde twarda
:D

#2 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 16 październik 2011 - 13:39

zależy jaka to pianka,jest sposób(przepakowanie pianki)można wykonać samodzielnie w domu

#3 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 16 październik 2011 - 19:14

na czym polega tak ogolnie to,,przepakowanie pianki,, jak sie domyslam to jakis proces dzieki ktoremu mozna zwiekszyc twardosc czy moze pomieszanie skladnikow pianki z jakims dodatkiem jesli mozesz opisz cos blizej poniewaz kiedys sie spotkalem z woblerem zrobionym z pianki o niezwykle twardej strukturze ale wlasciciel dal mi do zrozumienia ze wolalby nie mowic jak sie taka pianke utwardza dlatego probuje sie dowiedziec
:D

#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 16 październik 2011 - 19:22

Bierzesz piankę i wlewasz do formy więcej niż wynikałoby to z jej swobodnego wzrostu. Będzie twardsza.

#5 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 16 październik 2011 - 21:32

Przepakowanie polega na umieszczeniu jeszcze miękkiego korpusu wobka w jakiejś np. blaszanej puszce i hermetycznym zamknięciu.Podkreślam że ma to być HERMETYCZNIE ZAMKNIĘTE.Po co coś takiego??Otóż gazy które będą się wydzielały z pianki nie mając żadnego ujścia za sprawą hermetycznego zamknięcia utwardzą ją.Duże firmy mają specjalne formy do takiego celu.My domorośli producenci musimy sobie radzić za pomocą puszek i odrobiny życzliwości w udzieleniu informacji :D W każdym razie proces ten należy stosować w przypadku pianki która została już opisana na naszym forum.Niektórzy forumowicze pisali właśnie o problemach z nią.Bez procesu przepakowania utwardza się po bagatela kilu miesiącach,a tak po kilku godzinach czy nawet szybciej :D

#6 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 17 październik 2011 - 23:56

Judo-niesamowite rzeczy piszesz :lol: :lol: :lol: :lol:

#7 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 18 październik 2011 - 00:39

judo dzieki za podpowiedz jak tylko sprawdze dam znac czy twoj sposob sie sprawdzil ale widze jeszcze jedna odpowiedz tapsa i troche ironiczne zakonczenie czyzby judo sposob byl nie do konca wlasciwy a moze to jedyny wlasciwy jaki w stosunku do pianki mozna zastosowac i ta ironia na koncu to proba sprowadzenia tematu w niewlasciwym kierunku :D

#8 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 18 październik 2011 - 08:00

Bierzesz piankę i wlewasz do formy więcej niż wynikałoby to z jej swobodnego wzrostu. Będzie twardsza.


Czy trzeba czegoś więcej.

@judo1988 chodzi tobie o coś takiego <_< :

http://img28.imageshack.us/img28/7892/wpuszce.jpg

tylko ile godzin ja mam go tam trzymać??

#9 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 18 październik 2011 - 13:42

Tylko mocniej domknąć :lol: a tak poważnie nie potrzebnie to wszytko pisałem i tyle.Tworzy się płytka i jałowa dyskusja.A metodę którą opisałem stosuje jedna z czołowych firm(doda że polska)Proszę moderatora o usunięcie moich poprzednich postów w tym wątku.

#10 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 18 październik 2011 - 14:26

W temacie wypowiedzieli się między innymi @Sławek, @Taps i jakiś @JAZ :lol:, domyślam się, że nikt z nich nie wie o co chodzi. Rozwiń to co napisałeś, a nie uciekasz. Moderator niczego nie musi kasować, przecież sam możesz zmienić swoje posty :mellow: , ale po co. Ja nie rozumiem całego tematu, dla mnie odpowiedzią jest to co napisał @Sławek, ale może są inne dziwne wynalazki. Może pierwsze pytanie powinno być inaczej zadane.

#11 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 październik 2011 - 14:39

Obiło mi się kiedyś o uszy pojęcie przepakowywania pianki ale abym teraz miał powiedzieć na czym polegało to nie pamiętam. Ale o wielu rzeczach nawet technolodzy nie wiedzą więc zawsze podchodzę do takich informacji z pokorą. Zawsze ktoś może wiedzieć więcej ode mnie więc... zawsze warto wysłuchać.

#12 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 18 październik 2011 - 14:47

Z tym skonstruowaniem pytania to i racja,wynikły jakieś dziwne rzeczy w dalszym ciągu wątku.Ja z potwierdzonego źródła poznałem taką metodę jeśli chodzi o jedną konkretną piankę.Krótko mówiąc to co napisałem zostało uznane za co najmniej kuriozalne ,a ja wyśmiany.Dlatego nie ma ochoty na dalsze i polemizowanie o prawdziwości i słuszności tego co napisałem wyżej.

#13 OFFLINE   artmio

artmio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • Lokalizacjagdansk

Napisano 18 październik 2011 - 19:16

szkoda ze watek zmienil sie w pole dyskusji najdelikatniej mowiac troche ironicznej w stosunku do judo ale wedlug jeszcze nie potwierdzonych wiadomosci to co napisal judo ma sens i rzeczywiscie sa firmy ktore ta technologie stosuja z dodatkiem jeszcze jednej fazy ktora powoduje ze pianka w czesci wierzchniej staje sie tak twarda ze szczupaki doslownie lamia zeby(osobiscie mialem takie przypadki i stad moje pytanie poniewaz zastanawialem sie jak mozna tak utwatdzic pianke)to co napisal Slawek rowniez mozna stosowac ale w przypadku form twardych np;aluminium lub jakies inne zelastwo jezeli zajmowac by sie tym na skale przemyslowa to inwestycja w takie formy ma sens ale jak dla mnie niedzielnego amatora przygod to duzy wydatek a moze znacie jakies firmy ktore zajmuja sie sprzedaza juz gotowo twardej pianki i temat rozwiaze sie sam :D

#14 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 październik 2011 - 19:21

Nie potrzeba form metalowych. Wystarczą żywiczne :D. Jednak sztywna forma być musi.

#15 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 18 październik 2011 - 19:57

Judo -rozwiń w takim razie wypowiedz.Bo ja to odebrałem jako żart.Nawet jakos nie moge sobie wyobrazić zastosowania/sluszności tego twojego sposobu.Może piszesz zupełnie o innej piance.Konkretnie w jednym zdaniu napisał Sławek.ja dodam ze jeszcze rodzaj jest ważny,temperatura otoczenia,temp.pianki,czas lezakowania,podgrzewanie....
Ja chętnie się czegoś dowiem,cały czas sie uczę.



#16 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 18 październik 2011 - 20:11

Widzę, że nie tylko ja tym jestem zdziwiony i pisząc ten post widzę inne zapytania :lol: .

Po to są fora, zakładane w nich tematy, żeby pisać i wyjaśniać sprawy, w razie niedomówień i nieodpowiednio napisanych wypowiedzi.

...Bez procesu przepakowania utwardza się po bagatela kilu miesiącach...


Hmmm... kilka miesięcy, czyli jak dzisiaj zacznę robić wobki, to malować je będę mógł dopiero w marcu 2012 :huh: .

Coś tu chyba nie gra, dlatego co niektórzy się pytają, bo trochę to tajemniczo opisałeś @judo 1988.

Pisz, pisz (bez nazw jak to firma tak robi), bo tak jak Sławek napisał wcześniej, nie każdy technolog w danej firmie wie do czego my ją używamy, a pianka może być do całkiem innej metody spieniania.

#17 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 18 październik 2011 - 20:13

Powiem tak.Miałem tu konkretnie na myśli piankę Eko Produr.Jak wiadomo użytkownikom tego produktu piana po zastygnięciu jest jeszcze miękka.Na forum były negatywne głosy o tym produkcie.Ale tak jak napisałem ona się utwardza tyle że po dłuższym czasie(kilka miesięcy) lub szybciej po małym zabiegu.Ta piana jest specyficznym przypadkiem.Jak wiadomo jest szeregu odpowiedników które osiągają to co chcemy(twardość)od razu a nie po miesiącach.Ja osobiście do małych wobków używam swojej sprawdzonej piany która jest twarda po 20 minutach i w ogóle nie gazuje,jest też nie toksyczna.Wystawiłem jakieś pierwsze fotki nie dokończonych wobków ale niebawem będą nowości.Zmajstrowałem już formę na bączka 4 cm.w tej chwili tworzy się wersja 3 cm.Ale nader wszystko mnie rajcują wobki Big Game.Teraz zimową porą zabieram się za tworzenie form na takowe rzeczy.Dodam że materiał odlewniczy będzie już zupełnie inny.A tak na dobrą sprawę każdy ma jakiś swój sprawdzony materiał i w zasadzie strzeże tego przed resztą.Jest to jak najbardziej zrozumiałe.
I na koniec dodam ,że byłem mocno zdziwiony i niezbyt zadowolony z tych wszystkich ironicznych wypowiedziami pod moim adresem...

#18 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 18 październik 2011 - 20:25

Witam! strasznie mnie dziwią wszystkie te ironiczne wypowiedzi specjalistów a szczególnie kolgi JAZ-a...niektórzy myślą że jak odleją pare woblerów to pozjadali wszystkie rozumu....cos jest na rzeczy z ta pianką i lezakowaniem....oglądałem filmik w którym pokazywano część produkcji w Salmo i tam tez była mowa o tym że pianka musi lezakować i że samo odlanie to nie jest koniec procesu...oczywiscie wszystkiego nie powiedzieli z wiadomych wzgledów....

#19 OFFLINE   judo 1988

judo 1988

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Imię:andy

Napisano 18 październik 2011 - 20:36

Dlatego ja tu napisałem sporo.A wyżej wspomniałem właśnie coś polskiej firmie(nie przypadkowo)

#20 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 październik 2011 - 20:36

Panowie :D skupmy się tylko na technologicznych wpisach a te części dot. innych aspektów porzućmy - bo wątek jest ciekawy i rozwojowy. Nie chciałbym go ciąć :D

Co do otoczenia pianki to tak sobie przypominam, że coś było z tym gazem który wydobywa się z pianki i że ma on znaczenie technologiczne. Ale jaki to wpływ i jaki czas jest potrzebny to już nie mam pojęcia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych