Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Powermesh


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 03 październik 2006 - 17:27

Dobrego kija 1go a nawet 2óch do tych wszystkich sytuacji nie ma

I dlatego trzeba ich miec beczke... B)


#22 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2006 - 17:27

Aaaabo ze dwie...a i tak sie okaze, ze tego, co trzeba nie ma... <_<
Cena ewolucji...
Gumo

#23 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2006 - 19:04

Wielkie dzięki Chłopaki za tak wyczerpujące informacje. Powermesha kupię, co nie oznacza wcale końca kupowania kolejnych kijków. Wszak nowe mieszkanko wieksze jest a i nowa szafa sprzętowa ma przewidziane pewne zapasy miejsca :mellow: Co do Szwecji rady są szczególnie dla mnie cenne, bo oprócz wielu opowiadań, lektur to tam jeszcze nie byłem i nie łowiłem, co zamierzam rzecz jasna, już niebawem nadrobić:)

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 październik 2006 - 08:46

Co do Szwecji rady są szczególnie dla mnie cenne..

Co do lowisk zagranicznych to bylbym szczegolnie ostrozny i sluchal przede wszystkim zdrowego rozsadku.
Najczesciej jest tak, ze opowiesci trzeba podzielic przez 2, a w przypadku niektorych firm turystycznych przez 4... ;)

Moge tyle podpowiedziec, ze tam sa takie same szczupaki i da sie je lowic na podobny sprzet, jest ich tylko po prostu duzo wiecej i trafiaja sie duze...

Gumo
  • popper lubi to

#25 OFFLINE   Esox_PW

Esox_PW

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 październik 2006 - 19:15

Przyłączam sie do prośby o opinię nt kija Daiwy. Ja chcę kupić na szczupłego do ciężkiego spinningu model PowerMesh Allround Spinn 2,7m 20-60g.


Coś już o nim wiem. Posłużył do wyłuskania na dwutygodniowej wyprawie 78 szczupaków i kilku dorodnych okoni. W 90% użyty do trollingu z korbą. Długość dolnika mi odpowiada bo (a) wysoki jestem, (B) lubię trzymać kij w garści w trollingu, a ów dolnik ładnie się blokuje na łokciu. Ugięcie i praca kija mi odpowiadają - przy bezkompromisowej plecionce i dość mocno ustawionym hamulcu, a także przy Ownerach w przynętach nie zanotowałem w zasadzie spadów ryb podejrzanych o bycie szczupakiem. Zanotowałem natomiast spady ryb, które to ryby na 90% były okoniami. Przeświadczenie to opieram na fakcie, że w zasadzie wszystkie te podejrzane brania następowały mniej więcej w tym samym miejscu i było to miejsce gdzie udało się ekipie złowić parę okoni >40. Sposób walki ryby był też charakterystyczny - nie był to jednostajny opór ani szczupakowe miotnięcia na kiju, a raczej regularne bicie do dna. Podobny problem raportowali jednak koledzy, którzy używali mniej i bardziej twardych kijków od mojego - pomogłaby zapewne tylko zamiana plecionki na żyłkę i poluzowanie hamulca. Wracając do kija - cena (jak na polskie realia) rozsądna, wykonanie przyzwoite, chociaż esteci dopatrzą się np. nacieków lakieru. Przelotek więcej niż w większości kijków z klasy niższej-średniej. Szczytowa przelotka podwójnej grubości, osprzęt kija podobno Fuji (ale dotyczy to chyba tylko uchwytu - jeśli się mylę niechaj ktoś mądrzejszy sprostuje proszę). Ogólnie rzecz biorąc polubiłem ten kij, chociaż w tym roku, na szwedzkiej wodzie, lepiej mi wychodziło szyprowanie i podbieranie niż łowienie. Przynajmniej w zakresie grubszych zębatych (>80) :lol:

#26 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 10 styczeń 2016 - 22:41

Witam

Sukcesywnie uzupełniam braki sprzętowe wędek których z różnych powodów kiedy były dostępne jako nowe nie kupiłem.

Teraz chciałbym zakupić kijek krótki w większej mocy na dużą rybę. Wybór padł na serię powermesch w starej serii tej z oplotem po całości blanku. Czy blanki są dobrze doszacowane pod względem mocy i c.w. Warto szukać i kupić taki kijek czy wartość bedzię raczej kolekcjonerska? Każda informacja pomocna.

Mariusz

 



#27 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 10 styczeń 2016 - 22:58

Są to kije legenda,mam je wszystkie długosci i c.w.,mimo że ostatnio łapie kijami ze stajni st,croix, daiwy zostaną u mnie na zawsze


  • Franc lubi to

#28 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 10 styczeń 2016 - 23:04

Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych mocniejszych? Jakie hole mają za sobą?



#29 OFFLINE   asp

asp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaW-wa Bielany
  • Imię:Bartek

Napisano 11 styczeń 2016 - 11:58

Masz szczegółowy opis na fishing test. Ogólnie wędki według wielu są przeszacowane. Ja korzystam z wędki w gramaturze 10-35 i jestem zadowolony.


  • azhek lubi to

#30 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 13:50

Masz szczegółowy opis na fishing test. Ogólnie wędki według wielu są przeszacowane. Ja korzystam z wędki w gramaturze 10-35 i jestem zadowolony.


Ale to chyba nie o tego PowerMesha chodzi :) .

#31 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 11 styczeń 2016 - 22:25

Ale to chyba nie o tego PowerMesha chodzi :) .

 

Chyba o tego, przynajmniej dla mnie. Tylko testujący jacyś mocno wymagający.

 



#32 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 11 styczeń 2016 - 23:01

A ja myślałem,że stara seria Power Mesha to ta:

http://olx.pl/oferta...67-IDbgBvd.html

Sam mam model tej serii,z początku lat 90-tych,nie rozdziewiczony,ale czuć w nim moc :) .

No i to jest prawdziwy vintage :) .


  • Franc lubi to

#33 OFFLINE   mariusz!

mariusz!

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaZachód - 100 km od morza
  • Imię:Mario

Napisano 11 styczeń 2016 - 23:37

A znajdziesz coś starszego ;-) Widzisz za luksus trzeba zapłacić. Za tą cenę można mieć dwie "mniej stare" 



#34 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 14:55

Starszego już nie było,niestety :P . Ale jak widać,im kijek starszy,tym lepszy (nie tylko tej firmy),jedynie przelotki w tym kiju to nieporozumienie,podejrzewam,że z pletką to on nie będzie współpracował,za to PowerMesh Phantom już tak,bo był na Fuji SIC-ach,ale znaleźć coś takiego,to raczej niemożliwe,a sam kij był duuużo droższy od zwykłego PM.


  • Franc lubi to

#35 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 836 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 styczeń 2016 - 17:48

Starszego już nie było,niestety :P . Ale jak widać,im kijek starszy,tym lepszy (nie tylko tej firmy),jedynie przelotki w tym kiju to nieporozumienie,podejrzewam,że z pletką to on nie będzie współpracował,za to PowerMesh Phantom już tak,bo był na Fuji SIC-ach,ale znaleźć coś takiego,to raczej niemożliwe,a sam kij był duuużo droższy od zwykłego PM.

Phantom,to luksusowa odmiana Power Mesha.

 

Przelotki - Fuji SIC. Szczytowa flanged. (fantastycznie wypolerowane). :P

Kijek bardzo starannie wykonany.Komponenty z górnej półki.Korek :) :D  :wub:

Premiera 1990! .Upływ czasu zrobił swoje.Najwłaściwsze miejsce dla tej perełki

to makatka nad kominkiem. ( oczywiście do kompletu EX z 1990).



#36 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 22:30

Dokładnie,od tamtego czasu w technologii wytwarzania kijów prawie nic się nie zmieniło,a jakość spadła,łezka się kręci,kiedy oglądam czasami stare katalogi,DiaFlashe,Phantomy i inne "rupiecie",które w dzisiejszych czasach,gdyby były produkowane,to pewnie nie raz by zaskoczyły niedowiarków,no ale cena mogłaby niektórych zabić,w końcu głównym powodem zaprzestania produkcji DF były koszty produkcji...

Z ciekawości zapytam,masz tego Phantoma? Bo to niesamowicie rzadki kij,widziałem kiedyś jedną,jedyną aukcję i to najkrótszego i najdelikatniejszego modelu.



#37 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 836 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:21

Tak mam taki komplecik -  nowiutki  :).

 

Power Mesh PHANTOM (Trout design).

240cm, lure 3/16 - 1 OZ, line 6 - 14 lb.

EX - 750. 

"Wisi" razem z dziesięć lat starszym ABU.

Pstrągowy  Diplomat + zielony Cardinal .


  • Franc lubi to

#38 OFFLINE   Franc

Franc

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1538 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Jacek

Napisano 13 styczeń 2016 - 11:38

Ja co jakiś czas zaglądam i poszukuję pierwszych wypustów Power Mesh , ale ciężko coś nabyć . Jednego kupiłem do 14 gram , 213 cm i jestem pod wrażeniem tak magicznego ugięcia .Wędka jak najbardziej użytkowa po małym przelotkowym tuningu . 



#39 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 836 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 styczeń 2016 - 12:18

Ja co jakiś czas zaglądam i poszukuję pierwszych wypustów Power Mesh , ale ciężko coś nabyć . Jednego kupiłem do 14 gram , 213 cm i jestem pod wrażeniem tak magicznego ugięcia .Wędka jak najbardziej użytkowa po małym przelotkowym tuningu . 

 

Całkowicie się zgadzam.Ugięcie i praca idealne pod woblera.

Wahadełka i obrotówki OK. Gumy niestety nie.

 

Od współczesnych rozwiązań odstaje spacing  ( 30,20,16 ... wszystkiego 7szt).

Co do jakości polerowania pierścieni, to jestem pod wrażeniem  -   Fuji najpewniej w tym okresie zwolnił 

ze smyczy swoich księgowych.(To w tych "złotych" latach wyrobił sobie renomę. Kupony odcina do dziś)

Uchwyt piękny,ze stopu "amelinium".Rysuje jednak stopkę kołowtotka.  :angry:



#40 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 13 styczeń 2016 - 16:40

To trzymaj bracie dla przyszłych pokoleń,niech wiedzą,że kiedyś liczyła się jakość :) .

Phantom był w 3 długościach,najdłuższy to 9' i 10-40g -fajny uniwersał.

Ja mam zwykłego 2,40 15-40,dość sztywny w porównaniu do Shimano i czuć moc,ponoć dobrze nadaje się na szczupaka z łódki,ale jak wspomniałem,te przelotki to tylko pod żyłkę

Ja mierzę z kolei w starego DiaFlasha,ale gotówki na razie nie mam wystarczająco dużo,ale powoli coś chomikuję.

Co do rysowania stopki-można nałożyć na końce kawałek rurki termokurczliwej i lekko podgrzać-ładnie się obkurczy i będzie stanowić zabezpieczenie przed rysowaniem :) .






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych