Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szlifierka kątowa. Jaka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:06

Witam Panowie

 

Szukam szlifierki kątowej, budżet do 250 PLN. 

Do użytku domowego, czyli czyszczenie starych siekier, toporków, i innych. Żadna budowlanka.

Poporoszę o Wasze sugestie.

Net puchnie od opinii, Wolę Wasze.

 

Pozdrawiam

Alek



#2 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1120 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:14

Ja kupiłem 'niemieckiego' einhella z regulacja obrotów made in china. Tarcza 125mm i w domowym użytku posłuży latami.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Użytkownik thug edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 18:15

  • platynowłosy lubi to

#3 OFFLINE   karpiu08

karpiu08

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaKłodzko
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:18

Mój kuzyn który korzysta z tego typu sprzętów zawodowo mówi 'makita'. Posluchalem go jak kupowałem i od 4 lat służy bez problemu. Tylko ta cena...
  • platynowłosy lubi to

#4 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:40

Jak do użytku domowego, czyli okazjonalnie to kup jakąś marketową, wystarczy na pewno, a jak będzie problem to jest gwarancja.

Ja kupiłem z 8 lat temu za 50 zł w tesco i działa bez problemu, jak coś to kupię kolejną.

 

Chyba że chcesz wydać kasę to do 200zł kupisz już Bosh lub bardziej wędkarsko Ryobi ;)


  • azhek i platynowłosy lubią to

#5 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:46

Jak do użytku domowego, czyli okazjonalnie to kup jakąś marketową, wystarczy na pewno, a jak będzie problem to jest gwarancja.
Ja kupiłem z 8 lat temu za 50 zł w tesco i działa bez problemu, jak coś to kupię kolejną.
 
Chyba że chcesz wydać kasę to do 200zł kupisz już Bosh lub bardziej wędkarsko Ryobi ;)

Tak jak Piotrek napisał ,a jak nie to https://www.oleole.p...CFZOWsgodVhUImQ i wystarczy na baaardzo długo. Używam takich w budowlance i średnio trzy do czterech lat przeżywają.
  • platynowłosy lubi to

#6 OFFLINE   niko333

niko333

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaMarki
  • Imię:Andrzej

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:01

Polecam Kress. Polowa ceny makita jakość bardzo porównywalna. Nie polecam ryobi. Nie miałem katowki ale wiertarke i używana do piątek wiertel spalila sie po dwoch latach. Juz marketowe sa lepsze.
  • platynowłosy lubi to

#7 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1906 postów
  • Imię:Robert

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:10

Używam i polecam Makitę -budowlanka , instalacje itp. Służy lata..


  • platynowłosy i WalterW lubią to

#8 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 wrzesień 2017 - 19:34

Sprzęt z Juli jest całkiem spoko do użytku domowego
  • platynowłosy lubi to

#9 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 20:02

Tak jak Piotrek napisał ,a jak nie to https://www.oleole.p...CFZOWsgodVhUImQ i wystarczy na baaardzo długo. Używam takich w budowlance i średnio trzy do czterech lat przeżywają.

 

Wybrałbym z tej serii Bosch GWS 850 CE ciut mocniejsza i ma regulację obrotów, co się przydaje. Pracowałem nią, fajna, poręczna, trzymała się dzielnie w mało przyjaznych warunkach.

Można próbować tanią chininę, ale może sumarycznie wyjść drożej niż coś lepszego, choć kiedyś kupiłem w OBI chininę pod niemiecką nazwą Hanseatic i powiem, że spokojnie może rywalizować z Boschem, naprawdę fajny sprzęt, tyle, że ostatnio chyba nie do kupienia.

Przy ciut wyższym budżecie wybrałbym Metabo.


  • platynowłosy lubi to

#10 OFFLINE   bob74

bob74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaAugustów/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Jatkowski

Napisano 08 wrzesień 2017 - 20:21

Do różnych zadań różne prędkości są wskazane, wiec regulacja obrotów to podstawa. Ciecie wyższe obroty, szlifowanie, polerka niższe ( tarcza z rzepem).Swego czasu w marketach, też w sieci AEG były dostępne w dobrej cenie.


  • platynowłosy lubi to

#11 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 08 wrzesień 2017 - 20:23

To i ja dorzucę parę słów od siebie,popieram kolegę wyżej bosch gws 850,posiadam ją ok 2 lat i z czystym sumieniem polecam, u mnie nie ma lekko trochę płytek już pocieła.Warto nadmienić że wpisując kod na stronie Boscha który otrzymujemy że sklepu w którym ową szlifierke kupiliśmy przedłużony gwarancję z 2 lat na 3 lata,Warto też wspomnieć o regulacji obrotów,funkcja która naprawdę przydaje się.Ale jak masz kupić i użyć np 2 razy to czy nie lepiej jak przedmówcy pisali kupić marketówkę i z bani
  • platynowłosy lubi to

#12 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 21:15

Miałem Boscha zielonego stara seria posłużył z 15 lat i padł bo musiał, roboty zrobił od cholery więc miał prawo  już  wyzionąć ducha. 

Następny był MAKTEC - marka należąca do koncernu Makita , mam ją już 11 rok i lekko nie ma, od tarcz lamelkowych ,do cięcia i szlifowania ,i najbardziej co potrafi zajechać flexa  to szczota druciana a tych było od groma.

Makteca kupiłem na szybko bo bosch nagle wysiadł a kasę miałem ograniczoną na ten czas . Po jakimś czasie trafiłem na promocji  Milwaukee i kupiłem ją bo myślałem ,że ten Maktec  zaraz zdechnie ale jakoś nie zdechł a Milwaukee leży nówka i czeka :)

Maktec ma 570 wat i jest to takie minimum ale daje radę . Słabnie przy wspomnianej szczocie drucianej.  Inne marki co mają np. 700 wat lub więcej  np. 1000 w będą już w wyższym budżecie.  

 

Gdybyś nie był przekonany do tej marki  to rozważ Makitę - można trafić na promocję  , potem niebieski Bosch.

Średnica tarczy raczej 125mm.

Wspomniany sprzęt z Jula przez @Artecha do domowych prac jak najbardziej się nadaje i jest na pewno lepsze niż BLACK&DECKER .    


Użytkownik M a r a s edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 21:17

  • platynowłosy lubi to

#13 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 08 wrzesień 2017 - 21:24

Przy kupowaniu tanizny warto zwrócić uwagę na wagę szlifierki, niby fajnie 1000W i lekka jak piórko, tylko ta lekkość z czegoś wynika, a z wagi w tym przypadku można zejść dając cieniutki drut w uzwojeniu silnika i  konstrukcję z tworzywa....


  • platynowłosy lubi to

#14 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 08 wrzesień 2017 - 21:42

Hitachi. Biorąc pod uwagę cenę to jak dla mnie the best. Używam jej dopiero 5 miesiący, ale co w dupsko dostała zwłaszcza przy ocynku i profilach zamkniętych z blachy 4 to jej ... Jak się zdecydujesz to model mogę podać w poniedziałek. Cena coś około Twojego budżetu.


  • platynowłosy lubi to

#15 OFFLINE   Mosqito

Mosqito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Komorowski

Napisano 09 wrzesień 2017 - 07:52

Ja powiem METABO, ale do domu einhell będzie super
  • platynowłosy lubi to

#16 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 wrzesień 2017 - 08:46

Ja bym rozważył  MacAllister ^_^  . Duża dostępność w znanym Hipermarkecie budowlanym , długa bezproblemowa gwarancja . :)


  • platynowłosy i urasenty lubią to

#17 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 10:18

Bosch gws 850 ce , mam kilka lat i polecam .Lekka z wolnym startem ( co wpływa na trwałość) i regulacją obrotów .Średnica tarczy 125 mm ,dobra do szlifowania i drobnego cięcia.
  • platynowłosy i Pisarz.......ewski Piotr lubią to

#18 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2663 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 wrzesień 2017 - 11:12

Ja powiem METABO, ale do domu einhell będzie super

A ja powiem tylko nie Metabo. W pracy zajechaliśmy ją w tydzień. Wcześniej były zielone Bosche wytrzymywały średnio 2 lata. Teraz mamy DeWalt ale prawdziwy sezon remontowy dopiero przed nią  ;)

Mamy jeszcze Makitę, ale to na duże tarcze. Potwór straszny i tylko przy naprawdę ciężkich pracach się ją bierze... dlatego w firmie od 11 lat  :P  ;)


Użytkownik Artech edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 11:13

  • platynowłosy lubi to

#19 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2668 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 09 wrzesień 2017 - 11:51

Bosch gws 850 ce , mam kilka lat i polecam .Lekka z wolnym startem ( co wpływa na trwałość) i regulacją obrotów .Średnica tarczy 125 mm ,dobra do szlifowania i drobnego cięcia.

Tego Boscha i ja używam od kilku lat :) , ale kolega szukał chyba bardziej z dolnej półki . :P


  • platynowłosy lubi to

#20 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 09 wrzesień 2017 - 12:30

W moich rękach Metabo przeszło naprawdę dużo, pracowało przy korekcji racic u bydła - ciężka tarcza, wilgotność, upaprana w gnoju, wióry i pył z racic wszędzie. Tyle że to była wersja profesjonalna.

A Bosch GWS 850 jest do kupienia w pobliżu budżetu na Allegro.


  • platynowłosy lubi to