Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szlifierka kątowa. Jaka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 09 wrzesień 2017 - 13:14

Ja mam taką zasadę ,że byle qpy nie kupię , nie jestem bogaczem wiec wolę dołożyć i kupić sprawdzony i pewny sprzęt dobrej marki

do tych co koledzy wymienili dorzucił bym jeszcze niebieskiego Boscha /zielone teraz to szmelc/ ew Dewalt cena umiarkowana a sprzęt pierwsza klasa,

po za tym nie ma co kupować szlifierek poniżej 1000w

Te nie markowe z marketów moga miec nawet napisane i 2000w ale to bzdura jak z chińskimi akumulatorami , tarcza "staje" przy przecinaniu blachy 2mm


  • platynowłosy lubi to

#22 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 wrzesień 2017 - 13:45

Hitachi. Biorąc pod uwagę cenę to jak dla mnie the best. Używam jej dopiero 5 miesiący, ale co w dupsko dostała zwłaszcza przy ocynku i profilach zamkniętych z blachy 4 to jej ... Jak się zdecydujesz to model mogę podać w poniedziałek. Cena coś około Twojego budżetu.

poproszę.

 

Pozdrawiam

Alek



#23 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 wrzesień 2017 - 15:01

Nic nie szukaj. W tym budżecie masz Makite GA 5030.

Tania, lekka, wytrzymała (jak na ten poziom). Miałem kilka na warsztacie, ok 2 lata wytrzymywały, ale zaznaczam warunki warsztatowe. Bardzo ważna kwestia, jest wygodna. Ma zwężoną obudowę dzięki temu nie męczy ręki. Taka ergonomia to rzadkość.


  • platynowłosy lubi to

#24 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 16:29

Makita Ga 5030 jak i zwykły Bosch 850 u mnie w pracy wytrzymały podobny okres.Ale używane były główne do szlifowania .Przy cięciu Bosch jednak lepszy , bo o te 130W mocniejszy. Jeśli jednak szlifierką bedziemy dożo ciąć , to żeczywiście moc tylko powyżej 1000W .

Użytkownik Lukas 24 edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 16:30

  • platynowłosy lubi to

#25 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 11 wrzesień 2017 - 18:55

Ja jestem zwolennikiem makity, mam obecnie mały model z regulacją obrotów(nie pamiętam modelu egzemplarza mogę sprawdzić jutro), taka fajna jest do ręki, super zręczna do ostrzenia noży itp. drobnych prac. Służy koło 7 lat, zjechała dziesiątki tarcz i nie odmawia posłuszeństwa.



#26 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 11 wrzesień 2017 - 19:49

 taka fajna jest do ręki, super zręczna do ostrzenia noży itp

Ło matko jedyna noże ostrzysz szlifierką :o  :P  :P  :P  raczej je tępisz ;)



#27 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:33

Ło matko jedyna noże ostrzysz szlifierką :o  :P  :P  :P  raczej je tępisz ;)

Nie będę się sprzeczał, ostrze różne rzeczy noże czasem m.in. na minimalnym ustawieniu zjeżdza się trochę żeby się nie przemęczać i potem papierek ścierny i brzytwa, ostrzyć to trzeba umić  :rolleyes:  B)


  • platynowłosy lubi to

#28 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:40

Nie będę się sprzeczał, ostrze różne rzeczy noże czasem m.in. na minimalnym ustawieniu zjeżdza się trochę żeby się nie przemęczać i potem papierek ścierny i brzytwa, ostrzyć to trzeba umić  :rolleyes:  B)

No ja "umim"  :) ostrze głównie na kamieniach wodnych lub na trianglu , mam też chiński Apex i ten polecam tym co nie maja wprawy


Użytkownik seiken edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 08:42

  • platynowłosy i Tomek88 lubią to

#29 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:56

Witam Panowie

 

Szukam szlifierki kątowej, budżet do 250 PLN. 

Do użytku domowego, czyli czyszczenie starych siekier, toporków, i innych. Żadna budowlanka.

Poporoszę o Wasze sugestie.

Net puchnie od opinii, Wolę Wasze.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Alek do takiego zastosowania kup dowolną flexe która w miarę dobrze leży Ci w dłoni. Jakość nie gra roli w Twoim przypadku bo zastosowanie będzie czysto okazyjne.

Jedna sugestia z mojej strony - kup w markecie budowlanym gdzie nie robią żadnych problemów gwarancyjnych i z miarę długą gwarancją...

 

Jeśli kupisz szlifierkę za 50 pln to za 5 lat bez żalu ją wyrzucisz i kupisz nową.


  • Marcelino i platynowłosy lubią to

#30 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 12 wrzesień 2017 - 11:27

Wadą takiego rozwiązania jest to, że zwykle sprzęt psuje się w czasie używania, a używa się go jak jest potrzebny, standardowa procedura gwarancyjna to kilka tygodni bez narzędzia, a np. stojak na choinkę trzeba poprawić przed Wigilią, nawet ponadstandardowa procedura ponoć czasem stosowana, czyli wymiana od ręki oznacza konieczność pojechania do sklepu, a bywa że czasu brak - kochanka przypięta kajdankami do łózka, kluczyk zaginął, a żona za godzinę wraca.......

Miałem szlifierki "za 50pln" , zdarzało się, że padały  przy drugiej-trzeciej tarczy do cięcia, wolę jednak coś droższego z większym prawdopodobieństwem, że podziała i coś tym sprzętem zrobię, a nie będę jeździł z reklamacjami.


  • platynowłosy lubi to

#31 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 12 wrzesień 2017 - 12:35

G13SR4 to jest oznaczenie modelu na kątówce.

#32 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 12 wrzesień 2017 - 12:59

Wadą takiego rozwiązania jest to, że zwykle sprzęt psuje się w czasie używania, a używa się go jak jest potrzebny, standardowa procedura gwarancyjna to kilka tygodni bez narzędzia, a np. stojak na choinkę trzeba poprawić przed Wigilią, nawet ponadstandardowa procedura ponoć czasem stosowana, czyli wymiana od ręki oznacza konieczność pojechania do sklepu, a bywa że czasu brak - kochanka przypięta kajdankami do łózka, kluczyk zaginął, a żona za godzinę wraca.......

Miałem szlifierki "za 50pln" , zdarzało się, że padały  przy drugiej-trzeciej tarczy do cięcia, wolę jednak coś droższego z większym prawdopodobieństwem, że podziała i coś tym sprzętem zrobię, a nie będę jeździł z reklamacjami.

 

Prawa Murphyego działają niestety w każdym przypadku.

Masz oczywiście rację - prawdopodobieństwo awarii jest większe w przypadku tanich/tańszych urządzeń. Gdy jednak weźmiemy pod uwagę zastosowanie czysto amatorskie oraz nie będziemy przypinać kajdanek w nieodpowiednich miejscach to jest to dla mnie ciekawa opcja...


  • platynowłosy lubi to

#33 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 12 wrzesień 2017 - 13:38

Też tak myślałem, ale kiedy po naprawdę kilkukrotnym użyciu i przy niezbyt dużym obciążeniu kolejnego nowego sprzęta poszedł dym i było po robocie, rozebrałem i zobaczyłem co tam w środku siedzi, stwierdziłem, że nie stać mnie na te najtańsze szlifierki.

Zdarzają się w taniźnie perełki typu ten mój Hanseatic, ale to raczej wyjątki.


  • platynowłosy i Bander lubią to

#34 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2017 - 16:34

Kolega ma 250 zł za tyle kupi przyzwoitą szlifierkę, która przy garażowym wykorzystaniu działać Będzie latami. Oczywiście można kupić za 50-100 zł i też jakoś tam będzie działać. Tylko będzie słaba, będzie bardzo wibrować, prawdopodobnie będzie niewygodna w trzymaniu i zmianie tarcz, mega głośna i co gorsze często tanie szlifierki dmuchają prosto w twarz i jedna pewna sprawa, na przekładni zaraz pojawi się luz i będzie się telepała niesamowicie. Po co się męczyć. Po roku człowiek stwierdzi że kupił badziewie ale jeszcze działa więc będzie męczyć się dalej, ale będzie czekał z utęsknieniem kiedy się rozsypie i będzie mógł kupić coś normalnego. Z kołowrotkami jest przecież ta sama historia.


  • platynowłosy i Bander lubią to

#35 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 13 wrzesień 2017 - 08:17

Kolega ma 250 zł za tyle kupi przyzwoitą szlifierkę, która przy garażowym wykorzystaniu działać Będzie latami. Oczywiście można kupić za 50-100 zł i też jakoś tam będzie działać. Tylko będzie słaba, będzie bardzo wibrować, prawdopodobnie będzie niewygodna w trzymaniu i zmianie tarcz, mega głośna i co gorsze często tanie szlifierki dmuchają prosto w twarz i jedna pewna sprawa, na przekładni zaraz pojawi się luz i będzie się telepała niesamowicie. Po co się męczyć. Po roku człowiek stwierdzi że kupił badziewie ale jeszcze działa więc będzie męczyć się dalej, ale będzie czekał z utęsknieniem kiedy się rozsypie i będzie mógł kupić coś normalnego. Z kołowrotkami jest przecież ta sama historia.

 

Zgadza się. Ja również jestem zwolennikiem droższego ale dobrego sprzętu.

Pytanie ile ona będzie używana. Bo jeśli raz na kwartał/rok to nie ma sensu przepłacać nawet za cene komfortu użytkowania (moim zdaniem).


Użytkownik Bander edytował ten post 13 wrzesień 2017 - 08:18

  • platynowłosy lubi to

#36 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 wrzesień 2017 - 17:33

Proponuję szlifierka firmy:


milwaukee-ag750-125-mala-szlifierka-katowa-125mm-750w-1-8kg-4m-kabla-4933419180-ag750125-p-6030.html

#37 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4589 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 14 wrzesień 2017 - 17:41

Proponuję szlifierka firmy:


milwaukee-ag750-125-mala-szlifierka-katowa-125mm-750w-1-8kg-4m-kabla-4933419180-ag750125-p-6030.html

 

Nie przeczytałeś tematu od początku.



#38 ONLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1650 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 16 wrzesień 2017 - 21:12

METABO po zarejstrowaniu sprzętu 3 lata gwarancji, 1 rok nawet  możesz wyrzucić przez okno. Sprzęt sprawdzony


  • platynowłosy lubi to