Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sum - 109 kg 261 cm, po prostu masakra......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 październik 2011 - 12:10

http://www.wedkarz.p...le.html?id=1251

Czytam i zbiera mi się na wymioty....

#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 październik 2011 - 12:19

Jak na świniobicu :( .Opis niezmiernie barwny i szczegółowy jak instukcja zomowca <_<.

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 21 październik 2011 - 12:31

szkoda ryby :(



#4 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 21 październik 2011 - 12:38

Opis to gotowa instrukcja jak ważyć dużego suma.Dobrze że w tym zapale nie zaj..ł Tereski,miał by trochę więcej mięsa do wagi,no i ta taczka.Pomysłowy Dobromir.
Ryba piękna szkoda że skończyła na taczce.
Ciekawe czy PZW Rybnik wprowadzi kiedyś zakaz zabijania sumów,przynajmniej powyżej jakiegoś określonego rozmiaru.
Za samo złowienie należą się gratulacje za resztę Embarassed

#5 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 21 październik 2011 - 12:40

Wynik, po podliczeniu, to 109 kilogramów. Ubyło ich kilka. Śluz, krew, płyny organiczne, parę kilogramów mniej, ale i tak waga imponująca. Łeb zostawiłem na trofeum. Za jego wypreparowanie będę musiał zapłacić 800 zł.



nie zapłaciłbym 800 złotych za wypreparowanie pana Andrzeja

#6 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 21 październik 2011 - 12:42

A ja bym się dorzucił,jak by się znalazł chętny

#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2011 - 13:42

Wszystko w porządku, opłaciło się. Sąd grodzki i grzywna za kłusownictwo - pewnie ze 200PLN. Koszty 100PLN dziennie razy trzy dni - 300PLN. Do tego preparowanie łba (suma oczywiście) - 800PLN. Po oprawieniu zostanie z 50kg mięsa, co przy cenie 30PLN za 1 kg fileta (co nie jest raczej ceną wygórowaną) da wartość 1500PLN. 200PLN na czysto. A jakby zrezygnować z preparowania łba, to aż 1000PLN!!! Można na 6 lat kartę opłacić, albo bity tydzień siedzieć na Rybniku…

Zastanawiam się tylko, jaka instytucja mogłaby spreparować łeb pana Andrzeja i jemu podobnych tak, żeby pojawiła się w tym łbie choć iskierka refleksji nt. aspektów odebrania życia takiej rybie, być może jednaj z największych w Europie. Szkoda, panie Andrzeju, że pan, ani tym bardziej Tereska, nie będziecie mieli szansy złowienia tej ryby ponownie. Szkoda, że nie czerpał pan przyjemności z honorowego pokonania ryby i zwrócenia jej wolności w sposób równie godny, tylko kombinował pan, jakby tu szybciej wydrzeć ją na brzeg i w tym celu zdemolował pan nawet sztycę od parasola ogrodowego. Dobrze, że była pod ręką, bo w przeciwnym razie zapewne zagryzłby pan tego suma na śmierć i wydarł na brzeg pazurami.

Hańba Wędkarzowi Polskiemu, że taką pisaninę o szkodliwym przekazie i wątpliwej jakości zamieszcza na swoich łamach bez słowa komentarza, uzurpując sobie jednocześnie prawo do bycia „magazynem wszystkich wędkarzy”. Ja w takim razie wędkarzem w rozumieniu Wędkarza Polskiego z pewnością nie jestem.


#8 OFFLINE   drynda

drynda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaCzłuchów/Pomorze

Napisano 21 październik 2011 - 13:50

Barbarzyństwo. Ryba pewnie żyła jak była przygotowywana do ważenia. Może szczęśliwego łowcę też kiedyś tak będą ważyć ? kto wie...

Szkoda ryby, a i część opisu na portalu niepotrzebna. Co to za przyjemność czytać że musiał kroić rybę żeby zważyć

#9 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 październik 2011 - 13:53

@Krzysiek - pojechałeś po całości, słusznie i z polotem.

Mnie tylko pociesza, że 99% czytających to forum wie, że to obciach, coś obrzydliwego i szkodliwego. I że mam wrażenie, że mimo takich przypadków mentalność w wędkarskim narodzie się zmienia.

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2011 - 14:00

Dziwi mnie także, że komentujący „artykuł” (sic!) ograniczyli się do inwektyw, w związku z czym komentarze zostały skrupulatnie wyczyszczone. Wiele osób czyta ten opis rzezi i przyjmuje za dobrą monetę, doceniając heroizm bohatera (autora) w walce ze szkodliwym potworem, niebezpieczną bestią. Heroizm posunięty do granic ludzkiej wytrzymałości, skoro autor milcząco założył ewentualność poświęcenia Tereski w imię wyższej sprawy i narażenia jej na utopienie i pożarcie.

Zresztą nie wiem, może i mój komentarz jest nie do przyjęcia w świecie ludzi kulturalnych.


#11 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 21 październik 2011 - 14:08

Ten Pogromca jednym ciosem wędki z bazaru skasował nie tylko okazowego suma, ale i wymierającego złotego karasia, który dla wielu wędkarzy jest skarbem nie mniejszym i nie częściej oglądanym.

ONI NIE WYMRĄ TAK PRĘDKO.
ICH JEST WIĘCEJ.
ROZMNAŻAJĄ SIĘ.

Nie mam wcale pewności, że potępiający p. Andrzeja Wałkiewicza z miejscowości Łęg pod Wrocławiem są awangardą, nie niedobitkami...

#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2011 - 14:21

Chub, co Ty pleciesz, przecież to był karaś POSPOLITY! <_<

Dawno temu miałem nadzieję, że wymrą i że na emeryturze będę łowił wśród sobie podobnych. Dziś wiem, że to mrzonki. Rosną pokolenia młodych, silnych, zdrowych ideologicznie gumofilców, którzy z powodzeniem marginalizują i wypychają poza mainstream naszą pseudointeligencką grupkę zacietrzewionych idealistów. Taki lajf, kilka lat temu zostałem turystą wędkarskim i już mnie nawet specjalnie nie rusza nasze swojskie piekiełko. Jedyne osoby, które mam nadzieję czegoś nauczyć, to moich trzech synów.

  • Zwierzu lubi to

#13 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 21 październik 2011 - 14:29

Wydaje mi się że Wędkarz Polski nie jest magazynem wszystkich wędkarzy,przynajmniej nie tych którzy wypuszczają złowione okazy.
Co zaś do komentarzy to widać lubią tylko pozytywne.
Może( łowca ) Embarassed chciał upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.
Pozbyć się Tereski i zostać bohaterem nowego programu w którymś TV
Cichy Bohater.
@ krzysiek twój komentarz jest jak najbardziej do przyjęcia i jest bardzo łagodnym określeniem tego co zrobił tzw.Pogromca Suma

#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 21 październik 2011 - 14:29

Popatrzyłem na wpis tpe i pomyslałem, że coś znalazł i pewnie przesadza...
To co przeczytałem było absolutnie niesmaczne. Andrzej zawodnik powinien się wstydzić. Wędkarz Polski powinien się wstydzić. Kur** mi też jest za niego wstyd. Wstyd jak ch*j!

#15 OFFLINE   Gruzin

Gruzin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 778 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 październik 2011 - 14:40



Dawno temu miałem nadzieję, że wymrą i że na emeryturze będę łowił wśród sobie podobnych. Dziś wiem, że to mrzonki.


A ja się nie zgodzę Krzychu. Jest presja na C&R, jest edukacja i są efekty. Dzieciaki dzieciakami, ale mnie się nawet teścia udało przekabacić. Jakoś tych aborygenów z pałą w ręku coraz mniej widzę, może tylko ja...

#16 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 21 październik 2011 - 14:58

Cóż mogę powiedzieć, jedynie to, że podtrzymuję :( Nie wierzę, żeby w ciągu 30 lat, bo tyle mi +/- do emerytury zostało, sytuacja zmieniła się diametralnie. Patrzę te 30 lat wstecz, no może trochę mniej, i jakoś tego nie widzę. Jakieś efekty są, nie neguję, ale rewolucji nie będzie, jeżeli przepisy i sposób ich egzekwowania się nie zmieni.

Ja tam pałujących widzę mnóstwo, zapraszam na ZZ, u nas Ci ich dostatek. Łowię tu już 6 lat; ani razu nie widziałem, żeby ktoś wypuścił wymiarowego drapieżnika. O dziwo, wyjątkiem byli niektórzy łowcy sumów właśnie, którzy często gęsto łowili piękne ryby i bez mrugnięcia okiem uwalniali. Wypuszczanego szczupaka, czy sandacza nie widziałem w życiu (z wyjątkiem praktyk kilku moich przyjaciół i/lub kolegów z j.pl). Cóż, to jest pewnie to światełko w tunelu…


#17 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 październik 2011 - 17:00

Jatka jak u Tarantino...

Dobrze że w tym zapale nie zaj..ł Tereski,miał by trochę więcej mięsa do wagi


:lol: :lol: :lol: ...ale się uśmiałem.

#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 październik 2011 - 17:18

Anpart - dobry tekst :mellow:

@All - ale tak właśnie wygląda Wędkarz Polski, nasz kolega z nad wody. przytłaczająca większość. Z zaj.... rybą, wedką za 75zł z bazaru i czerwonym nosem. Wzór buraka doskonałego, tylko jakoś na forum nie potrafimy się z tym pogodzić...

#19 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 21 październik 2011 - 18:54

chciałem coś mądrego napisać.... ale nie bardzo jest co... :angry:

więc napiszę coś w kolejnym numerze WW... :angry:

Długie ciemne lata przed nami.... niestety... Może nasi synowie wspomną choć nasze nieporadne starania. Może w ich czasach będzie już lepiej...

#20 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 21 październik 2011 - 19:09

Przeczytałem artykuł jak i wątek, wstyd i hańba dla dumnego łowcy. Ale to prawda co napisał kol. powyżej tak właśnie wygląda Wędkarz Polski i nasze rozterki niczego nie zmienią.
Szkoda rybska. :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych