Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ratujmy polskie łosie!


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
664 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 listopad 2017 - 12:18

Widzę że moderator stanął po jednej stronie w dyskusji kasując posty strony przeciwnej.



#422 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 listopad 2017 - 12:44

Widzę że moderator stanął po jednej stronie w dyskusji kasując posty strony przeciwnej.

Nic nie kasowałem.

Przeniosłem do bardziej właściwego dla dyskutowanego tematu wątku.

:) 

http://jerkbait.pl/t...roni/?p=2259636


  • Friko lubi to

#423 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 listopad 2017 - 13:32

Irek, zgadzam się z tym, że w łowiectwie są problemy, jest ich sporo, tak sam jak np w wędkarstwie i w innych dziedzinach. Co do tej równowagi biologicznej, mam odmienne zdanie.  

pozdrawiam

Tu Paweł przykład skąd bierze się to rozregulowanie biocenozy przez myśliwych, zresztą Ty to doskonale wiesz.

 

Populacje zwierząt wymknęły się myśliwym spod kontroli i wciąż rosną. Jednym z powodów jest to, że myśliwi wwożą do lasów ok. 100 tys. ton karmy rocznie. Z takiej ilości karmy w hodowli zamkniętej można wyhodować 250 tysięcy świń o wadze 100-115 kilogramów.

Tutaj bardzo ciekawy artykuł na temat "łowiectwa" :

 http://wiadomosci.dz...-lowiectwa.html


  • CM Punk lubi to

#424 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 15 listopad 2017 - 13:52

O powodach dokarmiania pisałem wcześniej. 

Aby zdać sobie sprawę z tego co powoduje zachwianie w przyrostach dzikiej zwierzyny, porównać trzeba ilość karmy wywożonej przez myśliwych, z ilością, jakością i formą produkcji rolnej dostępnej dla tej zwierzyny, i zestawić to z dekadami i przyrostem tej produkcji rolnej z przyrostami dzika sarny i jelenia.  

Takich artykułów jest masa, także i tych mniej medialnych przedstawiających stronę myśliwych, które nie są tak szeroko przedstawiane, ponieważ "moda" jest obecnie na inne wartości. 


  • coma lubi to

#425 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2017 - 14:50

Tu Paweł przykład skąd bierze się to rozregulowanie biocenozy przez myśliwych, zresztą Ty to doskonale wiesz.

 

Populacje zwierząt wymknęły się myśliwym spod kontroli i wciąż rosną. Jednym z powodów jest to, że myśliwi wwożą do lasów ok. 100 tys. ton karmy rocznie. Z takiej ilości karmy w hodowli zamkniętej można wyhodować 250 tysięcy świń o wadze 100-115 kilogramów.

Tutaj bardzo ciekawy artykuł na temat "łowiectwa" :

 http://wiadomosci.dz...-lowiectwa.html

Przeczytałem pobieżnie. Co rzuciło mi sie w oczy to:

- z powyższego wynika że każdy myśliwy wywiózł do lasu ok tony karmy.... wydaje się wątpliwe 

- Oczywiście że wilk jest lepszym selekcjonerem niż myśliwy, ale problem że tych wilków niema - ergo - demagogia


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 15 listopad 2017 - 14:51

  • Paweł nizinny lubi to

#426 OFFLINE   Małkociniak

Małkociniak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Krzysiek

Napisano 15 listopad 2017 - 15:20

@Marcin Rafalski.

 

Jeśli chodzi o ilości to jak najbardziej rzeczywiste, jestem minimum dwa razy w tygodniu w lesie przez cały rok, a w okresie kiedy szukam zrzutów co dzień. Ktoś kto czyta o łowiectwie powie o myśliwych jacy to dobrzy szlachetni ludzie, ja mam o "myśliwych" zgoła odmienne zdanie, widząc ich poczynania na co dzień. Ludzie którzy czerpią z natury pełnymi garściami nie mają dla niej żadnego szacunku. Ciekawostką jest że myśliwy który wyrzuca do lasy dwie przyczepy zgniłych kartofli zabija przy nich zwierzynę tłumacząc się iż jest to nęcisko. Skoro tak wygląda nęcisko to jak wygląda dokarmianie. Przy okazji zgniłymi kartoflami wywozi się do lasu styropian, stare gumowce, ech dużo by mówić, szkoda że tak dużo złego.

 

Co do wilków to są i to bardzo blisko mojego domu.

Załączony plik  496dbcd727f5c9b24f4ba08173cc141980fbf0a0.jpg   104,31 KB   0 Ilość pobrań


  • CM Punk lubi to

#427 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 15 listopad 2017 - 18:32

Ech..@Kolego !  Nie neguję tego co piszesz, ale tu chyba rozmawiamy o samej idei myślistwa a nie o jednostkowych czy może nagminnych(? nie wiem) patologiach.  Wędkarze jeśli chodzi o etykę i "stare gumiaki" etc jak dobrze wiemy też niestety nie święci !  



#428 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 19:52

może coś na "zluzowanie gumy" wszystkim Kolegom  :P  :D  :D 
Załączony plik  polowanie.jpg   45,36 KB   1 Ilość pobrań
 


  • Marcin Rafalski, Paweł nizinny, Krzysiek Dmyszewicz i 6 innych osób lubią to

#429 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 15 listopad 2017 - 20:28

A co tam, powiem Wam co uważam o polakach. Każdy z nas to pijak i złodziej, bo jak wiadomo pijemy za dużo, a każdy pijak to złodziej, cytując klasyka ;)


Użytkownik Paweł nizinny edytował ten post 15 listopad 2017 - 20:29

  • Raffaello i przemo_w lubią to

#430 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 21:02

A co tam, powiem Wam co uważam o polakach. Każdy z nas to pijak i złodziej, bo jak wiadomo pijemy za dużo, a każdy pijak to złodziej, cytując klasyka ;)


Polakach kolego.
  • Paweł Bugajski i woblery z Bielska lubią to

#431 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 21:22

Polakach kolego.

Ale to akurat było o polakach  ;)  :D  :D  :D


  • Paweł nizinny lubi to

#432 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 21:36

Ale to akurat było o polakach  ;)  :D  :D  :D


Nie ma czegoś takiego. To zwykły brak szacunku do Rodaków. Kiedy w końcu oduczymy się wiązać tego co najgorsze z Polską? Ktoś wpoił taką narrację i zamiast pozytywne cechy nazywać polskimi tylko tym najgorszym przypisujemy takie miano. Wady nazywajmy po imieniu, nie słyszałem jeszcze żeby jakiś Niemiec nazywał je niemieckimi albo Rosjanin rosyjskimi.
„Zły to ptak, co własne gniazdo kala”.
  • Paweł Bugajski, Paweł nizinny i woblery z Bielska lubią to

#433 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 462 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 15 listopad 2017 - 21:40

Na szacunek trzeba, przynajmniej u mnie zasłużyć i/lub zapracować. Trochę dystansu Kolego, nie traktuj każdego postu szczególnie mojego tak powaznie ;)



#434 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2037 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 15 listopad 2017 - 21:43

Na szacunek trzeba, przynajmniej u mnie zasłużyć i/lub zapracować. Trochę dystansu Kolego, nie traktuj każdego postu szczególnie mojego tak powaznie ;)


Twój post akurat się napatoczył ale na forum jest takich wiele, bolą mnie i rażą. Co do szacunku u mnie domyślnie każdy go ma dopóki nie zasłuży na jego odebranie ;)
  • Paweł nizinny i coloumb lubią to

#435 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8021 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 15 listopad 2017 - 21:59

Spozycie alkoholu w UE, Polska slabo, psujecie sie Panowie  :lol:

 

spozycie-alkoholu-w-polsce-i-europie-bad


  • Paweł nizinny, coma i przemo_w lubią to

#436 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 listopad 2017 - 22:16

O, widzę tu dowód na przysłowie "Polak, Węgier, dwa bratanki - i do szabli, i do szklanki"  :D


  • Paweł nizinny, coma i Krzysiek P lubią to

#437 OFFLINE   Krzysiek Dmyszewicz

Krzysiek Dmyszewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów

Napisano 16 listopad 2017 - 05:27

Panowie,

W czasach gdy ludzkość żyła głównie z łowiectwa i zbieractwa, przyroda była w o wiele lepszym stanie, niż w czasach, w których ludzkość żyje głównie z rolnictwa i hodowli. Im mniejszy udział łowiectwa w dostarczaniu żywności, tym mniej dzikiego życia, więcej uregulowanych rzek, upraw leśnych zamiast lasów, monokultur GMO zamiast mozaikowego rolnictwa z bogatymi w kuropatwy i zające łowiskami.

 

Można walczyć z łowiectwem powołując się na "postęp". Ale nie można atakować łowiectwa jako takiego z punktu widzenia ekologii i ochrony środowiska.

 

Pozdrawiam serdecznie

Krzysiek


  • Paweł nizinny i woblery z Bielska lubią to

#438 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 listopad 2017 - 09:48

Panowie,

W czasach gdy ludzkość żyła głównie z łowiectwa i zbieractwa, przyroda była w o wiele lepszym stanie, niż w czasach, w których ludzkość żyje głównie z rolnictwa i hodowli.

Jak można porównywać dwie epoki ? Zastanów się ile ludzi było na ziemi w czasach zbieraczy i myśliwych . Rolnictwo i hodowla dała impuls do rozwoju ludzkości.Strzelając z łuku i zajadając się jagodami to rozwoju za wielkiego by nie było . A a nawet jakby był to przyrody by nie było wcale bo wszystko byśmy wyrżnęli , o jakim lepszym stanie piszesz ?

 

 Im mniejszy udział łowiectwa w dostarczaniu żywności, tym mniej dzikiego życia, więcej uregulowanych rzek, upraw leśnych zamiast lasów, monokultur GMO zamiast mozaikowego rolnictwa z bogatymi w kuropatwy i zające łowiskami.

 

 

Ja generalnie nie ogarniam Twojego wpisu moim rozumem , ale sporo już tutaj widziałem.Idąc tą myślą należy zwiększyć podaż dostarczanego pożywienia za pomocą odłowów (myślistwo ) i to polepszy stan dzisiejszej przyrody i ekosystemu ? Dzisiaj ? Kiedy na świecie jest 7,5 miliarda ludzi ?

:lol:


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 16 listopad 2017 - 10:04

  • CM Punk lubi to

#439 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 16 listopad 2017 - 10:17

@ Coma, rozumiem o co Tobie chodzi, i mam takie samo zdanie jak Ty. Moim postem z małego "p" chciałem uświadomić co poniektórym, błędne generalizowanie pewnych spraw. 

 

@Szymon, chyba źle zrozumiałeś Krzyśka...


  • coma lubi to

#440 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 16 listopad 2017 - 10:22

 

 

@Szymon, chyba źle zrozumiałeś Krzyśka...

To akurat możliwe , ale czytać umiem i odniosłem się wyraźnie do cytatów . Nigdy nie miałem problemów z czytaniem i widzę to co widzę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych